Dodaj do ulubionych

Motoryzacja

22.06.06, 16:11
patrząc na fotkę: northkorea.bokee.com/inc/korea13.jpg i
northkorea.bokee.com/inc/korea12.jpg i innych można stwierdzić, że
północi koreańczycy powoli odchodzą od pojazdów produkcji rosyjskiej na rzecz
pojazdów japońskich [busy] i niemieckich [osobowe]??????

liczba pojazdów jest niewielka zapewne ze względu na kryzys energetyczny i
paliw płynnych a rozdział poazdów zapewne odbywa się wg centralnego
rozdzielnika???

wydaje się, że jeśli liczba 3300 pojazdów prywatnych jest prawdziwa to jeźdzą
nimi tylko bardzo wysoko postawieni notable?????

w związku z bardzo małym natężeniem ruchu po co na skrzyżowaniach stoją panie
policjantki?????

Obserwuj wątek
    • ksebki Re: Motoryzacja 22.06.06, 16:21
      pusto trochę: northkorea.bokee.com/inc/korea19.jpg

słuchajcie czegoś nie rozumiem, patrząc na te i wiele innych zdjęć - miasto
      usiane dziesiątkami wieżowców w których powinny mieszkań setki tysięcy ludzi a
      na ulicach pusto, puściusieńko - ulicę powinny tętnić mrowiem ludzkim?????????
      GDZIE ONI WSZYSCY SĄ???????????

---

co za skrajne podejście - albo chodzenie na piechotkę albo
      northkorea.bokee.com/inc/korea16.jpg
      • bugsior Re: Motoryzacja 22.06.06, 16:43
        tak jak bartek napisal, przed 8 i po 16 na ulicach istny nowy jork, a przynajmniej marszalkowska, hehe.
        tylko dziwnie, bo nikt zdjec z tych godzin nigdy na internecie nigdzie nie zamieszczal. dziwne to nie?
        moze turystom dopiero o 8 oddaja aparaty a zabieraja o 16 wiec kurde nikt okazji tego ruchu
        sfotografowac nie ma.

w opolu o 14 na ulicach w centrum jest 50 razy wiecej osob niz chyba na wszystkich ulicach phenianu.
    • kim_bar_tek Re: Motoryzacja 22.06.06, 17:17
      o czym Ty mówisz?? pojazdy produkcji rosyjskiej? ich tam nigdy nie było dużo,
      można było spotkać co najwyżej czeskie Tatry (autobusy) i węgierskie Ikarusy.
      pojazdów japońskich zawsze było dużo, a to ze względu na to że były one po
      prostu przysyłane przez Chongryonsów, a Mietki zawsze sobie cenili.
      Co do Pani na skrzyżowaniu, to uwierz mi że bardzo się przydaje do hamowania
      szalonych temperamentów koreańskich kierowców, którzy nie szanują nawet
      pieszego na pasach :)
      • hamhung Re: Motoryzacja 23.06.06, 00:24
        Na zdjęciach widać auta rosyjskie m.in. Wołgi, Łady, ale najwięcej jest
        ciężarowych ZILów 130 i Kamazów. Są także np. pożarnicze Urale 375. Do KRLD
        sporo ciężarówek wysyłała Czechosłowacja Tatra, Liaz i Skoda, oraz NRD (IFA) i
        Węgry Ikarusy (autobusy).
        Nie wiem natomiast nic o eksporcie pojazdów z naszego kraju, oprócz tego że
        trafiały tam dźwigi samochodowe, betonairki itp. ale to w latach 60-tych.

Bartku taka drobna uwaga (Tatra) nigdy nie produkowała autobusów, z czeskich
        firm robiła to Skoda i Karosa.
      • kim_bar_tek Re: Motoryzacja 22.06.06, 18:03
        niestety nie, a bardzo chciałem mieć zdjęcie. Kolega który był w KRL-D na
        Festiwalu Młodzieży i Studentów mówił mi że wówczas widział pare Nysek i Żuków
        • chollima Re: Motoryzacja 22.06.06, 19:22
          Nie wiem jak z samochodami ale na pewno polskie lokomotywy jeżdzą po koreańskich
          torach i chyba niektóre modele tramwajow (bo większa część tych w Pyongyangu
          jest produkcji CSKD)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka