yann17 04.07.08, 00:43 gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,5423921,Amerykanska_gielda_u_progu_bessy.html czekamy na uczoną wykładnie Felusiaka PS: artukuł jest dość długi, ale wszystko mówi diagram z Bloomberg.com Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
j-k a co w tym dziwnego? 04.07.08, 01:11 nie wiem co na to Felusiak :) powrot do REALNEJ watosci dollara to chyba dobrze dla USA? Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: a co w tym dziwnego? 04.07.08, 01:35 Tak 40% spadku standartu zycia tez sie przyda. Bedzie latwiej zwiazek z Meksykiem zalozyc! PS Felus to juz chyba nic nie powie, zatkal sie kalem. Odpowiedz Link Zgłoś
j-k w koncu 04.07.08, 22:54 kazdy musi zyc na swoj koszt czego i Ameryce - z calego serca zycze. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 12:11 no to się narobiło, a tak wierzyłem. Dobrze, że europejskie i azjatyckie giełdy maja sie dobrze. Widocznie cena ropy im nie szkodzi.... Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 19:09 co tu wogole duzo pieprzyc. gdyby ktos z tych znawcow wiedzial w ktorym kierunku gielda teraz pojdzie, to nie wypisywalby zadnych bzdur w gazetach a zarobilby sobie kupe pieniedzy. jezeli tuwszyscy oprocz felusiaka WIEDZA ze gielda spadnie, to wlozcie forse w "short positions" sprzedajcie S&P futures - zarobicie na tym mase pieniedzy! put your money where your mouth is. prawda jest to ze nikt nie WIE co bedzie jutro, tym bardziej pojutrze. Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 22:20 Oby tylko Chiny nie siadly to jeszcze jakos bedzie.Zniszczyc Federal Reserve. Zajmie to troche czasu ale to jedyne wyjscie. Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 23:14 hubert100 napisał: > Oby tylko Chiny nie siadly to jeszcze jakos bedzie. ================ co bedzie? > Zniszczyc Federal > Reserve. Zajmie to troche czasu ale to jedyne wyjscie. ================== wyjscie z czego? Co ma FED do rzeczy? Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 04.07.08, 23:42 To co sie dzieje nie stalo sie przez przypadek.Fed jako prywatna organizacja zostawia slady we wszystkim. Dbaja tylko o siebie i swoich insiderow.US zostalo ograbione. Po to powstal Fed w 1907 roku. Poczytaj troche o Fed Reserve jak ono pracuje.A Chiny to powstajaca potega ekonomiczna bardzo wazna dla takich surowce eksportujacych krajow jak Kanada. Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 05.07.08, 01:19 sa materialy powazne o FED i sa tez bzdury. Nawet nie trzeba wielkeij inteligencji zeby odroznic jedno od drugiego. co do Chin, tak sa wazne dla Kanady, co z tego? czy znene jest panu pojecie "non sequitur?" en.wikipedia.org/wiki/Non_sequitur Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Amerykańska giełda na progu bessy 05.07.08, 01:30 Aby ludzie mieli prace to trzeba znalezc rynki zbytu na to co sie ma do sprzedania.Lepiej nie trzymac wszystkich jajek w jednym koszu tym bardziej ze raczka sie urywa.A o tym Fed R. to poczytaj te powazne (prawdziwe) dane i informacje.Warto... Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Bush dobil USA 04.07.08, 23:45 Bush to pionek co robil tak jak mu powiedzieli. Nawet Greenspan sluchal rozkazow. Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Bush dobil USA 05.07.08, 01:34 nawet Jezus slucha rozkazow. Pytanie tylko czyich? czy oni przypadkiem nie czychaja pod pana lozkiem? Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Bush dobil USA 06.07.08, 16:21 Bush "dyktator" co powie to zrobia nawet jak flaszke wyciagnie."Doradcow" nie potrzeba.PS: Czy ktos sprawdzil czy to czasem nie jest "zaprogramowany robot"? Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Bush dobil USA 06.07.08, 22:35 hubert100 napisał: > Bush "dyktator" co powie to zrobia ranyboga! a ja myslalem ze wszystkim kieruje szajka AIPAC i co oni kaza to Bush robi! Odpowiedz Link Zgłoś
anathesis Bush wepchnal USA w straszna nedze 04.07.08, 23:17 www.lewica.pl/?id=16766 Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Bush wepchnal USA w straszna nedze 05.07.08, 01:35 a co na to prawica? Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Bush wepchnal USA w straszna nedze 05.07.08, 19:47 Straszliwe banialuki pan profesor wypisuje. Już na wstępie sypie bzdurami o metodologii ustalania bariery nędzy. A przecież jako profesor powinien być i poinformowany i rzetelny. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Tylko w USA i stąd ta radość 05.07.08, 17:13 No proszę jak ta Ameryka sie wali. Wszystko spada w dół. Giełdy nieamerykańskie rosna w szalonym tempie. Niemiecki DAX wzrósł o minus 22% Francuski CAC wzrósł o minus 30% Brytyjski FTSE wzrósł o minus 18% Jak to możliwe w dobie silnego funta i niesłychanie silnego euro. Kwitnące gospodarki przodujacej we wszystkim Europy notują erozję na giełdach? A co tam w Azji, panie kochanku? Japoński Nikkei wzrósł o minus 27% Chiński Hang Seng (Hong Kong) wzrósł o minus 32% Singapurski Strait Times wzrósł o minus 25% Nie zapominajmy o giełdzie w Szanghaju. Wzrost o minus 52%. I to w kraju, który wzrasta o 10% rocznie i zdecydowanie nie upada jak USA. A w pacanowie kozy kują..... a po kasztany na plac Pigalle najlepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Tylko w USA i stąd ta radość 06.07.08, 16:14 Volvo (wlascicielem jest Ford) powiedzialo ze nie oplaca sie sprzedawac samochody w US. Na dyskanty ich nie stac i dolar za nisko stoi.Koncentruja sie na rynku w Rosji i Chinach.Prawdopodobnie najbardziej "sprzedawalnym" samochodem w Ameryce bedzie Nano Car, Tata Motors (Indie) za $2500. Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: Felus 06.07.08, 16:53 Niemiecki DAX wzrósł o minus 22% Nie dziwota bo ja podatnik musze teraz doplacac do twojego domu. Jest to normalne zes mnie okradl?! Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Felus 06.07.08, 19:39 No zobacz... ty dopłacasz do mojej chałupy to ci spada a do kogo ja dopłacam, że mi spada? Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: Felus 06.07.08, 21:08 Widzisz Felus europejskie banki wkladaly w wasze imobilia ,teraz wy tego splacic nie potraficie i nasze banki dostaja wyrownanie z kasy podatnikow a wiec tez z mojej.Zrozum to w koncu i nie zgrywaj sie na wielkiego znawcy finansjery. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Felus 07.07.08, 00:46 A co mają banki do notowań na giełdzie? Ponawiam poprzednie pytanie, komu ja dopłacam że moja giełda idzie w dół? PS. To powiedz jeszcze ile te twoje banki zainwesowały w nieruchomości w USA, że maja taki problem? Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: Felus 07.07.08, 01:34 PS. To powiedz jeszcze ile te twoje banki zainwesowały w nieruchomości w USA, Ok 100mld! A co mają banki do notowań na giełdzie? Po prostu glowne banki naleza do DAX!Ale to powinienes wiedziec?! boerse-frankfurt.com/pip/dispatch/de/pip/private_investors/aktien/marktueber sicht? active=overview&wpbpl=ETR&wp=DE0008469008&module=InOverview_Index&fol dertype=_Index?WT.mc_id=4-4-2-2,10&WT.srch=1 Prosze cie o jedno nie traktuj innych forumowiczow jak idiotow,bo wtedy sie sam osmieszasz Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Felus 07.07.08, 04:06 Główne banki to znaczy Commerzbank, Deutsche Bank i Deutsche Postbank. A na czym w takim razie traci 27 pozostałych członków DAX? Na czym traci Adidas AG, Allianz, BASF, Bayer AG, BMW, Continental AG, Daimler AG, Deutsche Börse, Deutsche Lufthansa, Deutsche Post, Deutsche Telekom, E.ON, Fresenius Medical Care, Henkel, Hypo Real Estate, Infineon Technologies, Linde AG, MAN AG, Merck KGaA, METRO AG, Munich Re (Münchener Rück), RWE, SAP AG, Siemens AG, ThyssenKrupp, TUI AG i Volkswagen AG? Chyba nie na amerykańskich nieruchomościach. Grzesiu nie będę traktował cię po sarmacku jeśli nie będziesz wypisywał bzdur. Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: Felus 07.07.08, 20:53 Czy mozesz jeszcze wskazac ktore z wyliczonych przez ciebie "organizacji"/juz tego nie bede smial nazwac przedsiebiorstw/ jest w rekach europejskich? Wypisales co wiedziales i to jest wszystko. www.rp-online.de/public/article/wirtschaft/508925/Kreditkrise-trifft-staatliche-Banken-am-heftigsten.html Jezeli ktos chce czesciowego tlumaczenia linku to moge to zrobic. Felus nie mysl ze wszyscy sa idioci na tym forum bo to zle swiadczy o ciebie. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 grzesiu 07.07.08, 22:10 Te 30 firm tworzy DAX mój chłopcze i nie ma najmniejszego znaczenia w czyich rękach. Wypisujesz banialuki i to wszystko. Artykuł mówi między innymi, że Deutsche Bank i Commerzbank (członkowie DAX) są w znacznie lepszej sytuacji niż państwowe banki West LB, LB Saxony i IKB Bank, które członkami DAX nie są. Z tego wynika, że banki w rękach niemieckich czyli europejskich są w znacznie gorszej sytuacji niż banki-członowie DAX, które podobno w europejskich rękach nie są. Doczytaj grzesiu sobie, doczytaj.... --- felusiakjeden Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: Felus 07.07.08, 23:20 O niemieckich bankach to podam ci tylko jeszcze taki przyklad.W WTC byl tez Deutsche BANK i jak sie okazalo 3 km od WTC byl pawilon z pelnym wyposazeniem komputerowym nalezacym do Deutsche Banku(bez obslugi)po ataku na WTC natychmiast przeniesiono tam personel i instytucja ta dzialala dalej.Nie wiem skad natychmiast dostali tam pelna obsluge(czy nikt z kierownictwa Deutsche banku nie zginal w WTC-co daje duzo do myslenia)ale praca banku nie ucierpiala. Chcialem ci tylko powiedziec ze kanalizacja i wodociagi Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re: Felus-cd 07.07.08, 23:27 ..w stuttgarcie jest w rekach finansjery amerykanskiej,budynki szkolne i ratusze w NRW tez. www.deutschordensmuseum.de/ Ten zabytek tez.Pozwolilem sobie na obcojezyczny bo jezeli poprzedni link sobie przetlumaczyles to chyba ten tez. Ale wrocmy do poprzedniego pytania dlaczego ja mam splacac twoja chalupe? Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejlozowski Re: Felus 07.07.08, 23:45 DeutscheBank nie byl w WTC. Ten bank znajdowal sie w budynku "Bankers Trust" (po przejeciu tego banku w 1998 roku) Budynek ten znajdowal sie po drugiej stronie Liberty Street od budynku 4 WTC. Budynek Deutsche Banku ucierpial i zostal zamkniety po 9/11, ale nie byl zburzony. Wiekszosc biur w tym budynku zakonczylo prace w poniedzialek 10-go i wznowilo ja w srode 12-go - z innego miejsca: Po zamachu w 1993 prawie wszystkie banki (i nie tylko) w Nowym Jorku wyposazyly sie w dodatkowe "disaster recovery centers" ktore zazwyczaj znajdowaly sie w stanie New Jersey. Pod tym wzgledem nic wyjatkowego w Deutsche Bank nie bylo. Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re:andrzejlozowski 08.07.08, 00:21 Po zamachu w 1993 prawie wszystkie banki (i nie tylko) w Nowym Jorku > wyposazyly sie w dodatkowe "disaster recovery centers" ktore > zazwyczaj znajdowaly sie w stanie New Jersey. Pod tym wzgledem nic > wyjatkowego w Deutsche Bank nie bylo. Dziekuje za informacje. DeutscheBank nie byl w WTC. Ten bank znajdowal sie w > budynku "Bankers Trust" (po przejeciu tego banku w 1998 roku) > Budynek ten znajdowal sie po drugiej stronie Liberty Street od > budynku 4 WTC. Budynek Deutsche Banku ucierpial i zostal zamkniety Podawali ze byl w WTC. Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re:andrzejlozowski 08.07.08, 05:37 grzegorz1948 napisał: > Podawali ze byl w WTC. Tak jak podają, że spłacasz moją chałupę i kanalizacja jest w rękach amerykańskiej finansjery. Postaraj sie być nieco bardziej sceptyczny i wykaż odrobinę dociekliwości a dobrze na tym wyjdziesz..... Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 ReFelus 08.07.08, 11:03 Tak jak podają, że spłacasz moją chałupę i kanalizacja jest w rękach > amerykańskiej finansjery. Postaraj sie być nieco bardziej sceptyczny i wykaż > odrobinę dociekliwości a dobrze na tym wyjdziesz..... > 100miliardow leci z kieszeni niemieckiego podatnika(pomijajac prywatne banki ktore swoje straty odbijaja sobie bezposrednio na kliencie) A wykupywanie i pozniejsze wynajmowanie strategicznych dobr europejskich to tez bajka nie jest.Wykupywanie calych ulic w Paryzu i wyrzucanie lokatorow na bruk to tez bajka nie jest. Chyba ze ty Felus masz tylko informacje prawdziwe ale to tylko swiadczy o ciebie.A co do mediow to tak jak ja jestem krytyczny to malo kto i kazda sprawe sprawdzam tez z innej strony. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejlozowski Re:andrzejlozowski 08.07.08, 06:46 grzegorz1948 napisał: > Podawali ze byl w WTC. W ich obronie: byl niedaleko i ucierpial powaznie (budynek) chociaz ocalal. Na pierwszym pietrze tego budynku byly dwa urzedy fryzjerskie. Jeden drozszy - dla kobiet, tanszy dla mezczyzn :-) do niego wlasnie chodzilem... en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Bank_Building Tu wlasnie opisuja ze budynek byl uszkodzony kiedy poludniowy wierzowiec WTC sie rozwalil. Wbrew temu co widac na niedokladnych filmikach, spora czesc tego wierzowca poleciala na wschod i wlasnie uszkodzila wierzowiec DeutscheBank. Odpowiedz Link Zgłoś
marouder.eu Uprasza sie nie wypominac i nie.. 07.07.08, 04:29 ..ukazywac podstawowych bledow rozmocom! Bledy zarowno metodologiczne, pojawiajace sie przy dowowodzeniu rozbudowanego twierdzenia jak i wynikajace z niedbalosci i/lub zlej woli sa rownie ludzkie i czeste jak ordynarne popierdywanie w realu. Wlasna dupa. Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 01:00 To prawda, na tych "mortgage przykretach" naciagneli caly swiat.Ciekawe jak sobie finansjera amerykanska odbuduje zaufanie??? Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 04:21 jeszcze kapitalizm nie zginal poki my zyjemy Odpowiedz Link Zgłoś
marouder.eu A jak wam ta, no Orwellcia.. 07.07.08, 04:48 ..w tym watku wystepujaca pod pseudem Anathesis rewolucje o wiecej niesprecyzowanym kierunku ideowym (byle o wymowie anty globalistycznej)w JuES przeprowadzi? Natchniona jest! Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 07:54 Mysle ze z glodu nie zdechniemy.Zawsze znajdzie sie troche takich co beda sie nadawali na fertilizer!!! Odpowiedz Link Zgłoś
iamhotep Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 07.07.08, 18:27 z czego sie cieszyc? Z tego ze powracamy do feudalizmu gdzie prawem jest wladca? Odpowiedz Link Zgłoś
jasiekiera Re: kapitaklizm zdycha, nalezy sie cieszyc 08.07.08, 07:23 wszyscy jestesmy nawozem, huberciku. Z prochu-smy powstali, w proch siem obrucim. hubert100 napisał: Mysle ze z glodu nie zdechniemy.Zawsze znajdzie sie troche takich co > beda sie nadawali na fertilizer!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mamzerek Re: Amerykańska giełda na progu bessy 07.07.08, 19:21 tu wszystko jasne! www.portfolio.com/interactive-features/2008/06/Who-Killed-The-Economy?TID=email/news/top5 Odpowiedz Link Zgłoś