create 13.02.05, 23:18 proponuje wielką bitwę, tych nowych faszystów niemieckich z młodzieża wszechpolską, gdzieś nad Odrą. Niech się powybijają. Boże, ale jestem prostacki! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
barbara44 Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 13.02.05, 23:25 Prostacki i glupi. To nie jest spfrawa ktora powinna inetersowc opinie publiczna wiecej niz snieg zeszloroczny. Niech niemcy robia co chca tylko po cichu. Odpowiedz Link Zgłoś
kropekuk MOWISZ O ARTYKULE? MASZ RACJE: IDIOTYCZNY. 14.02.05, 04:36 Bo tu, przykladowo, akurat historycey nie maja sie o co spierac - wystarczy przeczytac rozkaz, wydany przez Marszalka RAF, Harrisa. I juz bedzie wiadomo, co to "area bombing" i czym sie toto rozni od "strategic bombing". Qrwa, sami znawcy! Odpowiedz Link Zgłoś
henryad Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 04:04 Tak istotnie i jesteś głupi, i bezczelny, i antypolski. Co ta żydo-komuna zrobiła w twojej łepetynie i w twoich sercu. Zacznij szukać prawdziwego Boga, Jezusa Chrystusa a on przyrzekł, że cię znajdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
arius5 mam pytanie 14.02.05, 09:33 panie henryad: gdzie sie rodza takie poje..e swiry jak pan ? Odpowiedz Link Zgłoś
ignorant11 Poprawić Niemiachom! 14.02.05, 04:25 Sława! atominfo.alpha.pl/photos/usa/romeo.jpg Pozdrawiam i zapraszam na: Forum Słowiańskie Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 08:46 W sobotnim "Bildzie" komentator pisze już pojednawczo: o prawie do żałoby, której nie wolno zostawiać ekstremistom wykorzystującym ją do wzniecania nienawiści między narodami. Sama żałoba nie wystarczy - dodaje. "Nigdy więcej" - to musi być nauka, jaka wynika z potworności II wojny światowej i nazistowskiego barbarzyństwa. **************************** I chyba tak należy mówić o tej tragedii. Była nieuchronną konsekwencją wojny, tak jak bombardowanie Tokio, Hiroszimy i Nagasaki. Czy próbując oceniać bombardowanie Drezna, należy brać pod uwagę zniszczenie Warszawy, Londynu i miast w ZSRR? Obozy koncentracyjne? Konieczność strategiczną czy zwykłą żądzę zemsty? To już nieistotne. Istotne jest to, że Niemcy rozpoczęli wojnę. I musieli się liczyć ze wszelkimi konsekwencjami tego faktu. Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek4 Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 13:08 Przeczytalem wszystkie dotychczasowe opinie. Niemcy zaczeli wojne, wymordowali miliony niewinnych osob (dzieci, kobiet, starcow, chorych, itd), zbombardowali a raczej zrownami z ziemia wiele miast w calej Europie i Zwiazku Radzieckim. A kiedy my zaczniemy odprawiac "nasze" rocznice - obawiam wie ,ze zabraknie dni w roku! Uwazam, ze nie powinno sie robic tego calego szumu wkolo "rocznicy " Drezna. Odpowiedz Link Zgłoś
dhasiak Mimo wszystko 14.02.05, 14:15 Mimo wszystko, wybic paredziesiat tysiecy ludzi (cywilow) w pare parenascie minut to nielada wyczyn. Trzy naloty na Drezno skoncetrowaly sie na starym miescie gdzie nie bylo zadnych celow wojskowych. Wszystkie cele wojskowe lezace na obrzezach miasta pozostaly nienaruszone. Tysiadze dzieci i kobiet zabite w tej operacji nie byly odpowiedzialne za wojne. Wedle prawa wojennego ten akt byl ewidentnie zbrodnia i nie ma co tu dyskutowac. Zbrodnia byc moze wiodaca do celu ale zbrodnia wojenna. Nie trzeba porownyc tej zbrodni z tym co robilo SS w Polsce czy w Rosji bo tego nie da sie porownac, ale nie miec zadnego wspolczucia dla tysiecy dzieci, starcow i kobiet spalonych zywcem w czasie bombardowan jest totalnym zezwierzeceniem. A gdyby,komus wpadlo do glowy robienie obozow koncentracyjnych dla Niemcow czy innych narodowosci panstw osi, tez mozna by bylo to usprawiedliwic , stwierdzeniem, ze oni zaczeli? Jezeli jedna strona stosuje bestialskie metody, droga nie jest w ogole rozgrzeszona gdy tym samym odpowiada. Tak naprawde staje sie takim samym oprawca, gdyz jej ofiarami najczesciej sa niewinni ludzie. Moze ktos mi powie jaki sens ma zabicie klikuset dzieci w klinice dzieciecej w Dreznie, gdy 3 km dalej stoj 10 tys wojska nietkniete przez naloty? Bobardowanie szpitali nawet przez nieuwage jest zbrodnia wojenna i fakt ze na swiecie sa inne zbrodnie, nie wiem czy wieksze czy mniejsze nic tutaj nie zmieni. Odpowiedz Link Zgłoś
tbernard Re: Mimo wszystko 14.02.05, 16:00 Pewnie, że szkoda niewinnych ludzi. Jednak tam znajdowali się nadludzie, więc zgodnie z logiką ludziom krzywda się tam nie stała. Tak jak prędkość naddźwiękowa to nie to samo co prędkość dźwięku, tak nadludzie to nie to samo co ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
stefan35 Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 14:05 Masakra Drezna, likwidacja miasta i zabicie kilkuset tysiecy jego mieszkancow i uciekinierow ze wschodu, na dwa miesiace przed zakonczeniem wojny, gdy Armia Czerwona zblizala sie do Berlina jest niewatpliwie zbrodnia wojenna, motywowana jako demonstracja sily przed nowym podzialem swiata i tym aby zniszczyc te czesc Niemiec, ktora tak jak zbombardowany wczesniej Szczecin i Gdansk mial sie znalezc w powojennej Polsce lub NRD. Zbrodnia ta nie zostala osadzona bo nikt nie sadzi zwyciezcow. Ale po co i w imie czego GW ma klamac, podajac wbrew dostepnym zrodlom, ze zginelo 35 tys. ludzi. Czy dla wybielania jej sprawcow? Odpowiedz Link Zgłoś
aby Re: Gruzy Drezna dzielą Niemców 14.02.05, 18:27 Liczba 35,000 wydaje sie być znacznie zaniżona (choć tę wymieniają dziś zgodnym chórem dzienniki brytyjskie). Internetowa strona encyklopedii Encarta (z brytyjskim adresem!) podaje liczbę najwyższą, jaka widziałem - 135 tys. Podpis pod obrazkiem: "The German city of Dresden was firebombed by Allied planes during the final months of World War II. In one night of bombing, 80 per cent of the city was destroyed and an estimated 135,000 people were killed." Odpowiedz Link Zgłoś