Dodaj do ulubionych

Gruzy Drezna dzielą Niemców

13.02.05, 23:18
proponuje wielką bitwę, tych nowych faszystów niemieckich z młodzieża
wszechpolską, gdzieś nad Odrą. Niech się powybijają.
Boże, ale jestem prostacki!
Obserwuj wątek
    • barbara44 Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 13.02.05, 23:25
      Prostacki i glupi.

      To nie jest spfrawa ktora powinna inetersowc opinie publiczna wiecej niz
      snieg zeszloroczny.

      Niech niemcy robia co chca tylko po cichu.
      • kropekuk MOWISZ O ARTYKULE? MASZ RACJE: IDIOTYCZNY. 14.02.05, 04:36
        Bo tu, przykladowo, akurat historycey nie maja sie o co spierac - wystarczy
        przeczytac rozkaz, wydany przez Marszalka RAF, Harrisa. I juz bedzie wiadomo,
        co to "area bombing" i czym sie toto rozni od "strategic bombing". Qrwa, sami
        znawcy!
    • henryad Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 04:04
      Tak istotnie i jesteś głupi, i bezczelny, i antypolski. Co ta żydo-komuna
      zrobiła w twojej łepetynie i w twoich sercu.
      Zacznij szukać prawdziwego Boga, Jezusa Chrystusa a on przyrzekł, że cię
      znajdzie.
      • arius5 mam pytanie 14.02.05, 09:33
        panie henryad:
        gdzie sie rodza takie poje..e swiry jak pan ?
    • ignorant11 Poprawić Niemiachom! 14.02.05, 04:25

      Sława!

      atominfo.alpha.pl/photos/usa/romeo.jpg
      Pozdrawiam i zapraszam na:
      Forum Słowiańskie
    • maruda.r Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 08:46

      W sobotnim "Bildzie" komentator pisze już pojednawczo: o prawie do żałoby,
      której nie wolno zostawiać ekstremistom wykorzystującym ją do wzniecania
      nienawiści między narodami. Sama żałoba nie wystarczy - dodaje. "Nigdy więcej" -
      to musi być nauka, jaka wynika z potworności II wojny światowej i nazistowskiego
      barbarzyństwa.

      ****************************

      I chyba tak należy mówić o tej tragedii. Była nieuchronną konsekwencją wojny,
      tak jak bombardowanie Tokio, Hiroszimy i Nagasaki.

      Czy próbując oceniać bombardowanie Drezna, należy brać pod uwagę zniszczenie
      Warszawy, Londynu i miast w ZSRR? Obozy koncentracyjne? Konieczność
      strategiczną czy zwykłą żądzę zemsty? To już nieistotne. Istotne jest to, że
      Niemcy rozpoczęli wojnę. I musieli się liczyć ze wszelkimi konsekwencjami tego
      faktu.

      • czlowiek4 Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 13:08
        Przeczytalem wszystkie dotychczasowe opinie.
        Niemcy zaczeli wojne, wymordowali miliony niewinnych osob (dzieci, kobiet,
        starcow, chorych, itd), zbombardowali a raczej zrownami z ziemia wiele miast w
        calej Europie i Zwiazku Radzieckim.

        A kiedy my zaczniemy odprawiac "nasze" rocznice - obawiam wie ,ze zabraknie dni
        w roku!

        Uwazam, ze nie powinno sie robic tego calego szumu wkolo "rocznicy " Drezna.
        • dhasiak Mimo wszystko 14.02.05, 14:15
          Mimo wszystko, wybic paredziesiat tysiecy ludzi (cywilow) w pare parenascie
          minut to nielada wyczyn. Trzy naloty na Drezno skoncetrowaly sie na starym
          miescie gdzie nie bylo zadnych celow wojskowych. Wszystkie cele wojskowe lezace
          na obrzezach miasta pozostaly nienaruszone. Tysiadze dzieci i kobiet zabite w
          tej operacji nie byly odpowiedzialne za wojne. Wedle prawa wojennego ten akt
          byl ewidentnie zbrodnia i nie ma co tu dyskutowac. Zbrodnia byc moze wiodaca do
          celu ale zbrodnia wojenna.
          Nie trzeba porownyc tej zbrodni z tym co robilo SS w Polsce czy w Rosji bo tego
          nie da sie porownac, ale nie miec zadnego wspolczucia dla tysiecy dzieci,
          starcow i kobiet spalonych zywcem w czasie bombardowan jest totalnym
          zezwierzeceniem. A gdyby,komus wpadlo do glowy robienie obozow koncentracyjnych
          dla Niemcow czy innych narodowosci panstw osi, tez mozna by bylo to
          usprawiedliwic , stwierdzeniem, ze oni zaczeli?
          Jezeli jedna strona stosuje bestialskie metody, droga nie jest w ogole
          rozgrzeszona gdy tym samym odpowiada. Tak naprawde staje sie takim samym
          oprawca, gdyz jej ofiarami najczesciej sa niewinni ludzie.

          Moze ktos mi powie jaki sens ma zabicie klikuset dzieci w klinice dzieciecej w
          Dreznie, gdy 3 km dalej stoj 10 tys wojska nietkniete przez naloty?

          Bobardowanie szpitali nawet przez nieuwage jest zbrodnia wojenna i fakt ze na
          swiecie sa inne zbrodnie, nie wiem czy wieksze czy mniejsze nic tutaj nie
          zmieni.
          • tbernard Re: Mimo wszystko 14.02.05, 16:00
            Pewnie, że szkoda niewinnych ludzi. Jednak tam znajdowali się nadludzie, więc zgodnie
            z logiką ludziom krzywda się tam nie stała. Tak jak prędkość naddźwiękowa to nie to
            samo co prędkość dźwięku, tak nadludzie to nie to samo co ludzie.
    • stefan35 Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 14:05
      Masakra Drezna, likwidacja miasta i zabicie kilkuset tysiecy jego mieszkancow i
      uciekinierow ze wschodu, na dwa miesiace przed zakonczeniem wojny, gdy Armia
      Czerwona zblizala sie do Berlina jest niewatpliwie zbrodnia wojenna, motywowana
      jako demonstracja sily przed nowym podzialem swiata i tym aby zniszczyc te
      czesc Niemiec, ktora tak jak zbombardowany wczesniej Szczecin i Gdansk mial sie
      znalezc w powojennej Polsce lub NRD. Zbrodnia ta nie zostala osadzona bo nikt
      nie sadzi zwyciezcow. Ale po co i w imie czego GW ma klamac, podajac wbrew
      dostepnym zrodlom, ze zginelo 35 tys. ludzi. Czy dla wybielania jej sprawcow?
      • aby Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 18:27
        Liczba 35,000 wydaje sie być znacznie zaniżona (choć tę wymieniają dziś zgodnym
        chórem dzienniki brytyjskie).
        Internetowa strona encyklopedii Encarta (z brytyjskim adresem!) podaje liczbę
        najwyższą, jaka widziałem - 135 tys. Podpis pod obrazkiem:
        "The German city of Dresden was firebombed by Allied planes during the final
        months of World War II. In one night of bombing, 80 per cent of the city was
        destroyed and an estimated 135,000 people were killed."

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka