Dodaj do ulubionych

GDZIE TA OBWODNICA?

22.11.05, 11:55
Witam,
czytam i czytam forum 'markowe' i są jakieś starsze informacje o tym, że przy
ul Kosynierów ma być obwodnica, ale niczego o ostatecznej decyzji w tym
temacie nie udało mi się znaleźć. Czy ktoś wie, jak z tą obwodnicą w końcu
będzie?

pozdrawiam i dziękuje
razor r
Obserwuj wątek
    • jerzy.osinski Re: GDZIE TA OBWODNICA? 22.11.05, 17:07
      nie mam pojęcia

    • siskom_tak Re: GDZIE TA OBWODNICA? 22.11.05, 23:55
      razorr napisała:

      > Witam,
      > czytam i czytam forum 'markowe' i są jakieś starsze informacje o tym, że przy
      > ul Kosynierów ma być obwodnica, ale niczego o ostatecznej decyzji w tym
      > temacie nie udało mi się znaleźć. Czy ktoś wie, jak z tą obwodnicą w końcu
      > będzie?

      Tak.
      Przy ulicy Kosynierów w Markach będzie zaczynać się Wschodnia Obwodnica Warszawy.

      Jak chcesz zobaczyć mapy, to zapraszam na naszą stronę internetową, dział Zasoby -> Mapy
      potem wybierz z menu Wschodnia Obwodnica Warszawy S17.

      Trasa będzie budowana za 4-5 lat.

      Pozdrawiamy.
      • razorr Re: GDZIE TA OBWODNICA? 23.11.05, 09:56
        Bardzo dziękuję za odpowiedź. W kwestii map-to przynajmniej na jednym z
        załączonych na stronie widać przy ulicy czerwoną nitkę - zakładam, że to
        obwodnica;)
        A czy przetargi i decyzje już ostatecznie zapadły i jest to zatwierdzone na
        100%? Dużo się ostatnio zmienia...
        I jeszcze jedno pytanie: czy obwodnica będzie posiadać zabezpieczenia typu
        osłony przed nadmierną emisją hałasu do otoczenia, itp. Czy tego rodzaju sprawy
        są również brane pod uwagę?

        Pozdrawiam,
        raz
        • siskom_tak Re: GDZIE TA OBWODNICA? 23.11.05, 12:00
          Tak, to obwodnica. Szegół tej okolicy znajdziesz tu:
          www.siskom.waw.pl/mapy/s17wow/s17-01marki.jpg
          W tej chwili trawją prace nad wyborem odpowiedniego wariantu przebiegu trasy.
          Warianty te nie tyczą się jednak Marek, a przebiegu w okolicy Sulejówka.
          Mapę wariantów WOW znajdziesz też na stronie SISKOM.

          Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale to kwestia roku do dwóch.

          Oczywiście trasa będzie posiadac wszelkie zabezpieczenia antyhałasowe.
          To nie tylko norma, ale i obowiązek.
          Konkretnie jakie zostaną zastosowane w okolicy Kosynierów, za wcześnie pisać.
          W najgorszym razie będą to ekrany dźwiękochłonne.
          Jednak tam trasa przebiega na tyle blisko bloków, że powinno się wprowadzić
          trasę w przekop i zrobić ekrany na wysokich wałach ziemnych.
          Wszystko będzie oczywiście obowiązkowo obsadzone zielenią.
          • razorr Re: GDZIE TA OBWODNICA? 29.11.05, 09:14
            Witam ponownie:)
            Dziekuje za odpowiedz. Z zakupu mieszkania w tych okolicach juz zrezygnowalam.
            Teraz planuje zakup mieszkania na ul. Wyki na Jelonkach w Warszawie.
            Ogladalam juz plany obwodnicy na lazurowej, ale nie zauważylam, zeby blisko tej
            ulicy mialo zostac poprowadzone jakies pasmo. Czy się nie mylę?
            Pozdrawiam
            er
            • siskom_tak Re: GDZIE TA OBWODNICA? 29.11.05, 17:19
              W Warszawie w najbliższych latach będzie budowac się wiele nowych tras.
              Plany bardziej szczegółowe większości z nich posiadamy i prezentujemy na naszej
              stronie w internecie.
              Jeśli chodzi o Jelonki i okolice ul. Wyki, to w najbliższych latach nie planuje
              się budowy w bliskiej okolicy większych tras.
              Będzie trasa S8 z Konotopy do obecnej trasy AK, ale ona od Twojej lokalizacji
              będzie oddalona o niemal 2 kilometry.

              Są jednakowoż koncepcje ulicy Nowolazurowej.
              Nie jesteśmy w posiadaniu żadnych planów modernizacji tej ulicy.
              Posiadamy tylko mapę ogólną warszawskich inwestycji drogowych:
              www.siskom.waw.pl/images/obwodnice-warszawa.jpg
              Nowolazurowa nie będzie natomiast żadną autostradą, ani trasą ekspresową, ale
              zwykła ulica miejską, podobną do Górczewskiej. Zapewne w okolicy Jelonek
              Nowolazurowa powstanie z poszerzenia obecnej Lazurowej do 4 lub 6 pasów.
              Może wiecej szczegółów znajdzie się w UD Bemowo, do którego zachęcam podjechać.
    • pwsrd Re: GDZIE TA OBWODNICA? 08.01.06, 00:04
      generalnie nie mam nic przeciwko mieszkam i na kosynierów jednak jeśli to nie
      pójdzie w przekopie z wałem a pewno ze wgledu na mokry teren i dodatkowe koszta
      nie pójdzie to ekrany mało dadzą i będą postawione na tzw . odp... potem sie
      kupi firme na pomiary i sprawa z bańki no chyba że mieszkańcy tupną

      swoja drogą niezła ciekawosta iż linia rozgraniczajaca jeszcze obcina teren
      osiedla czyli bedziemy płot przestawiać a tak pi razy dzrzwi (bo skali nie ma)
      jezdnia bedzie nie dalej niż 50m od budynku )
      • diodone Re: GDZIE TA OBWODNICA? 01.02.06, 13:56
        www.siskom.waw.pl/s17.htm
        • kaz29 Re: GDZIE TA OBWODNICA? 29.05.06, 13:58
          Ktoś wymyślił przebieg obwodnicy dawm=no temu, ale nie wziął pod uwagę faktu,
          że na przedmnieściach Warszawy (Marki) będą budowały się domy i mieszkania...
          Czy ktoś zdaje sobie sprawę, że tam mieszkają teraz ludzie?! Czy ktoś z
          urzędników chciałby mieć taką trasę pod samym nosem?!
          Jak zwykle cierpią na tym sami zwykli ludzie. To własnie oni chcieli kupić
          taniej i mieszkać w cichej okolicy. Nikogo to jednak nie obchodzi.
          • pwsrd Re: GDZIE TA OBWODNICA? 02.06.06, 22:34
            zapewniam cię że jeśli wszystko się odbędzie zgodnie ze sztuką inżynierii to
            bedziesz z wózkiem z dzieckiem jeździć pomiedzy 6 a 4 po placu zabaw i bedzie
            błogo spało, niestety takich rzeczy w Polsce trzeba pilnować o czym mówiłem na
            jednym z zebrań wspólnotowych i lobbować na etapie projektu (to właśnie teraz
            jest ten czas) zachęcam do wciągnięcia w tą sprawe zarządów wspólnot
            • monikabu1 Re: GDZIE TA OBWODNICA? 09.06.06, 13:38
              <zachęcam do wciągnięcia w tą sprawe zarządów wspólnot >

              Jakby było to takie proste.....
              Jak pewnie Panu wiadomo ,z panią która jest w jednosobowym zarządzie wspólnot
              10 i 8 nie da rady porozmawiać . Zachowuje się jakby była pępkiem świata , a
              przynajmniej osiedla na którym mieszkamy - świadczą o tym m.in nieporozumienia
              związane z budową parkingów. W jednej z rozmów jaką odbyliśmy z męzem i w/w
              Panią , zapewniała nas iż to pozostałe wspólnoty nie chcą wybudować parkinu (a
              fakt jest inny,parking stoi ale nie dla wszystkich. Poza tym nie chciała za
              bardzo z nami rozmawiać priv i zaproponowała spotkanie w administracji w
              określonym czasie, po czym jak mąż poszedł na drzwiach admin. zobaczył kartkę z
              info iż Pani jest chora czyli pocałował tzw klamkę, odbił się od drzwi. Uważam
              że z tą Panią nie da się porozmawiać ( na wszystko ma jedną odpowiedź: za
              wszelkie niepowodzenia obciąża zarządy pozostałych wspólnot )- co moim zdaniem
              jest nie zgodne z prawdą . Jeżeli więc Pani ta raczej miernie reprezentuje
              naszą wspólnotę (chodzi mi o dogadanie się,a raczej brak porozumiena między
              wspólnotami ws np:parkingu, wymiany piachu w piaskownicach po zimie, ogrodzenia
              placu zabaw dla najmłodszych i in) to raczej nie można na nią liczyć ws
              reprezenowania mieszkańców w urzędach decydujących o formie zabezpieczenia
              osiedla przed np hałasem, spalinami, drganiami ziemi (wynikającego z ruchu
              samochod.co będzie miało wpływ na dalsze osiadanie budynków).

              Pozdrawiam,
              Monika

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka