vline
27.04.06, 18:10
To do Dany 33.
Uważasz, że musisz wziąć swojego szwedzkiego przyjaciela (J) - Jerzego vel
Zejmana pod opiekuńcze skrzydełko. Uważasz, że Cepimierz prowadzi przeciw
niemu ohydną nagonkę, i że powinien z klasą odpowiedzieć na postawione z klasą
zarzuty.
Zadałam sobie odrobinkę trudu. Na tym Forum to nie trudne, istnieje
wyszukiwarka.
Zejman napisał: "Wreszcie pamietam Cepie, ze zamieszczales z tgo samego"
powaznego zrodla"(tj. z "Rzeczypospolitej") inny artykul -tym razem piora
Twego bylego towarzysza spod czerwonego sztandaru), Wieczorkiewicza - o ...
Degrellu -"wielkim Leonie".Nie wyciagnales wtedy przezornie zadnych wnioskow.
Szkoda.Zacytowales go jednak, powodujac sie najpewniej swoimi glebokimi
przekonaniami zaczerpnietymi pelnymi garsciami jeszcze z domu rodzinnego? Ze
srodowiska w jakim sie obracales? Pod wplywem rodziny zony moze?".
Pomijam denuncjacyjną stylistykę. Wyszukiwarka nie łączy nazwiska Degrell z
nickiem Cepimierz, ani z żadnym wcześniejszym. Z czym mamy zatem do
czynienia? Ze zwykłym kłamstwem. Bynajmniej nie "zarzutem z klasą". Możesz
sprawdzić sama. Jeśli uzyskasz ten sam wynik co ja, wypomnisz publicznie
swemu przyjacielowi kłamstwo? Tu jest adres do wypowiedzi:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=40731802&a=40801394
Drugi cytat z "klasowej" twórczości twojego szwedzkiego jakoby
niesprawiedliwie krytykowanego przyjaciela:
"Slynne triady Cepa: " Marks - Zyd-Stalin , "Stalin - Zyd -Bierut", "Bierut-
Gomulka - Zyd","Zyd-Solidarnosc-Israel" "Komunizm- Israel- Polska", "Zyd -
Polak-Gomulka", "Krawiec-Zyd-Oswiecim", "Oswiecim-Zyd-Czyste Powietrze",
"Naliboki-Stalin-Zyd", "Zyd-Naliboki-Bierut", " Zyd-Komunizm- Hitler","Israel-
mord-Nalewki", "Szydlo-Powidlo-Zyd","Zyd-Mydlo-Polska", "Naliboki-Czerwony
Sztandar-Nowak", "Ja-Naliboki-Partia", "Partia-Narod-Polska", "Zyd-Naliboki-
Stalin","Ja-Partia-Kariera", "Partia-Partia-Partia", "Zyd-Zyd-Zyd","Jordan-
Palestyna-Polska", "Zyd-Jordan-Swiat", "Polska-Naliboki-Mur","Degrell-
Wieczorkiewicz-Zyd", "Na Wschod-Plac Czerwony-Defilada", "Czysta Polska-Kominy
Oswiecimia -Naliboki","Zyd-Oprawca-Naliboki", "Ja- Naliboki-Zyd", "Toczy Sie -
Piana-Pysk", "Bezsilnosc-Zyd- Bialy Orzel", itp.
Wokol mniej wiecej tych tematow stale kraza mysli naszego dzielnego,
niezlomnego forumowego Wychowawcy i Nauczyciela.
Taka filozofia i swiadomy wybor zyciowej drogi.
Ale moralna ... kleska.
(Z)"
Co ty na to, opiekuńcza Kwoko? Znajdujesz w tym prawdę? Uważasz, że jest w tej
pianie choć odrobina prawdy? Że to jakieś "słynne triady"? Nie rozpoznajesz
techniki przypisywania komuś słów, których nigdy nie wypowiedział? Znałaś C.
przez kilka lat. Uważasz, że tak właśnie myśli? Że jest człowiekiem, który
produkowałby zbitki typu "Oswiecim-Zyd-Czyste Powietrze"? Myślę, że chętnie
się dowie.
Nie dziw się, że powstał wątek o szwedzkiej mendzie. Powstał w odpowiedzi na
własnie takie insynuacje i gołosłowne oskarżenia. Technika tych insynuacji
jest znana. Ten wątek powstał też w odpowiedzi na nazistowsko-rasistowskie
poglądy twojego podopiecznego. Przypomnienie tych spraw nie jest nagonką.
V.