eva15
28.11.05, 16:47
"Większość krajów Unii Europejskiej, w tym większość państw przyjętych do UE
półtora roku temu, nie zgłasza pod naszym adresem żadnych pretensji w sprawie
Gazociągu Północnego i uważa, że postępujemy słusznie, że projekt ten jest
zgodny z interesami całej Unii"
___________________________________
Tja, w międzyczasie rurociąg jest pewnie również i w US interesie, bo
amerykański koncern paliwowy ConocoPhillips kupuje nowoczesną rafinerię w
niemieckim porcie Wilhelmshaven, aby przerabiać w niej ropę z Rosji.
gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33406,3037630.html
Polska ma za to poparcie Litwy.