Dodaj do ulubionych

Tolerancja czyli o panach L i K oraz o ge...

21.03.07, 09:54
dozwolona bajka

W XVI stuleciu w krainie odległej od Polski tygodnie marszu pewien młody a
świetnie się zapowiadający człowiek żądał tolerancji.
Protestował, bowiem wobec nietolerancyjnego stanowiska Kościoła, który nie
akceptował samodzielnej interpretacji Pisma Świętego.
Gdy udało mu się zdobyć wraz z innymi wyznawcami jego religijnej doktryny
władzę w pięknej Genewie to zmienił zdanie! Swojego przyjaciela mającego inne
niż on zdanie w kwestii Świętej Trójcy skazał na spalenie na stosie!
O kim to mowa szanowny forumowiczu? Oczywiście o Janie Kalwinie!

Na początku XX wieku młody a świetnie zapowiadający się intelektualista
głosił też pochwałę dla tolerancji! Postulował, domagał się, żądał by
tolerancja zaprowadzona została w dwóch jeszcze nietolerancyjnych krajach:
Rosji i Turcji!!. Zawracał uwagę i postulował by wszystkie religie i ich
wyznawcy mieli prawo do wolności słowa i swobodnego szerzenia swoich doktryn
religijnych!! Gdy zaś zdobył władzę cóż uczynił?? Jednym z pierwszych
dekretów zabronił by dzwony biły w kościołach i cerkwiach a w kolejnych
latach przetopił te dzwony na armaty a domy modlitwy pozamieniał na magazyny,
toalety!!
O kim to mowa szanowny forumowiczu ? Oczywiście o Leninie !

Dzisiaj na początku XX wieku rozlega się w Europie też głośny postulat
TOLERANCJI!! To środowiska gejowskie proszą żądają postulują by wolny
człowiek mógł w sposób wolny realizować się i swoję człowieczeństwo! Cóż się
dzieje, gdy te środowiska przejmują władzę lub, choć współrządzą!? Grzmią na
całą Europę tym, iż są w niej, tzw. homofbi! By ich powstrzymać by ich
ograniczyć lansują heterofobiczną nietolerancję! Rodzica nie można już
nazywać Matką czy Ojcem, lecz w ramach tzw. poprawności politycznej
opiekunem lub strażnikiem! Gdy dziecko się rodzi w Hiszpanii to w akcie
narodzin nie ma słów mama tata a pojawiły się hetrofobiczne ich substytuty
Rodzic A czy Rodzic B .
Ingerencja tych środowisk sięga dalej! W bajkach dla małych dzieci
lansuje się i wprowadza obowiązkowo inne heterofobiczne zalecenia!! Już
księżniczka z księciem nie są akceptowani jako zakończenie owych starych jak
świat bajek! Dzisiaj obowiązkowym zakończeniem jest następujące zakończenie
książę Janusz i książę Zbyszek pobrali się i żyli długo i szczęśliwie

kecaw


Obserwuj wątek
    • dana33 Re: Tolerancja czyli o panach L i K oraz o ge... 21.03.07, 09:58
      dobre.... :)))))
    • torpeda.wulkaniczna Re: Tolerancja czyli o panach L i K oraz o ge... 21.03.07, 10:46
      Uparłeś się , Kecawa :)
      I bardzo dobrze.
      • kecawa Re: Tolerancja czyli o panach L i K oraz o ge... 21.03.07, 13:23
        Czy ja wiem czy to OK!?

        kecaw
    • jj-kk Prosilbym takoz kilka slow o Lutrze 21.03.07, 14:00
      Ktory to (Luter) tez o tolerancje byl walczyl..
      A zdaje sie jednak, w odroznieniu od poprzednich Panow

      WIECEJ Dobrego, niz Zlego byl uczynil :)))
      • kecawa Re: Prosilbym takoz kilka slow o Lutrze 21.03.07, 15:08
        Niestety nie jestem kompetentny w kwetii życiorysu pana Lutra


        pozdrowienia kecaw
      • wujekjurek Re: Prosilbym takoz kilka slow o Lutrze 21.03.07, 19:25
        Podobno był przeciwny buntom chłopskim a żydowskie domy najchętniej widziałby w
        płomieniach.

        Niestety nie mozna postawić znaku równości między słowami reformacja i
        tolerancja.
        • j-k Re: Prosilbym takoz kilka slow o Lutrze 21.03.07, 19:39
          wujekjurek napisał:

          > Podobno był przeciwny buntom chłopskim a żydowskie domy najchętniej widziałby
          w płomieniach.

          Na tle tego, co mowila WTEDY hierarchia katolicka..
          Luter byl aniolem demokracji i pokoju.


          Uplynelo piec wiekow...
          A dystans , na korzysc ideologii Lutra, sie utrzymal :)
    • polski_francuz Kecaw 21.03.07, 19:53
      Burmistrzami Berlina, Hamburga i Paryza sa Wowereit, von Beust i Delanoë. I co
      maja wspolnego, porocz bycia burmistrzami, he?

      No wlasnie sa pedalami.

      I dobrze rzadza swymi miastami.

      Seksualne sklonnosci nie dyskwalifikuja czlowieka.

      Co do tworzenia homo-rodziny zdania sa tu podzielone. Jakies fifty-fifty. Mimo,
      ze sam jestem przeciw, to jakos niezbyt widze, zeby z takich zwiazkow rodzili
      sie bandyci.

      I twoje dzieci bede za 20 tak samo myslaly o wiele bardziej liberalnie.

      Pozdro

      PF

      P.S. Twoj szpagat jest ahistoryczny: Kelwin, Lenin i pedaly nic wspolnego ze
      soba nie maja...Popracuj troche wiecej kolego nauczycielu:)
      • kecawa Re: Kecaw -polski francuz 21.03.07, 22:24
        Nie zrozumiałeś tego postu .Ja jestem zaniepokojony zawłaszczaniem przez
        homoseksualistów pewnych słów a więcej wypieraniem tych tradycyjnych!Hiszpania
        jest tu wyśmienitym przykladem.Rodzic A i rodzic B zamiast mataka ojciec.Luter
        Lenin kiedyś tylko chcieli tolerancji! W wielu krajah obowiązkowo zmienia się
        bajki a właściwie ich zakończenie!Czy walka o tolerancję musi oznaczać zanik
        tolerancji.


        pamiętaj iż wolność jest sposobem na istnienie dobra

        pozdrawiam kecaw
        • j-k Re: Kecaw -polski francuz 21.03.07, 22:35
          kecawa napisał:
          Czy walka o tolerancję musi oznaczać zanik tolerancji.

          Nie kpij.
          Dozylismy czasow, gdy walka o tolerancje oznacza, de facto,
          walke o jako-taka tolerancje - z jej calkoiwitymi przeciwnikami...

          W Polsce i na Swiecie .
          • kecawa Re: Kecaw -polski francuz 22.03.07, 13:33
            Nie kpię bo z początkowego postu wynika iż walka o tolerancję oznacza
            nietolerancję!

            Bo tak naprawdę tolerancja to zgoda na wolność a wolnoć jest przejawem
            istnienia dobra a dobro dla mnie i wielu to Bóg


            przesyłam serdeczności kecaw
      • w_ojciech Re: Kecaw 23.03.07, 19:33
        polski_francuz napisał:
        > ....jakos niezbyt widze, zeby z takich zwiazkow rodzili sie bandyci.
        ================================================
        Hm, a jak to możliwe? Przez pączkowanie?
    • w_ojciech Re: Tolerancja czyli o panach L i K oraz o ge... 23.03.07, 19:37
      kecawa napisał:
      > Gdy dziecko się rodzi w Hiszpanii to w akcie
      > narodzin nie ma słów mama tata a pojawiły się hetrofobiczne ich substytuty
      > Rodzic A czy Rodzic B .
      ...................
      > Ingerencja tych środowisk sięga dalej! W bajkach dla małych dzieci
      > lansuje się i wprowadza obowiązkowo inne heterofobiczne zalecenia!! Już
      > księżniczka z księciem nie są akceptowani jako zakończenie owych starych jak
      > świat bajek! Dzisiaj obowiązkowym zakończeniem jest następujące zakończenie
      > książę Janusz i książę Zbyszek pobrali się i żyli długo i szczęśliwie
      ==================================================
      Toż to ingerencja w świat archetypów. Tego nie da się zrobić bez okaleczenia
      psyche dzieci.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka