Dodaj do ulubionych

Słoiczki na przyprawy- problem

11.05.13, 14:04
Witam

Posiadam kilkadziesiąt słoiczków na przyprawy. Ogólnie używam ich bardzo często- im wiecej używam tym częściej trzeba myć smile i tu pojawia się problem - naklejki z opisem poprostu sie zmywają, zdzierają, namakają..... Jak sobie z tym radzicie? Wiem ze na allegro są dostępne naklejki wodoodporne ale sęk w tym że sprzedający stworzyl zestawy z nazwami które ni w ząb mi nie pasują. Musiała bym kupić około 5 zestawów a każdy z nich to koszt 10 zł.
Macie jakieś pomysły jak te słoiczki opisać zeby było to trwałe? ewentualnie pomysł jak zrobić domowym sposobem dobrze trzymająca się nalepke.

Pozdrawiam i licze na Waszą pomysłowość smile
Obserwuj wątek
    • lirio Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 14:10
      Nie mam wcale opisów - bo po co. Odróżniam wzrokowo.
      • agnes181jaw2008 Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 14:12
        Napewno się sprawdza pod warunkiem że gotujesz sama....

        Mój facet nie odróżni zapachu papryki słodkiej od ostrej ani ostrej od chili.....
        • nostress.ka21 Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 14:15
          Przemaluj przyklejoną nalepkę bezbarwnym lakierem do paznokci smile
          Działa!
    • budzik11 Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 15:36
      Karteczkę z nazwą przyprawy wkładasz do środka słoiczka, tak, żeby była widoczna z zewnątrz. Przed myciem wyjmujesz, po myciu wkładasz z powrotem.
      • kruszysia Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 16:02
        Robię tak samo jak budzik, tyle że wkładam do słoiczków wycinek opakowania z nazwą danej przyprawy.
    • kamunyak Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 16:07
      ja opisuję, m.in. słoiczki do przypraw, markerem permanentnym. Po myciu nie schodzi napis, za którymś razem trzeba trochę poprawić.
      Zreszta nawet jakby napis zszedł to wystarczy napisać jeszcze raz.
      Koszt niewielki.
      • agnes181jaw2008 Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 16:20
        Fajny pomysł z tym markerem smile
        No i ten z karteczką w środku też- pytanie tylko kiedy mój M sypnie tak że będe miała zupke z papierkiem smile
    • karlakarla Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 17:20
      Piszę nazwę na kartce, wycinam i oklejam taśmą przeźroczystą (szeroką) a później malutkim kawałkiem taśmy przyklejam na słoiczku. Kupuję różne przyprawy, czasem sama robię mieszanki i często je zmieniam, słoiczków by mi zabrakło jakbym miała je podpisywać flamastrem.
      • kamunyak Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 23:14
        > sama robię mieszanki i często je zmieniam, słoiczków by mi zabrakło jakbym m
        > iała je podpisywać flamastrem.

        e, tam... na pewno by nie zabrakło. Kwestia organizacji. Ja mam w kuchennym kubku, oprócz różnych długopisów, dwa markery. Jeden permanentny-niezmywalny a drugi to flamaster-pisak, do pisania po specjalnej tablicy, zamiast kredy. Teraz takie tablice są w częstym użyciu a pisak do kupienia w każdym papierniczym sklepie. I tenże pisak, jako, że zastępuje kredę, zmywa się łatwo, wystarczy przetrzeć ściereczką. I on właśnie służy mi do opisywania tymczasowo schowanych produktów, np. nazwa i data zakupionej szynki, która ląduje w pojemniku w lodówce. Po zjedzeniu szynki pojemnik wystarczy umyć żeby opis zniknął.
        Myślę, że doskonale mógły się nadać do opisania zrobionej mieszanki przypraw.
        Ja lubię proste i skuteczne rozwiązania. Wycinanie karteczek, klejenie jedną taśmą, drugą, po tylko żeby za chwilę wszystko wylądowało w koszu (skoro często je zmieniasz) to nie dla mnie.
    • roseanne Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 18:58
      poki sie trzymaja, to sie trzymaja
      a potem kartka papierowa i recepturka smile
      plaster "gesia skorka" tez przydatny
    • semi-dolce Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 20:46
      A może napisz do sprzedającego z pytaniem, czy może stworzyć taki zestaw, jak cię interesuje. Jeśli sam te zestawy tworzy, to zapewne może.
      • agnes181jaw2008 Re: Słoiczki na przyprawy- problem 12.05.13, 10:02
        Napisałam.... czekam na odpowiedz

        Dziekuje za pomysły. Zaraz poszukam sobie ile kosztuje taka maszynka do laminowania.
    • marynika123 Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 21:06
      Z torebki (opakowania) danej przyprawy wycinam jej nazwę i taśmą klejącą przyklejam do słoika. Jeśli nazwa jest za duża to ją ścinam (i tak wiem o co chodzi)
      • altu Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 22:07
        tak jak Marynika smile
    • lilyrush Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 22:29
      mala maszynka do laminowania do uzytku domowego?
      wiem ze mozna bylo takie kupic za niewielka kase i wtedy kazda karteczke sobie zalaminujesz

      albo zrob sobie swoj zestaw karteczek i daj raz do zalaminowania
      • sajolina Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 22:37
        ja kiedyś kupiłam nalepki do oznaczania mrożonej żywności - nalepki są puste, mogę napisać na nich, co chcę i doklejać nowe na słoiczki jak zawartość się zmienia albo jak stara nalepka się zmyje
        • sajolina Re: Słoiczki na przyprawy- problem 11.05.13, 22:38
          aha a nalepki były smiesznie tanie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka