15.10.10, 12:46
Witam, od jakiegoś czasu spotykam się z pogłoskami o trudnościach jakie mogą pojawić się po 31 grudnia br z wjazdem do Polski dla obywatela Ukrainy posiadającego ważną wizę pracowniczą. Łącznie z tym, że pracownik może stracić możliwość pracy na terenie Rzeczpospolitej. Czy posiadacie jakieś informację dotyczące tego tematu? Lub może moglibyście podpowiedzieć mi gdzie można je potwierdzić. Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
  • liberum_veto Polska obniża ceny wiz dla Ukraińców 17.10.10, 09:18
   Nie wiem, teoretycznie powinno być chyba raczej łatwiej, bo po 1 maja 2011 oczekiwana jest kolejna fala masowej emigracji zarobkowej z Polski, po zniesieniu ograniczeń na rynku pracy w Niemczech i Austrii. I to znacznie większa niż poprzednio, w przypadku "najazdu" Polaków na Wyspy Brytyjskie. Mówi się o 400-500 tys. osób. Powinno być więc w Polsce większe zapotrzebowanie na specjalistów ze Wschodu...
   www.wprost.pl/ar/212169/Polska-obniza-ceny-wiz-dla-Ukraincow/
   Polska obniża ceny wiz dla Ukraińców
   2010-10-05 13:26
   W przyszłym roku Polska obniży opłaty wizowe dla obywateli Ukrainy - oświadczył w Kijowie rzecznik ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ołeksandr Dikusarow. Rzecznik powołał się na ustalenia w tej sprawie z rozmów premierów obu krajów, Donalda Tuska i Mykoły Azarowa, do których doszło w ubiegłym tygodniu w Warszawie.
   - Ważnym i praktycznym rezultatem wizyty premiera Ukrainy w Polsce była osiągnięta tam decyzja, dotycząca zmniejszenia opłaty za narodową wizę polską, poczynając od stycznia 2011 roku. Konkretne cyfry będą znane w najbliższym czasie - ocenił Dikusarow.
   Polskie wizy teoretycznie są dla Ukraińców bezpłatne, jednak wydając je konsulaty pobierają 35 euro opłaty za rozpatrzenie wniosku wizowego. Polacy, podobnie tak jak inni obywatele państw unijnych, podróżują na Ukrainę bez wiz.
  • liberum_veto Forum ЧЕМОДАН 15.11.10, 11:04
   Tu można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania...
   forum.chemodan.ua/index.php?s=ab00f00ece2bd8c3afbaecaab3306498&showforum=21

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka