17.09.08, 09:46
powinno sie juz teraz sadzić. Bardzo bym chciała miec wiosną tulipany, ale szkoda mi donic juz teraz, na ich sadzenie.
Czy, gdy włożę je do pudełka, zasypie ziemią i wystawie na balkon, dadzą się oszukać? smile zakwitną wiosną?

Obserwuj wątek
    • gemini50 Re: Tulipany 17.09.08, 10:23
      Myślę, że jeśli obsypiesz tylko ziemią, to może być kicha. Cebule
      powinny być posadzone na odpowiedniej dla gatunku głębokości (te
      wskazówki są na opakowaniach).
      A czemu szkoda Ci donic?
    • yoma Re: Tulipany 17.09.08, 13:06
      Coronella, za wcześnie, wytrzymaj jeszcze z miesiąc.
    • coronella kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 18.09.08, 13:16
      40 cebulek tulipanów, i jeszcze troche innych wiosennych, i co teraz???
      tak mało czasu mam na zakupy, nie wiem kiedy znów sie wybiorę, a jeszcze jest spory wybór, i chyba dobre ceny, za cebulke tulipana płaciłam 40 gr.
      • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 18.09.08, 13:53
        Inne wiosenne możesz wsadzać już. Tulipany jak najpóźniej, nawet na początku
        grudnia można (jeśli oczywiście pogoda odwilżowata, ziemia niezamarznięta i
        mrozów nie było). Przyjmuje się, że połowa października to taki bezpieczny termin.

Zakupione cebulki umieść w czymś przewiewnym, np. w wiklinowym koszyku, i umieść
        w chłodnym i nie za jasnym miejscu. Kąt balkonu może być. Do października nic im
        nie będzie, a potem wsadzaj, i donice pewnie ci się do tej pory zwolnią smile
        • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 05.11.08, 18:28
          Tak się zastanawiam...
          cebulki tulipanów przechowję w domu! Czy nie zrobilam kardynalnego
          błędu???? Czy jak teraz wsadzę je do ziemii i wystawię na balkon,
          przeżyją?!?!?!??!?!?!? Help! Jestem w kropce!
          • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 05.11.08, 20:40
            Jeśli nie na kaloryferze przechowujesz, to przeżyją smile Powinny być co prawda w
            trochę chłodniejszym miejscu, choćby na balkonie właśnie. Ale nie w ziemi: skoro
            jeszcze nie posadziłaś, to jeszcze nie sadź. Upał jest, jak na listopad.
            Poczekaj, aż się zrobi jeszcze chłodniej.

To, co pisałam wcześniej: i w grudniu można, jeśli to a to... i chyba wykrakałam smile
            • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 05.11.08, 20:56
              Dzięki za odpowiedźsmile
              Kurcze - cebulki zaczęły już kiełkować! Chyba im za ciepło big_grin
              • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 05.11.08, 21:16
                To niedobrze.

To jak kiełkują, to jednak je wsadź.
                • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 06.11.08, 09:41
                  Zrobię to dzisiaj!
                  Dziękismile
                  • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 06.11.08, 10:55
                    Powodzenia smile
                    • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 08.11.08, 10:19
                      A jaka powinna być odłegłość pomiędzy jedną cebulką a drugą w ziemi?
                      5 cm?
                      • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 09.11.08, 19:37
                        Daj im 10.
                        • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 27.03.09, 19:44
                          Zaczynają wyłazić!
                          • kfffiatek Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 28.03.09, 12:32
                            Gratulacje! Wiosna smile

Zazdroszczę tulipanów, uwielbiam te kwiatki, chyba w tym roku też sobie posadzę
                            smile A jakie tulipany posadziłaś?
                            • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 28.03.09, 14:04
                              Gdzieś sobie zapisywałam jakie tulipany zasadziłam... ale
                              gdzie???!!! Nie pamiętam. A ponieważ jestem zupełnie początkująca,
                              więc zupełnie tych nazw nie pamiętambig_grin
                              • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 29.03.09, 15:53
                                Nie przejmuj się. Nie ma siły, żeby zapamiętać, chyba że się jest Horpyną4 smile
                          • yoma Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 29.03.09, 15:54
                            Gratulacje smile

Wyłażą, wyłażą. Rok temu i dwa lata temu o tej porze już kwitły...
                            • kfffiatek Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 29.03.09, 21:24
                              Ja też jestem początkująca- miałam raczej na myśli jakie kolory big_grin

U mnie z tulipanami jak z samochodami- najważniejszy jest kolor big_grin
                              • gemini50 Re: kupiłam :)))))))))))))))))))))))) 30.03.09, 08:30
                                hehe - na pewno są jakieś czerwonebig_grin
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka