tocqueville 12.05.05, 23:24 Naszym zadaniem nie jest odwracanie sie od Rosji tylko inspirowanie na jej terytorium pożadanych zmian, musimy odegrać czynną rolę w demorkatyzacji tego kraju Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jankowski1960 Re: uczmy sie rosyjskiego 13.05.05, 20:43 jezyki przyjaciol i jezyki wrogow trzeba znac. Odpowiedz Link Zgłoś
bazyliszek_i_jego_pies Re: uczmy sie rosyjskiego 13.05.05, 23:51 największym paradoksem jest to, że najgorętszy rusofil na forum nie zna języka Puszkina: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=23684399&a=23853817 prawie mi się go żal zrobiło... Odpowiedz Link Zgłoś
read1 Re: uczmy sie rosyjskiego 14.05.05, 00:57 Z polskim też mu średnio idzie, ale to zrozumiałe. Może z koreańskim pójdzie mu lepiej, gdy weźmie sie jak to obiecywał za robienie Kimowi witryn... Odpowiedz Link Zgłoś
wojcd Re: uczmy sie rosyjskiego 14.05.05, 01:32 tocqueville napisał: > Naszym zadaniem nie jest odwracanie sie od Rosji tylko inspirowanie na jej > terytorium pożadanych zmian, musimy odegrać czynną rolę w demorkatyzacji tego > kraju ___________________________________________________________________ Czy slyszales o Luninie? Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: uczmy sie rosyjskiego 14.05.05, 04:28 Posiadam "bialego kruka" - ksiazke do nauki rosyjskiego pochadzaca z lat 50-tych. Pelno w niej wierszy o Stalinie, Leninie i innych podobnych. Jest w niej tez "piekne" zdanie zachecajace do nauki rosyjskiego: "Nawet gdybym byl Murzynem w podeszlym wieku, to i tak bez trudu i lenistwa nauczylbym sie jezyka rosyjskiego, chociazby tylko dlatego, ze nim rozmawial Lenin" Po rosyjsku brzmi to (pamiec zawodzi, nie znam jezyka do perfekcji, moge cos przekrecic, tym niemniej napisze) "A bud' ja i njegram pjerjeklonnych gadow to i tak bjez unynja i ljeni ja russkij by wyuczal tolka za to, szto nim razgawariwal Ljenin" Wtedy takie zdania raczej zniechecaly niz zachecaly, ale prawda jest, ze kazdy jezyk warto znac. Odpowiedz Link Zgłoś
wojcd Re: uczmy sie rosyjskiego 14.05.05, 11:13 de_oakville napisał: Posiadam "bialego kruka" - ksiazke do nauki rosyjskiego pochadzaca z lat 50-tych. Pelno w niej wierszy o Stalinie, Leninie i innych podobnych. ______________________________________________________________ Strzeliles gafe. Chodzi o ksiecia Łunina. Jesli interesujesz sie Rosja, to byc moze wiecej sie dowiesz o niej z tej ksiazki, niz od Tocqueville www.atticus.pl/?pag=poz&id=6752 Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 Tocqueville-Misjonarz 14.05.05, 10:21 Wiara pewnych elit, ktore się podszywają pod "Zachód", że mozna narzucić takim krajom jak Rosja, Chiny czy Indie "swoje" wzorce, a w istocie korumpować te kraje w imię cudzych interesów jest naiwna. To nie jest czas kanonierek. Starcy na Kapitolu, czy lewacy z Parlamentu Europejskiego mogą godzinami debatować, ale to i tak nic nie zmienia. "Wszechpotęga" Ameryki zależy obecnie od dobrej woli chińskiego czy japońskiego bankiera, a rządy "dzieci kwiatów" wpędziły jedynie Amerykę i Europę w długi. Świat jest i będzie wielobiegunowy i tak będzie dla wszystkich najlepiej. Wiara że Polacy mogą w czymś "instruować" Rosjan jest rodzajem myślenia typowym dla "ligi morskiej i kolonialnej". To taka genetyczna megalomania Polaków. Rosjanie z pewnością się będą uczyć od Niemców, Francuzów czy Chinczyków, ale nie od Polaków. Poza tym mając na uwadzę skalę naszych własnych kłopotów radziłbym się skoncentrować na własnym podwórku. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Lepiej uczta sie CHINSKIEGO! 14.05.05, 10:27 a konkretnie: mandarynskiego i kantonskiego. Najdalej do roku 2025 oba dialekty beda dominowaly na obszarze Rosyjskiej Autonomicznej Republiki Chin!(no, przynajmniej do Uralu!). P.S. Najwiekszym przebojem bedzie tam wtedy song: "URODZILEM SIE W ZSRR, ALE UMRE JUZ W ChRL!" Odpowiedz Link Zgłoś
herr7 A Ty będziesz pracował dla chińskiego 14.05.05, 10:49 wydawcy (o ile jesteś jak się chwalisz dziennikarzem). Mnie się jednak wydaje, że ty jesteś przedwcześnie postarzałym facetem, który przeszedł na rentę z obawy przed bezrobociem. Masz dużo czasu, ale i sporo frustracji w głowie. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: A Ty będziesz pracował dla chińskiego 14.05.05, 19:40 Przykro mi, ale planow mianowanie mnie szefemChinese Branch w VOA, jak na razie nie ma. Gdzie indziej w Waszyngotnie, tez wola zebym zajmowal sie ttym cyzm teraz mein herr. A co do tego czy jestem "przedwczesnie postarzaly"... Coz, musisz zapytac o to moje przyjaciolki. Pozdr. z niechinskiego jeszcze USA, gdzie bezrobocie w przeciwienstwie do Niemiec wynosi nie 15%, tylko niecale 5% :-)))))))))))))))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
philipp_k Re: Lepiej uczta sie CHINSKIEGO! 14.05.05, 11:58 Meerkacie, glupi belkot o chinskiej inwazji na Rosje, stanowi dowod kompleksu nizszosci rodzaju - skoro my im pozadnie walnac nie potrafimy, to zaspokojmy swe ambicje myslami o upadku Rosji z innych powodow. Bawi mnie taka popularnosc tematu Rosja-Chiny na forum. Co nie oznacza jednak tego, ze leksewaze zagrozenie ze strony Chin. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Lepiej uczta sie CHINSKIEGO! 14.05.05, 19:49 "glupi belkot o chinskiej inwazji na Rosje" A czy mozesz mi wyjasnic, dlaczego perspektywa takiej chinskiej konkwisty przejmuja sie powazni politycy i politolodzy ROSYJSCY, z ktorymi regularnie rozmawiam? I dlaczego juz od polowy lat 60tych Rosjanie uwazaja ze Chiny stanawia dla ich kraju potencjalnie wieksze zagrozenie niz USA ( i to mimo dziesiecioleci antyjankeskiej propagandy)? I czy zaprzeczysz ze JUZ TERAZ, setki Kitajcow przechodza nielegalnie na strone rosyjska Wschodniej Syberii i osiedlaja sie tam permanentnie? I moze napiszesz cos innego niz "glupi belkot" na temat tego w jaki sposob Kreml ma ten narastajacy jak fala powodziowa trend powstrzymac nie uciekajac sie do dzialan militarnych, z uzyciem BMR lacznie? Czekam na odmiane na inteligentna odpowiedz! Odpowiedz Link Zgłoś
philipp_k Re: Lepiej uczta sie CHINSKIEGO! 16.05.05, 08:51 Witam, meerkacie. Nie mowilem ze zagrozenia ze strony Chin dla Rosji nie ma - ma, wszystko co napisales jest sluszne. Mowilem o tym ze bawi mnie takie skupienie uwagi na tym problemie ze strony Polakow. Poza tym myslisz ze Chinczycy dalej Uralu nie pojda? Nas wszystkich czeka w dalszej czy blizszej przeszlosci taki sam los (ze skosnymi oczami) :)) Odpowiedz Link Zgłoś