Dodaj do ulubionych

TRUSKAWIEC na Ukrainie!

29.08.04, 00:17
Czy ktoś zna i może mi coś powiedzieć o tym miejscu? Czy warto jechać tam na
przełomie styczeń/luty? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Obserwuj wątek
        • Gość: MIC Re: TRUSKAWIEC na Ukrainie! IP: 213.17.181.* 31.08.04, 08:21
          Można znaleźć bez problemu kwatery prywatne. Przy głównej ulicy, kótra nie
          pamiętam już jak się nazywa, działa biuro pośrednictwa kwater. Pobieraja tylko
          jakąś symboliczną opłatę. Nas skierowali do bardzo sympatycznej starszej pani,
          która na koniec zapraszała nas,żebyśmy jeszcze kiedyś koniecznie przyjechali,że
          możemy nawet za darmo się zatrzymać. Kosztowało chyba 2 USD/os za noc.
        • Gość: ela Re: TRUSKAWIEC na Ukrainie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.04, 12:47
          Byłam w Truskawcu w ubiegłym roku na przełomie lipca i sierpnia. Stary
          truskawiec znam z przedwojennych zdjęć i pocztówek. Cudo! Niestety, niewiele
          się zachowało. Nabudowali koszmarnych sanatoriów: beton, płyta, azbest i grzyb -
          10 pięter to reguła. Zdecydowanie odradzam. Jedynie kwatery prywatne. 2-3$ za
          łóżko. Jeżeli chodzi o jedzenie, filmy do aparatu itp., to Truskawiec jest
          droższy od Lwowa. Trzeba pamiętać o braku wody w ciągu dnia. Ludzie jakoś sobie
          radzą. W sanatoriach-molochach nie ma na co liczyć. Do picia są wspaniałe wody.
          Szczególnie dla "wątrobiarzy". Uważaj - w zimie potrafi być bardzo zimno i
          śnieżnie. Minus 20 to normalka. Na pocieszenie: to najbezpieczniejsze miasto
          jakie widziałam na Ukrainie.
          • clickkey Niebezpieczne miasta 16.09.04, 11:48
            Gość portalu: ela napisał(a):

Na pocieszenie: to najbezpieczniejsze miasto
            > jakie widziałam na Ukrainie.

A są gdzies jakies niebezpieczne miasta dla turystów na Ukrainie?

Jeśli cos wiesz, to może napiszesz o niebezpieczeństwach?
            • ja20034 Re: Niebezpieczne miasta 19.09.04, 18:41
              tam chyba nie ma niebezpiecznych miast
              tydzien temu wrocilam z kolezanka z
              Ukrainy, pojezdzilysmy po mniejszych i wiekszych miastach i wioskach
              ku przerazeniu rodziny i znajomych (we dwie, dziewczyny, w dodatku na Ukraine?!)
              ani razu nie zdazylo sie nam widziec/slyszec jakigos nieprzyjemnego incydentu,
              ani w stosunku do nas ani kogos innego
              tam jak ktos zaczyna rozrabiac to milicja paluje od razu i nastepny juz nie fika
              pija duzo a pijanego a ulicy nie zobaczysz!! a nie byl to moj pierwszy pobyt na
              Ukrainie: w ciagu ostatniego roku bylam 4 razy, i tylko 2 razy spotkalam
              rozwydrzone, niemile, drace mordy towarzystwo: w obydwu przypadkach byli
              to...Polacysad(
              • clickkey Re: Niebezpieczne miasta 20.09.04, 11:41
                Ja też tak uważam, że na Ukrainie turysta jest bezpieczniejszy niż w Polsce.

Dlatego ironicznie zapytałem sie o te "niebezpieczne" miasta, skoro Truskawiec
                jest bezpieczny.

Złodziejaszki są jak wszędzie, ale bezpieczeństwo osobiste jest duże.
                Na ulicach rzadko widać pijanych, nie pętaja się grupki "małolatów" czy
                blokersów.

• Gość: ja Re: TRUSKAWIEC na Ukrainie! IP: *.igik.edu.pl 16.09.04, 10:04
        Z Truskawca wrocilam w niedziele smile
        traktowalismy to raczej jako baze wypadowa bo noclegi za grosze bez problemu
        mozna znalezc (placilismy 12hr - podobno sporo jak nas poinformowali tubylcysmile)
        naprzeciwko przystanku marszrutek z Drohobycza sa domki jednorodzinne - w
        pierwszym-lepszym znajdziesz nocleg
        jakos nie zauwazylam zeby tam bylo drozej niz we Lwowie (szczytem byl
        dwudaniowy obiad z piwem dla 2 osob za ... 10 czy 12hr)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka