Dodaj do ulubionych

Gorbaczow: mission impossible

IP: *.uwn.unsw.EDU.AU 08.09.03, 04:57
Gorbaczow: najzalosniejszy pajac 20-go wieku, ktory rozdal wszystko, co bylo do rozdania, zostajac z
pusta reka na smietniku historii. Typowy przyklad czlowieka, ktory padl jak kawka pod ciezarem wlasnego
mitu i proznosci. W rozrachunku ekonomicznym polaczenie gamonia z idiota. Polecam wspomnienia
Reagana i Busha seniora o spotkaniach z tym palantem i ich rozszerzonych zrenicach na jego slowa o
oddaniu walkowerem NRD. Trudno w historii 20-go wieku znalezc podobnego durnia.
Obserwuj wątek
    • Gość: abc Re: Gorbaczow: mission impossible IP: *.stacje.agora.pl 12.09.03, 17:16
      Gość portalu: xyz napisał(a):

      > Trudno w historii 20-go wieku znalezc podobnego durnia.


      mamy XXI wiek wiec spojrz w lustro by zobaczyc
      laureata tytulu najwiekszego durnia XXI wieku
      • Gość: h Re: Gorbaczow: mission impossible IP: *.home.cgocable.net 12.09.03, 22:07
        Gość portalu: abc napisał(a):

        > Gość portalu: xyz napisał(a):
        >
        > > Trudno w historii 20-go wieku znalezc podobnego durnia.
        >
        >
        > mamy XXI wiek wiec spojrz w lustro by zobaczyc
        > laureata tytulu najwiekszego durnia XXI wieku

        Ale z reklama pizzy sobie dobrze poradzil. To naprawde wielki czelawiek
    • Gość: Tomasz Gorbaczow superpajac IP: *.ibch.poznan.pl 12.09.03, 17:52
      Zgadzam się całkowicie z tą opinią, gdyż rzeczywiscie trudno o drugi podobny
      przypadek. Możliwe że na-pół mityczny Romulus Augustulus odegrał podobną
      rolę w historii, tyle że był jeszcze dzieckiem gdy go obalano, co stawia go w lepszym
      swietle. Gorbaczow zdradził kraj na, którego czele stał- przypadek bez precedensu.
      W wyniku rozpadu ZSRR straciło życie koło mln ludzi, o czym inny pajac p. Rotfeld
      zapomniał wspomnieć.

      Kiedy Gorbaczow chylił się już ku upadkowi, rządzący w Chinach Deng stłumił
      studencką rebelię, co było przejawem odpowiedzialnosci za kraj którym rządził, gdyż w Chinach
      podobne ruchawki konczą się zwykle milionowymi ofiarami. Deng spowodował też
      zmiany dzięki którym Chiny z biednego kraju przekształciły się w potęgę gospodarczą.
      Gorbaczow będzie budził jedynie nieszczere westchnienia, gdyż nikt kto się do niego
      modli nie życzyłby sobie drugiego "Gorbiego" u siebie w kraju.
      • Gość: grg ChRL IP: *.artcom.pl / 192.168.32.* 12.09.03, 17:58
        Gość portalu: Tomasz napisał(a):

        > Kiedy Gorbaczow chylił się już ku upadkowi, rządzący w Chinach Deng stłumił
        > studencką rebelię, co było przejawem odpowiedzialnosci za kraj którym
        rządził,
        > gdyż w Chinach
        > podobne ruchawki konczą się zwykle milionowymi ofiarami.

        "Rebelia" 1989 byla nieuzbrojona, a jesli masz na mysli tzw. "Reolucje
        Kulturalna", to byla ona sterowana przez Mao w toku jego walki o wladze z
        konkurencja partyjna (i zlikwidowana dopiero, kiedy przestala byc potrzebna).
        • Gość: Tomasz Co nie zmienia, faktu ze postąpił słusznie IP: *.ibch.poznan.pl 12.09.03, 18:03
          Jak prawdziwy mąż stanu.
          • Gość: grg ???? IP: *.artcom.pl / 192.168.32.* 12.09.03, 21:35
            Gość portalu: Tomasz napisał(a):

            > Jak prawdziwy mąż stanu.

            Mao? Rozpetujac brutalny terror mlodziezowych bojowek w stosunku do doroslych
            Chinczykow, a nastepnie krwawo liwidujac zapatrzona w siebie mlodziez za pomoca
            wojska?? Maz stanu, cholera... az slow brak, naprawde.
            • Gość: Tomasz Chodzi Ci o Rewolucje Kulturalna? IP: *.ibch.poznan.pl 12.09.03, 22:02
              Ktorej Deng był ofiara.
              Chiny maja tradycje konfucjanskie, polegajace na podporzadkowaniu sie wladzy.
              To pozwolilo temu krajowi przetrwac przez tysiaclecia.
          • Gość: ffffffff Re: Co nie zmienia, faktu ze postąpił słusznie IP: *.home.cgocable.net 12.09.03, 22:29
            Gość portalu: Tomasz napisał(a):

            > Jak prawdziwy mąż stanu.
            NARODZINY TRAGEDII
            Poczatek zrobil
            GOEBELS
            potem
            CHRUSZCZOW
            potem
            GORBACZOW
            kropka na i
            JELCYN
    • Gość: Hans wielki czlowiek IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 12.09.03, 20:43
      odważne reformy wymagaja odwago
      Gorbaczow zmienił świat

      niektórzy pewni mysla ze lepiej jakby
      posylal ludzi na syberie - żałosne

      Wielki czlowiek
      • Gość: 5X2=? Re: wielki czlowiek IP: *.home.cgocable.net 12.09.03, 22:39
        Gość portalu: Hans napisał(a):

        > odważne reformy wymagaja odwago
        > Gorbaczow zmienił świat
        >
        > niektórzy pewni mysla ze lepiej jakby
        > posylal ludzi na syberie - żałosne
        >
        > Wielki czlowiek
        DOKLADNIE TEGO SAMEGO WZROSTU CO WALESA
      • Gość: Tomasz Re: wielki czlowiek IP: *.ibch.poznan.pl 13.09.03, 17:54
        Hansi,

        Zadecydował przypadek. Gorbaczow nigdy nie miał żadnego planu, a pierestrojka
        miała z początku na celu walkę z inną frakcją w KPZR. Tyle że się wszystko
        wymknęło z pod kontroli, efektem czego było tylko pogorszenie sytuacji,
        przede wszystkim gospodarczej. Jego rola była więc podobna do roli Solidarnosci
        w Polsce.
        Zachód szybko się zorientował że nadarza się wyjątkowa okazaja i kadził mu jak mógł.
        Gorbi w końcu uwierzył że może stać się pierwszym prezydentem ZSRR, ale w międzyczasie
        starcił kontrolę na sytuacją, no i ...wyhodował sobie Jelcyna, który go bezceremonialnie
        wyrzucił. Obecnie spędza większosć czasu w San Francisco.
        W sumie to żałosna figura, ale są tacy jak widać co go chwalą. Albo głupcy, albo robią to nieszczerze.
        po
    • Gość: U Re: Gorbaczow: mission impossible IP: *.75.50.106.Dial1.Boston1.Level3.net 12.09.03, 20:47
      Gorby ma wziecie.Wkrotce po smierci raisy wliubilsa w
      jakiejs kupermanowej z kalifornii.(Jej nazwy nie
      pamietam)Podobno bogata.
    • Gość: tr............. Re: Gorbaczow: mission impossible IP: *.home.cgocable.net 13.09.03, 18:10
      Gość portalu: xyz napisał(a):

      > Gorbaczow: najzalosniejszy pajac 20-go wieku, ktory rozdal wszystko, co bylo
      do
      > rozdania, zostajac z
      > pusta reka na smietniku historii. Typowy przyklad czlowieka, ktory padl jak
      kaw
      > ka pod ciezarem wlasnego
      > mitu i proznosci. W rozrachunku ekonomicznym polaczenie gamonia z idiota.
      Polec
      > am wspomnienia
      > Reagana i Busha seniora o spotkaniach z tym palantem i ich rozszerzonych
      zrenic
      > ach na jego slowa o
      > oddaniu walkowerem NRD. Trudno w historii 20-go wieku znalezc podobnego
      durnia.
      >>>Byl za malo elektryczny podobnie jak Walesa
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka