Dodaj do ulubionych

Wakacje w Primorsko

IP: *.krosno.cvx.ppp.tpnet.pl 25.04.04, 19:43
Wybieramy się z rodzinką do Primorsko w Bułgarii. Jeżeli ktoś zna to miejsce,
to może przedstawi swoją opinię.
Obserwuj wątek
      • tomaszek193 byłem i polecam 29.04.04, 19:57
        Spędziłem w Primorsku w zeszłym roku około 10 dni. Był to mój drugi pobyt w BG,
        ale pierwszy właśnie tam. Polecam Primorsko tym, którzy lubią atmosferę kurortu
        pozbawionego wielkich kompleksów hotelowych jak Złote Piaski czy Słoneczny
        Brzeg. Jest to miasteczko, pełne i gwarne w lecie, gdzie mieszka się w
        prywatnych kwaterach, pensjonatach i hotelikach. To prawda, że spośród
        obcokrajowców dominują Czesi i Słowacy. Polaków też jest sporo, jednak gubimy
        się w morzu naszych południowych sąsiadów. Praktycznie nie ma Niemców i Rosjan,
        (tych drugich jest mnóstwo np. w Złotych Piaskach). Rozpiętość cen i standardu
        noclegów jest ogromna i należy się targować. Polecam jechać w ciemno i wybrać
        sobie na miejscu to co się komu podoba. Tak bym zrobił i w tym roku. Pamiętaj
        jednak, że jeśli jedziesz w ciemno, nie przyjeżdżaj do kurortu w piątek i
        sobotę, bo prawie na pewno będziesz spać w samochodzie. W weekendy Primorsko i
        inne podobne miejscowości są pełne w 100%. Za to już w niedzielę możesz
        wybierać i grymasić ile chcesz. Gastronomia w Primorsku jest tania i oferta
        bardzo bogata. Są też, dla spragnionych typowego schabowego czy pieczonego
        kurczaka, czeskie knajpki, np. Praha, z takim właśnie jedzeniem. Wieczorem
        główna aleja przeobraża się w jeden gigantyczny lunapark, pełen atrakcji
        zarówno dla małych dzieci jak i dorosłych. Oprócz tego jest wesołe miasteczko z
        mnóstwem typowych rozrywek. Wszystko to jest znacznie tańsze niż podobne rzeczy
        w Polsce, nie wspominając o GR, HR czy I. W Primorsku są dwie plaże, obie
        bardzo długie, ale mimo to pełne, szczególnie ta północna. Dlatego polecam
        dłuższy spacer albo przejazd autem na plażę południową. Co 100 m rozstawione są
        punkty gastronomiczne z napojami, kawą, lodami itp, a także wieżyczki z
        ratownikami. Plaże, mimo tłumów są raczej czyste i bezpieczne. W Primorsku jest
        kilka banków z bankomatami, które bez problemów obsługują polskie karty, są
        apteki, sklepy spożywcze, cukiernie, sklepy z tanimi, bułgarskimi alkoholami.
        Liczne piekarenki wystawiają rano, na niemal każdym rogu, stoiska z szerokim
        wyborem świeżych wypieków, idealnych na śniadanie. Reasumując, Primorsko jest
        dla tych, którzy szukają rodzinnego wypoczynku, w miejscu, które nie jest
        strefą ciszy, ale za to oferuje sporo atrakcji dla każdego, a przede wszystkim
        za rozsądne pieniądze. Dla tych z Was, którzy są bardziej zainteresowani
        Primorskiem, dysponuję zdjęciami cyfrowymi, które specjalnie robiłem aby
        pokazać jak ta miejscowośc wygląda. Jest na nich wszystko to, o czym tu
        napisałem. Jeśli chcesz je dostać napisz:
        ax193@poczta.onet.pl
        pzdr, tomaszek193
          • Gość: adio Re: byłem i polecam IP: dns.d* / *.mofnet.gov.pl 04.05.04, 15:26
            W samym centrum Primorska jest 24 godzinny parking strzeżony (pewnie sa i
            inne). Trzeba wkalkulować w cenę podrózy opłaty za parking i już ( nie pamietam
            ile, ale nie zwalało z nóg bo bym pamietał).Nie wiem czy bardziej kradną w
            Bułgarii czy w Polsce, w kazdym razie to wschód Europy.Na pewno nie nalezy
            popadać w paranoje.
            pozdrawiam
            • tomaszek193 Re: byłem i polecam 04.05.04, 16:22
              Parking ten znajduje się obok kościoła. Faktycznie ceny były OK i płacąc z góry
              za kilka dni zawsze miałem zarezerwowane, pewne miejsce. Parkowanie na ulicy
              stwarza identyczne zagrożenia jak wszędzie, uliczki są wąskie,ryzyko
              zarysowania blach spore: mnóstwo ludzi z plażowymi pinklami, biegające dzieci,
              grupy zawianych turystów wracających z dyskotek, przeciskające się śmieciarki i
              samochody dostawcze itd. A że mogą auto ukraść, pewnie też mogą, ale najnowsze
              i najdroższe modele mercedesów i bmw są na sofijskich numerach, a nie na
              polskich.
              • Gość: alexa Re: byłem i polecam IP: *.local.pl / *.lama.net.pl 08.05.04, 23:27
                Chwytem reklamowym tych gości z tego parkingu była powtarzana każdemu, kto się
                pytał o cenę historyjka jak to ukradli octavię spod któregoś z najlepszych
                hoteli. W zależności od narodowości pytającego była to octavia na polskich,
                czeskich, słowackich albo węgierskich numerach. Jednak tomaszek193 ma rację, że
                największe ryzyko to nie złodzieje samochodów, a drobne uszkodzenia powstałe na
                wąziutkich uliczkach Primorska. Moim znajomym, którzy byli tam zafirą
                zniszczono w ten sposób boczne lusterko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka