Dodaj do ulubionych

Co do nabłyszczania paneli?

19.08.08, 19:16
Jak w temacie - są specjalne płyny/pasty np. Pronto którymi
przeciera się panele i bez polerowania pięknie błyszczą. Ale
śmierdzi to i zachodu wiele.

Może znacie jakiś płyn, który dawałby połysk po umyciu? Odkąd po
poradach z tego forum kupiłam sobie porządnego płaskiego mopa mycie
paneli to już żaden problem (ba! nawet przyjemność) a gdyby istniał
płyn z nabłyszczaczem to byłabym już megazadowolona smile
Obserwuj wątek
    • bursztyn9 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:22
      ja używam Sidolux-u z nabłyszczaczem -koniecznie samousuwalnym.
      Takie pastowanie starcza na bardzo długo i naprawdę ładnie błyszczy
      i jak sama nazwa wskazuje -sam sie usuwa .
      No to teraz Ty mi powiedz, co to za cudo ten mop? I gdzie go kupiłaś?
      • silie Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:30
        Czy ten Sidolux nadaje się również do paneli drewnianych, czyli
        zwykłej deski barlineckiej? Mam taki problem, że ile razy ją umyję,
        to patrząc pod światło są jakieś maziaje, zacieki, a generalnie
        podłoga jest bardzo matowa.Wolałabym, żeby miała ładny satynowy
        połysk no i ładnie wyglądała pod światło - mam bardzo widne
        mieszkanie...
        s.
        • satia2004 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:37
          silie napisała:
          > Mam taki problem, że ile razy ją umyję,
          > to patrząc pod światło są jakieś maziaje,

          A myjesz zwykłym mopem? Ja właśnie z uwagi na 'maziaje' zdecydowałam
          się na mikrofibrę - dużych zabrudzeń nie mam a mikrofibra ładnie
          poleruje i nie zostawia smug.
        • bursztyn9 silie 19.08.08, 20:43
          nie wiem ,czy także do drewnianych , poczytalam dokladnie i nic nie
          pisze-tylko ,że konserwuje i nabłyszcza.Więc myślę ,że skoro tak -
          to możesz spróbować do drewnianych. Chociaż do drewnianych masz dużo
          większy wybór środków
      • satia2004 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:35
        Żadne tajne cudo. Płaski UltraMax Viledy:
        www.vileda.pl/systemy_czyszczace.php?pro=73

        Z tego forum dowiedziałam się o mikrofibrze i najpierw kupiłam
        paskowy mop Stelli smile Dobry był ale postanowiłam spróbować
        polecanego płaskiego - wydawał mi się wygodniejszy do paneli smile

        Jest sporo płaskich mopów z mikrofibry ale zwykle to ścierka
        przyczepiona rzepem do mopa więc trzeba wyciskać ręcznie. Ten jest
        tak zrobiony, że wyciska się w wiadrze jak zwykły mop (z resztą taka
        jego reklama 'czysta podłoga-suche dłonie') smile

        Zestaw mop+kij+wiadro kosztuje ok. 90zł, można kupić w marketach
        (choć drożej) na Allegro lub w sklepach internetowych smile

        Ten płyn Sidolux-u o którym piszesz to płyn do mycia czy trzeba go
        osobno rozprowadzać?
        • bursztyn9 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:40
          To jest płyn do stosoawanie PO myciu i wyschnięciu podłogi.Jestem
          naprawde zadowolona, tym bardziej ,że wypróbowalam już chyba
          wszystko , także inne płyny do paneli(pozostawiały tylko smugi)Mam
          podłogę w kolorze merbau , a więc ciemną a mimo to, nie mam zadnych
          smug. Tylko staraj sie pastować wzdłuż klepek
          • satia2004 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:43
            Czyli podobnie jak Pronto, które teraz mam ale pastować strasznie
            nie lubię sad
            • bursztyn9 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:46
              ale ja nie pastuję , tak jak Ty myslisz. Wylewam po trochu i mopem
              jadę wzdłuż
              • satia2004 Re: Co do nabłyszczania paneli? 20.08.08, 17:46
                bursztyn9 napisała:
                > ale ja nie pastuję , tak jak Ty myslisz. Wylewam po trochu i mopem
                > jadę wzdłuż

                Hmmm, może spróbuję właśnie mopem. A czy mop nie wchłania większości
                tego płynu?
                • bursztyn9 Re: Co do nabłyszczania paneli? 20.08.08, 21:13
                  pewnie ,że troche wchłania, ale ja mam taki mały mop -20cm, zawsze
                  to troche mniej.Poza tym mopem tylko rozprowadzasz płyn , nie
                  wcierasz i nie musisz mocno trzeć
            • jola1-7 Re: Co do nabłyszczania paneli? 10.10.08, 09:59
              SAMLUX_LIBELLA plus ciepła woda sprawdzone polecam.Nie jest
              drogi,wcześniej używałam PRONTO plus ciepła woda ,też byłam
              zadowolona,ale ten jest tańszy i równie dobry.A tak nawiasem mówiąc
              myślę,że żaden się nie sprawdzi jeśli doda się ZIMNEJ wody,wtedy
              będą smugi.
    • aska90 Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 20:45
      Gorąca woda z octem, zwykły mop. Nie wiem, może jakimś urokiem ślubny działa,
      ale po tej mieszance panele błyszczą i nie ma na nich mazai. No, owszem, jeśli
      skubane kotecki przebiegną, zanim podłoga wyschnie, są ślady kocich łapek.
      Ale to takie urocze;/
      • silie Re: Co do nabłyszczania paneli? 19.08.08, 21:14
        No ja mam taki mop jak zalinkowana Vileda, tylko Leifheit;
        poprzednio myłam taką viledą i było tak samo. Zawsze dodaję jakiegoś
        ajaksa albo czegoś - na razie poczytałąm na stronie Sidoluxu co do
        czego i spróbuję. Podobno wszystkie ich środki do podłóg i mebli
        pięknie i długo pachną!
        s.
    • sagittarius_84 Re: Co do nabłyszczania paneli? 20.08.08, 08:58
      Ja zawsze boję się używać środków do mycia paneli, bo w sklepie
      mówią, że powinno się myć zwykła wodą.

      Moje banele są lekko błyszczące dlatego żeby nie straciły owego
      błysku, myję czystą wodą zawsze i jest ok.
    • vivyan Re: Co do nabłyszczania paneli? 20.08.08, 18:30
      Mam ciemne panele na których WSZYSTKO widać i mnie jedyny sposób,
      który się sprawdza to wspomniana już woda z octem.
      • sagittarius_84 Re: Co do nabłyszczania paneli? 10.10.08, 14:19
        Dodałam ostatnio do wody tego Waszego cudownego octu, ale chyba ciut
        za dużo, bo cały dom jechał octem smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka