Dodaj do ulubionych

Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociągu ...

28.11.05, 16:47
"Większość krajów Unii Europejskiej, w tym większość państw przyjętych do UE
półtora roku temu, nie zgłasza pod naszym adresem żadnych pretensji w sprawie
Gazociągu Północnego i uważa, że postępujemy słusznie, że projekt ten jest
zgodny z interesami całej Unii"
___________________________________

Tja, w międzyczasie rurociąg jest pewnie również i w US interesie, bo
amerykański koncern paliwowy ConocoPhillips kupuje nowoczesną rafinerię w
niemieckim porcie Wilhelmshaven, aby przerabiać w niej ropę z Rosji.

gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33406,3037630.html

Polska ma za to poparcie Litwy.
Obserwuj wątek
    • block-buster Rura po dnie bedzie i tak.Kazdy to wie. 28.11.05, 16:58
      Ale nie zaszkodzi poprotestowac.Nec Hercules contra plures.Grunt,zeby reszta
      gazu poszla przez Polske.Tak,aby i nam wystarczylo...
      • 1b1r1m1t.von1ungern_1sternberg No tak faszyzm! 28.11.05, 19:41
        Putin rozkazal ochraniac faszystow.Tymczasem przeciwnicy faszyzmu zostali
        aresztowani i wywiezieni w nieznanym kierunku?Co sie z nimi dzieje?To wazne!
        Putin juz otwarcie stawia na faszyzm!To ma byc nowa <ideologia panstwowa>!Nie
        bedziemy przeciez patrzyc obojetnie jak Putin niszczy Rosje w sposob straszliwy
        falszujac patriotyzm!Przedstawiajac go jako faszystowska karykature!!!Tu chodzi
        o Rosje i jej przyszlosc!!!
    • fawad Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 28.11.05, 16:59
      Ta ropa dla Conoco na pewno nie bedzie przesylana GAZOCIAGIEM Polnocnym.

      TomiK
      • eva15 Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 28.11.05, 17:14
        Nie wiem, a skąd ty wiesz, że napewno nie?
        • samsone Wedlug Evt Conoco ma czas na ukonczenie 28.11.05, 19:06
          ropociagu, moze bedzie palcami w kieszni krecil i na tym zarabial.
        • fawad Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 28.11.05, 19:52
          Nie jestem specjalista od transportu ale moje watpliwosci maja duzo wspolnego z
          tym, ze gazociagami przesyla sie gaz a nie rope.

          TomiK
          • marcus_crassus buahahaha :))) niezle sie usmialem :) 29.11.05, 12:07
            niemieckie komuchy niestety maja wytyczne coby cos 20 razy na forum napisac.
            czasem jak widac te wpisy wychodza z musui i potem takie kwiatki...

            poza tym nad rurociagiem moze plywac milion ruskich w kajakach i dowozic rope
            do niemiec szlakiem nawodnym :)
            • meerkat1 Re: buahahaha :))) niezle sie usmialem :) 29.11.05, 18:09
              marcus_crassus napisał:

              > niemieckie komuchy niestety maja wytyczne coby cos 20 razy na forum napisac.
              > czasem jak widac te wpisy wychodza z musui i potem takie kwiatki...
              >
              > poza tym nad rurociagiem moze plywac milion ruskich w kajakach i dowozic rope
              > do niemiec szlakiem nawodnym.



              Bo szlak PODwodny jest nielicho ZAMINOWANY! M. in CHEMICZNIE!

              Jeszcze od czasow WOJNY OJCZYZNIANEJ! :-)))
    • koloratura1 Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 28.11.05, 17:31
      eva15 napisała:

      >
      > Polska ma za to poparcie Litwy.

      "Dwoje nas, dwoje nas, do ,,," (czego?!)
    • old.european I tak trzymac, Europo i Rosjo 28.11.05, 17:53
      I niech sie kurduple zes...
      • block-buster Rafineria dla USA,aby przerabiac rope dla USA 28.11.05, 17:59
        Znowu szpion eva-15 goowno wie.Ale popisuje sie.Firma z USA kupila rafinerie
        niemiecka w porcie z nabrzezem przystosowanym do zaladunku przerobionej ropy na
        supertankowce.Ropy,ktora plynie do Niemiec rura przez Polske.Nie poplynie zas
        rura przez Baltyk,bo ta ostatnia ma plynac jedynie gaz.Stad nazwa-
        gazociag.Szpiony sowiecka moze i chadzaly do szkol,ale ich jakosc byla bardzo
        slaba/jak to u ruskich/.Stad tyle wyraznych przeszacowan w tekstach evy-
        15,nikoli piterkiego czy jankowskiego.Cos niby wiedza,cos staraja sie
        powiedziec,ale zawsze okazuje sie to tworem odleglym od faktow i rzeczywistosci.
        • meerkat1 Re: Rafineria dla USA,aby przerabiac rope dla USA 28.11.05, 18:58
          Czego tow. eva zapomniala dodac...

          Ze to Bush wylal sto ton benzenu i spowodowal smierc 150 gornikow w Chinach.

          A jak nie on, to na pewno jego dziadek.
          [ten co sluzyl w Wermachcie] ;-))))
          --------------------------------------------------------------------------------
          "KLAMCIE, KLAMCIE, A COS Z TEGO ZAWSZE W KONCU PRZYLGNIE!" (dr Joseph Goebbels)
          • eva15 Dziadek Busha robił kasę na Zydach w Auschwitz 29.11.05, 13:38
            Czerpał korzyści z pracy przymusowej w Auschwitz, co zarzucają mu Zydzi.

            "...President Bush (...) and his family have been keeping a secret from them
            for over 50 years about Prescott Bush, the president's grandfather. According
            to classified documents from Dutch intelligence and US government archives,
            President George W. Bush's grandfather, Prescott Bush made considerable profits
            off Auschwitz slave labor."

            jewish.com/modules.php?name=News&file=article&sid=769
            przełożę ci na polski, abyś wreszcie pojął:

            "..Prez. Bush z rodziną ukrywali przez ponad 50 lat prawdę o Prescocie Bushu,
            dziadku prezydenta. Zgodnie z dokumentami holenderskiego wywiadu oraz archiwum
            rządu USA (!!!!) dziadek prez. George Busha, Prescott Bush osiągał znaczne
            zyski z niewolniczej pracy w Auschwitz.."

            Możesz tym FAKTOM jakoś logicznie zaprzeczyć, nieszczęśniku?
            • meerkat1 <dr eva> robi kase zerujac na ludzkiej naiwnosci! 29.11.05, 18:16
              Nie, podobnie temu, ze PRESCOTT przewozi mahmuckich "bojownikow o wolnosc i
              demokacje" do koncentrakow w Klewkach i Pile. HERCULESEM C-130! BUHAHAHAHA!
              [Mathausen i Dachau niestety zesmy wam, evuniu, rozebrali! ;-)]

              Vide rewelacje prowincjonalnej prasy FINSKIEJ!!!

              Musisz sie lepiej starac, biedaczko, zwlaszcza jak juz uciekniesz z
              Niemiec "komunistki Merklowej" do Iranu, gdzie twoje prawa kobiece beda
              nalezycie respektowane! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
              • eva15 rozum ci z braku argumentów odebrało?? 29.11.05, 18:43
      • fawad Re: I tak trzymac, Europo i Rosjo 28.11.05, 19:57
        Raczej "USA i Rosjo". Powtarzasz te same hasla tak czesto, ze juz w automatyzm
        popadles.

        TomiK
        • meerkat1 A co przesyla sie WODOciagami? 28.11.05, 20:01
          Np. w Chabarowsku? :-(((
    • 100a100 Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 28.11.05, 18:46
      Ponoc polski rzad mial nie wyrazic zgody na umieszczenie rury gazowej w naszej
      morskiej strefie ekonomicznej.Ma byc prawdopodobnie takie prawo, ktore ochrania
      interesy panstwa przybrzeznego do jego szelfu kontynentalnego i strefy
      ekonomicznej.Radze ministrowi Sikorskiemu zamowic czym predzej dwie nowoczesne
      kanonierki rakietowe w USA.Czas tez zaczac szkolic zaloge.Mozni i silni moga
      wszystko robic.Slabego nikt nie pyta o zezwolenie.
    • borrka Eva znowu napisala ewidentna bzdure. 28.11.05, 19:09
      Podobnie, gdy jakis czas temu wypowiadala sie n/t pracy lotniczych sluzb
      kontrolnych.
      Znaczy to, iz w tym watku oszczedzi juz nam swj wiedzy objawionej przez Bild am
      Sontag.
      Ale przeciez jest na szczescie wiele innych tematow !
      • meerkat1 Re: Eva znowu napisala ewidentna bzdure. 28.11.05, 19:38
        "Merklowa predzej zostanie Miss Universum niz kanclerzyca" (dr Eva).

        • borrka Re: Eva znowu napisala ewidentna bzdure. 28.11.05, 22:01
          Ostatnio nowe prady w sprawie Merklowej.
          "Ona szybko sie uczy".
          Eva ma podejscie wybitnie dialektyczne, komsomolskie i bolszewickie nawet.
          Coraz bardziej przypomina mi Wande Wasilewska !
          • kyle_broflovski Re: Eva znowu napisala ewidentna bzdure. 29.11.05, 03:37
            dialektyka jest ostatnio modna w waszyngtonie
        • eva15 Meerkat kłamca 29.11.05, 13:46
          i znów nie wytrzymujesz i kłamiesz po raz x-ty. Pisałam również, że nie
          wykluczam, że Merklowa (niestety) zostać może kanclerzycą.
          Tu masz dowód nałogowy kłamczuszku.

          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=30219086&a=30226730
          Ta robota w VoA strasznie ci wypaczyła charakter.

          Opowiedz lepiej, jak tłumaczyłeś, że Merklowa będzie robić, co Waszyngton powie.
    • kacap_z_moskwy Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 02:31
      Polacy niech dalej kopiasie w historii. A my sobie z kim innym spokojnie sie
      dogadamy i zarobimy. A wam zycze dalej siedziec w swej skrzynce i grozic calemu
      swiatu. Tylko jak patrze begniecze ze swego kraju jak sczury z tonacego stetku.
      • renyxa Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 08:50
        No wlasnie. Niech sobie krzycza. Ha ha popiera was Litwa - jeszcze jeden pepek
        swiatu. Powiedzcie mi tylko skad w was tyle nienawisci? Po prostu nie wierze ze
        naprawde jestescie az tak glupie zeby ufac temu co pisze ta zolta gazetka. A
        wiec jest wam wszystko jedno o czym krzyczec. Oby tylko bylo glosno. Oby caly
        swiat zauwazyl ten bardzo wazny kraj z jego wiecznie niezadowolonym narodem.
        Oby wylac tony brudow na sasiada. Piszecie ze Putin popiera faszyzm. Ale
        przeciez zeby przeprowadzic demonstracje trzeba uzyskac pozwolenie wladz
        miasta. Tak jest wszedzie. Jak nie ma pozwolenia - nie ma demonstracji. Takie
        jest prawo i niewazne jest jaka to demonstracja. Oskarzacie wiec wladze
        moskiewskie o przestrzeganie prawa? Czemu nie piszecie tu o waszym sojuszniku
        Litwie? To dopiero jest nazistowski kraj. Czemu nikt nie mowi o tym jak oni
        buduja pomniki zolnierzom SS, daja im dodatki panstwowe do emerytury, robja
        padady legionow SS, tocza procesy przeciwko zolnierom armii czerwonej,
        nakladaja na nich kary grzywny, wsadzaja do wiezienia. Czemu milczycie o
        lamaniu praw czlowieka w calej Pribaltyce? O tym jak nie daja dowodow
        osobistych russkim (nie mylic z rosjanami), bo oni wedlug prawa sa traktowani
        jak "nieobywatele", mimo tego ze tam sie urodzili i mieszkaja przez cale zycie.
        O tym jak zamykaja rosyjskie szkoly i zmuszaja dzieci do uczenia sie w obcym
        jezyku. O tym ze ci wszyscy "nieobywateli" nie maja prawa glosowac! Caly czas
        probujecie zrobic z siebie wroga Rosji. Po co?! Rosja byc moze jeszcze jest na
        nizszym poziomie, ale przynajmniej ma jakies perspektywy i ciagle sie rozwija.
        A jakie perspektywy ma Polska? Z czego wy bedziecie zyc? Czym zatkacie dziury w
        budzecie? Polowa Polski i tak juz sprzedana, to co? Sprzedacie reszte? Nie
        traktujcie mojego postu niegatywnie. Nie chce nikogo obrazic. Strach patrzec co
        sie dzieje z Polska. Zelezy mi na tym zeby ten kraj sie rozwijal, bo tu beda
        mieszkac moi dzieci. Zajmijcie sie wlasnym ogrodem zamiast deptac trawnik
        sasiada.

        p.s. mam nadzieje ze sa na tym forum ludzi ktorze zrozumieja co chcialem
        powiedziec.
        • meerkat1 Nie deptac trawnika sasiada? 29.11.05, 09:44
          A to Rosja jest tera "sasiadem" Polski?

          No chyba ze za czesc Fiedieracji uznamy kompletnie przez nia zasyfiony
          Koenigsberg! :-)
          • renyxa Re: Nie deptac trawnika sasiada? 29.11.05, 11:39
            Niestety nie nalezysz do tych madrych do ktorych pisalem...
            Albo jestes upartym baranem twardoglowym, albo, co gorsze, poprostu glupi...
            powodzenia w nierawnej walce z wiatrakami :)
        • borrka Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 10:00
          Co ma jedno do drugiego ?
          Kraje Baltyckie, do lamanie praw czlowieka w Rosji ?
          Wieczne "a u was bija murZynow".

          Twoja troska o Polske jest zupelnie zbedna, zapewniam.
          Co to wogole za pouczenia ze strony kraju, w ktorym czolgi strzelaja do parlamentu, tysiace bezprizornych zyje na ulicach, olbrzymie polacie Syberii zalane sa ropa
          z nieszczelnych rurociagow...
          Wasze perspektywy, to Trzeci Swiat, wzorce do nasladowania Nigeria i Wenezuela.
          Moze uratuja was wielkie Chiny.
          Bedziecie Mongolia Polnocna.
          • meerkat1 Borrka, nie badz PRZESADNYM pesymista! 29.11.05, 10:06
            Wierze, ze pod rzadami Pekinu stan ekologii w Kacapskiej Republice
            Autonomicznej ChRL poprawi sie rownie wydatnie, jak w samym Kitaju! ;-))))))))
            --------------------------------------------------------------------------------
            "ZA DWADZIESCIA PARE LAT, JAK DOBRZE POJDZIE..."
          • renyxa Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 11:48
            Ty chyba tez do tej grupy madrych polakow sie nie dolaczysz. Ze niby Polska ma
            pouczac Rosje?! Chyba cie pogielo... ha ha. Moglbym dosc dlugo wymieniac
            przyklady biedy ktore sa w Polsce ale po pierwsze uwazam ze taka dyskusja do
            niczego nie prowadzi, a po drugie nie po to pisalem swój post. Jezeli nie
            rozumiesz to ja ci w tym nie pomoge.

            p.s. Krzyc glosniej, moze cie zauwaza :)
            • borrka Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 11:58
              Zapewne ani Polska nie potrzebuje rosyjskich pouczen, ani Rosja polskich.
              Wasza czysto surowcowa gospodarka nijak ma sie do gospodarki polskiej, to dwie rozne struktury, wiec jak tu kogokolwiek pouczac.
              Wasz model jest zblizony do Wenezueli, Arabii Saudyjskiej, Nigerii, dla Polski calkowicie bezuzyteczny.
              Jesli masz cos do powiedzenia, operuj konkretami, a nie banalnymi propagandowymi stwierdzeniami.
              Statystyka jest dobrym narzedziem, a wedlug niej 90% eksportu Rosji to surowce i malo przetworzone surowce (commmodities).
              Taki jest rzeczywisty stan rzeczy.
              A ocena mojego intelektu calkowicie wymyka sie Twym mozliwosciom.
              • kyle_broflovski Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 17:38
                albo ta rosja z gospodarka wielkosi belgi , z rozlewajacymi rope rurociagami tio
                kompletne zadupe gdzie psy dupami szczekaja, albo to duzy rynek w koncu poloza
                rure na dnie baltyku i beda pompowac w nia rope do niemiec. jak nic sami u
                siebie nie produkuja to to jest to ogromny rynek zbytu o czy wydaje sie wiedza
                niemcy i inni. moze prawda jest po srodku ale na pewno nie ma dwoch prawd. jak
                to takie zadupi e jak nigeria to szkoda tracic czas na dyskusje , nikt nie
                zajmuje sie tu sprawami zimbabwe czy nigerii. jak to rynek zbytu i placa
                prawdziwymi pieniedzmi to dlaczego nie sprzedawac tam.

                • bazyliszek4 Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 17:54
                  kyle_broflovski napisał:

                  > albo to duzy rynek w koncu poloza
                  > rure na dnie baltyku i beda pompowac w nia rope do niemiec.

                  na pewno nie będą tą rurą pompować ropy do Niemiec. evie już to ktoś
                  wyjaśnił...
                  • kyle_broflovski Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 18:31
                    bazyly
                    jak nie rope to gas jak nie gas to wode sodowa niech tam pompuja byle tylko
                    niemcy prawdziwymi pieniedzmi placili

                    obywatelom Chrystusa Narodow (8 1/2 Rzeczpospolitej) czego kolwiek by nie
                    pompowano i tak nie bedzie sie to podobalo. za budowe rury polacy powinni ukarac
                    rosje wstrzymujac calkowicie export do rosji
          • renyxa Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 11:51
            post wyzej jest do uwagi borrki
            • nickitapl Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 12:50
              renyxa:)
              Trafiłeś nie na to forum. Tu jest Nasze - Wasze. Tak nie dasz rady porozumieć
              się z ludźmi, którzy mają problemy w wyrażeniu "własnego intelektu", bo go nie
              mają. Polaków nie nauczysz tolerancji, tym bardziej, jeżeli tyczyć się ma Rosji.
              Zawiść, to jest to, co pielęgnujemy od niechcenia. Problemy sa w historii, a my
              nie umiemy patrzeć w przód. Idziemy co prawda do przodu, ale jak mamy widzieć
              drogę z głową odwróconą za siebie? I tak jest. Mamy tu "wzrost gospodarczy"???
              Pieniądze z UE zwracamy, bo nie umiemy ich wykorzystać a tak bardzo są
              potrzebne. Nie umiemy ułożyc planu rozwoju dla naszego państwa, a to jest
              smutne. Prezydentem jest Kaczyński, katastrofa polityczna, frekwencja wyborów
              koło 40% (zadowoleni jesteśmy, nie?). Zresztą czego się spodziewać, gdy NIE MA
              na kogo głosu dać. I co, pouczmy jeszcze inne kraje jak robić biznes. A co my tu
              mamy??? Czym możemy się pochwalić? Ile lat trwały negocjacje z Polską na temat
              gazociągu? A ile można jeszcze? No i mamy:) Zresztą to jak zazwyczaj bywa,
              krzyczymy, żądamy a potem już nc zrobić nie możemy bo dogadali się bez nas. Jak
              tak mogli?
              Dlatego pomyśleć warto...zanim się coś klepnie. A wiesz renyxa, wiekszość
              wypowiedzi tutaj pochodzi od ludzi, co z Rosja niewiele wspólnego mieli. To tak
              jakbyś jako astronauta kłócił się o lotach w kosmos z kierowcami:) Pozdrawiam.
              • borrka Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 13:00
                Tak sobie mysle, na jakiej podstawie wyglaszasz swe banalne i nieprawdziwe sady,
                w imieniu ogolu ?
                Nie mamy, nie umiemy, nie potrafimy itd.
                Pisz za siebie
      • marcus_crassus interesy z Rosja ida a kraj wymiera.... 29.11.05, 12:09
        wg ostatnich juz potwierdzonych przewidywan na rok 2050 bedziemy mieli tylko
        100 miliono kacapow w Rosji.

        Wy tam robcie wiec swoje interesy a my poczekamy az do Chin nie bedzie zywego
        ducha :)
        • jankowski1960 Re: interesy z Rosja ida a kraj wymiera.... 29.11.05, 13:07
          Rosja 100 mln , a Polska ile? 5? To i tak ich bezie 20 razy wiecej::))
    • borrka Jezykiem czekistow... 29.11.05, 16:03
      Cala sprawa z podmorska rura jest dosc zabawna.
      Przeciez jasne, ze ja zbuduja.
      Ale na mily Bog, dlaczego im tego maksymalnie nie utrudnic ?
      Protestami ekologow, by maksymalnie podniesc koszty przedsiewziecia, sporami prawnymi, apelami do roznych oenzetow, ludzkich oraz rybich trybunalow, ktore swietnie opoznia budowe.
      Wrzask, iz to ekologiczna bomba, nie powinien ustawac, super zabawa dla Grin Pisiakow.

      Pamietacie, jak radzieccy najpierw nie chcieli opuscic naszych ziem piastowskich, protestowali przeciw rozszerzeniu NATO, potem Unii.
      Wreszcie nalozyli embargo na mieso ?

      Nalezy placic pieknym za nadobne.
      Bezwzglednie i surowo, bo ten jezyk rozumieja radzieccy.
      Bo to jezyk prawdziwych czekistow.
      • kyle_broflovski Re: Jezykiem czekistow... 29.11.05, 18:43
        borrka poniewasz rosja to takie troche wieksze zimbabwe. moze czas poszukac
        sobie innego stracha . moze chiny rosacy dynamicznie kolos nadaje sie do tej
        roli gdy juz polknie rosje i PLA stanie na bugu.

        jak tam chinskie statystyki wygladaja? jaka przyszloscia przyjdzie lud miedzi
        odra a bugiem straszyc?
      • kyle_broflovski Re: Jezykiem czekistow... 29.11.05, 18:52
        radzxieccy w kocu spakowali walizki i odjechali bo nie potrafili jeszcze wtedy
        podpisywac umow tak jak to amerykanie robia

        www.globalsecurity.org/military/facility/guantanamo-bay.htm
        amerykanie nie podoba sie jak wenezuela kupuje 100000 kalachow i jakies graty z
        hispanii, o kubiwe nie wspominam . z chinami obchdza sie duzo bardziej
        delikatnie sugeruja im by budowali wiecej kosciolow. co kraj to obyczaj

        ja bym sugerowal zeby z ruskimi nie handlowac towar wysokiej i nie tylko jakosci
        mozna sprzedac w USA
      • borrka1 Re: Jezykiem czekistow... 29.11.05, 18:54
        Cala sprawa z podmorska rura jest dosc zabawna.
        Przeciez jasne, ze ja zbuduja.
        Ale na mily Bog, dlaczego im tego maksymalnie nie utrudnic ?


        to typowe dla malych kundli,szczekac gryzc,choc sie krzywdy nie zrobi ale sie
        jest upierdliwym,tak?To sie nazywa ;BEZSILNOSC!
        Jakie to do bolu czysto Polskie!
        • borrka Re: Jezykiem czekistow... 29.11.05, 19:13
          Widzisz drogi radziecki, to pewnie w jakims stopniu jest bezsilnosc.
          Niewiele jest panstw, ktore aktywnie moga wplywac na rzeczywistosc - USA, Chiny, moze Brazylia w kategoriach Ameryki Poludniowej.
          Waro sie z tym pogodzic, bo Matuszka tez juz nalezy do kategorii ujadajacych kundli.
          No zobacz sam:
          To, ze USA robia, co chca bezposrednio na waszym podworku, sami juz zaakceptowaliscie.
          Niewielka Lotwa, czy Estonia w d... maja wszystkie grozne porykiwania dobiegajace z Kremla
          i nijak nie chca uznac bylych okupantow za obywateli.
          Ale to wszystko jest maly pikus.
          Mysle, ze za naszego zycia powtorzy sie stara bajka i pojdziecie pod chinskie panowanie.
          Serio mowie.
          Nie od razu.
          Zacznie sie od wyludnionej Syberii.
          Wiec sobie poujadajcie na zapas na mala Polske.
          Na pocieche.
          • borrka Jezykiem czekistow...bedzie polnocno-chinski. 29.11.05, 19:17
            Co do Chinczykow, to wcale nie uwazam, iz bedzie to korzystne dla Europy.
            Ale proces jest nieunikniony.
            Ich jest strasznie duzo, wy wymieracie otoczeni wrogami.
            Zycie nie toleruje prozni.
            • kyle_broflovski Re: Jezykiem czekistow...bedzie polnocno-chinski. 29.11.05, 20:37
              alez drogi borrka
              w europie dzieci robic sie chce tylko muzulmanom. w przenajswietrzej ludzie tez
              do dupczenia nie biora sie tak chetnie jak dawniej becikowe trzeba im placic.

              dzieki bogu w demokratycznie spuszczonym z lancucha rynku szczescie zalatwi
              przemysl farmaceutyczny za pomoca viagry calias (to podobno lepsze) i prozaka.
              miokrofale tez sa przydatne (podobno powoduja wydzielanie substancji chemicznych
              w mozgu ktorre moga spowodowac stan blogoslowionego uszczesliwienia).
              niezadowolonum pozostanie szpital psychiatryczny albo zycie po smierci.

              tak ze przyszlosc wydaje sie szczesliwa z rosja czy bez niej.
              dla tych ktorzy maja do rosji uraz moznaby drukowac atlasy w ktorych zamiast
              rosji bylaby duza biala plama.
              • borrka Zolta plama. 29.11.05, 20:44


                • kyle_broflovski Re: Zolta plama. 29.11.05, 20:50
                  ci co beda jak to sie mowi "high" od szczescia farmaceutycznego i mikrofal widza
                  wszystko w kolorach teczy.

                  szczescie potrwa tak dlugo az ludzie przestana kupowac na kredyt. ksiegowosc
                  elektroniczna ma tez swoje granice wyznaczone mozliwoscia przesuwania przecinaka
                  w prawo przez komputer
                  • kyle_broflovski z zupelnie innej beczki 29.11.05, 20:52
                    co mysilsz borrka o przerobie JP II na swietego?
                    • borrka Nie znam sie za bardzo na swietych... 29.11.05, 20:59
                      Ale to byl wybitny czlowiek, o wielkiej osobowosci i pogladach, ktore do mnie trafialy.
                      Bez watpienia symbol upadku komunizmu.
                      Jesli wierzacym katolikom potrzebna jest taka forma - beatyfikacja, badz kanonizacja, to coz przemawia przeciwko ?

                      Czy potrzebny taki pospiech ... trudno mi powiedziec.
                      • kyle_broflovski Re: Nie znam sie za bardzo na swietych... 29.11.05, 21:08
                        dla mnie to wylanie dziecka z kapielom. wszystko ograniczy sie jak zawsze do
                        powierzchonosci. kolejne juz zwyciestwo formy nad trescia
      • naf-naf Re: Jezykiem czekistow... 29.11.05, 23:07
        Swietnie-ale za drozszy z tego powodu gaz bedziesz placil tez TY!Czekisci zas poslugiwali sie polskim,jidisch i lotewskim...
        • borrka Nafku... 29.11.05, 23:44
          Ja gazu nie uzywam, serce slowianskie mnie wystarczajaco grzeje.
          Jednej Slowianki znaczy.
          Co do czekistow zas, ci co aresztowali mojego Dziadka w 1940, mowili wedlug jego relacji, jezykiem wschodnioslowianskim i nie byl to Ukrainski, badz Bialoruski.
          Ciekawe jaki ?
          Moze jakis nieznany.
          • kyle_broflovski Re: Nafku... 29.11.05, 23:58
            z gazem nigdy nie wiadome.

            powoli zaczynam chwytac ze ta misja przebudowy Priwisljanskiego Kraju na
            Warthegau wynika z tradycji rodzinnych
    • pauline.kaczanow Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 21:31
      To swietnie,ze Rosja dogaduje sie z Niemcami, jednak szkoda, ze nie Miller
      nawiazal tak dobre porozumienie z Moskwa i nie zgodzil sie na budowe rurociagu
      z Norwegia. Od dywersyfikacji gazu zalezy bezpieczenstwo panstwa.Nie mozna
      uzalezniac sie tylko od jednego zrodla. Gdyby Rosja zakrecila kurek a tak moze
      sie stac w przypadku "szoku" Putina to jestesmy....uziemieni...
      Dalej opowiadam sie za budowa rurociagu z Norwegia.
      Poza tym tak wlasnie sobie mysle, czy Baltyk na tym nie ucierpi ? I czy wypada
      budowac rurociag w miejscu kazni ?
      Ech... ale to tylko pewnie moja nadwrazliwosc....
      • kyle_broflovski Re: Rosja: część UE nie ma zastrzeżeń do Gazociąg 29.11.05, 23:35
        sprawa z rura ruska za zreszta z wszystkim ruskim jest prosta bo wszystko co
        ruskie jest z natury rzeczy zle. norweskie natomiast jest zawsze dobre i baltyk
        moze byc spokojny. tak wiec nie tylko wszyscy powinni popierac norweska rure ale
        i po 2 samochody i dom z ogrodkiem dla kazdego. tyle tylko skad wziasc na to kase?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka