Dodaj do ulubionych

Trump :ruskie musza oddac Krym....

14.02.17, 22:44
No to zaczyna sie ustawianie do pionu Putina przez Trumpa , proruski doradca gen.Flynn podal sie do dymisji bo byl za bardzo proruski , ruskie poszczekuja ze Trump i jego ekipa to rusofoby , bo wszyscy ktorzy nie dbaja o ruskie interesy to rusofoby , tok myslenia podobny do forumowej web-brygady....

"President Trump has made it very clear that he expects the Russian government to de-escalate violence in the Ukraine and return Crimea," Spicer said at a daily news briefing. "At the same time, he fully expects to and wants to get along with Russia." 
read more: www.haaretz.com/us-news/1.771764
Obserwuj wątek
    • yurek11111 Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 14.02.17, 22:45
      A tu po polsku :

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21374723,koniec-z-prorosyjska-polityka-trumpa-bialy-dom-prezydent-oczekuje.html?pelna=tak#MTstream
      • yurek11111 View from Moscow: Flynn a victim of 'Russophobia 14.02.17, 22:56
        A mowilem jeszcze przed zaprzysiezeniem Trumpa , ze Putin pierwszy sie przeliczy w ocenie prorosyjskiej polityceTrumpa....


        www.latimes.com/politics/washington/la-na-essential-washington-updates-the-view-from-moscow-flynn-a-victim-of-1487089192-htmlstory.html
        • enter2016 Pytanie na ile to zmiana spojrzenia na Rosje 14.02.17, 23:25
          a na ile zasłona dymna.
          Jest też możliwość, że po objęciu urzędu Trump dostał wgląd w materiały wywiadowcze i dopiero odkrył prawdziwą twarz Rosji. To dość prawdopodobne.
          • yurek11111 Re: Pytanie na ile to zmiana spojrzenia na Rosje 15.02.17, 00:59
            To ze to nie zaslona dymna Trumpa , a swiadoma polityka twardego kursu wobec Kremla , swiadczy ze z administracja pozegnal sie rusofil gen . Flynn...
          • pijatyka Re: na ile zmiana spojrzenia, na ile zasłona dymna 15.02.17, 03:04

            ...a na ile dość już rozpaczliwa ucieczka przed impeachmentem.
            Trump przed dokonaniem nominacji miał pełny wgląd w dossier swoich kandydatów, Flynn nawet po swojej rezygnacji może go ciągnąć w dół.
            Radykalna zmiana kursu wobec Rosji to próba uwiarygodnienia się, ale zbyt nagła, by wyglądać na szczerą i przemyślaną.
            • yurek11111 Re: na ile zmiana spojrzenia, na ile zasłona dymn 15.02.17, 03:43
              Ale Flynn stracil zaufanie Trumpa , gdy sprawe amerykanskich sankcji na Rosje , dyskutowal z .....ruskim ambasadorem , i to sie Trumpowi nie spodobalo , co dzisiaj na twitterze Trump oznajmil...

              FLYNN THE FIRST TO FALL
              US President Donald Trump asked for National Security Adviser Michael Flynn’s resignation, with his spokesman saying it “was not a legal issue but a trust issue.”
              White House press secretary Sean Spicer told reporters that Mr Trump had been concerned that General Flynn had misled Vice President Mike Pence over his contacts with Russian officials before Mr Trump took office.
              Mr Trump had been reviewing Gen. Flynn’s situation for a few weeks, he said. Amid congressional calls for an investigation into the extent to which Gen. Flynn discussed the possibility of lifting US sanctions on Russia with the Russian ambassador to Washington, Mr Spicer said the White House legal counsel had reviewed the situation and believed Gen. Flynn’s case was viewed “not as a legal issue but a trust issue”.
              Mr Spicer said Mr Trump was informed of Gen. Flynn’s conversations with Russian ambassador Sergei Kislyak and asked counsel to review the case.
              “The erosion of that trust, frankly, was the issue,” Mr Spicer said.
              He said Mr Trump had not told Gen. Flynn to discuss US sanctions on Russia with the Russian diplomat.
              Mr Trump blasted the leaks coming out of his White House.

              www.news.com.au/world/north-america/michael-flynn-resignation-hillary-clinton-skewers-donald-trumps-former-national-security-adviser/news-story/3b09c67839a78aff934067307dbd69f9
            • felusiak1 Re: na ile zmiana spojrzenia, na ile zasłona dymn 15.02.17, 03:45
              impeachmentu? no masz ty na$rane......
              • pijatyka Re: no masz ty na$rane 15.02.17, 06:21

                Sam masz - ja tylko ufam amerykańskim bukmacherom ;-P


                next.gazeta.pl/next/7,151003,21371862,donald-trump-jednak-straci-prezydenture-bukmacherzy-juz-przyjmuja.html
                • pijatyka Re: no masz ty na$rane 15.02.17, 19:53

                  Jeden z wielu, co - najwyraźniej - też mają ;->


                  insider.foxnews.com/2017/02/15/dan-rather-trump-flynn-russia-scandal-could-be-bigger-watergate
            • pijatyka Bum! 31.03.17, 09:07

              Michael Flynn chce zeznawać przed FBI w procesie ws związków sztabu Trumpa z Rosją, jeśli dostanie "gwarancję nietykalności".

              Ale to idzie!
            • buldog2 Re: na ile zmiana spojrzenia, na ile zasłona dymn 04.05.17, 11:13
              Do tej opinii mi najbliżej. Trump został "ustawiony" przez resztę klasy politycznej, administrację itd. Natomiast zaskoczyła mnie szybkość procesu, pacyfikacji Trumpa spodziewałem się w połowie roku, a ona już na zakończeniu.
          • pijatyka Re: dostał wgląd w materiały i dopiero odkrył 15.02.17, 08:08

            Jasne; wcześniej myślał, że to aniołki, a tu - bęc! - i teraz są diabiołki ;->
          • pijatyka Re: Pytanie na ile to zmiana spojrzenia na Rosję 18.02.17, 06:55

            Rezygnacja gen Michaela Flynna: trzęsienie ziemi w administracji nowego prezydenta USA
        • j-k A ja mowilem, by sie nie entuzjamowac Trumpem. 14.02.17, 23:34
          tylko poczekac te 100 dni.

          1. raz, ze dostal tajne materialy do wgladu (gdzie tez moze byc przez CIA i NSA manipulowany)

          2. ze wybral sobie takich doradcow - jakich sobie wybral.

          jak zapowiadalem: - n/t Trumpa wypowiem sie po skonczeniu pierwszych 100 dni jego kadencji.
          • yurek11111 Re: A ja mowilem, by sie nie entuzjamowac Trumpem 15.02.17, 01:09
            Napewno obraz rzadow Trumpa bedzie duzo wyrazistszy i latwiejszy w przewidywaniu co do kierunku jego polityki ,w miare uplywu czasu zasiadania w Bialym domu , niemniej jezeli chodzi o Rosje , to sygnaly ktore plyna od Trumpa juz dzis ,jasno wskazuja ze Putin sie przeliczyl liczac na poblazliwy stosunek Trumpa do jego anekcyjnych zagrywek , co mnie nie dziwi , bo scysje przewidywalem , a przewidywania wynikaly z charakteru Trumpa ....
    • bogumilka Piękne ale czy realne? 14.02.17, 23:37
      Jeszcze Chiny niech oddadzą Tybet, uznają niepodległość Tajwanu, niech powstanie Kurdystan...
      • yurek11111 Re: Piękne ale czy realne? 15.02.17, 01:19
        Czy oddanie Krymu jest realne czy nierealne , teoretycznie realne ale obie opcje zle dla Putina , jak odda Krym to go ruskie z Kremla wykopia , jak nie odda to tez go ruskie wykopia , jak za sprawa sankcji glod i bieda w matuszce zapanuja....
        Z Chinami tez jeszcze Trump potancuje ,jezeli chodzi o niepodleglosc Tajwanu to wpierw trzeba Tajwan zapytac czy on rzeczywiscie chce byc niepodlegly, a Kurdystan w koncu musi powstac...
        • j-k o ! :) 15.02.17, 03:20
          yurek11111 napisał:
          a Kurdystan w koncu musi powstac...


          o ! :)
          czasami lubie sie z przedmowcami zgadzac...

      • pijatyka Re: Chiny niech uznają niepodległość Tajwanu 15.02.17, 03:11

        A to zależy od tego, którą nogą nasz nowy Reagan wstanie z łóżka.


        www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/trump-kwestionuje-polityke-jednych-chin,699009.html

        wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-zapewnil-xi-jinpinga-o-poparciu-dla-polityki-jednych-chin/57x8zdm
        • yurek11111 Re: Chiny niech uznają niepodległość Tajwanu 15.02.17, 03:31
          Polityka to nie pijatyka, dlatego za Trumpem nie nadazasz....😀

          Re:A to zależy od tego, którą nogą nasz nowy Reagan wstanie z łóżka.
          • pijatyka Re: Polityka to nie pijatyka 03.05.17, 16:38

            Owszem - tymczasem przywódca supermocarstwa zachowuje się jak pijany zając.
            • pijatyka Re: zachowuje się jak pijany zając 22.02.25, 15:02


              A to i tak - jak się okazuje - była dopiero rozgrzewka...



      • kylax1 A komu Chiny mają "oddać Tybet"? 15.02.17, 17:35
        Niewolniczej kaście kleru buddyjskiego, chwilowo na emigracji w Indiach?
        • bogumilka Chiny mają oddać Tybet - Tybetańczykom, 15.02.17, 19:24
          zakończyć ludobójstwo kulturalne na Tybetańczykach,
          zapłacić odszkodowania za pół wieku okupacji.
          • j-k Re: Chiny mają oddać Tybet - Tybetańczykom, 16.02.17, 00:08
            masz racje.
          • pijatyka Re: Chiny mają oddać Tybet - Tybetańczykom 18.02.17, 06:50

            Najwyraźniej - choć proste jak drut - to wciąż za trudne dla zaślepionych idiotów.
    • gosc88 yurek, nie dokladnie tak. Trump nie powiedzial, ze 15.02.17, 04:49
      ruskie musza oddac Krym tylko, ze on oczekuje tego od nich.

      Jest pewna roznica miedzy: "musiec" a "oczekiwac".

      Wyglada, ze troszke sie poslizgnales w tlumaczeniu angielskiego tekstu.
      • yurek11111 Re: yurek, nie dokladnie tak. Trump nie powiedzia 15.02.17, 06:23
        Return Crimea - zwrocic , oddac Krym....
        W jezyku dyplomatycznym ' oczekuje ' znaczy tyle samo co zada , a wiec jak chca poluzowania badz zniesienia sankcji , to musza przestac mieszac w Donbasie i musza oddac Krym ....
        Zadania nierealne , bo ich spelnienie to smierc polityczna Putina...


        President Trump has made it very clear that he expects the Russian government to de-escalate violence in the Ukraine and return Crimea," Spicer said at a daily news briefing. "At the same time, he fully expects to and wants to get along with Russia."
        read more: www.haaretz.com/us-news/1.771764
        • gosc88 Re: yurek, nie dokladnie tak. Trump nie powiedzia 15.02.17, 16:29
          yurek11111 napisał:

          > W jezyku dyplomatycznym ' oczekuje ' znaczy tyle samo co zada

          To powyzsze to juz tylko twoj indywidualny poglad - niekoniecznie prawdziwy/falszywy.
    • enter2016 W Rosji płacz po dymisji Flynna 15.02.17, 10:08
      Najwyraźniej Rosjanie pokładali duże nadzieje we Flynnie przy zdjęciu sankcji. Nadzieje okazały się płonne, więc teraz w Rosji pełnoskalowy płacz.
      www.kommersant.ru/doc/3219501
      • yurek11111 Re: W Rosji płacz po dymisji Flynna 15.02.17, 15:05
        Jak mowia nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo , po zarzutach o prorosyjskosc Trumpa i niektorych osob z jego administracji , publika i czynniki oficjalne , przypatruja sie wnikliwie ,jaka polityke wzgledem Rosji Trump prowadzi , co wymusza na Trumpie twarda linie polityki wzgledem Kremla , niemniej coraz wiecej zwiazkow,kontaktow i powiazan 'biznesowych' z Rosja i jej specsluzbami wychodzi na jaw...

        www.nytimes.com/2017/02/14/us/politics/russia-intelligence-communications-trump.html?action=click&contentCollection=Politics&module=Trending&version=Full®ion=Marginalia&pgtype=article
        • szwampuch58 Re: W Rosji płacz po dymisji Flynna 15.02.17, 17:27
          przypominasz mi amerykanski wazeliniarzu te pioseneczke naszej narodowej niemocy
          www.youtube.com/watch?v=I9OSlQHyimg
          obojenie jakie klopoty ma narcyz twoj zawsze je sobie zanucasz
      • kylax1 Skoro Rosja płacze, tzn. że to była dobra decyzja. 15.02.17, 17:36
        Flynn poleciał, a w Moskwie rozpaczają. Kisielow, czy tam inny Dugin się pochlastają. :)
    • szwampuch58 Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 15.02.17, 10:20
      Podobno srodek na porost wlosow ktory stosuje prezydent Trump(pikne wloski trzeba przyznac,uczciwie) ma sporo efektow ubocznych jednym z nich ma byc niestablilny nastroj do rzeczywistosci......hmmmm, to by wiele tlumaczylo u tego pana
      • enter2016 Podobno botoks zmienia człowieka w zwierzę 15.02.17, 10:25
        To też wiele tłumaczyłoby w zachowaniu jednego takiego niewysokiego pana o nazwisku Putin.
        Chociaż osobiście w to nie wierzę, bo byłoby to uwłaczające dla zwierząt.
        • 5magna Re: Podobno botoks zmienia człowieka w zwierzę 15.02.17, 15:27
          Trump bedzie gral na trumpce jak beda Krym oddawali.......
    • kylax1 Krymu nie oddadzą, ale dobrze, że Flynn poleciał. 15.02.17, 17:33
      Stanowisko Flynna było trochę zbyt prorosyjskie, ale nie to, moim zdaniem, zadecydowało o jego odwołaniu. Kluczowym był fakt, że ponoć okłamał wiceprezydenta Pence'a, w sprawie swoich rozmów z rosyjskim ambasadorem. Było to widać w lodowatym powitaniu Pence'a i Flynna kilka dni temu. Trump miał wybór między swoim wiceprezydentem, a doradcą ds. bezpieczeństwa. Wybrał wiceprezydenta, a doradcę wywalił. :)
    • j-k Ja: amerykance musza oddac Hawaje... 15.02.17, 17:36
      ktore zagarneli zbrojnie w roku 1898...

      - to wtedy pogadamy o Krymie, ktory Rosjanie maja od roku 1783
      • 5magna Re: Ja: amerykance musza oddac Hawaje... 15.02.17, 18:43
        Putin mowi ze Ameryka musi oddac Hawaje......
        • j-k Re: Ja: amerykance musza oddac Hawaje... 15.02.17, 19:03
          5magna napisał(a):
          > Putin mowi ze Ameryka musi oddac Hawaje......


          Nie slyszalem, by to powiedzial, ale jak mu podpowiedzialem, co ma mowic - to moze zacznie...
          • 5magna Re: Ja: amerykance musza oddac Hawaje... 15.02.17, 19:48
            Wlasnie, czasami nie potrafi ten Putin wykorzystac argumentow....
    • szwampuch58 Re: Trump : bulic albo likwiduje NATO 15.02.17, 20:34
      rzekl dzisiaj minister wojny USA Mattis w Brukseli,hehehehe a w Europie "kopary" wszystkim opadly.
      Osobiscie obstawiam na koniec NATO oraz strzelajace korki od szampana na Kremlu
      Brawo ty....... Narcyz z USA
      • szwampuch58 Re: Trump : bulic albo likwiduje NATO 15.02.17, 21:53
        komedie opanowali panowie perfekcyjnie,uzebienie tez niczego sobie......a co z NATO?
        i0.gmx.net/image/964/32171964,pd=1,f=lead-xxl/treffen-nato-verteidigungsminister.jpg
        • 1.melord Likwidacja NATO to koniec zagrozenia III WS 15.02.17, 23:28
          NATO to USA i ma chronic amerykanskie interesy....te sa ekspansywne i co najwazniejsze daleko od terytorium USA,ktorej ludnosc jest bezpieczna,prowadzone wojny zna jedynie z produkcji Holywood.
          Pierwotnie mialo chronic interesy w Europie,do Wietnamu wciagnieto niektore kraja pod flaga ONZ,do Afganistanu, Iraku ,Libii,Syrii juz jako NATO.
          Europejskie sily zbrojne poszczegolnych panstw sa slabe i samodzielnie nie sa zdolne do prowadzenia jakichkolwiek dzialan wojennych....zreszta przeciw komu?
          Europejskie panstwa wchodzace w sklad sa jedynie odbiorca amerykanskiego uzbrojenia i wykorzystywane jako "ciecie" i policjanci w konfliktach rozpetanych przez Ameryke.

          Polski elitarny oddzial "Grom" zostal uzyty w Iraku jako ciecie pinujacy jakiejs opuszczonej wiezy wydobywczej...na Haiti jako "stojkowi" na ulicach.
          Cztery polskie F-16 warte $200-300 mln "obserwuja" w Iraku ruchy islamuskow,co moga robic drony kosztujace godzine lotu tego samolotu.
          Francuzki lotniskowiec wyplynal w "misje" w kierunku Syrii z niedokonczonym remontem i z 4(cztery) sprawnymi samolotami...po 2 miesiacach wrocil do stoczni.
          Anglicy wyslali 8-12 samolotow ktore trenuja na bezbronnych (bez broni plot.)islamuskach w iraku
          Inne panstwa NATO maja rownie szczatkowe sily....wiecej dla picu , niz do walki.
          Przykladow "udzialu" w rozych konfliktach europejskich czlonkow NATO jest od groma.

          Jedyna realna sila NATO byla Turcja ale po inspirowanym przez CIA zamachu stanu,przeszla na strone Ruskich...czystki w armii znacznie ta sile zredukowaly.

          Likwidujac NATO ? (oczywiscie do tego nie dojdzie) kazde panstwo EU pozbedzie sie presji i agresywnych naciskow brata z drugiej stronny wielkiej wody ,w napietych stosunkach z Rosja.
          Cala ta propaganda i szczucie(Polska liderem) to wlasnie przeslanki i przygrywki do III WS-koniec NATO zakonczy te niebezpieczne igraszki.

          EU (NATO) zajmie sie znacznie wiekszym i jedynym zagrozeniem ,ktorym jest islamizacja i wcale nie wykluczone,ze poprosi kiedys Rosje o pomoc,tora jako jedyna potrafi walczyc z ekstremalnym islamem co pokazli na Kaukazie i ostatnio w Syrii.
          • yurek11111 Likwidacja NATO to poczatek III WW... 16.02.17, 00:40
            Pakt skutecznie powstrzymal jej wybuch w czasach CCCP i skutecznie powstrzymuje ruskich przed fikaniem na wieksza skale w czasach rzadow Putina....
            • 1.melord Re: Likwidacja NATO to poczatek.... 16.02.17, 01:50
              yurek11111 napisał:

              > Pakt skutecznie powstrzymal jej wybuch w czasach CCCP i skutecznie powstrzymuje
              > ruskich przed fikaniem na wieksza skale w czasach rzadow Putina....

              hmm...zimna wojne rozoczal nikt inny tylko Amerykanie-poczatek dal cowboy Patton jeszcze w czasie trwania IIWS.
              Ignorujac rozkazy pchal sie na Czechoslowacje o malo co nie dotarl do Polski.
              Dopiero zdecydowany rozkaz Eisenhowera powstrzymal jeo zapedy.
              Bedac gubernatorem Bawarii chronil essmanow i wszelkich innych nazistow,szykujac ich do konfrontacji ze Stalinem na wlasna reke....tych ,ktorych wczesniej jako jencow rozstrzeliwal.
              W rezultacie zostal usniety,zginal w dziwnym wypadku samochodowym,chcial prawdziwej wojny ze Stalinem nie jedynie zimnej.

              Czy on byl jedyny nawiedzony?...nie,wielu w dowodztwie sil USA ,Administracji mialo podobne poglady,Jalta,Teheran byly dla nich porazka.
              Konsekwencja bylo powstanie NATO
              Ruskim tez to pasowalo-Stalin mogl kamuflowac swoje zbrodnie obrona matuszki przed imperialistami.

              Wybuch ewentualnej wojny sluzyl obu stronom jedynie do wewnetrznej propagandy.
              Zdobycie przez Ruskich bomby A tej ewentualnej wojnie polozylo kres...reszta to byla jedynie kosztowna zbrojeniowa gra trwajaca kilkadziesiat lat.
              Gdy sie skonczyla rozpadem ZSRR okazalo sie,ze tak faktycznie nie ma wygranych.
              Trzeba bylo zaczac na nowo,czego swiadkami jestesmy dzisiaj....business is business
              • yurek11111 Re: Likwidacja NATO to poczatek.... 16.02.17, 03:42
                Patton to wizjoner ktory glosno mowil co czeka swiat i Europe jak nie rozprawi sie z hordami Stalina , a przyszlosc pokazala ze sie nie mylil , moze dlatego zginal w tak tajemniczych okolicznosciach...


                "8 maja 1945 roku w dniu zakończenia wojny w Europie, podczas konferencji prasowej Patton zaszokował słuchaczy mówiąc: „Ta wojna zakończyła się dokładnie tam, gdzie się zaczęła. Na podwórku Hunów. (..) Ale na tym nie koniec. (..) To, co zrobili dzisiaj politycy w Waszyngtonie i Paryżu, podobni do ołowianych żołnierzyków, to historia, o której będziecie pisać przez jakiś czas. (…) Pozwolili nam wykopać w cholerę jednego gnoja, a jednocześnie zmusili, żebyśmy pomogli usadowić się następnemu, równie złemu albo jeszcze gorszemu niż tamten. (..) Wygraliśmy tylko szereg bitew, nie wojnę o pokój. (..) Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego, jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami”. „Zastanawiam się, co powiedzą dzisiaj – ciągnął dalej – wiedząc, że po raz pierwszy od stuleci pozwoliliśmy siłom Czyngis-chana wejść do Europy Środkowej i Zachodniej. Zastanawiam się , jak się czują, wiedząc, że w naszych czasach nie będzie pokoju, a Amerykanie, także ci, którzy się dopiero urodzą, będą musieli walczyć z Rosjanami jutro albo za piętnaście czy dwadzieścia lat. (…) Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom, że mają iść w cholerę, zamiast ich słuchać, kiedy nam mówią, że mamy się cofnąć. To my powinniśmy im mówić, że jeśli im się nie podoba, niech idą w pizdu, i wydać im wojnę. Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znaczenie gorszego, w którym jest więcej zła i zajadłości niż w pierwszym”. Na koniec stwierdził otwarcie: „Niestety, niektórzy z naszych przywódców są po prostu cholernymi durniami i nie mają pojęcia o historii Rosji. Cholera, mam wątpliwości, czy wiedzieli chociaż tyle, że Rosja jeszcze niecałe sto lat temu zajmowała Finlandię, wyssała krew z Polski i zrobiła z Syberii więzienie dla własnego narodu. Wyobrażam sobie, jak szydził Stalin, kiedy uzyskał od nich wszystko podczas tych nibykonferencji”.

                Można wyobrazić sobie wściekłość Stalina gdy doniesiono mu o tych słowach Pattona. Sam generał zapisał w swym dzienniku: „Rosjanie to rasa zasługująca na pogardę. Zwykłe dzikusy. Moglibyśmy ich rozpirzyć w cholerę”."

                ***
                "Wielu Ukraińców – w tym Stefan Bandera oraz generał Pawło Szandruk, informowało na jesieni 1945 roku amerykańskiego oficera kontrwywiadu wojskowego (CIC) Stephena Skubika o sowieckich planach zamordowania Pattona. Gdy ten spotkał się z szefem OSS Donovanem, ten nie tylko zlekceważył raport, ale oskarżył go o bycie ukraińskim agentem , a po śmierci Pattona zakazał prowadzenia dochodzenia w sprawie wypadku Generała. Jego informatorzy twierdzili, że Robert Thompson kierowca ciężarówki, z którą zderzył się samochód Pattona był agentem NKWD.

                Gdy Skubik przebywał w 1976 roku Europie, ktoś włamał się do jego domu w Waszyngtonie i ukradł dokumentację historyczną, w tym jego raporty dotyczące niebezpieczeństwa grożącego Pattonowi.

                Odnalezione ostatnio dzienniki Douglasa Bazaty – zabójcy działającego na zlecenie OSS, wskazują, że szefowie wywiadu amerykańskiego chcieli zabić Pattona, ponieważ chciał wojny z Sowietami oraz groził wyjawieniem wielu wojennych tajemnic, które mogły zaszkodzić w karierach wielu wpływowym politykom i dowódcom.

                Douglas Bazata w wywiadzie z 1979 roku potwierdził, że ukrył się na poboczu za zniszczoną niemiecką ciężarówką i w momencie zderzenia obu pojazdów, strzelił do Pattona, przez otwarte okno, używając pocisku o niskiej prędkości, którzy strzaskał kark Generała. To tłumaczyłoby także charakter rany na twarzy Generała. Bazata sugerował również, że kiedy Patton zaczął dochodzić do siebie, agenci NKWD, podający się za dziennikarzy, otruli go w szpitalu.

                Zabójstwa w wypadku samochodowym albo w szpitalu były znanymi metodami stosowanymi przez morderców NKWD. W taki sposób zamordowano m.in. wieloletniego komisarza spraw zagranicznych, potem ambasadora ZSRS w USA – Maksyma Litwinowa, którego samochód uderzył w ciężarówkę stojącą w poprzek drogi.
                Wiele osób w Moskwie i Waszyngtonie zainteresowanych było w uciszeniu Generała. Jego śmierć to jedna z niewyjaśnionych dotąd tajemnic czasów powojennych."
                phw.org.pl/zagadkowa-smierc-generala-pattona/
    • marklen Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 15.02.17, 23:07
      ale kiedy ? Za ile lat ? 100, 1000 ?
      • j-k muvie, ze oddadza... 15.02.17, 23:15
        marklen napisał(a):
        > ale kiedy ? Za ile lat ? 100, 1000 ?


        muvie, ze oddadza...
        gdy ameryikance oddadza rownie zbrojnie zajete Hawaje...
        • yurek11111 Re: muvie, ze oddadza... 16.02.17, 00:28
          No to mamy problem jotka , bo jezeli chodzi o Krym to sprawa jest jasna , ruskie maja oddac anektowany Krym Ukrainie ,a komu maja oddac Hawaje 'amerykance'....
          • j-k odpowiedz jest dziecinnie latwa: 16.02.17, 01:12
            Krym ukrainski (przed 1783) - nigdy nie byl.

            a Hawaje - od zawsze byly hawajskie :)
            • yurek11111 Re: odpowiedz jest dziecinnie latwa: 16.02.17, 03:19
              W kontekscie terazniejszosci ruskie dokonaly zdradzieckiej i niebezpiecznej dla innych zmiany granic anektujac Krym i o Krym upomina sie pelnoprawny wlasciciel , a o Hawaje nikt sie nie upomina , ba Hawajczycy sa zadowoleni ze sa czescia USA ,mowie z autopsji bo wczasowalem sie tam kiedys ...
              Jakby szukac jakiejs analogicznej sytuacji , to bardziej pasuje do amerykancow , zadanie zwrotu ziem zagrabionych Meksykowi co sugerowalem w watku o budowie muru...
              • j-k Re: odpowiedz jest dziecinnie latwa: 16.02.17, 05:04
                Ruskie odebraly swoje, bo to one zdobyly Krym na Tatarach.
                decyzja Chruszczowa oddania Krymu Ukrainie - byla zdradziecka wobec ZSRR
                na ale to juz Chruszczow byl pol-Ukraincem i chcial rozwalic ZSRR
                - tylko wtedy mu to nie wyszlo.

                a co do Meksyku: Amerykanie wygrali wojne z Meksykiem w 1848...

                natomiast z Hawajami w 1898 nic nie wygrali - tylko je po prostu zagarneli.
          • buldog2 Re: muvie, ze oddadza... 04.05.17, 11:26
            Zgodnie z traktatem z Küczük Kajnardży z roku 1783 Krym może być przekazany wyłącznie Turcji.
            • j-k muvie, ze oddadza... a co u Kars ? 04.05.17, 12:23
              buldog2 napisał:
              > Zgodnie z traktatem z Küczük Kajnardży z roku 1783 Krym może być przekazany wył
              > ącznie Turcji.

              a... tego nie znalem...
              ale rozumiem, ze w zamian Turcy oddadza Armeniii ich historyczne miasto Kars przekazane przez Rosje Turcji
              w roku 1921?
              pl.wikipedia.org/wiki/Kars
      • yurek11111 Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 16.02.17, 00:43
        Teoretycznie masz racje , ale praktycznie to tak jak szybko anektowali Krym , a trzeba przyznac ze poszlo im to jak po przyslowiowym masle , tak szybko beda musieli oddac...

        Re : ale kiedy ? Za ile lat ? 100, 1000 ?
        • 5magna Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 16.02.17, 01:41
          Jak Fukoshime posprzataja to I Krym oddadza. Tak glosi przepowiednia.....
        • gosc88 W/g mnie Krym wrocil do Rosjii i 16.02.17, 03:09
          tek juz zostanie na amen.

          Putin po prostu odwrocil to co Chruszczow zrobill w 50-tych chyba latach. Amerykanie/Zachod powinien ten fakt przyjac jako ofiara przez nich zlozona na oltarzu swiatowego pokoju - jak niska to cena za utrzymanie tegoz pokoju. Poza tym aneksja Krymu zadoscuczyniono woli wiekszosci obecnych mieszkancom Krymu - Rosjanom.

          • pijatyka Re: jak niska to cena za utrzymanie pokoju 18.02.17, 06:47

            Przyklepanie anschlussu Krymu tak samo przysłuży się utrzymaniu pokoju, jak anschlussu Austrii, a potem Czechosłowacji.
            • j-k Belkot... a-historyczny 18.02.17, 06:51
              Krym byl rosyjski od 1783.

              Sudety nigdy nie byly niemieckie - lecz austriackie.
              a aneksji Austrii przez Niemcy w 1938 - Swiat nie uznal.
              • pijatyka Re: Bełkot 18.02.17, 07:05

                > Krym byl rosyjski od 1783


                A Warszawa od 1815 (choć rosyjscy ambasadorzy zaczęli się w niej rządzić dużo wcześniej)


                > aneksji Austrii przez Niemcy w 1938 - Swiat nie uznal


                Och, gdyby uznał to na pewno uniknęlibyśmy wojny...
                • j-k kazde dziecko wie, ze Warszawa byla okupowana 18.02.17, 16:33
                  a Krym Ruscy zabrali nie Ukraincom tylko Tatarom (Chanat Krymski)

                  Ukrainski on nigdy wczesniej nie byl.
                  • pijatyka Re: kazde dziecko wie, że 18.02.17, 17:09

                    ...Krym miał w ramach Ukrainy szeroką autonomię - a kacaperia teraz zagarnęła go dla siebie, bynajmniej nie po to, by zwrócić go Tatarom.
                    • j-k Rosja zdobyla Krym w 1783... 04.05.17, 00:20
                      pokonujac Tatarow i wspierajacych ich Turkow.
                      - chyba nie sadzisz, ze komukolwiek Krym oddadza...?

                      PS. Tatarzy Krymscy to byla zakala Dawnej Rzeczpospolitej...
                      zmieniali sojusze, jak Damy zmieniaja rekawiczki...

                      zaleznie od tego, kto im wiecej zaplacil.
                      - ciesze sie, ze te zakale Rosjanie zlikwidowali.


                      • pijatyka Re: chyba nie sadzisz, ze komukolwiek Krym oddadza 04.05.17, 01:00

                        Prędzej czy później - oczywiście; tak jak oddali Berlin, Warszawę, Kijów...
                        • j-k chyba nie sadzisz, ze komukolwiek Krym oddadza? 04.05.17, 11:18
                          Berlina i Warszawy Rosjanie nigdy nie uwazali za swoje.

                          Krym za taki uwazaja.
                          • pijatyka Re: Warszawy Rosjanie nigdy nie uważali za swoją 04.05.17, 13:12

                            Uważali, uważali - i wtedy, kiedy likwidowali ostatnie atrybuty odrębności wcielając do imperium Priwislianskij Kraj, i po II wojnie światowej.

                            A Kijowa to do dziś ani przez moment nie przestali uważać za swój.
                            • j-k Bzdury 05.05.17, 05:46
                              Nawet po wygranej przerz Sovietow wojnie w 1945 Sovieci musieli sie z ODREBNOSCIA Polszy pogodzic

                              wiedzieli, juz ze Polszy przylaczyc do ZSRR sie nie da.
                              - mozna ja conajwyzej tylko kontrolowac.

                              Moj Ojciec, Socjalista - za Sanacji siedzial cale 3 dni na warszawskim Pawiaku (1938)
                              w czasie wojny byl w AK.
                              a w 1945 wstapil na krotko do Milicji (tej obywatelskiej, czyli komunistycznej)
                              z ktorej uciekl...
                              i jakos to wszystko przezyl...

                              ERGO: Z Polski nie daloby sie zrobic republiki ZSRR
                              nawet Stalin to rozumial.
            • xystos Re: jak niska to cena za utrzymanie pokoju 18.02.17, 09:00
              nieporownuj anschlusu Austri która
              radowała sie z faktu zjednoczenia z
              braćmi z północy a agresja na CzechSlowacje w marcu 1939 roku,
              polska też wrednie wobec bratniego
              kraju sie zachowala,Sląsk Cieszynski
              nigdy polskim niebyl,ostanio suwerenne
              księstwo.
              Ślązak od conajmniej tysiąca lat
              Henryk-Xystos
    • yurek11111 Re: yurek, nie dokladnie tak. Trump nie powiedzia 16.02.17, 00:53
      Jak powiem ruskie pierogi to tez bedziesz bil piane ze to rosyjskie pierogi...
      re : Po pierwsze, nie ruskie, tylko Rosjanie

      Od kogo zabrali temu maja oddac...

      re : Po drugie, Rosjanie nie moga oddac sobie Krymu, bo go maja

      Ze Spicerem podobnie jak z Pieskowem , tylko Pieskow komu innemu daje doopy, jakbys nadal nie rozumial to daj znac...

      re : Po trzecie, to Spicer zagadal a nie Trump. Nie poraz pierwszy i nie ostatni Spicer dal dupy
    • 1.melord Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 16.02.17, 02:08
      yurek11111 napisal:

      -----
      doskonale wiesz,ze niczego nie musza,o zwrocie Krymu mozna zapomniec
      czemu wiec sluzy ta informacja?
      wylacznie to woda na mlym polskim glownie szmatlawcom...tym co jedynie moga popyskowac przy ZEROWEJ mocy wykonawczej.
      Nikogo w EU tak naprawde Krym juz nie interesuje,maja swoje muzulmansko-afrykanskie problemy znacznie wazniejsze niz problemy bankrutujacej na wlasne zyczenie Ukrainy pod rzadami oligarchow.
      Trump tez doskonale zdaje sobie z tego sprawe,wypowiedz pomagiera w jego ekipie(nie pierwsza i pewnie nie ostatnia) jest jedynie belkotem bez pokrycia.
      Polske tez ostatnio straszyli rozni w EU...popyskowali i skonczyli-ot i tak wyglada dzisiaj "wielka" polityka
    • xystos Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 16.02.17, 04:45
      USA powinny opuscić Królestwo Hawai
      które nielegalnie w 1950 wcielono do
      pólnocno amerykańskiej uni.
      • buldog2 Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 04.05.17, 12:27
        Zapomniałeś - o Nowym Meksyku, Alasce, Teksasie, Kalifornii, - czy zabrakło w PISiej metodyczce?

        --
        PiS nie robi, tylko mówi, a jak robi, to odwrotnie, niż mówi - Piq
    • karbat Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 18.02.17, 16:12
      Trump : ruskie musza oddac Krym....

      a teraz podaj link .

      co sie .... musi w zasadzie , zdjac gatki przed potrzeba, by siem nie obsrac

      wielu idiotow ma totalny odlot od rzeczywistosci .... skutki wina i ...ziol ....

      • wiktor_jerofiejew Re: Trump :ruskie musza oddac Krym.... 04.05.17, 07:46
        Czy ktos kiedys 25 lat temy WYOBRARZAL sobie ze Polska po 45 latach moSSkiewskiej okupacji BEDZIE WOLNA !
        A wraz z nia polowa Europy czy ktos mogl przewidziec ze Niemcy sie polacza a wszystkie Republiki oglosza NIEPODLEGLOSC od ruSSkiego ZBIRa ?
        Ze moSSkwa przestanie nas doic i ze znow bedziemy miec pelne sklepy i zarabiac jak inni na swiecie i w Europie a nie jak zebracy 15 Dolarow na miesiac i wegetowec jak dzisiaj na Kubie i Wenezuelii

        To se ne wrati i to najbardziej denerwuje wlAdolfa putaSSA ze NIE ma kontroli na Europa i jedynie co moze to jatrzyc , judzic , szantazowac i sklucac jednych na drugich i to jest jedyna strategia ruSSkich smierdzieli ...
    • kylax4 Clickbait article. 03.05.17, 22:40
      Tyle w temcie. Auto parts store owner i geopolityka.....cały artykuł podobnie tyle warty.
      • 5magna Re: Clickbait article. 04.05.17, 01:18
        Moze I tak. Trump I reszta sraja w gacie I nikogo nie zaatakuja. Wiedza ze USA wy wyparowalo na 100000 lat....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka