Dodaj do ulubionych

Tusk za szczytem w/s Polski?

17.01.16, 14:16
wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Mozliwy-szczyt-UE-o-sytuacji-w-Polsce-podaje-Der-Spiegel-Gazeta-powoluje-sie-na-nieoficjalne-wypowiedzi-szefa-Rady-Europejskiej-Donalda-Tuska,wid,18107740,wiadomosc.html
To że facetowi to na rękę to nie dziwota ale chyba powinien się z tym nieco ukrywać? Nie będzie to przypadkiem podpadało pod nowszą wersję targowicy, takie skargi, skomlenie i prośba o bratnią pomoc Niemiec? Facet nie powinien być za to ukarany?
Obserwuj wątek
    • indeed4 Nie wiedziałeś? To akt patriotyzmu. 18.01.16, 00:27

      forum.gazeta.pl/forum/w,28,160065239,160065239,Kiedys_to_na_takich_wolano_folksdojcze_.html
    • indeed4 Jutro spotkanie Duda-Tusk 18.01.16, 00:45
      w przeddzień debaty w europarlamencie

      www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/andrzej-duda-wizyta-w-brukseli,611393.html
      • pijatyka Kacapski troll i pisowski przygłup radośnie... 18.01.16, 15:10

        ...wspólnie bredzą o targowicy i folksdojczach.


        Fajnie, chłopaki, żeście się w końcu odnaleźli ;->
    • wojciech.2349 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 00:51
      Gadzina z tego Donaldu.
      Szkoda gadać.
      • j-k nie komplementuj go. 18.01.16, 00:58
        wojciech.2349 napisał(a):
        > Gadzina z tego Donaldu.

        Nie komplementuj go.
        - zwykly karierowicz.
        • eva15 Re: nie komplementuj go. 18.01.16, 01:19
          To akurat prawda. Z faceta, który jeszcze 25-30 lat temu zarabiał za życie zbierając jagody w Szwecji stał się jewrokomisarzem ciągnącym 20-30 tys. euro miesięcznie. Pazurami będzie się tego trzymać.
          • j-k Oni tacy wszyscy w UE 18.01.16, 01:28
            Schultz - Burmistrz "mojego" miasta Würselen / k. Aachen/ w ktorym mieszkalem przed 30-tu laty
            - to ta sama kategoria.
            widzialem go na wiecu wyborczym.
            - byl b. przyjemny
            chociaz wtedy jeszcze nie lysy :)

            Buenas Noches.
          • monalisa2016 Re: nie komplementuj go. 18.01.16, 01:31
            Przeciw Tuskowi i Brukseli stoją: Czechy, Węgry, Słowacja może przyłączą się Włochy jak i Wielka Brytania.
            Jak nie zgodzą się na sankcje te trzy pierwsze państwa Bruksela waz z Tuskiem mogą sobie tupać, przebierać nóżkami, krzyczeć i nic nie wskórają.
            Albo zreformuje się Bruksela albo da sobie z unia spokój.
            Na reformy nie ma widoku w Brukseli, jest widok bardziej na rozpad unii.
            :-)))
            • br0f Re: nie komplementuj go. 18.01.16, 02:28
              dekoracja nie ma znaczenia , te same banki beta trzymac do kupy dlugi
            • czuk1 Re: nie komplementuj go. 18.01.16, 11:34
              Tak-nie pisze . Monalisę widzę codziennie u siebie, na reprodukcji..... taką wredną
              osobą nie była.

              Nie-tak. Akurat to nie jest twoja sprawa . Piszesz jak Putin.... który chce "reformować UE", nie potrafiąc zapewnić bezpieczeństwa finansowego dla Rosji.
              W sprawie Polski piszesz, w sposób nieuprawniony , kłamliwie, świadomie prowokując (!!!!!): "Jak nie zgodzą się na sankcje te trzy pierwsze państwa Bruksela waz z Tuskiem mogą sobie tupać, przebierać nóżkami, krzyczeć i nic nie wskórają."

              Jakie sankcje ? Co insynuujesz ? Kto mówi o sankcjach ?
              Nie starczy tego zła, jakie rządy PiS uczyniły- na dziś ? ;)
              Wystarczy, że UE ustanowiła specjalny nadzór nad Polską, w zakresie ustanawiania prawa. :)
              Przecież parlament UE nigdy nie będzie ustanawiać sankcji dla Polski : 1. nie ma jednomyślności, 2. nie ma potrzeby, 3. są inne metody by państwo unijne , niestosujące się do prawa unijnego, sprowadzić do parteru. Polska weszła do UE z woli narodu, musi się stosować do przyjętych obowiązków. Tyle i tylko tyle.
              Kierujący UE wykonują dokładnie swoje obowiązki.
              Twoje pretensje są ..... "jak do garbatego Żyda."
          • czuk1 Re: nie komplementuj go. 18.01.16, 11:14
            evo15 ... nie twoja sprawa. Twój wpis w tej sprawie nie może być inny jak pozostałe... wrogie Polsce. ;)

            Kariery większości wielkich ludzi zaczynają się od zera. Vide - Ford, Gmeiner (SOS wioski dziecięce), Victor Orban, .... setki innych , w tym Nobliści.
      • polski_francuz Moscovici lepszy? 18.01.16, 14:57
        Jeden z komisarzy europejskich d/s finansow czy ekonomicznych, Pierre Moscovici, powoduje ze Francji pozwala sie na coraz wieksze opoznienie we wprowadzaniu rygoru budzetowego.

        Rozmumiem, ze Mosco nie jest "gadzina" ale dobrym patriota francuskim. Tyle ze jego akcji nie sluzy ani Francji (ktore sie coraz bardziej spoznia na pociag nowoczesnosci) ani Europie (bo ma kraj ktory nie jest w stanie dotrzymac kryteriow, ktore sam uchwalil - kryteria z Maastricht).

        Moze lepiej spokojnie odetchnac i dotlenic szare komorki zanim sie kogos od gadzin wyzwie.

        Pozdro

        PF
    • kylax1 No i bardzo dobrze. 18.01.16, 01:31
      UE to instytucja, która powstrzymuje różne, dyktatorskie zapędy w krajach członkowskich.
      • wojciech.2349 Re: No i bardzo dobrze. 18.01.16, 01:39
        Dyktatura w Polsce?
        Ty chyba oszalałeś.
        • kylax1 Katoprawicowy autorytaryzm. 18.01.16, 01:45
          Taka lekka wersja putleryzmu.
          • monalisa2016 Re: Katoprawicowy autorytaryzm. 18.01.16, 01:53
            @kylax1
            Dam ci jedna rade, zajmij się Stanami, Stany nie są w stanie same się rządzić, Stanami rządzi Saudyjska Arabia i male państewko na Bliskim Wschodzie.
            Tu masz największe pole do popisu by walczyć z dyktaturami.
          • j-k KatoLewicowy autorytaryzm. 18.01.16, 01:53
            PiS jest ekonomicznie bardzej na lewo od PO.
            trzym sie terminow.
            ekonomiczna prawica - to PO.

            J.K.
            ekonomista.
            • indeed4 Bzdura. 18.01.16, 02:11

              Tłumaczę po raz setny - współcześnie formacji politycznych nie klasyfikuje się według kryteriów ekonomicznych, tylko światopoglądowych.

              pl.wikipedia.org/wiki/Scena_polityczna#Tradycyjny_podzia.C5.82
              • indeed4 Ciekawostka. 18.01.16, 02:12
                "W każdym kraju można dokonać także specyficznego podziału związanego z jego historią. Przykładowo w Polsce istnieje podział na partie postkomunistyczne (SLD) i solidarnościowe (PO i PiS)"
              • j-k I nadal Bzdura. 18.01.16, 07:27
                indeed4 napisał:
                Tłumaczę po raz setny - współcześnie formacji politycznych nie klasyfikuje się
                > według kryteriów ekonomicznych, tylko światopoglądowych.

                Tlumacze po raz TYSIECZNY:
                g... mnie obczodza twoje kryteria swiatopogladowe
                - lecz jedynie ekonomiczne.
                jak wypracowuje sie i dzieli sie kase.

                nie zyje sie z idei - tylko z pieniedzy.

                Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
                ekonomista.
                • krzysiozboj Re: I nadal Bzdura. 18.01.16, 09:06
                  Nie widzę powodów Waszej kłótni, jest oczywistym że nie ma prostego podziału prawica/lewica bo tu wyjdą różne wyniki w zależności od przyjętych kryteriów, wyniki mogą wychodzić skrajnie różne i bedą to poprawne oceny.
                  • indeed4 Re: I nadal Bzdura. 18.01.16, 10:23
                    Wiele razy tu linkowałem prostą, zrozumiałą nawet dla kilkulatka polską i angielską wiki - w obu (!) programem gospodarczym PiS jest solidaryzm, jak widać dla niektórych nawet prosta wiki za trudna :-) Ten błąd popełnia cała niedoedukowana postkomuna - solidaryzm prawicowych partii chadeckich biorą za (dobrze sobie znany) socjalizm, nie rozumiejąc, że solidaryzm narodził się długo przed socjalizmem i teoriami lewicowymi.

                    forum.gazeta.pl/forum/w,50,160008696,160008696,Solidaryzm_czy_marksistowska_sprawiedliwosc.html








                    • indeed4 W Europie nikt nie nazwie chadecji "lewicą" 18.01.16, 10:46

                      poza niedouczonymi starymi postkomunistami z Europy Wschodniej.
                      • indeed4 CDU i CSU to centroprawica 18.01.16, 11:41
                        nikt na świecie nie powie że CDU to "lewica" mimo, że w kwestiach gospodarczych ma ewidentnie lewicowy program
              • czuk1 Bzdura ? Bujdy na resorach. 18.01.16, 15:35
                Z Sopotu w nocy nadają:
                Tłumaczę po raz setny - współcześnie formacji politycznych nie klasyfikuje się według kryteriów ekonomicznych, tylko światopoglądowych.
                pl.wikipedia.org/wiki/Scena_polityczna#Tradycyjny_podzia.C5.82

                Otwieram źródło i widzę co innego, moc podziałów , wg kryteriów różnych. Ogólnie zaś, tamże czytam:
                "Scenę polityczną (przestrzeń polityczną) współczesnych państw europejskich tworzą przede wszystkim partie polityczne. Partii politycznych jest bardzo wiele i można je grupować na wiele sposobów. Wszystkie sposoby grupowania partii są kontrowersyjne, gdyż nieuniknione jest, że jakieś partie uważające się za skrajnie odmienne znajdą się w tej samej grupie.
                1 Tradycyjny podział
                2 Alternatywne sposoby podziału
                2.1 Ugrupowania populistyczne i merytoryczne
                2.2 Podział ze względu na charakter programu
                2.3 Podział specyficzny dla danego kraju
                2.4 Podział dwuosiowy"
                A więc tłumaczenie (niepotrzebnie setny raz) bujd rodem z Sopotu.

          • wojciech.2349 Re: Katoprawicowy autorytaryzm. 18.01.16, 02:25
            kylax1 napisał:
            > Taka lekka wersja putleryzmu.
            ----------------------
            Nie potrafisz opisać tego np. w języku sprzed 100 lat?

            Jeśli nie, to oznacza, że nie przeczytałeś będąc szczawikiem
            właściwych książek i Twoi dziadkowie nie potrafili powiedzieć
            Ci co jest naprawdę ważne.
            • indeed4 Re: Katoprawicowy autorytaryzm. 18.01.16, 10:40
              Ech ten Wojteczek ze swoją misją nawracania michnikowców i palikociarzy z trollowni Agory...

              :-)))
        • czuk1 Re: No i bardzo dobrze. 18.01.16, 11:42
          To nie jest Wojtku dyktatura. To próba wprowadzenia autarkicznych rządów przez grupę polityków-demagogów, wizjonerów, socjalistów zgromadzonych wokół JK.... którym wyborcy nieświadomie
          dali przyzwolenie do samodzielnych rządów. Zostali kupieni obietnicami, nie wiedzieli o zamiarach
          zmian ustrojowych, jakie teraz PiS zaczął wprowadzać .... łamiąc konstytucję.
          UE, sądy, ulica .... nie pozwolą na wprowadzenie w Polsce dyktatury, totalitaryzmu bądź autarkii.
          To nie Rosja.
          • indeed4 Faszyzm idzie, faszyzm... 18.01.16, 12:01
            towarzysze kopią schrony i zwiewają do lasu bo idą hitlerowcy.



            Ale ubaw na tym trollowisku Agory :-)))
            • czuk1 Re: Faszyzm idzie, faszyzm... 18.01.16, 12:50
              indeed4 .... to tak napisałeś o sobie ? Przecież Ty jesteś autorem tego linkowanego artykułu :
              indeed4 18.01.16, 11:38
              natemat.pl/168229,bienkowska-zdrajczynia-polski-marian-kowalski-porownuje-ja-do-partyzantow-za-poparcie-ke

              Czyli przypominam co napisałeś - chyba o sobie i o mnie:

              ......"towarzysze kopią schrony i zwiewają do lasu bo idą hitlerowcy. ...."

              Odpowiem na to zdanie :
              - nie jestem twoim towarzyszem, jesteś dla mnie zarażonym, gnijącym szczurem który
              uciekł z uszkodzonego okrętu. Co więc możesz wiedzieć o naprawionym okręcie ?
              - nie dorastasz do polskiej rzeczywistości, ja żyje w Nowej Polsce i jestem z niej zadowolony
              (nie zawsze z rządów polskich) a i sam wnosiłem duży wkład w jej rozwój , nie
              wzbogaciłem się w tym okresie.
              - nie mam potrzeb gdzieś uciekać, odpowiadają mi realia ekonomiczne, staram się i starałem
              w pracy te realia wykorzystywać dla państwowej firmy i regionu.
              Tak, że insynuacje sobie daruj
              -
              • indeed4 Re: Faszyzm idzie, faszyzm... 18.01.16, 13:04
                Wciąż się nie mogę zdecydować, co mnie na tej trollowni bardziej bawi - postękiwania i lamenty lewactwa wykopanego przez wyborców, czy ich "eksperckie" porady dla PiS :-)))
              • misterrob To nie faszyzm, tylko pisowska agentura. 18.01.16, 13:19
                Trolle za pisowskie pieniadze pisza na wszystkich mozliwych forach i to jest wlasnie zabawne. Niech kolega sprawdzi i przekona sie sam.
                • czuk1 Re: To nie faszyzm, tylko pisowska agentura. 18.01.16, 13:32
                  misterrob. Domyślam się, że widoczne są w sieci efekty (czytałem o tym w sieci) opłacenia przez PiS kilkuset trolli, którzy chwalą pisowskie próby obalenia demokratycznego państwa prawa. Nie mam czasu czytać głównych miejsc w sieci o tematyce politycznych.

                  Ja ... Nie mogę przejść obojętnie nad takimi wpisami.
                  Tu na forum świat (widać najbardziej mocno) jak spory wewnętrzne Polaków szybko podchwytywane są przez rosyjskich trolli i służą podburzaniu stron sporów, prowokowaniu, wystąpieniom antypolskim i przeciwko UE.
                  • czuk1 Re: To nie faszyzm, tylko pisowska agentura. 18.01.16, 13:38
                    I wyszło na jaw. indeed4 .Niby emigrant , znawca problemów Polski, przyjaciel Polski .... odkrył swój status w sieci, prawdziwą twarz. (zainspirowany, podpuszczony przeze mnie) Stosuje w polemikach na forum te same - jak rosyjscy trolle - niedozwolone (choć skuteczne) metody erystyczne. Do tego też podobny jak oni - styl, formę wypowiedzi.
                    • czuk1 Re: To nie faszyzm, tylko pisowska agentura. 18.01.16, 13:44
                      Aby nie być gołosłownym. Cytuję z Wikipedii.
                      Metody erystyczne (według Schopenhauera). Oto skrót sposobów nieuczciwej dyskusji (dialektyki erystycznej):


                      * Uogólnienie (instantia) – rozszerzając wypowiedź przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować).
                      * Zastosowanie homonimii do jakiegoś słowa użytego przez przeciwnika, by rozszerzyć jego wypowiedź i wtedy ją obalić.
                      * Przyjąć twierdzenie powiedziane w sensie relatywnym jako powiedziane absolutnie lub ująć je pod innym kątem i w ten sposób je obalić (relative – absolute).
                      * Podawanie rozproszonych przesłanek (także błędnych), tak by przeciwnik nie zorientował się, do czego zmierzamy, a kiedy przeciwnik już zaakceptuje wszystko, co potrzebne, robimy z nich wniosek przez niego niespodziewany.
                      * Ukryta petitio principii: Zakładać to, co chcemy dowieść, używając na początku zmienionych nazw lub posługując się na początku ogólnikami, które łatwiej zaakceptować.
                      * Zadawać wiele pytań naraz i obszernie, ukrywając to, na czym zależy nam w odpowiedziach przeciwnika – trudno mu wtedy zorientować się w biegu rozumowania i przeoczy nasze ewentualne błędy i braki we wnioskowaniu.
                      * Wyprowadzić przeciwnika dyskusji z równowagi (przez bezczelne zachowanie względem niego, im bardziej subtelne i trudne do wykrycia przez obserwatorów dyskusji, tym lepiej), gdyż zdenerwowany nie będzie w stanie wszystkiego przemyśleć i dopilnować, a także straci pewność siebie.
                      * Pomieszać kolejność wnioskowania (zadając pytania w niewłaściwej kolejności), tak że przeciwnik pogubi się w wywodzie.
                      * Zadawać pytania do poszczególnych przypadków, na które przeciwnik prawidłowo odpowie i następnie, bez pytania go, założyć, że zgodził się z tezą, która potwierdzałyby te przypadki (choć wcale nie musi ona koniecznie z nich wynikać).
                      * Wybrać słowa/porównania, które będą nam pasowały. Np. kiedy przeciwnik proponuje jakąś zmianę, nazwać ją złośliwie "nowinką" i przeciwstawić "zastanemu porządkowi". Natomiast kiedy od nas wychodzi taka propozycja, przeciwstawiamy ją "zacofaniu". Podobnie inne rzeczy – nadając nazwy pozytywne lub negatywne w zależności od potrzeby.
                      * Dać przeciwnikowi do wyboru między proponowaną przez nas tezą a przejaskrawioną antytezą. (Szare obok białego wydaje się czarnym, a obok czarnego wydaje się białym).
                      * Triumfalnie ogłosić, że dowiodło się czegoś, choć wcale z dyskusji tak nie wynika (często skutkuje przy nieśmiałym przeciwniku).
                      * Przedstawić przeciwnikowi jakiekolwiek słuszne, choć nie oczywiste, stwierdzenie. Jeśli odrzuci (przez podejrzliwość) – wykazujemy, że jest słuszne i triumfujemy; jeśli przyjmie – mamy plus, bo zgodził się z naszym twierdzeniem.
                      * Argumentum ad hominem lub ex concessis: Szukać w tym, co przeciwnik mówi, jakiejś sprzeczności z akceptowaną przez niego szkołą, grupą, do której należy lub sposobem postępowania. Np.: "I ty, Polak, mówisz takie rzeczy!?"
                      * Kiedy przeciwnik postawił mocny kontrargument, wykorzystać podwójne znaczenie tego, co powiedzieliśmy, mimo że początkowo nie o to znaczenie nam chodziło.
                      * Mutatio controversiae: Widząc, że przeciwnik podąża argumentacją, którą nas pobije, wytrącić go z biegu, zmienić temat, odwrócić uwagę.
                      * Kiedy przeciwnik żąda konkretnych argumentów przeciw jego twierdzeniu, a ich nie znajdujemy, uciec się do ogólników powiązanych z jego tezą i później je podważyć argumentując choćby omylnością ludzkiej wiedzy.
                      * Fallacia non causae ut casae: Potraktować uzgodnione wspólnie przesłanki jako dowód naszej tezy, choć brakuje wśród nich jeszcze kilku, których nie przyjęły obydwie strony.
                      * Kiedy przeciwnik użył argumentu tego typu, o jakich piszemy (nieuczciwych), lepiej jest nie tyle wykazać jego pozorność, ale użyć podobnego argumentu, który postawi przeciwnika w gorszej pozycji niż gdybyśmy wykazali pozorność jego argumentu.
                      * Podać to, do czego przekonuje nas przeciwnik, za petitio principii, kiedy przekonuje nas do czegoś wątpliwego, spornego. Wydaje się to wtedy bardzo prawdopodobnym dla słuchaczy, bo widzą w tym także problem tak jak w głównym problemie dyskusji.
                      * Opierać się tak długo argumentacji przeciwnika, nie uznając jej, aż rozszerzy je poza granice prawdy, tak że łatwo obalimy taki argument. Powstaje wtedy wrażenie, że obaliliśmy główny argument.
                      * Argumentum ad auditorem – zwracać się bezpośrednio do audytorium, zamiast do oponenta. Zamiast odpowiadać racjonalnie na zarzuty stawiane przez rozmówcę, w sposób populistyczny, odwoływać się do gustów i upodobań słuchaczy. Pozyskanie audytorium ma na celu wywarcie presji na oponencie, który nie będzie miał śmiałości przeciwstawić się opiniom grona słuchaczy.
                      * Dywersja: Widząc, że zaczynamy przegrywać, rozpoczynamy mówić zupełnie o czymś innym, jak gdyby to było argumentem przeciwnym (bezczelne, kiedy nie dotyczy to w ogóle tematu dyskusji).
                      * Argumentum ad verecundiam: Używać zamiast argumentów odwołań do autorytetów, szczególnie tych, które są powszechnie szanowane, w razie potrzeby przekręcając lub fałszując cytaty. Słabość: Jeśli przeciwnik jest dobrze zorientowany, może to wykazać lub podać inny autorytet mający inne zdanie w tej kwestii.
                      * Przyklejanie etykietki – Kiedy twierdzenie przeciwnika podobne jest do jakiejś herezji, błędnej nauki, ktoś może przyczepić mu etykietkę nazywając ją spirytualizmem, idealizmem itp.
                      * Powiedzieć, że w teorii to ładnie wygląda, ale praktyka pokazuje inaczej. (Jak gdyby teoria czegoś nie uwzględniała).
                      * Zadać pytanie związane z tematem, na które przeciwnik nie będzie w stanie odpowiedzieć i w ten sposób, pokazując jego niekompetencję, przekonać wszystkich, że to my mamy rację.
                      * Argumentum ab utili: Zadziałać na wolę, a nie na rozum – kiedy uda nam się przekonać, że korzystniej dla wszystkich (a przynajmniej słuchaczy, zwolenników), żebyśmy przyjęli nasze rozwiązanie (choćby było ono zupełnie błędne), będą chcieli bardziej przychylić się do naszej argumentacji.
                      * Sprawić przez potok bezsensownych słów (pozornie wyglądający dobrze, z poważną miną), że przeciwnik pogubi się, uznając je za najważniejszy argument tezy. Działa szczególnie wtedy, gdy przeciwnik udaje, że wszystko zrozumiał.
                      * Jeśli przeciwnik ma rację, ale użył błędnej argumentacji, obalić argument, uznając, że obaliliśmy całą tezę. Jest to jedna z najpowszechniej używanych metod erystycznych.
                      * Metoda ironicznej niekompetencji- Granie głupa: Jeśli przeciw racjom wysuniętym przez przeciwnika nic nie potrafimy znaleźć, z subtelną ironią należy ogłosić swoją niekompetencję: "To, co pan mówi, daleko wykracza poza granice mojej ubogiej pojętności, nie wykluczam przeto, iż ma pan rację, zrozumieć tego jednak nie potrafię". Jeśli wśród słuchaczy cieszymy się jakimś uznaniem, delikatnie dajemy im do zrozumienia, iż oponent plecie bzdury. Z chwytu tego można korzystać tylko w tych warunkach, gdy pewni jesteśmy, że słuchacze mają nas w wyższym poważaniu niż przeciwnika, np. gdy dochodzi do sporu między profesorem a studentem. Oparcia szuka się we własnym autorytecie, nie w racjach.
                      * Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. "Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach".

                      Nie dajmy się wariatom bądź zwariować.
                    • indeed4 Ciołku, od 10 lat piszę z Trójmiasta 18.01.16, 14:43

                      a konkretnie Sopotu, o czym zresztą wie całe FK :-))))))))


                      PS. Nie przeszkadzam, produkuj się pracowicie dalej.
    • jankowski1960 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 07:44
      To jest zdrada stanu. ..
    • czizus Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 09:16
      Ukarani to powinni być debile z PIS którzy swoją niekompetencją i ignorancją wpychają Polskę w XIX w. i zapaść gospodarczą. 1 euro = już 4,50 zł za chwilę będzie 4,60, drożeje obsługa kredytów, drożeją wszelkie produkty i usługi bo zdaniem idiotów Polska "wstaje z kolan". Robią z Polski drugą Rosję, są z tego dumni i obrażają się na krytykę prawie całej UE ale i USA.
      Tuska ma rację, większość Polaków jednak chce Europy a nie Rosji.
      • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 12:09
        Przed minutami . Po spotkaniu Tuska z Dudą.... ich oświadczenia. Wspólne zdanie, w sprawie Polski ... spokojnie, bez uprzedzeń, rozsądnie, z poszanowaniem stanowisk stron, z myślą o pozytywnych zmianach.

        Przecież o to od początku chodzi UE.... uruchamiającej procedurę obserwacji prawotwórstwa w Polsce.
      • krzysiozboj Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 14:26
        Drogi PA, napisz Ty mi za kogo (kto był u władzy) i w jakich okolicznościach za euro płaciło się ponad 4,80. Napisz Ty mi kto został ukarany za zjazd złotego w krótkim czasie z 3,40 do 4,80/euro. Tylko proszę, nie bredź o globalnych kryzysach bo i dzisiaj Tobie mogę pokazać notowania giełd w USA z ostatniego piątku.
    • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 11:08
      ....nie czytałem polemiki w wątku, odnoszę się do 1 wpisu Krzysia....

      W pierwszym wpisie - wątkowym ... Krzysiozboj insynuuje, że Tusk działa na niekorzyść Polski, że za swoje wypowiedzi powinien być ukarany!!! Jednocześnie linkuje art. z którego widać wielką lojalność do Polski i brak podstaw do uwag.
      Krzysiu .... to co ma mówić organizator prac UE Tusk , kiedy problem Polski zaistniał, i jest rozdmuchiwany listami władz Polski które nic nie wyjaśniają, a ubliżają osobom kierującym UE.
      Zamiast bieżąco konsultować całą tę sprawę (jak dalej postępować w UE) to bezpodstawnie i kłamliwie ocenia się zachowania przedstawicieli Polski we władzach UE. Jakie to wredne, żenujące.
      Mam poniżej przykład ... z p. komisarz Bieńkowską, którą pisowskie media napiętnują za jakoby wrogie Polsce stanowisko . Okazuje się, że to nie tylko kłamstwo , bo jest przeciwnie - warto było od początku słuchać poważnie jej podpowiedzi i nie zaogniać kontaktów z UE :
      wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Elzbieta-Bienkowska-Komisja-musi-dostac-odpowiedz-na-swoje-pytania,wid,18103676,wiadomosc.html
      • indeed4 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 11:38
        natemat.pl/168229,bienkowska-zdrajczynia-polski-marian-kowalski-porownuje-ja-do-partyzantow-za-poparcie-ke
        • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 11:47
          Przykład .... manipulowanie opinią o Bieńkowskąiej przez media.

          Wierzy w to indeed4:
          natemat.pl/168229,bienkowska-zdrajczynia-polski-marian-kowalski-porownuje-ja-do-partyzantow-za-poparcie-ke

          Wierzy w to czuk1:
          wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Elzbieta-Bienkowska-Komisja-musi-dostac-odpowiedz-na-swoje-pytania,wid,18103676,wiadomosc.html?ticaid=116524&_ticrsn=5

          A pfawda jest prawdopodobnie ..... po środku . ;)
          • czizus Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 11:52
            Ten indeed4 cytuje albo rosyjska propagandę albo jakieś niszowe, nie liczące się zupełnie na rynku i w społeczeństwie gadzinówki. To jego zródła informacji i kopalnie wiedzy o Polsce i UE. Groteska.
            • indeed4 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 11:56
              Portal natemat.pl twojego kumpla z KOD Tomasza Lisa to propaganda?!

              Jeny, co to się porobiło...

              :-)))
              • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 12:01
                Zapudliłeś się ..... przeproś ..... to Twoje źródło informacji ... natemat.pl, gdzie Lis ma swojego bloga.
                Moje źródło - Wirtualna Polska.pl Wiadomości.
                • indeed4 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 12:04
                  Co za sieroty - jeden i drugi link mówi o tym samym :-)))
      • krzysiozboj Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 14:18
        czuk1, poczytam pod jakimi hasłami i do kogo udawała się tzw targowica, też doczytasz że robili to ... w trosce o dobro Polski, konstytucję 3 maja odbierali jako zagrożenie dla Polski. Analogią działań PiSu i uchwalania konstytucji niespecjalnie widzę, działań targowicy i Tuska jak najbardziej.

        Mam prawo do takiej oceny sytuacji, ktoś inny ma prawo mieć do innego zdania.
        • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 14:53
          Poczytam. Ogólnie jednak wiemy jak było. Na Tusku i PO nie chcę się koncentrować. Mamy rządy PiS i ich działania .... ryzykowne, nieprzemyślane, nie mieszczące się w prawie polskim i europejskim. Opinia publiczna i fachowcy zauważają, że ; prawo stanowione przez PiS narusza konstytucję, nieliczne na razie nietrafione decyzje finansowe pogarszają stan finansów państwa. Dochodzi łamanie
          prawa UE i przyjętych zobowiązań Polski , jako członka UE.
          Mozna było tego wszystkiego uniknąć. Wystarczyło odejść od idei (która jest tylko w głowach ideologów PiS a nie ich zwolenników) odnowy budowy IV RP. Wystarczyło zająć się porządkowaniem państwa i stymulowaniem rozwoju gospodarczego, likwidacji nieuzasadnionych dysproporcji w dochodach, poprawą warunków życia Polaków (tymi obietnicami .... rozłożyć je w czasie) .... a nie,
          niezgodnych z prawem, usuwaniem przeszkód w samowolnym rządzeniu.
          W sprawach ekonomicznych, są w rządzie fachowcy .... należało dać im swobodę w zarządzaniu (ekonomista uczciwy nie będzie realizował długo rozkazów JK, niezgodnych z prawami, realiami i niekorzystnych dla państwa - zabierze się i odejdzie). Zamiast manipulować prawem każdą decyzję
          rządową powinno się przemyśleć, przeanalizować pod kątem potrzeb, sposobów, możliwości i skutków
          jej wprowadzenia. Tak jak robimy analizę SWOT, kiedy ustalamy : mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia. A co widzimy ? Siedzi jeden facet i narzuca swoje widzenie świata i Polski a przy nim grupa
          przytakujących - nieraz miernych ale wiernych. Mądrych ale krnąbrnych ... z grupy wyrzuca się. I jak ma być dobrze ? Mam być w 1 sorcie.... przytakiwaczy ? a więc stracić rozsądek, swoją wiedzę i widzenie świata ?
          • krzysiozboj Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 22:56
            Ale ja za cholerę nie mam ochoty bronić Kaczyńskiego. Dla mnie to manipulator lubiący pociągać sznurkami z tylnego siedzenia, do tego lubiący otaczać się klakierami. Naprawdę nie podoba mi się wiele rzeczy które obecnie robi PiS. Zdecydowanie więcej zaufania mam do Szydło (może na wyrost), kobita wydaje mi się rozsądna, podobnie jak Gilowska kiedyś. Za to za grosz zaufania do Tuska i jego ekipy, ja tych ludzi pamiętam jeszcze z czasów KLD/UW/UD, oni zawsze kończyli w atmosferze skompromitowanych geszefciarzy by po kilku latach na nowo ratować Polskę.
        • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 15:09
          Krzysizboj pisze do mnie (chyba) :
          Mam prawo do takiej oceny sytuacji, ktoś inny ma prawo mieć do innego zdania.

          Przykro mi.
          Adres nie jest trafiony. Nigdy , nikomu prawa do własnego zdania nie odbierałem i nie odbieram.
          Często o tym przypominam , pisząc : wg mnie, moim zdaniem , uważam, że....
          • krzysiozboj Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 18.01.16, 22:48
            Nie wiem dlaczego tak ostro to odbierasz. Robię podobnie jak Ty, miast głosić prawdy objawione często używam tych samych zwrotów "wg mnie, moim zdaniem , uważam, że...". Napisałem to by nie wchodzic w ostrą przepychankę słowną tam gdzie różnica zdań. Ja mam swoją ocenę jakiejś sytuacji (możliwe ze złą), ktoś inny ma swoją i inną od mojej, wymienić sie zdaniami można a siłowe przekonywanie do swoich racji nie ma sensu.
            • czuk1 Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 19.01.16, 08:27
              Tak trzymajmy. Ostre różnice.... trudno. To są nasze własne zdania. Normalne.
              Nienormalne było by.... akurat w tej polemice.... obrzucanie się obelgami i winami.

              ...dla krzysiazboja ....

              PS. Po 2 latach rządzenia podpadła mi PO i od tamtej pory rządy PO "punktowałem". Nie byłem i nie jestem zwolennikiem socjalistycznych i konserwatywnych poglądów PiS. Nie toleruję JK - postępowania obłudnego, rządzenia z tylnego siedzenia, jego nierealnej wizji Polski , autarkicznych rządów, manipulowania ludźmi, kreowania się na wodza narodu,.... Dla mnie (na dziś) Polska PiS to Polska bez Kaczyńskiego i bez kilku (3) niepopularnych polityków, z Prezydentem Dudą na czele i rządem fachowców. Z programem : gospodarka-głupcze, interes narodowy - przede wszystkim, państwo - dla obywateli, prawo i sprawiedliwość.
              • krzysiozboj Re: Tusk za szczytem w/s Polski? 19.01.16, 09:26
                czuk1 napisał:

                .... Dla mnie (na dziś) Polska PiS to Polska bez K
                > aczyńskiego i bez kilku (3) niepopularnych polityków, z Prezydentem Dudą na cze
                > le i rządem fachowców. Z programem : gospodarka-głupcze, interes narodowy - p
                > rzede wszystkim, państwo - dla obywateli, prawo i sprawiedliwość.

                Też bym tak chciał, nawet miałem jakaś nadzieję że może tak zrobi wiedząc jak mocno negatywne emocje wzbudza. Wkurza mnie że skład rządu jego a nie Szydło, że miast nacisku na gospodarkę idzie spory na ideologię, że przy spotkaniu z Orbanem upokorzył Szydło. Absolutnie się z Tobą zgadzam - gospodarka, interes narodowy i właśni obywatele - to powinno być absolutnym priorytetem. Niektóre działania PiS zdają się iść w tym kierunku (mimo ich zafiksowania na punkcie ideologii i manii wielkości wodza), zobaczymy z jakim skutkiem.
    • el.commendante Targowica miała miejsce już ćwierćwieku temu, 18.01.16, 12:05
      kiedy zadecydowano o oddaniu w łapska glob-mafii polskiej gospodarki. Śmieszne są więc te utyskiwania bogoojczyźniaków, bo Polska już dawno straciła to co najważniejsze - suwerenność ekonomiczną.
      • czuk1 Re: Targowica miała miejsce już ćwierćwieku temu, 18.01.16, 12:21
        Komendancie. Coś w tym jest. Polska - wchodząc świadomie w mechanizmy rynkowe, prawa rynkowe, własność prywatną, dominację ludzi najbogatszych i pod wpływy światowych mocarstw , uznawanie fetyszu pieniądza .... musi umieć się w tej rzeczywistości umieć znaleźć, funkcjonować i rozwijać.

        A więc umieć stosować metody elastycznego zachowania działania (czego nie umie PiS... poruszając się jak słoń w składzie porcelany), takie jak : priorytet interesu narodowego, umiejętność współdziałania, stosowania solidaryzmu grup interesów, zasada - pokorne ciele dwie matki ssie, gospodarka głupcze, zgoda narodowa buduje, tolerancja i wolność słowa, uznawanie praw mniejszości, stosowanie prawa, uznawanie trójwładzy i konsytuacji,... ....

        Nawet niektórzy piszący na tym forum ..... jakoś nie zauważają takiej potrzeby . I optują za takim (jak dziś ) sprawowaniem rządów w Polsce, które prowadzą donikąd.
        • indeed4 Oho - zanosi się na długie dysputy 18.01.16, 12:26

          towarzyszy z PZPR o stanie i kondycji polskiej gospodarki :-)))
          • czuk1 Re: Oho - zanosi się na długie dysputy 18.01.16, 12:31
            Szukasz wroga i guza ? Jaki sens był w tym wpisie twoim ?
            Wyjaśnij ?
          • indeed4 Dokoptujcie sobie palikociarza kylaxa 18.01.16, 12:32
            będzie jeszcze śmieszniej.
    • indeed4 Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 12:24
      i Tuska w Brukseli.

      Duży błąd Dudy - wspólnym koncyliacyjnym wystąpieniem uwiarygodnił piarowską narrację Tuska, który (razem ze Schetyną) stawał na uszach, żeby na forum europarlamentu dokopać krajowej konkurencji, a w mediach kreuje na "zatroskanego o los Polski" gołąbka pokoju.
      • indeed4 Całe wystąpienie Tuska 18.01.16, 12:31

        nieomal w każdym zdaniu nawala w PiS

        www.tvn24.pl/konferencja-po-spotkaniu-duda-tusk,611580,s.html
        • czuk1 Re: Całe wystąpienie Tuska 18.01.16, 12:33
          Gdzie znajdę to wystąpienia Prezydenta Dudy i Tuska ? Nie widziałem w TV, słuchałem komentarz i fragmenty.
          • indeed4 Re: Całe wystąpienie Tuska 18.01.16, 13:05
            Poszukaj sobie, leniu śmierdzący.
            • czuk1 Re: Całe wystąpienie Tuska 18.01.16, 13:12
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19492563,tusk-do-dudy-w-brukseli-zawsze-jest-czas-by-przejsc-na-jasna.html
              ---
              • indeed4 Re: Całe wystąpienie Tuska 18.01.16, 13:15

                i.iplsc.com/masc-na-bol-dupy-srodek-ktory-wedlug-wielu-powinien-byc-obow/0002Q27XG8SB8543-C116-F4.jpg

                EOT.
              • czuk1 Re: Całe wystąpienie Tuska 18.01.16, 13:16
                Poprawka jednego wyrazu:

                jest - to są wiadomości dla Polaków,..... do Przemyskiem
                winno być - ...." to są wiadomości dla Polaków,..... do przemyśleń...."
      • wojciech.2349 Re: Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 12:56
        indeed4 napisał:
        > i Tuska w Brukseli.
        >
        > Duży błąd Dudy - wspólnym koncyliacyjnym wystąpieniem uwiarygodnił piarowską na
        > rrację Tuska, który (razem ze Schetyną) stawał na uszach, żeby na forum europar
        > lamentu dokopać krajowej konkurencji, a w mediach kreuje na "zatroskanego o los
        > Polski" gołąbka pokoju.
        --------------------------
        Niestety, ale masz rację. 1:0 dla lemingów w Brukseli.
        Jednak to "zwycięstwo" może się przełożyć na klęskę
        PO w najbliższych wyborach samorządowych.

        Szkoda, że te wszystkie sondaże preferencji wyborczych są jakieś lewe.
        Dobrze byłoby znać skutki wybryków PO.
        • indeed4 Re: Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 13:13
          "W Brukseli w Kwaterze Głównej NATO prezydent spotka się z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem. Po rozmowach zaplanowano wspólną konferencję prezydenta Dudy i szefa NATO. Następnie Andrzej Duda uda się do Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE) w Mons, gdzie będzie rozmawiał z naczelnym dowódcą sił NATO gen. Philipem"

          Celem wizyty w Brukseli jest spotkanie z przedstawicielami NATO, z Tuskiem jedynie przy tej okazji.
          • czuk1 Re: Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 13:25
            Zamiast zaprezentowania innej maści do inne d..y przekazuję dowód na to, że racji nie ma indeed4 pisząc, że Prezydent spotkał się z Tuskiem ....[i]. przy okazji .
            [/i]
            Duda w Brukseli. Spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej i sekretarzem generalnym NATO.
            Od spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem prezydent Andrzej Duda rozpoczął w poniedziałek swoją wizytę w Brukseli. Po rozmowach w Radzie, prezydent pojedzie do siedziby NATO, gdzie w południe spotka się z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem, a po południu w Mons z naczelnym dowódcą sił NATO gen. Philipem Breedlove'em.
            Spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej
            Wizyta rozpoczęła się od rozmowy z szefem Rady Europejskiej, z którym Andrzej Duda ma omówić plan polityczny UE na 2016 r.

            Tematy, jakie wymienił prezydenckim minister Krzysztof Szczerski, to: Brexit, polityka migracyjna, problemy strefy Schengen, polityka energetyczna, w tym Nord Stream2. Po spotkaniach zaplanowano wspólną konferencję prasową prezydenta i Donalda Tuska.
            • indeed4 Nie nudź, ciołku /bt. 18.01.16, 13:27
      • krzysiozboj Re: Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 14:22
        indeed4 napisał:

        > i Tuska w Brukseli.
        >
        > Duży błąd Dudy - wspólnym koncyliacyjnym wystąpieniem uwiarygodnił piarowską na
        > rrację Tuska, który (razem ze Schetyną) stawał na uszach, żeby na forum europar
        > lamentu dokopać krajowej konkurencji, a w mediach kreuje na "zatroskanego o los
        > Polski" gołąbka pokoju.

        Myślę że PiS nieco wystraszył się Brukseli i nieco poluzował. PiS nie ma tego komfortu co miał Orban jeśli idzie o kredytowanie, PiSowi Rosja nie pomoże. Ale też i nie wierzę by to było długotrwałe, moim zdaniem JK obwinia Tuska i spółkę za śmierć LK (mniejsza o to czy słusznie i czy to ociera się o paranoje czy nie) i za to będzie chciał go gdzieś dopaść. Interesy Polski niestety będą tutaj nieco w tle, przykre ale tak to widzę.
        • indeed4 Re: Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 14:29
          > Myślę że PiS nieco wystraszył się Brukseli i nieco poluzował.

          W jakim sensie "poluzował", w czym to się objawia? Mylisz się, nie będzie żadnych ustępstw.

          polska.newsweek.pl/jaroslaw-kaczynski-wywiad,artykuly,377634,1.html



        • monalisa2016 Re: Właśnie skończyła się konferencja Dudy 18.01.16, 14:35
          krzysiozboj napisał:
          Myślę że PiS nieco wystraszył się Brukseli i nieco poluzował.
          ,,,,,,,,,,,,,,
          Nie sadze ze tak było, że PiS nieco wystraszył się Brukseli i nieco poluzował.

          Trzy widea, w dwóch dużo slow mało konsensu, wręcz obopólna zmowa by dyferencje miedzy kontrahentami nie wyszły na zewnątrz. Po prostu bezpodmiotowa gadka o wszystkim bez żadnych konkretów.
          Dopiero trzecie wideo (nie wiem co za jewrokomisarz) uwidacznia nam podmiot dyferencji miedzy Unia a Polską jak i nieugięcie w podmiotowej sprawie prezydenta Dudy.
    • polski_francuz Doucement, doucement 18.01.16, 14:39
      Jak jestem nauczycielem starma sie nauczyc studentow, jak jestem dyrektorem firmy to staram sie o to zeby zarabiala pieniadze a jak jestem przewodniczacym Rady Europejskiej, to staram sie by jak najlepiej funkcjonowala Europa.

      To jest jego rola i z niej jest rozliczany i stara sie ja lepiej czy gorzej robic. Moze warto czasami zapomniec podworkowe swary i zobaczyc interes europejski.

      Polska jest waznym krajem Europy ale, na milosc Boska, nie jedynym!

      PF
      • indeed4 Dla francuzika ważniejsza Europa niż Polska 18.01.16, 14:56

        Tak właśnie myślałem :-) Jeśli się wczytacie, zauważycie że ten swoisty "patriotyzm" bije ze wszystkich produkcji tego nawróconego po '89 na demokrację członka czerwonej Międzynarodówki.
        • czuk1 Re: Dla francuzika ważniejsza Europa niż Polska 18.01.16, 16:08
          To zdanie niżej nie do mnie akurat ale do Francuza. Chodzi jednak o treść wpisu . Czytam :
          "Tak właśnie myślałem smile Jeśli się wczytacie, zauważycie że ten swoisty "patriotyzm" bije ze wszystkich produkcji tego nawróconego po '89 na demokrację członka czerwonej Międzynarodówki. "

          Blisko sto lat żyję i już wiem, że nie należy wypominać ludziom pochodzenia i poglądów.
          A więc nie mogę mieć (jak wyżej )pretensji do czyjegoś "swoistego patriotyzmu" czy insynuować/oceniać czyjąś drogę życiową.... stosując do tego swoje mierniki.
          Mam zaszczepione, że forum jest miejscem do wymiany poglądów, dyskusji, polemik, kulturalnego
          przekonywania się .... na tematy poruszane na forum.
          Sam jednak (nieraz) wychodzę poza ramy forum, kiedy czytam obelgi czy oceny mojej osoby , wtedy bronie się... postępując podobnie.

          PS. Obiecałem sobie że w br.przestanę rewanżować się obelgami. Póki co nie udaje się mi... spełnić tego przyrzeczenia
      • monalisa2016 Re: Doucement, doucement 18.01.16, 15:03
        polski_francuz napisał:
        > To jest jego rola i z niej jest rozliczany i stara sie ja lepiej czy gorzej robic. Moze warto czasami zapomniec podworkowe swary i zobaczyc interes europejski
        ........................
        Interesy innych kosztem własnego państwa, kosztem wlanego spoleczenstwa?
        Bądź tak uprzejmy i wytłumacz nam szerzej twoje mniemanie.
        • polski_francuz Mniemanie 18.01.16, 16:09
          Mniemam droga nietaczko, zes zatrudniona przez Putina i ze jego interesow bronisz. A mnie dyskusje z jego trollami malo interesuja.

          PF

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka