Dodaj do ulubionych

Amerykańska giełda na progu bessy

04.07.08, 00:43
gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,5423921,Amerykanska_gielda_u_progu_bessy.html

czekamy na uczoną wykładnie Felusiaka

PS: artukuł jest dość długi, ale wszystko mówi diagram z
Bloomberg.com
Obserwuj wątek
    • j-k a co w tym dziwnego? 04.07.08, 01:11
      nie wiem co na to Felusiak :)

      powrot do REALNEJ watosci dollara
      to chyba dobrze dla USA?
      • hubert100 Re: a co w tym dziwnego? 04.07.08, 01:35
        Tak 40% spadku standartu zycia tez sie przyda. Bedzie latwiej
        zwiazek z Meksykiem zalozyc! PS Felus to juz chyba nic nie powie,
        zatkal sie kalem.
        • j-k w koncu 04.07.08, 22:54
          kazdy musi zyc na swoj koszt
          czego i Ameryce - z calego serca zycze.
    • felusiak1 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 12:11
      no to się narobiło, a tak wierzyłem.
      Dobrze, że europejskie i azjatyckie giełdy maja sie dobrze.
      Widocznie cena ropy im nie szkodzi....
      • mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 19:09
        co tu wogole duzo pieprzyc. gdyby ktos z tych znawcow wiedzial w ktorym
        kierunku gielda teraz pojdzie, to nie wypisywalby zadnych bzdur w gazetach a
        zarobilby sobie kupe pieniedzy.
        jezeli tuwszyscy oprocz felusiaka WIEDZA ze gielda spadnie, to wlozcie forse w
        "short positions" sprzedajcie S&P futures - zarobicie na tym mase pieniedzy!
        put your money where your mouth is.
        prawda jest to ze nikt nie WIE co bedzie jutro, tym bardziej pojutrze.
        • hubert100 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 22:20
          Oby tylko Chiny nie siadly to jeszcze jakos bedzie.Zniszczyc Federal
          Reserve. Zajmie to troche czasu ale to jedyne wyjscie.
          • mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 23:14
            hubert100 napisał:

            > Oby tylko Chiny nie siadly to jeszcze jakos bedzie.
            ================
            co bedzie?


            > Zniszczyc Federal
            > Reserve. Zajmie to troche czasu ale to jedyne wyjscie.
            ==================
            wyjscie z czego?
            Co ma FED do rzeczy?
            • hubert100 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 23:42
              To co sie dzieje nie stalo sie przez przypadek.Fed jako prywatna
              organizacja zostawia slady we wszystkim. Dbaja tylko o siebie i
              swoich insiderow.US zostalo ograbione. Po to powstal Fed w 1907
              roku. Poczytaj troche o Fed Reserve jak ono pracuje.A Chiny to
              powstajaca potega ekonomiczna bardzo wazna dla takich surowce
              eksportujacych krajow jak Kanada.
              • mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 05.07.08, 01:19
                sa materialy powazne o FED i sa tez bzdury. Nawet nie trzeba
                wielkeij inteligencji zeby odroznic jedno od drugiego.

                co do Chin, tak sa wazne dla Kanady, co z tego?


                czy znene jest panu pojecie "non sequitur?"
                en.wikipedia.org/wiki/Non_sequitur
                • hubert100 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 05.07.08, 01:30
                  Aby ludzie mieli prace to trzeba znalezc rynki zbytu na to co sie ma
                  do sprzedania.Lepiej nie trzymac wszystkich jajek w jednym koszu tym
                  bardziej ze raczka sie urywa.A o tym Fed R. to poczytaj te powazne
                  (prawdziwe) dane i informacje.Warto...
    • tonieja10 Bush dobil USA 04.07.08, 22:50
      • mamzerek narazie nikt USA nie dobil - bo jeszcze zipie. n/t 04.07.08, 23:15

      • hubert100 Re: Bush dobil USA 04.07.08, 23:45
        Bush to pionek co robil tak jak mu powiedzieli. Nawet Greenspan
        sluchal rozkazow.
        • mamzerek Re: Bush dobil USA 05.07.08, 01:34
          nawet Jezus slucha rozkazow. Pytanie tylko czyich?

          czy oni przypadkiem nie czychaja pod pana lozkiem?
          • hubert100 Re: Bush dobil USA 06.07.08, 16:21
            Bush "dyktator" co powie to zrobia nawet jak flaszke
            wyciagnie."Doradcow" nie potrzeba.PS: Czy ktos sprawdzil czy to
            czasem nie jest "zaprogramowany robot"?
            • mamzerek Re: Bush dobil USA 06.07.08, 22:35
              hubert100 napisał:

              > Bush "dyktator" co powie to zrobia

              ranyboga! a ja myslalem ze wszystkim kieruje szajka AIPAC i co oni
              kaza to Bush robi!
    • anathesis Bush wepchnal USA w straszna nedze 04.07.08, 23:17
      www.lewica.pl/?id=16766
      • mamzerek Re: Bush wepchnal USA w straszna nedze 05.07.08, 01:35
        a co na to prawica?
      • felusiak1 Re: Bush wepchnal USA w straszna nedze 05.07.08, 19:47
        Straszliwe banialuki pan profesor wypisuje.
        Już na wstępie sypie bzdurami o metodologii ustalania bariery nędzy.
        A przecież jako profesor powinien być i poinformowany i rzetelny.
    • felusiak1 Tylko w USA i stąd ta radość 05.07.08, 17:13
      No proszę jak ta Ameryka sie wali. Wszystko spada w dół.
      Giełdy nieamerykańskie rosna w szalonym tempie.
      Niemiecki DAX wzrósł o minus 22%
      Francuski CAC wzrósł o minus 30%
      Brytyjski FTSE wzrósł o minus 18%
      Jak to możliwe w dobie silnego funta i niesłychanie silnego euro.
      Kwitnące gospodarki przodujacej we wszystkim Europy notują erozję na giełdach?
      A co tam w Azji, panie kochanku?
      Japoński Nikkei wzrósł o minus 27%
      Chiński Hang Seng (Hong Kong) wzrósł o minus 32%
      Singapurski Strait Times wzrósł o minus 25%
      Nie zapominajmy o giełdzie w Szanghaju. Wzrost o minus 52%.
      I to w kraju, który wzrasta o 10% rocznie i zdecydowanie nie upada jak USA.

      A w pacanowie kozy kują..... a po kasztany na plac Pigalle najlepiej.
      • hubert100 Re: Tylko w USA i stąd ta radość 06.07.08, 16:14
        Volvo (wlascicielem jest Ford) powiedzialo ze nie oplaca sie
        sprzedawac samochody w US. Na dyskanty ich nie stac i dolar za nisko
        stoi.Koncentruja sie na rynku w Rosji i Chinach.Prawdopodobnie
        najbardziej "sprzedawalnym" samochodem w Ameryce bedzie Nano Car,
        Tata Motors (Indie) za $2500.
      • grzegorz1948 Re: Felus 06.07.08, 16:53
        Niemiecki DAX wzrósł o minus 22%
        Nie dziwota bo ja podatnik musze teraz doplacac do twojego domu.
        Jest to normalne zes mnie okradl?!
        • felusiak1 Re: Felus 06.07.08, 19:39
          No zobacz... ty dopłacasz do mojej chałupy to ci spada a do kogo ja dopłacam, że
          mi spada?
          • grzegorz1948 Re: Felus 06.07.08, 21:08
            Widzisz Felus europejskie banki wkladaly w wasze imobilia ,teraz wy
            tego splacic nie potraficie i nasze banki dostaja wyrownanie z kasy
            podatnikow a wiec tez z mojej.Zrozum to w koncu i nie zgrywaj sie na
            wielkiego znawcy finansjery.
            • felusiak1 Re: Felus 07.07.08, 00:46
              A co mają banki do notowań na giełdzie?
              Ponawiam poprzednie pytanie, komu ja dopłacam że moja giełda idzie w dół?

              PS. To powiedz jeszcze ile te twoje banki zainwesowały w nieruchomości w USA, że
              maja taki problem?
              • grzegorz1948 Re: Felus 07.07.08, 01:34
                PS. To powiedz jeszcze ile te twoje banki zainwesowały w
                nieruchomości w USA,
                Ok 100mld!
                A co mają banki do notowań na giełdzie?
                Po prostu glowne banki naleza do DAX!Ale to powinienes wiedziec?!
                boerse-frankfurt.com/pip/dispatch/de/pip/private_investors/aktien/marktueber
                sicht?
                active=overview&wpbpl=ETR&wp=DE0008469008&module=InOverview_Index&fol
                dertype=_Index?WT.mc_id=4-4-2-2,10&WT.srch=1
                Prosze cie o jedno nie traktuj innych forumowiczow jak idiotow,bo
                wtedy sie sam osmieszasz

                • felusiak1 Re: Felus 07.07.08, 04:06
                  Główne banki to znaczy Commerzbank, Deutsche Bank i Deutsche Postbank.
                  A na czym w takim razie traci 27 pozostałych członków DAX?
                  Na czym traci Adidas AG, Allianz, BASF, Bayer AG, BMW,
                  Continental AG, Daimler AG, Deutsche Börse, Deutsche Lufthansa,
                  Deutsche Post, Deutsche Telekom, E.ON, Fresenius Medical Care,
                  Henkel, Hypo Real Estate, Infineon Technologies, Linde AG,
                  MAN AG, Merck KGaA, METRO AG, Munich Re (Münchener Rück),
                  RWE, SAP AG, Siemens AG, ThyssenKrupp, TUI AG i Volkswagen AG?
                  Chyba nie na amerykańskich nieruchomościach.
                  Grzesiu nie będę traktował cię po sarmacku jeśli nie będziesz wypisywał bzdur.
                  • grzegorz1948 Re: Felus 07.07.08, 20:53
                    Czy mozesz jeszcze wskazac ktore z wyliczonych przez
                    ciebie "organizacji"/juz tego nie bede smial nazwac przedsiebiorstw/
                    jest w rekach europejskich?
                    Wypisales co wiedziales i to jest wszystko.
                    www.rp-online.de/public/article/wirtschaft/508925/Kreditkrise-trifft-staatliche-Banken-am-heftigsten.html
                    Jezeli ktos chce czesciowego tlumaczenia linku to moge to zrobic.
                    Felus nie mysl ze wszyscy sa idioci na tym forum bo to zle swiadczy
                    o ciebie.
                    • felusiak1 grzesiu 07.07.08, 22:10
                      Te 30 firm tworzy DAX mój chłopcze i nie ma najmniejszego znaczenia w czyich
                      rękach. Wypisujesz banialuki i to wszystko.
                      Artykuł mówi między innymi, że Deutsche Bank i Commerzbank (członkowie DAX) są w
                      znacznie lepszej sytuacji niż państwowe banki West LB, LB Saxony i IKB Bank,
                      które członkami DAX nie są.
                      Z tego wynika, że banki w rękach niemieckich czyli europejskich są w znacznie
                      gorszej sytuacji niż banki-członowie DAX, które podobno w europejskich rękach
                      nie są. Doczytaj grzesiu sobie, doczytaj....

                      ---
                      felusiakjeden
                      • grzegorz1948 Re: Felus 07.07.08, 23:20
                        O niemieckich bankach to podam ci tylko jeszcze taki przyklad.W WTC
                        byl tez Deutsche BANK i jak sie okazalo 3 km od WTC byl pawilon z
                        pelnym wyposazeniem komputerowym nalezacym do Deutsche Banku(bez
                        obslugi)po ataku na WTC natychmiast przeniesiono tam personel i
                        instytucja ta dzialala dalej.Nie wiem skad natychmiast dostali tam
                        pelna obsluge(czy nikt z kierownictwa Deutsche banku nie zginal w
                        WTC-co daje duzo do myslenia)ale praca banku nie ucierpiala.
                        Chcialem ci tylko powiedziec ze kanalizacja i wodociagi
                        • grzegorz1948 Re: Felus-cd 07.07.08, 23:27
                          ..w stuttgarcie jest w rekach finansjery amerykanskiej,budynki
                          szkolne i ratusze w NRW tez.
                          www.deutschordensmuseum.de/
                          Ten zabytek tez.Pozwolilem sobie na obcojezyczny bo jezeli poprzedni
                          link sobie przetlumaczyles to chyba ten tez.
                          Ale wrocmy do poprzedniego pytania dlaczego ja mam splacac twoja
                          chalupe?
                          • mamzerek Re: Felus-cd 07.07.08, 23:47
                            dlatego ze przyjeliscie polske do ue :-)
                        • andrzejlozowski Re: Felus 07.07.08, 23:45
                          DeutscheBank nie byl w WTC. Ten bank znajdowal sie w
                          budynku "Bankers Trust" (po przejeciu tego banku w 1998 roku)
                          Budynek ten znajdowal sie po drugiej stronie Liberty Street od
                          budynku 4 WTC. Budynek Deutsche Banku ucierpial i zostal zamkniety
                          po 9/11, ale nie byl zburzony. Wiekszosc biur w tym budynku
                          zakonczylo prace w poniedzialek 10-go i wznowilo ja w srode 12-go -
                          z innego miejsca:

                          Po zamachu w 1993 prawie wszystkie banki (i nie tylko) w Nowym Jorku
                          wyposazyly sie w dodatkowe "disaster recovery centers" ktore
                          zazwyczaj znajdowaly sie w stanie New Jersey. Pod tym wzgledem nic
                          wyjatkowego w Deutsche Bank nie bylo.

                          • grzegorz1948 Re:andrzejlozowski 08.07.08, 00:21
                            Po zamachu w 1993 prawie wszystkie banki (i nie tylko) w Nowym Jorku
                            > wyposazyly sie w dodatkowe "disaster recovery centers" ktore
                            > zazwyczaj znajdowaly sie w stanie New Jersey. Pod tym wzgledem nic
                            > wyjatkowego w Deutsche Bank nie bylo.
                            Dziekuje za informacje.
                            DeutscheBank nie byl w WTC. Ten bank znajdowal sie w
                            > budynku "Bankers Trust" (po przejeciu tego banku w 1998 roku)
                            > Budynek ten znajdowal sie po drugiej stronie Liberty Street od
                            > budynku 4 WTC. Budynek Deutsche Banku ucierpial i zostal zamkniety
                            Podawali ze byl w WTC.
                            • felusiak1 Re:andrzejlozowski 08.07.08, 05:37
                              grzegorz1948 napisał:
                              > Podawali ze byl w WTC.

                              Tak jak podają, że spłacasz moją chałupę i kanalizacja jest w rękach
                              amerykańskiej finansjery. Postaraj sie być nieco bardziej sceptyczny i wykaż
                              odrobinę dociekliwości a dobrze na tym wyjdziesz.....
                              • grzegorz1948 ReFelus 08.07.08, 11:03
                                Tak jak podają, że spłacasz moją chałupę i kanalizacja jest w rękach
                                > amerykańskiej finansjery. Postaraj sie być nieco bardziej
                                sceptyczny i wykaż
                                > odrobinę dociekliwości a dobrze na tym wyjdziesz.....
                                >
                                100miliardow leci z kieszeni niemieckiego podatnika(pomijajac
                                prywatne banki ktore swoje straty odbijaja sobie bezposrednio na
                                kliencie)
                                A wykupywanie i pozniejsze wynajmowanie strategicznych dobr
                                europejskich to tez bajka nie jest.Wykupywanie calych ulic w Paryzu
                                i wyrzucanie lokatorow na bruk to tez bajka nie jest.
                                Chyba ze ty Felus masz tylko informacje prawdziwe ale to tylko
                                swiadczy o ciebie.A co do mediow to tak jak ja jestem krytyczny to
                                malo kto i kazda sprawe sprawdzam tez z innej strony.
                            • andrzejlozowski Re:andrzejlozowski 08.07.08, 06:46
                              grzegorz1948 napisał:


                              > Podawali ze byl w WTC.

                              W ich obronie: byl niedaleko i ucierpial powaznie (budynek) chociaz ocalal. Na
                              pierwszym pietrze tego budynku byly dwa urzedy fryzjerskie. Jeden drozszy - dla
                              kobiet, tanszy dla mezczyzn :-) do niego wlasnie chodzilem...
                              en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Bank_Building
                              Tu wlasnie opisuja ze budynek byl uszkodzony kiedy poludniowy wierzowiec WTC sie
                              rozwalil. Wbrew temu co widac na niedokladnych filmikach, spora czesc tego
                              wierzowca poleciala na wschod i wlasnie uszkodzila wierzowiec DeutscheBank.
      • marouder.eu Uprasza sie nie wypominac i nie.. 07.07.08, 04:29
        ..ukazywac podstawowych bledow rozmocom!
        Bledy zarowno metodologiczne, pojawiajace sie przy dowowodzeniu rozbudowanego
        twierdzenia jak i wynikajace z niedbalosci i/lub zlej woli sa rownie ludzkie i
        czeste jak ordynarne popierdywanie w realu. Wlasna dupa.
    • tonieja10 kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 06.07.08, 20:00
      • hubert100 Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 01:00
        To prawda, na tych "mortgage przykretach" naciagneli caly
        swiat.Ciekawe jak sobie finansjera amerykanska odbuduje zaufanie???
        • mamzerek Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 04:21
          jeszcze kapitalizm nie zginal
          poki my zyjemy
          • marouder.eu A jak wam ta, no Orwellcia.. 07.07.08, 04:48
            ..w tym watku wystepujaca pod pseudem Anathesis rewolucje o wiecej
            niesprecyzowanym kierunku ideowym (byle o wymowie anty globalistycznej)w JuES
            przeprowadzi?
            Natchniona jest!
          • hubert100 Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 07:54
            Mysle ze z glodu nie zdechniemy.Zawsze znajdzie sie troche takich co
            beda sie nadawali na fertilizer!!!
            • iamhotep Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 18:27
              z czego sie cieszyc? Z tego ze powracamy do feudalizmu gdzie prawem
              jest wladca?

            • jasiekiera Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 08.07.08, 07:23
              wszyscy jestesmy nawozem, huberciku. Z prochu-smy powstali, w proch
              siem obrucim.
              hubert100 napisał:
              Mysle ze z glodu nie zdechniemy.Zawsze znajdzie sie troche takich co
              > beda sie nadawali na fertilizer!!!
    • mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 07.07.08, 19:21
      tu wszystko jasne!
      www.portfolio.com/interactive-features/2008/06/Who-Killed-The-Economy?TID=email/news/top5
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka