preemption
25.04.06, 17:24
Bardzo współczuję rodzicom zamordowanego siedemnastolatka. Przeżywają teraz
ogromny dramat. Tu jest miejsce na ludzką empatię. Oni przeżywają teraz
ogromny koszmar.
Polacy powinni jednoznacznie potępić zamordowanie młodego Belga przez dwóch
polskich nastolatków. Dobrze byłoby zorganizować wspólny marsz Polonii
belgijskiej i Belgów przeciw przemocy. W organizację tego marszu mogłaby się
zaangażować polska placówka dyplomatyczna w Brukseli.
Przy okazji powinniśmy też się zastanowić nad naszym zachowaniem zagranicą.
Wielu Polakom zdarza się podczas pobytu np. w Wielkiej Brytanii lub Niemczech
ukraść szklankę lub butelkę alkoholu z pubu, otworzyć czekoladę i zjeść jej
kawałek w sklepie spożywczym, zachowywać się wulgarnie i upijać się w
miejscach publicznych. To takie zachowania budzą do nas niechęć na Zachodzie.
A zamordowanie młodego Belga pogłębia tylko uprzedzenia do Polaków.
Zamordowanie młodego Belga nie może być jednak pretekstem do plucia na
Polskę. Nie może być też pretekstem do postulowania przywrócenia kary
śmierci. Niech ten koszmar w Belgii zmusi nas do zastanowienia się nad naszym
życiem i zmieni nas na lepsze.