Dodaj do ulubionych

Rosja odłoży budowę światowego imperium?

26.11.08, 09:32
"Rzeczpospolita" pisze, że jeśli kryzys gospodarczy i niskie ceny
ropy utrzymają się dłużej niż rok, Kreml będzie musiał odłożyć plany
budowy światowego i energetycznego imperium.

Z raportu "Rz" wynika, że Rosja ograniczy ekspansję gospodarczą i
wydatki zbrojeniowe. Eksperci są zgodni, że walcząc o wpływy i chcąc
odwrócić uwagę własnego społeczeństwa od kłopotów, Kreml może
wywołać kolejny konflikt zbrojny.

Sowietolog profesor Richard Pipes mówi "Rzeczpospolitej", że im
bardziej Rosjanie są niepewni, tym bardziej agresywna staje się ich
polityka zagraniczna. Podobne zdanie ma Arkady Ostrovsky z
tygodnika "The Economist". Według niego, po wojnie w Gruzji ryzyko
nowego konfliktu znacznie wzrosło.

Gazeta zauważa, że Kreml z powodu kryzysu nie będzie mógł jednak
przeprowadzić zapowiadanej wielkiej modernizacji armii.
biznes.onet.pl/0,1869291,wiadomosci.html
Na biesy jednak zawsze trzeba mieć oczy otwarte.
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Dobra analiza 26.11.08, 09:40
      Im gorzej tym wieksze niebezpieczenstwo agresji.

      Na szczescie my mamy naszego prezydenta, ktory sie kul nie boi. I bedzie Rosjan
      tak dlugo prowokowal az nie wytrzymaja.

      Ale mozna sie pocieszyc, prezydent nie umknie tchorzosko jak Rydz-Smigly. Nie,
      on wezmie udzial w walkach, ktore sprowokowal.

      Czy u wladz polskich nie ma nikogo, kto te gazety czyta i prezydentowi tlumaczy
      na polski? Ale im pewnie prezydent nie wierzy, bo sie nauczyli angielskiego za
      czasow komuny.

      PF

      P.S. Badzmy pozytywni. Prezydent juz nie prowokuje Niemcow. Nie napadna nas z
      dwoch stron. Jest postep.

      • wojciech.2345 Re: Dobra analiza 26.11.08, 09:46
        A nie pomyślałeś o tym, że Kaczory grają ostro z Rosją by wypadkowa
        infantylnego widzenia Rosji przez np. Francję i twardego przez
        Polskę Polskę była właściwa?

        Kto umie wytłumaczyć UE co knują Moskale?
        • polski_francuz Pokerek z zoliborskiej piaskownicy 26.11.08, 09:54
          Ja taka "ostra" polityke nazywam pokerem. I bylbym za tym, by kraj doswiadczony
          historycznie nie gral w pokera ale raczej w brydza.

          Poza tym moze blefowac Reagan i ten blef mu faktycznie wyszedl. Ale z te para,
          ktora trzyma w reku Polska nie ma co zaczynac. Ta para to wlasnie Europa za
          nami. I do tego pil Gorbaczow.

          Rosjanie maja trojke z ropa i gazem.

          Ostatnim polskim pokerzysta byl Beck. I te para w reku to byl sojusz z Francja i
          Anglia. I Polska stracila po tym pokerze kilka milionow ludzi.

          Dlatego tez uwazam, ze Kaczory weszly na droge niebezpieczna dla polskiego bytu
          panstwowego.

          PF

          • habeas_corpus Re: Pokerek z zoliborskiej piaskownicy 26.11.08, 10:12
            polski_francuz napisał:

            > Ostatnim polskim pokerzysta byl Beck. I te para w reku to byl sojusz z Francja
            > i
            > Anglia. I Polska stracila po tym pokerze kilka milionow ludzi.

            Beck chyba nie miał innego wyjścia. Alternatywnie można było tylko spełnić
            żądania Hitlera - co było niemożliwe z powodów politycznych, albo wejść z nim w
            sojusz - co skończyło by się zdobyciem kilku miejsc dla Polski na ławie w
            Norymberdze.


            > Dlatego tez uwazam, ze Kaczory weszly na droge niebezpieczna dla polskiego bytu
            > panstwowego.

            Ja na nich nie głosowałem...
          • wojciech.2345 Re: Pokerek z zoliborskiej piaskownicy 26.11.08, 10:41
            polski_francuz napisał:
            > Ale z te para, ktora trzyma w reku Polska nie ma co zaczynac.
            ==================================================
            Polska do UE wprowadziła 100 mln. luda. Następne miliony czekają.
            Zwróć uwagę, że kraje wchodzące do UE muszą zapłacić frycowe przez
            otworzenie przedtem na kilkanaście lat swoich rynków dla UE. A skąd
            ta koniunktura w eksporcie dla Niemiec, Francji,... ? Myślisz, że to
            wynik jakiegoś "geniuszu" ekonomicznego Niemiec, Francji,... ?
            Przecież to eksport wewnątrz unijny.

            Gdyby Polska nie wstąpiła do UE to co by było?

            Polska ma silne karty.
            • polski_francuz W czasie kryzysu 26.11.08, 14:01
              kazdy mysli o sobie. A wlasnie sie zaczala recesja gospodarcza.

              Polska nie ma silnych kart. Albo inaczej, prowadzi gre na o wiele lepsze karty
              niz ma.

              PF
              • borrka Polska polityka. 26.11.08, 14:04
                "Albo inaczej, prowadzi gre na o wiele lepsze karty
                niz ma."

                Korzystamy z najlepszych wzorcow.
                Toc to trzon rosyjskiej polityki lol.
                • polski_francuz Re: Polska polityka. 26.11.08, 14:09
                  Juz pisalem tu o Reaganie. Poker miedzynarodowy jest dla duzych i w tym pokerze
                  mali sa jedynie kartami. I by te analogie dalej pociagnac warto byc karta
                  atutowa a nie blotka.

                  PF

                  • wojciech.2345 Re: Polska polityka. 26.11.08, 14:22
                    Francja nie zna Rosji tak jak Polska. Sarkozy ma silne karty, ale w
                    grze w Piotrusia.

                    Nie te klocki.
                    • polski_francuz Francja 26.11.08, 14:48
                      ma doswiadczenia sprzed 200 lat. Polska sprzed 19. Ale wydaje sie, ze Polacy o
                      wiele szybciej zapominaja.

                      PF
                      • wojciech.2345 Re: Francja 26.11.08, 14:53
                        polski_francuz napisał:
                        > ma doswiadczenia sprzed 200 lat. Polska sprzed 19. Ale wydaje sie,
                        ze Polacy o wiele szybciej zapominaja.
                        ===================================================
                        Polacy wiedzą, że słowa Putina to słowa kgbisty, a nie dżentelmena.
                        Sarkozy tego nie wie.

                        Przecież tam gdzie był incydent z prezydentami w Gruzji wojsk
                        rosyjskich nie powinno być. "Podobna" się wycofali.

                        To właśnie ogłosił Sarkozy.
                        • polski_francuz Stosunek sil 26.11.08, 15:09
                          Politycy rosyjscy, francuscy i innych nacji sa podobni, kgbisci czy nie, sa
                          REALISTAMI. Dzentelmenow w polityce nie ma co szukac. Regula postepowania nie
                          jest honor and jest korzystny stosunek sil.

                          W tym sensie polityka Kaczynskich jest nierealistyczna a polityka Francji nia jest.

                          Ostatnim dzentelmenem w polityce byl Carter, ktorego ROZCZAROWAL atak Rosjan na
                          Afganistan.

                          Jesli mamy gadac o honorze to zmienmy temat.

                          PF
                          • wojciech.2345 Re: Stosunek sil 26.11.08, 21:13
                            polski_francuz napisał:
                            > W tym sensie polityka Kaczynskich jest nierealistyczna a polityka
                            Francji nia jest.
                            ===============================================
                            Istnieje coś takiego jak polityka Francji w tej sprawie?
                            Gdy Sarkozy obwieszczał światu, że Rosja wycofuje się wojska
                            Rosyjskie atakowały dalej.

                            Nie rozśmieszaj mnie.
                            • polski_francuz Re: Stosunek sil 26.11.08, 21:23
                              Wojciechu, staraj sie innych zrozumiec.

                              Sarko ma dupie motorek. On ciagle musi cos robic: zbawiac swiat, pokonywac
                              problemy finansowy Francji, zdobywac najpiekniejsza modelke kraju...

                              I tak trzeba to zrozumiec. Pojechal do Wowy i staral sie cos zalatwic. Cos
                              zalatwil, cos mu sie nie nie udalo. Czul sie i nim byl prezydentem Europy.

                              Ale to zreczny i dynamiczny polityk z wieloma wadami. Kaczynski to nieszczescie
                              na naszej ojczyzny i niebezpieczny czlowiek dla Europy.

                              PF
                              • wojciech.2345 Re: Stosunek sil 26.11.08, 21:30
                                polski_francuz napisał:
                                > Ale to zreczny i dynamiczny polityk z wieloma wadami. Kaczynski to
                                nieszczescie na naszej ojczyzny i niebezpieczny czlowiek dla Europy.
                                ===================================================
                                UE ma dwa centra Berlin (stara unia) i Warszawa (kraje, które
                                ostatnio wstąpiły). Niech Wasz prezydent nie wygłupia się i zapyta
                                wcześniej kogoś z nowych krajów co sądzić i jak postępować z Rosją.
                                Rosja dla nas jest problemem.

                                A co Francja robi w tej sprawie? Nic.
                                • borrka Dynamiczny kabotyn. 27.11.08, 10:20
                                  Problemem starej unii jest brak silnych indywidualnosci wsrod politykow.
                                  Nowej zreszta tez.

                                  Na tle tych klimakteryjnych kabotynow, stara Merklowa, przy wszystkich zastrzezeniach, jawi sie jak zona opatrznosciowa.

                                  Niestety, stoi za nia cala impotencja polityki Wschodniej Niemiec
                                  i chorobliwa namietnosc penetrowania moskalskiej odbytnicy
                                  u partnera koalicyjnego.

                                  Bostwo lewactwa zza oceanu ma wprawdzie dobrego doradce, ale Zbig stary juz jest.

                                  Cudu lakne.
                                  • polski_francuz Re: Dynamiczny kabotyn. 27.11.08, 10:40
                                    raczej dzieciak, ktoremu wczesnie ojca zabraklo.

                                    Cudow nie ma. Na szczescie mamy takie czasy, ze nawet kiepscy przywodcy nas
                                    prowadzic moga.

                                    I na tle ogolnej szarzyzny Wowa wyroznie sie in plus.

                                    PF
                                    • wojciech.2345 Re: Dynamiczny kabotyn. 27.11.08, 12:01
                                      No i zobacz PFie
                                      jakie skutki przynosi małostkowa i bez wyobraźni "polityka" Francji.

                                      ====================================================
                                      USA wycofały poparcie dla Ukrainy i Gruzji w NATO
                                      Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice wycofała się z jednego
                                      z głównych założeń amerykańskiej administracji, jakim było objęcie
                                      Gruzji i Ukrainy Planem na rzecz Członkostwa w NATO (ang. MAP) -
                                      poinformował "Financial Times".
                                      Według "FT" powodem zmiany stanowiska Waszyngtonu był niesłabnący
                                      sprzeciw innych członków sojuszu, m.in. Francji i Niemiec.
                                      wiadomosci.onet.pl/1870202,12,usa_wycofaly_poparcie_dla_ukrainy_i_gruzji_w_nato,item.html
                                      • polski_francuz Re: Dynamiczny kabotyn. 27.11.08, 12:16
                                        Moge ci powiedziec co mysle.

                                        Ukraina powinna nieco okrzepnac. Jak widze poslow w Sejmie polskim, ktorzy sie
                                        blotem obrzucaja to mi wstyd. W ukrainskim parlamencie sa mordobicia.

                                        Po drugie jakos musi powstac konsensus ludu gruzinskiego i ukrainskiego co chca
                                        i z kim. I to przy nowych wladzach, bo we wladzach ukrainskich jest rozdzwiek a
                                        w Gruzji, Saaka chyba nie ma juz autorytetu.

                                        I w koncu NATO musi by serious. Tzn naprawde bronic zaatakowanego. I ci nasi
                                        nowi sojusznicy sa jeszcze troche malo okrzepli. I troche nas rolowala Gruzja
                                        w/s kto i kogo zaatakowal w sierpniu.

                                        Sadze, ze takie sa obawy w Paryzu i Berlinie.

                                        PF

                                        • wojciech.2345 Re: Dynamiczny kabotyn. 27.11.08, 22:15
                                          Mam nadzieję, że Francja pamięta, że jest gwarantem
                                          bezpieczeństwa Ukrainy.
                                          • j-k Wojciechu, nie smiesz mnie :) 28.11.08, 20:26
                                            wojciech.2345 napisał:

                                            > Mam nadzieję, że Francja pamięta, że jest gwarantem
                                            > bezpieczeństwa Ukrainy.

                                            Wojciechu nie smiesz mnie.
                                            tak jak byla gwarantem bezpieczenstwa Polski w 1939...

                                            mam nadzieje, ze to byl tylko zart :)
                                            • wojciech.2345 Re: Wojciechu, nie smiesz mnie :) 28.11.08, 21:25
                                              Ja ćwiczę pamięć adwersarzowi. Komfort czystości sumienia to
                                              unikalna wartość.

                                              Francja go nie posiada.
                                • polski_francuz Tak nam dopomoz... 27.11.08, 10:48
                                  "UE ma dwa centra Berlin (stara unia) i Warszawa (kraje, które
                                  ostatnio wstąpiły)"

                                  Berlin za duzo taktiert bo ma wielka koalicje lewicy z prawica a Warszawa ma
                                  szajbusa za prezia z bratem o silnym charakterze i premiera o ciut zbyt slabej
                                  osobowosci.

                                  Masz szczescie ze ani Sarko ani Cavaliere nie czytaja naszego forum bo bys juz
                                  mial agentow 007 na twoim tropie.

                                  Pozdro

                                  PF
                        • j-k wygrana Kaczynskiego 26.11.08, 15:09
                          Ta partia zostala przez Kaczynskiego wygrana.

                          Pokazal przywodcom Unii, ze politycy rosyjscy sa pelni obludy
                          i nie bardzo mozna im wierzyc - skoro byli tam, gdzie oficjalnie
                          podobno ich juz mialo nie byc.
                          • polski_francuz Re: wygrana Kaczynskiego 26.11.08, 15:15
                            Hm, poczytaj sobie takie czy inne polskie fora. Forum Kraj z GW, by daleko nie
                            szukac ale i z innych gazet. Zobaczysz jak narod to zwyciestwo swietuje.

                            Co do przywodcow to moze przy wodce Kaczke pochwala ale na trzezwo postukaja sie
                            wymownie w glowe. Pilnujac by nikt tego nie zobaczyl.

                            PF

                            • j-k Re: wygrana Kaczynskiego 26.11.08, 15:25
                              polski_francuz napisał:

                              > Hm, poczytaj sobie takie czy inne polskie fora. Forum Kraj z GW,
                              by daleko nie
                              > szukac ale i z innych gazet. Zobaczysz jak narod to zwyciestwo
                              swietuje.
                              "
                              - tak zwany "Narod" , a poprawniej mowiac - polityczna dzieciarnia
                              malo mnie interesuje.

                              "Narod" byl zdecydowanie przeciw pobytowi wojsk polskich w Iraku
                              i w Afganistanie. Z Iraku sie wycofano, ale zanosi sie, ze w
                              Afganistanie pozostaniemy ladnych pare lat...

                              JA - oceniajac z pozycji politycznego komentatora
                              dokonalem tu wlasciwej oceny.

                              >
                              > Co do przywodcow to moze przy wodce Kaczke pochwala ale na
                              trzezwo postukaja sie wymownie w glowe.

                              - nie przypuszczam. powiedzenie publicznie zlodziejowi, ze jest
                              zlodziejem, nie zniecheci go wprawdzie do dalszych kradziezy,
                              nie watpie jednak, ze bojac sie dalszego osmieszenia - bedzie sie
                              staral krasc w lepszym stylu :)
                              • wojciech.2345 Re: wygrana Kaczynskiego 26.11.08, 21:33
                                Zgadza się, Kaczory wygrały batalię. Polacy nie chcieli tarczy, a po
                                akcji Kaczyńskiego chcą. Zobaczyli Rosję w innym świetle.

                                :Liczy się osiąganie celów.
          • j-k bledna analiza 26.11.08, 13:38
            PF napisal :
            Ostatnim polskim pokerzysta byl Beck. I te para w reku to byl
            sojusz z Francja i Anglia. I Polska stracila po tym pokerze kilka
            milionow ludzi.

            Bledna analiza. innego wyboru wtedy nie bylo.
            spoleczenstwo polskie nie chcialo sojuszu z Niemcami - o czym
            (co moze nie wiesz) wlasnie Beck i Rydz smigly, a takze Walery
            Slawek przemysliwali - ale ustalili, ze Narod ich nie poslucha,
            gdyby na to poszli.


            jak slusznie przypusczal sam Hitler - Plsudski pewnie by na to
            poszedl i to przeforsowal - gdyz on mial w kraju autorytet.

            Ale Pilsudski umarl w 1935...

            >
            • polski_francuz Re: bledna analiza 26.11.08, 14:03
              To jak bylo wtedu niewiele wnosi do sprawy. Wazny byl tragiczny rezultat i
              przeliczenie sie co do sily sojuszy.

              PF
              • j-k Re: bledna analiza 26.11.08, 14:19
                polski_francuz napisał:

                > To jak bylo wtedu niewiele wnosi do sprawy. Wazny byl tragiczny
                rezultat i przeliczenie sie co do sily sojuszy.


                No dobrze, ale skoro innego wyjscia nie bylo - to o czym tu mowimy?
                Bralo sie takich sojusznikow, jacy byli...

                Poker to byl tylko o tyle, ze Beck liczyl, ze dzieki sojuszowi
                z Francja i Anglia Hitler MOZE... sie nie odwazy uderzyc.

                Ale jesli sie odwazy - to Beck wyczuwal , ze i tak przegramy...


                • habeas_corpus Re: bledna analiza 26.11.08, 20:12
                  j-k napisał:

                  > Ale jesli sie odwazy - to Beck wyczuwal , ze i tak przegramy...

                  Dokładnie tak było. Żaden z polskich planów wojennych nie przewidywał, abyśmy
                  zdołali samodzielnie pokonać Niemców.
                  Gdyby to było realne, to przecież nie byłoby potrzeby zabiegać o sojusze.

                  Stawianie w tej sytuacji zarzutów Beckowi, przypomina zgłaszanie pretensji, że
                  ktoś wybrał dżumę zamiast cholery.
          • johnny-kalesony Re: Pokerek z zoliborskiej piaskownicy 26.11.08, 13:41
            polski_francuz napisał:

            > Ja taka "ostra" polityke nazywam pokerem. I bylbym za tym, by kraj doswiadczony
            > historycznie nie gral w pokera ale raczej w brydza.
            >
            > Poza tym moze blefowac Reagan i ten blef mu faktycznie wyszedl. Ale z te para,
            > ktora trzyma w reku Polska nie ma co zaczynac. Ta para to wlasnie Europa za
            > nami. I do tego pil Gorbaczow.

            Oj, nie tylko, nie tylko ta, śmiem twierdzić ...
            Co więcej - przede wszystkim nie ta. Drugim, znacznie większym atutem jest
            uzależnienie kondycji ekonomicznej Rosji od sprzedaży surowców do Polski. Co tym
            bardziej jest znaczące w sytuacji spadku cen ropy i gazu na światowych giełdach.



            Pozdrawiam
            Keep Rockin'
            • polski_francuz Sprzedaz surowcow 26.11.08, 14:05
              przez Rosje i jej kupno przez Polske to miejsce styku i otwarcie mozliwosci na
              wspolprace.

              Tylko wspolpracowac trzeba chciec (i potrafic).

              PF
              • wojciech.2345 Re: Sprzedaz surowcow 26.11.08, 21:17
                polski_francuz napisał:
                > Tylko wspolpracowac trzeba chciec (i potrafic).
                ===================================================
                Rosja stosuje prymat polityki przed ekonomią. Dlaczego problemy mają
                Polska, Litwa, Estonia? Przecież umowy handlowe negocjuje się z KGB,
                a nie z rosyjskim biznesmenem.
                • polski_francuz Re: Sprzedaz surowcow 26.11.08, 21:18
                  Slusznie, widze rzeczy podobnie.

                  PF
              • johnny-kalesony Całkowicie się z tym stanowiskiem zgadzam! 26.11.08, 22:03
                :o)
                Jednakowoż - skoro ma się określone możliwości, to dlaczego ich nie wykorzystać?
                Ja na przykład nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem, dlaczego istnieją w Europie
                takie gremia, którą chcą z Rosją stosunków partnerskich. Po co rozmawiać z Rosją
                po partnersku, skoro można ją po prostu postawić przed faktami dokonanymi?
                Po co rozmawiać po partnersku z kimś, kto na owo partnerstwo nie zasługuje?


                Pozdrawiam
                Keep Rockin'
          • felusiak1 Kretycystyczny kretycyzm 26.11.08, 13:43
            Czasem zastanawia mnie infantylizm analogii.
            Oto Beck był pokerzystą. Nie mając nic w ręku wdał sie był w sojusz z Francją i
            Anglją i w wyniku tego Polska straciła kilka milionów ludzi.
            Rzecz jasna mógł był Beck grać w oczko z Rzeszą i Sowietami.
            Wtedy nie tylko nie doszłoby do strat ale przybyłoby kilka milionów.
            Polskiemu bytowi państwowemu nic nie zagraża a szczególnie Rosja, taki wielki
            kraj z ogromnymi zasobami i maluczkimi u steru.
            Taki co nieustannie cierpi na kompleks Polaków, którzy nieustannie rzucają kłody
            pod jego dobre intencje. Wszak juz dawno doszłoby do porozumienia z UE gdyby nie
            ta wstrętna Polska, ten bękart wersalski jak to ładnie określił towarzysz
            Mołotow. Pragnę jedynie zauważyć, że od lat 80-tych uplyneło sporo czasu i
            Polska przestała być
            rosyjska marionetką. Myślę, że najwyżzy czas aby w Rosji wzieli górę dorośli
            ludzie, którym mrzonki o odbudowie imperium nie świdrują dziur w mózgach.
            • polski_francuz Wishful thinking again 26.11.08, 14:06
              "Myślę, że najwyżzy czas aby w Rosji wzieli górę dorośli ludzie, którym mrzonki
              o odbudowie imperium nie świdrują dziur w mózgach."

              Tylko, ze nie biora gore ci tylko inni. I to wlasnie z tymi innymi trzeba sie
              ukladac.

              PF
            • wojciech.2345 Re: Kretycystyczny kretycyzm 01.12.08, 13:53
              Myślę, że Kreml sprawdza jakie są możliwości odzyskania tego co
              stracili za rządów Gorbaczowa i Jelcyna.

              Obecna strategia Kremla polega na "wytłumaczeniu" starej UE, że ma
              głos w sprawach państw nowo przyjętych.
      • borrka Dygresja. 26.11.08, 10:13
        Powtarzasz oszczerstwa sowieckiej propagandy.


        Rydz-Smigly byl odwaznym i honorowym czlowiekiem.
        Opusil Polske z mysla organizowania dalszego oporu.
        Inna sprawa, czy byla to dobra decyzja.

        Wrocil (oczywiscie nielegalnie) bodajze po paru miesiacach do Kraju, gdy bylo oczywiste, iz z Sanacja nikt nie chce na emigracji gadac.
        Myslal o dalszej walce.
        Umarl szybko.
        • j-k niekoniecznie, Borka... 26.11.08, 13:46
          borrka napisał:

          >> Wrocil (oczywiscie nielegalnie) bodajze po paru miesiacach do
          Kraju, gdy bylo
          > oczywiste, iz z Sanacja nikt nie chce na emigracji gadac.
          > Myslal o dalszej walce.


          Niekoniecznie myslal o dalszej walce.
          Sa przypuszczenia, ze zaostal zamordowany , gdyz chcial przejac
          dowodztwo nad silami AK i oderwac je od decyzji rzadu Sikorskiego
          w Londynie.

          Chcial dogadac sie z Niemcami.
          Niemcy mieliby zaprzestac represji wobec ludnosci polskiej,
          a Armia Krajowa rozbroilaby Armie Ludowa i przestalaby atakowac
          wojska niemieckie w Polsce
          - co z kolei ulatwiloby Niemcom walke z ZSRR...
          • borrka Masz moze jakis link ? 26.11.08, 14:01
            Z checia przeczytalbym cos wiecej na temat tych planow.
            Historia udowodnila slusznosc "teorii dwoch wrogow".

            Ale mnie glownie chodzilo o sprostowanie:
            Rydz-Smigly nie uciekl z Polski powodowany tchorzostwem.
            Taka przyjal koncepcje dalszego kierowania Panstwem.
            Powtarzam: byc moze bledna.
      • j-k gdzie ta prowokacja? - Kaczynski byl w Gruzji 26.11.08, 13:31
        a Gruzja podobno jest niepodleglym krajem i przyjechal na
        zaproszenie legalnego prezydenta Gruzji - wiec mial prawo razem z
        nim jezdzic po calej Gruzji.

        jesli cos tu jest prowokacja - mogaca doprowadzic kiedys do
        konfliktu na szersdza skale - to jest nia obecnosc wojsk rosyjskich
        na terytorium Gruzji
    • borrka Bedzie troche dobrze, troche zle. 26.11.08, 10:44
      Srednia cena rosyjskiej ropy za 2008 wynosi 96$.
      To bardzo duzo i malo prawdopodobne, by powtorzylo sie w przyszlym roku.

      Nie bedzie nowych atomowych car-puszek, ale beda podwyzki dla resortow silowych.
      Nie sadze, by mialy miejsce istotne konflikty zbrojne.
      Raczej polityczny "tani efekt" w rodzaju jednostronnego rozszerzania stref ekonomicznych na wodach morskich (nie doslownie, ale cos w tym guscie).

      Bardzo nasili sie korupcja i transfery do bankow off shore.

      W sposob istotny obnizy sie stopa zyciowa Wani z Tambowa i jakas opozycyjna koteria bedzie probowala to wykorzystac, by odsunac od wladzy czekistow z Pitra.
      Swiat do konca nie bedzie o niczym wiedzial.

      Matuszka R. sie nie rozpadnie.

      Pipes jest marnym politologiem, choc powinien byc swietnym.
      Jego "apokalipsy" zawsze sluzyly straszeniu "ruskim ludem"
      i sklanianiu zachodnich eunuchow do ustepstw, gdy potrzebna jest polityka Regana.
      • hubert100 Re: Bedzie troche dobrze, troche zle. 27.11.08, 03:19
        Widze ze ten kondom dyskusji jest dlugi na 36 wypowiedzi. Bardzo
        interesujace, "wypelnila" go sama "smietanka" dyskutantow. Zycze
        przyjemnego wzajemnego branzlowania i wielu orgazmow.
    • polani Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 27.11.08, 10:02
      Ale z czym ? idelogie nie maja Wojsko kiepskie ropa sie konczy
      • hubert100 Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 27.11.08, 18:12
        No i w koncu znalazl sie jeden madry i zakonczyl dyskusje!!!
      • wojciech.2345 Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 27.11.08, 20:01
        polani napisał:
        > Ale z czym ? idelogie nie maja Wojsko kiepskie ropa sie
        konczy
        =================================================
        Fredziu
        trafiłeś z tą ideologią. Rosja nie ma nośnej cywilizacyjnej
        propozycji dla swoich partnerów i dla tych krajów, które
        podbiła.
        • hubert100 Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 27.11.08, 22:13
          Fredzio, zostan tam jeszcze troche dluzej to cie wybranzluja.
        • polani Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 28.11.08, 07:48
          Ale przyznaj sie kiedy zaczeli rzadzic na kresach od 1795 byl Law
          and order zelazny, co RP I sie nie udalo.
    • 1234-5aa Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 28.11.08, 18:45
      Ależ dlaczego Rosja odkłada budowę imperium. Przecież dla Rosjanina nie ma
      ważniej sprawy jak mocarstwowa pozycja kraju.
      • hubert100 Re: Rosja odłoży budowę światowego imperium? 28.11.08, 18:53
        Trzeba czlowieku oddechu zlapac. PS. Widze polani ze lubisz to
        towarzystwo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka