Dodaj do ulubionych

Rosja straci Kubę

09.04.15, 17:17
Wszystko wskazuje na to, że w obecnej konfiguracji politycznej świata i przy obecnej ofercie mocarstw, Kuba przesunie się w strefę wpływów USA.
Dzisiaj odbywa się szczyt Ameryki Łacińskiej w Panamie i głównym wydarzeniem będzie spotkanie Obamy z Raulem Castro. Putin nie ma szans obronić rosyjskich wpływów na Kubie. Obama - polityczny gołąb - sukcesywnie wyjmuje Putinowi zagraniczne zabawki, po Iranie Kuba.
Obserwuj wątek
    • patz.in.palatz "Straci"? Przecież już jest po ptokach... :-) 09.04.15, 17:28
      .
      • smuta2015 Re: "Straci"? Przecież już jest po ptokach... :-) 09.04.15, 17:32
        Jeszcze były nadzieje i plany baz strategicznych. Teraz definitywny kaput będzie chyba:)
      • szwampuch58 Re: "Straci"? Przecież już jest po ptokach... :-) 09.04.15, 17:33
        dokladnie i to od rozpadu ZSRR-u,hehehehe ale bystrzak"mundry" musi napluc,tak ma
        • smuta2015 Re: "Straci"? Przecież już jest po ptokach... :-) 09.04.15, 17:41
          Kto dokarmiał Kubę po rozpadzie ZSRR i później?
          Raul Castro po dojściu do władzy nie określił się, tylko próbował pływać na globalnych grach politycznych. Wygląda na to, że będzie musiał się określić, bo USA nie są zainteresowane rosyjskimi bombowcami na Kubie.
          • szwampuch58 Re: "Straci"? Przecież już jest po ptokac 09.04.15, 17:44
            z tego co wiem,amerykanskimi lotniskowcami rowniez
            • smuta2015 Re: "Straci"? Przecież już jest po ptokac 09.04.15, 17:46
              i oto siem rozchodzi kacap!
            • crash.test.dummy Re: z tego co wiem 18.04.15, 19:30

              Po pierwsze - g... wiesz

              Po drugie - co to z za wartość dla lotniskowców z wyspy odległej zaledwie o sto kilkadziesiąt kilometrów od własnych wybrzeży?...
        • malkontent6 Re: "Straci"? Przecież już jest po ptokach... :-) 09.04.15, 18:02
          szwampuch58 napisał:

          > dokladnie i to od rozpadu ZSRR-u

          Z dawnych sojuszników została wam tylko Syria, Korea Północna, Wenezuela. Ktoś jeszcze?
    • j-k Rosja Kuby nigdy nie miala 09.04.15, 17:45
      a sojusz Kuby z ZSRR byl wylacznie taktyczny.

      Kubie chodzilo o America Latina i te batalie wygral.

      dzisiaj to on, Latino - stawia Gringos warunki w imieniu calej America Latina.

      PS. Z Fidelem widzialem sie kiedys.
      Jako student UJ gralem z nim w Krakowie w koszykowke :)
      • smuta2015 Re: Rosja Kuby nigdy nie miala 09.04.15, 17:50
        Jak znowu zobaczysz białe myszki, to staraj się patrzeć w drugą stronę! Białe myszki mają to do siebie, że nie oglądane uciekają/znikają.
        • j-k nadal: - Rosja Kuby nigdy nie miala 09.04.15, 17:59
          Rozumiem, ze jak pobelkoczesz - to ci lzej ?

          Tyle, ze ja poznalem Fidela Castro
          (ktorego cala America Latina podziwia)
          - a ty nie.

          Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
          w 1981 dzialacz "Solidarnosci" w Warszawie.
          • smuta2015 Re: nadal: - Rosja Kuby nigdy nie miala 09.04.15, 18:06
            Fakt, ja nigdy nie podziwiałem i nie podziwiam Fidela Castro!
            Ćwierćinteligentny buraczek pastewny oczywiście może podziwiać i oglądać białe myszki we wszystkich postaciach i odmianach. Ja tylko grzecznie podpowiedziałem stary, indiański sposób.
            • obrotowy Belkot... a-historyczny 09.04.15, 18:09
              nieuku, nawet nie znasz filozofii politycznej Kuby.
              Nie jest nia trzymanie sie pazurami Socjalizmu.

              jest nia Niepodleglosc od USA.
              podobnie jak strategicznym celem Polski - jest Niepodleglosc od Rosji.

              Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
              • smuta2015 Re: Belkot... a-historyczny 09.04.15, 18:39
                hehehe:) ale buraczek pastewny się rozgadał, że już nie kontroluje nicków pod którymi pisze:)

                Ja nie pisałem o socjalizmie(!), tylko o korzystnym dla Kuby układzie polityczno gospodarczym! Wszystko wskazuje na to i być może dziś się to rozstrzygnie, że Kuba pomacha Rosji chusteczką haftowaną w wszystkie cztery rogi...
                Wyłącz białe myszki!
                • j-k smutnego belkotu cd... 09.04.15, 18:50
                  smuta2015 napisac chcial:
                  ale szanowny Pan Doctor sie rozgadał...


                  smutnego belkotu cd.
                  hiba, dziecie sie, podpisalem ?

                  A Kuba Rosji nigdy nie pomacha.
                  - Gdyz nigdy jej nie kochala i zawsze traktowala ja taktycznie

                  Ale nigdy w America Latina nie byles i dlatego belkoczesz

                  Tfu(j), jak zawsze Dr. J.K.

    • nie-tak Re: Rosja straci Kubę 09.04.15, 17:57
      smuta2015 smuta ciemny tepaku naucz sie wrescie czegos zanim wypuscisz baka w swiat!!! Jak nie znasz historii "porozumienia" USA z Kuba nie pisz bzdur. Kuba byla nieprzewidziana i nie zaproszona na szczyt, bojkot krajow Amaryki Lacinskiej zmusil USA do zrobienia kroku do Kuby, kubanski szef odpowiedzial dosc dobitnie USA, ze pertraktacje beda ciezkie i nie popusci ani na milimetr by ustepowac w jakiej kolwiek kwestii i dac sie zasprzedac USA jak zasprzedal sie nadwislanski bantustan z takimi formuowiczymi jak ty. Zero pojecia ale jadaczka wielka do pisania bzdur.
      Kiedy sie wrescie czegos nauczycie by nie pisac wyssanej z palca propagandy?
      • malkontent6 Re: Rosja straci Kubę 09.04.15, 18:04
        nie-tak napisała:

        > dac sie zasprzedac USA

        Jeśli pojedziesz kiedykolwiek do Miami, to zobaczysz co myślą o zaprzedaniu się USA Kubańczycy, którzy uciekli z tej wyspy.
        • nie-tak Re: Rosja straci Kubę 09.04.15, 19:03
          malkontent6 napisał:

          > nie-tak napisała:
          >
          > > dac sie zasprzedac USA
          >
          > Jeśli pojedziesz kiedykolwiek do Miami, to zobaczysz co myślą o zaprzedaniu się
          > USA Kubańczycy, którzy uciekli z tej wyspy.
          ----------------------------
          Powiedz nam co maja Kubanczycy z Miami do meldowania w sprawie wewnetrznych spraw Kuby? NIC, to ze niesamowicie bruzdza wiemy o tym.
          _______________________________________________________________
          To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
          quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
    • wasyl_szuja Podsumujmy. 09.04.15, 18:08
      Wielki Putler stracił od wydarzeń na Ukrainie:
      Ukrainę, Iran, Kubę, Libię, Egipt, Syria dogorywa, Wenezuela dogorywa, Białoruś i Kazachstan zaczynają kombinować jak poluzować uścisk. Na pewno coś pominąłem.
      • j-k Istotnie. Podsumujmy. 09.04.15, 18:14
        wasyl_szuja napisał:
        > Wielki Putler stracił od wydarzeń na Ukrainie:
        > Ukrainę, Iran, Kubę, Libię,

        - Iranu i Kuby nigdy nie mial. zawsze byly niepodlegle.

        Egipt,

        - nieprawda , patrzy na Moskwe.
        podobnie jak ostatnio Izrael.

        Syria dogorywa, Wenezuela dogorywa,

        - zgoda.

        Białoruś i Kazachstan zaczynają kombinować jak poluzować uścisk.

        Nie wyjdzie im to latwo.

        Na pewno coś pominąłem

        - Istotnie.
        Kirgizje, Serbie i Grecje.
        • wasyl_szuja Re: Istotnie. Podsumujmy. 09.04.15, 18:20
          Egipt i Izrael patrzą na Moskwę tylko wtedy, gdy te pokłócą się z USA.

          Ach Grecja:
          countryballs.net/_nw/9/24188402.png
          Grecja może go to hell.
          • j-k Strategicznie: 09.04.15, 18:25
            wasyl_szuja napisał:
            > Egipt i Izrael patrzą na Moskwę tylko wtedy, gdy te pokłócą się z USA.

            sytuacja sie zmienila.
            ogladaja sie i na USA i na Rosje
            (w moim przekonaniu najzupelniej slusznie - skromne ciele dwie matki ssie...)
            • smuta2015 Re: Strategicznie: 09.04.15, 19:12
              Ciche ciele, ciche ciele dwie matki ssie nieuku!
              • wasyl_szuja Re: Strategicznie: 09.04.15, 19:16
                Pokorne ciele, nieuki ;)
                • smuta2015 Re: Strategicznie: 09.04.15, 19:24
                  :) Masz rację:)
      • nie-tak Re: Podsumujmy. 09.04.15, 19:05
        wasyl_szuja napisał:

        > Wielki Putler stracił od wydarzeń na Ukrainie:
        > Ukrainę, Iran, Kubę, Libię, Egipt, Syria dogorywa, Wenezuela dogorywa, Białoruś
        > i Kazachstan zaczynają kombinować jak poluzować uścisk. Na pewno coś pominąłem
        ---------------------
        Cwoku naucz sie wrescie czegos poza belkotaniem na forum!!!
        _______________________________________________________________
        To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
        quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
        • 5magna Re: Podsumujmy. 09.04.15, 20:00
          Dogorywa dolar I US, razem z Unia.....

          news.goldseek.com/GoldSeek/1428601019.php
          • nie-tak Re: Podsumujmy. 09.04.15, 20:08
            niestety tak, sama Lagarde zaczyna mowic juz o crash'u.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka