Dodaj do ulubionych

Hasło Obamy

09.11.16, 13:17

Yes we can, dzisiaj się dopiero sprawdziło.
Brzydki "kaczor Donald," który miał przegrać z kretesem te wybory dzięki wyborcom, którzy zastosowali to hasło został prezydentem.
Nie pomógł Barack Husajn Obama, jego małżonka, Madonna, Lady gaga, Borysence, Jon Bon Jowi etc
Killary Clinton i jej małżonek, ponieśli zdowąasłużona klęskę.
Tak zadecydowali wyborcy, zarówno ci biali jak i kolorowi.
Obserwuj wątek
    • belphegor-pisu Re: Hasło Obamy 09.11.16, 13:21
      Jestem w 100 % pewien, że zwycięstwo Trumpa to efekt twoich i innych wPiSywaczy wPiSuf. Cała Hameryka czyta wPiSy PiSmatołkuf.
    • kylax1 Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:03
      Wyborcy wykształceni, czarni, latynosi i Amerykanie pochodzenia azjatyckiego poparli Clinton od 60% do 90%.
      • moralny_karzel Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:17
        kylax1 napisał:

        > Wyborcy wykształceni, czarni, latynosi i Amerykanie pochodzenia azjatyckiego po
        > parli Clinton od 60% do 90%.


        Tiaa, dlatego Trump wygrał w kluczowych dla demokratów stanach.
        • wagonetka Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:19
          www.nytimes.com/interactive/2016/11/08/us/politics/election-exit-polls.html

          polecam lekturę
          • moralny_karzel Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:31
            wagonetka napisał(a):

            > www.nytimes.com/interactive/2016/11/08/us/politics/election-exit-polls.html
            >
            > polecam lekturę
            >


            Przeczytaj jeszcze raz mój post.
            • wagonetka Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:33
              chciałam ci tylko pokazać, że kylax1 ma rację i jeśli jesteś uczciwy przyznasz mu ją
              • moralny_karzel Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:44
                wagonetka napisał(a):

                > chciałam ci tylko pokazać, że kylax1 ma rację i jeśli jesteś uczciwy przyznasz
                > mu ją
                >

                Ja się nie odniosłem ściśle do tego czy ma rację, gdyż wiem że , większość Latynosów zagłosowała na Clinton. Nie było ich jednak tak wielu, jak można się było spodziewać. Zagłosowało na nią 65 proc. z nich, na Trumpa - prawie jedna trzecia (29 proc.). Dla porównania, w 2012 r. Baracka Obamę poparło 71 proc. Latynosów.

                88 proc. czarnoskórych osób zagłosowało na Hillary Clinton, a jedynie 8 proc. zagłosowało na Trumpa - podaje CNN.

                Skupiłem się głównie na fakcie, że Trump wygrał w kluczowych stanach, co dało mu przewagę w głosach elektorskich.
                • wagonetka Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:50
                  zacytuję
                  > Wyborcy wykształceni, czarni, latynosi i Amerykanie pochodzenia azjatyckiego po
                  > parli Clinton od 60% do 90%.

                  > Tiaa, dlatego Trump wygrał w kluczowych dla demokratów stanach.

                  jest prawdą, że Trump wygrał dzięki starszym niewykształconym, religijnym, niezamożnym białym mężczyznom ze wsi i małych miast - to, oczywiście może być punktem wyjścia dla odpowiedzi na twoje pytanie "dlaczego"

                  zgódźmy się, że trochę się nie zrozumieliśmy
                  • moralny_karzel Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:54
                    jest prawdą, że Trump wygrał dzięki starszym niewykształconym, religijnym, niezamożnym białym mężczyznom ze wsi i małych miast - to, oczywiście może być punktem wyjścia dla odpowiedzi na twoje pytanie "dlaczego"

                    zgódźmy się, że trochę się nie zrozumieliśmy

                    Maybe...
                    Ci starsi,niewykształceni,religijni,niezamożni to także wyborcy. Mają taki sam ważny głos jak ci wykształceni,niereligijni,zamożni z wielkich miast.
                    • wagonetka Re: Głównie biali i niewykształceni. 09.11.16, 14:57
                      moralny_karzel napisał:


                      > Ci starsi,niewykształceni,religijni,niezamożni to także wyborcy. Mają taki sam
                      > ważny głos jak ci wykształceni,niereligijni,zamożni z wielkich miast.

                      oczywiście
                  • mara571 a czy fakt, ze sa 09.11.16, 15:38
                    starsi, (gorzej) niewyksztalceni, religijni, niezamożni, biali, plci biologicznej meskiej i mieszkaja na wsi lub w malych miastach to powod zeby nimi pogardzac?
                    • wagonetka Re: a czy fakt, ze sa 09.11.16, 15:41
                      mara571 napisała:

                      > starsi, (gorzej) niewyksztalceni, religijni, niezamożni, biali, plci biologiczn
                      > ej meskiej i mieszkaja na wsi lub w malych miastach to powod zeby nimi pogardza
                      > c?

                      a kto nimi pogardza?
                      • mara571 Re: a czy fakt, ze sa 09.11.16, 15:52
                        cala noc obserwowalam CBSNews. Musialabys slyczec, co dziennikarki tam wygadywaly.
                        Kazdej analizie po wyniku w stanie X towarzyszyla gadka o tych osobach, kiedy Trump tam wygrywal.
                        A tak na marginesie: najwiekszymi przegranymi sa w tej chwili w Stanach mlodzi z dyplomem uniwersytetu, bez pracy, ale z dlugiem powyzej 100 tys $.
                • kylax1 Stan kluczowy dla wyniku wyborów a stan kluczowy 09.11.16, 15:45
                  dla demokratów/republikanów, to dwa, zupełnie różne pojęcia.

                  Trump wygrał w tych pierwszych, czyli tzw. swin states.
                  • kylax1 swing states n/t 09.11.16, 15:45

        • kylax1 Bredzisz. 09.11.16, 15:44
          Ty coś tam słyszałeś, ale nie do końca. Trump wygrał nie w "stanach kluczowych dla demokratów", ale w swing states (stanach kluczowych dla obu kandydatów, gdyż są to stany niezdecydowane i ten kto je zgranie, przeważnie wygrywa), czyli w OH, IA, NC i FL. A skróty rozszyfruj sobie sam. Taki ekspert od USA, jak Ty, powinien je znać.
          • moralny_karzel Re: Bredzisz. 09.11.16, 15:55
            kylax1 napisał:

            > Ty coś tam słyszałeś, ale nie do końca. Trump wygrał nie w "stanach kluczowych
            > dla demokratów", ale w swing states (stanach kluczowych dla obu kandydatów, gdy
            > ż są to stany niezdecydowane i ten kto je zgranie, przeważnie wygrywa), czyli w
            > OH, IA, NC i FL. A skróty rozszyfruj sobie sam. Taki ekspert od USA, jak Ty, p
            > owinien je znać.
            >


            Yes, I know.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka