Dodaj do ulubionych

"Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł"

05.07.10, 14:06
- Krzyż przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu nie
jest dobrym pomysłem. W polskiej tradycji krzyże stawia się przy
drogach, w miejscach, gdzie doszło do tragicznych zdarzeń. Myślę, że
akurat to miejsce nie jest z tym związane - powiedział w
programie "Gość Radia Zet" ks. Kazimierz Sowa. Jego zdaniem w Pałacu
Prezydenckim powinno być jakieś inne miejsce, które upamiętniałoby
tragicznie zmarłe ofiary katastrofy smoleńskiej.

Tekst linka
Obserwuj wątek
    • warzaw_bike_killerz Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 05.07.10, 16:41
      Chyba beda sie musieli przykuc do tego krzyza, aby zle moce pod oslona nocy nie
      zwinely.

      Ciekawe czyja reka podniesie sie na swiety symbol naszej wiary? Czy ekskomunika
      bedzie ogloszona?
    • snajper55 Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 05.07.10, 17:17
      Ja bym proponował postawić krzyż na miejscu katastrofy. Delegacje rządowe
      lądujące na tamtym lotnisku mogłyby składać pod nim wieńce i zapalać lampki.

      O ile by wylądowały w całości.

      S.
    • six_a Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 05.07.10, 18:50
      a nie mówiłam, że wawel to głupi pomysł, teraz by obok tego krzyża dwa sarkofagi
      na środku ulicy walnęli i dopiero byłaby atrakcja turystyczna.
      • Gość: gosc Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 05.07.10, 18:58
        I TY masz się za POLKE ? drwisz z ludzkiej tragedi,bólu,rozpaczy? ty
        nawet na miano człowieka nie zasługujesz "six-a" :)
        • six_a Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 05.07.10, 19:18
          ojniemarudź, w ostrowcu też sobie możecie krzyż postawić, nie trzeba od razu
          takiej zawiści prezentować publicznie.
    • Gość: kixx Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.acn.waw.pl 05.07.10, 19:11
      glupi ten Sowa-mowi,ze krzyze stawia sie w miejscach ,ktore sa
      zwiazane z tragicznymi zdarzeniami.
      moze wiec przy okazji wyjasni,jakie to tragiczne zdarzenie mialo
      miejsce na Giewoncie,albo chociaz na kazdym katolickim cmentarzu


      ps.to ze sie nie zgadzam z argumentacja nie znaczy,ze jestem
      zwolennikiem stawiania ich w kazdym mozliwym miejscu
      • Gość: jacek teraz tos kicus przywalil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.10, 19:28
        > glupi ten Sowa-mowi,ze krzyze stawia sie w miejscach ,ktore sa
        > zwiazane z tragicznymi zdarzeniami.
        > moze wiec przy okazji wyjasni,jakie to tragiczne zdarzenie mialo
        > miejsce na Giewoncie,

        kilkanascie osob zostalo zabitych przez pioruny sciagniete przez ten
        krzyz, dlatego zalece sie w czasie burzy trzymac sie od krzyza z
        daleka

        > albo chociaz na kazdym katolickim cmentarzu

        > ps.to ze sie nie zgadzam z argumentacja nie znaczy,ze jestem
        > zwolennikiem stawiania ich w kazdym mozliwym miejscu
        • Gość: kixx aha,krzyz zostal postawiony w tym miejscu IP: *.acn.waw.pl 05.07.10, 20:58
          aby upamietnic tragiczne wydarzenia ,ktore beda spowodowane przez
          postawienie tego krzyza
          wiedzialem,ze jestes idiota,ale ze az takim...

          nie stales czasem kiedys obok tego krzyza podczas burzy?
          to by wiele tlumaczylo...
          • Gość: jacek kicus jak zwykle etykietki przypina - typowy elekt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.10, 20:08
            elektorat pis

            > aby upamietnic tragiczne wydarzenia ,ktore beda spowodowane przez
            > postawienie tego krzyza
            > wiedzialem,ze jestes idiota,ale ze az takim...

            a slyszales o wypadkach autokarow z pielgrzymami w drodz do
            Medzjugorje i z La Salette

            statystyka mowi jasno - wiecej osob ulega wypadkowi w drodze
            powrotnej po wizycie do krzyzy i podobnych obiektow - niz doznaje
            jakichkolwiek korzysci

            > nie stales czasem kiedys obok tego krzyza podczas burzy?
            > to by wiele tlumaczylo...

            ktorego krzyza ? jestem pewien, ze stales kolo jakies krzyza wiele
            razy w czasie burzy
    • Gość: Tomo Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.merinet.pl 05.07.10, 20:16
      Zaczyna się... Elektorat Jarkacza zrobi wszystko by dalej móc knuć
      intrygi i doprowadzać do sporów. Nigdy nie pogodzą się z porażką.
      Usunięcie krzyża (które według mnie powinno nastąpić natychmiast)
      zaraz wywoła demonstracje, modły i agresję.
      • Gość: Yann Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.chello.pl 05.07.10, 22:12
        Ciekawe co konserwator zabytkow na ten krzyz?
        Pozwoli, aby stał?

        Pasuje tam jak wół do karety.

        Powinien byc przeniesiony albo do Katedry św. Jana, albo do św. Krzyża, albo na
        Powązki, tam gdzie leżą szczątki ofiar w mogile zbiorowej.

        Ludzie, bądźcie NORMALNI!!!!
        • Gość: PIS The best Wara od krzyża IP: *.chello.pl 05.07.10, 22:33
          Wara od krzyża to jest święty krzyż ,Rydzyk z Jarkiem i nami nie pozwlimy wam
          usunąć świętego krzyża z świętej ziemi gdzie zgineli prawdziwi polacy
          • snajper55 Re: Wara od krzyża 06.07.10, 01:46
            Gość portalu: PIS The best napisał(a):

            > Wara od krzyża to jest święty krzyż ,Rydzyk z Jarkiem i nami nie pozwlimy wam
            > usunąć świętego krzyża z świętej ziemi gdzie zgineli prawdziwi polacy

            Nie zginęli, tylko polegli. Polegli Bohaterską i Męczeńską śmiercią w walce o
            Prawdę, Prawo i Sprawiedliwość.

            S.
    • juliu Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 05.07.10, 22:15
      Krzyż w tym miejscu to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł, choć z drugiej
      strony - nic na siłę. Innym problemem jest palenie zniczy, które niszczą
      nawierzchnię Krakowskiego Przedmieścia. Jak będzie tak dalej przydałoby się
      wydzielone miejsce (płyta) pod te znicze. Może z czasem atmosfera siądzie i
      można będzie podejmować decyzje bardziej racjonalnie.
      A z drugiej strony to trochę dziwne. Jednemu księdzu wolno powiedzieć na kogo
      głosuje, ma swoją telewizję, która promuje kogo promuje, ale innym wręcz
      przeciwnie bo akurat wolą kogoś innego. Do tego parę małych kłamstewek jak to u
      ks. Sowy. Jego spowiednik ma dużo roboty.
    • lepus42 Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 05.07.10, 23:03
      A ja uważam,że krzyż przed Pałacem to BARDZO zły pomysł. Wiem, że usunięcie jakiegokolwiek krzyża to dla niektórych jak wyrwanie zęba bez znieczulenia, ale nie ma ŻADNEGO powodu aby ten krzyż tam stał. Katastrofa wydarzyła się kilkaset kilometrów na wschód od pałacu, główni zainteresowani leżą w Krakowie, reszta na Powązkach więc ulica przed pałacem to na pewno nie jest miejsce dla krzyża. Proponuję fanatykom PiS żeby w końcu przyjęli starą dobrą zasadę "Umarł król niech żyje król". Urządzanie kapliczki przed pałacem jest zwykłą demonstracją żeby pokazać "kto tu rządzi" Nowy prezydent powinien natychmiast wykonać trzy rzeczy:
      1.Podnieść flagi na pełną wysokość (bo żałoba narodowa już się dosyć dawno temu skończyła)
      2.Zlikwidować kapliczkę i muzeum św.pamięci Lecha przed Pałacem, oczyścić chodnik ze stearyny i uniemożliwić dalsze brudzenie i blokowanie chodnika przez różnych fanatyków.
      3. Wywalić z kancelarii WSZYSTKICH urzędników, którzy dotąd nie zrozumieli,że prezydentem jest teraz p Komorowski, a nie ś.p. Lech Kaczyński ani tym bardziej p.Jarosław.
      • Gość: wawiak Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.146.128.160.nat.umts.dynamic.eranet.pl 06.07.10, 00:41
        a przenieść to g. na pl Piłsudskiego i przemianować na Plac Dwóch Krzyży. ;)
        • snajper55 Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 06.07.10, 01:48
          Gość portalu: wawiak napisał(a):

          > a przenieść to g. na pl Piłsudskiego i przemianować na Plac Dwóch Krzyży. ;)

          A Plac Zamkowy przemianować na Plac Jednego Krzyża (Zygmuś go trzyma). A zamiast
          Trakt Królewski będzie można mówić Trakt Krzyżowy.

          S.
          • le.chujarek Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 06.07.10, 12:11
            > A zamiast Trakt Królewski będzie można mówić Trakt Krzyżowy.
            ja skłaniałbym się ku "drodze krzyzowej". na wielki piątek jak
            znalazł!
            • tom_aszek Droga Krzyżowa :) 06.07.10, 14:01
              le.ch...arek napisał:

              > ja skłaniałbym się ku "drodze krzyzowej". na wielki piątek jak
              > znalazł!

              W okolicach dzisiejszego placu Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskich była droga krzyżowa z kaplicami - w XVIII w.
              • le.chujarek O! i komu to przeszkadzało? 06.07.10, 14:39
                czemu nie możemy wrócić do tej chlubnej tradycji?
                i kto odpowiada za zaniedbanie polegające na tym że tereny te nie
                zostały jeszcze kościołowi zwrócone przez komisję majątkową?
                • tom_aszek Królowi S.A.Poniatowskiemu, o ile wiem 13.07.10, 10:14
                  Pewnie mu się nie podobało, że do jego rezydencji jedzie się Drogą Krzyżową; a przecież do Łazienek nie jechało się bynajmniej na rozważanie religijne ;)
      • tom_aszek Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 06.07.10, 13:58
        lepus42 napisał:

        > Nowy prezydent powinien natychmiast wykonać trzy rzeczy:
        > 1.Podnieść flagi na pełną wysokość (bo żałoba narodowa już się dosyć dawno temu
        > skończyła)

        Będą najprawdopodobniej podniesione właśnie po zaprzysiężeniu nowego prezydenta.

        > 2.Zlikwidować kapliczkę i muzeum św.pamięci Lecha przed Pałacem,

        Zgadzam się

        > oczyścić chodnik
        > ze stearyny i uniemożliwić dalsze brudzenie i blokowanie chodnika przez
        > różnych fanatyków.

        To akurat chyba nie prezydent ale władze miasta, ale wyczyścić to koniecznie trzeba bo chodnik wygląda jak parking aut z nieszczelnymi przewodami olejowymi

        > 3. Wywalić z kancelarii WSZYSTKICH urzędników, którzy dotąd nie zrozumieli,że
        > prezydentem jest teraz p Komorowski, a nie ś.p. Lech Kaczyński ani tym bardziej
        > p.Jarosław.

        Po pierwsze Komorowski jest póki co prezydentem-elektem a nie prezydentem; po drugie pięciu (pięcioro? nie usłyszałem kto) urzędników już złożyło dymisję, która została przyjęta, przynajmniej tak usłyszałem dziś rano w radiu.
    • nnike Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 06.07.10, 00:44
      sibeliuss napisał:

      > W polskiej tradycji krzyże stawia się przy
      > drogach, w miejscach, gdzie doszło do tragicznych zdarzeń.

      To też nie jest legalne. Nie ma w Kodeksie Drogowym takiego znaku!
      • freelek Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 06.07.10, 09:22
        A najlepiej by było gdyby teraz polikwidować wszystkie ronda i w
        całym mieście porobić sKRZYŻowania.

        ;-)
    • ritzy Fatalnie 06.07.10, 00:50
      Ten krzyz tam absolutnie nie pasuje. To skandal, zeby byle
      katastrofe lotnicza zaraz upamietniac krzyzem. I to w dodatku w
      miejscu publicznym. Powinni postawic tam pomnik geja, albo mlot z
      sierpem na wysokim dragu. W ostatecznosci polksiezyc.
      • lepus42 Re: Fatalnie 06.07.10, 09:11
        Pamięć o bliskich przechowuje się w sercu a nie na zaplutym i zarzyganym
        chodniku. A krzyży jest u nas dostatek.
    • Gość: miu Nie powinien tam stac IP: *.acn.waw.pl 06.07.10, 11:02
      Zgadzam sie: krzyz w tym miejscu to bardzo zly pomysl. Za
      chwile w palacu zamieszka zywy prezydent, a zmarly nie zginal pod
      palacem. Jego miejsce pamieci jest na Wawelu, a drugie bedzie na
      Powazkach.
      Uwazam, ze w chwili uworzenia miejsca pamieci po ofiarach katastrofy
      na Powazkach krzyz powinien zostac tam przeniesiony. Natychmiast, w
      ramach odsloniecia calosci.
      • tom_aszek Re: Nie powinien tam stac 06.07.10, 14:03
        Gość portalu: miu napisał(a):

        > Uwazam, ze w chwili uworzenia miejsca pamieci po ofiarach katastrofy
        > na Powazkach krzyz powinien zostac tam przeniesiony. Natychmiast, w
        > ramach odsloniecia calosci.

        A ja uważam, że nie powinno się czekać aż do zbudowania pomnika na Powązkach tylko od razu przenieść tam krzyż. Wystawę zdjęć z pogrzebu, która jest teraz w dziwnym miejscu (za łańcuchami, między chodnikiem a pomnikiem ks. Poniatowskiego) też można przenieść na Powązki.
        • Gość: fanstonsów Re: Nie powinien tam stac IP: *.147.77.103.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.07.10, 00:04
          ale... przecież rydzy chce mieć swój pomnik przed pałacem!
        • Gość: miu Re: Nie powinien tam stac IP: *.acn.waw.pl 07.07.10, 01:06
          Tom_aszek, lepiej juz nie jatrzyc. Natychmiastowe przestawienie
          krzyza na nieprzygotowane miejsce na Powazkach wywola protesty albo
          i dzika awanture. To nie jest potrzebne. Sam wiesz, ze takie sprawy
          zlatwia sie taktownie, z poszanowaniem odczuc innych ludzi.
          • dorsai68 Protsty i awantury będą i tak. 11.07.10, 11:05
            Nie ma znaczenia, czy krzyż zostanie przeniesiony dziś, czy za miesiąc.
          • tom_aszek Przebąkują już o pomniku przed Pałacem Prez. 13.07.10, 10:19
            Gość portalu: miu napisał(a):

            > Natychmiastowe przestawienie
            > krzyza na nieprzygotowane miejsce na Powazkach wywola protesty albo
            > i dzika awanture.

            Wywoła tak czy inaczej. A poza tym - jak to "nieprzygotowane"? Przecież są tam pochowane ofiary katastrofy. Uważam, że postawienie tego krzyża na ich mogile, do czasu wzniesienia planowanego pomnika albo na stałe, jest sensowne.

            Martwią mnie natomiast pojawiające się pomysły na postawienie pomnika pary prezydenckiej w miejscu tego krzyża, czyli na osi pałacu. Taki pomnik kompletnie zaburzyłby całkiem ładny układ pałacowo-pomnikowy w tym miejscu. No chyba, że byłaby to płyta pamiątkowa w rodzaju tej na pl. Powstańców Warszawy, tzn. o takiej wysokości, a nie wystająca ponad łańcuchy i lwy.
    • Gość: todo Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.adsl.inetia.pl 11.07.10, 08:31
      www.youtube.com/user/minPRAWDY
      • billy.the.kid Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 11.07.10, 09:20
        NIE JĄTRZYĆ.???????????
        kazde przestawienie tego badziewia- dziś czy za 25 lat bedzie przez czarnych
        bandytów i ich przydupasów traktowane jako jątrzenie.
    • biala_pantera Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł 12.07.10, 16:47
      na szczescie europride to dobry pomysl hehhehehe



      sibeliuss napisał:

      > - Krzyż przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu nie
      > jest dobrym pomysłem. W polskiej tradycji krzyże stawia się przy
      > drogach, w miejscach, gdzie doszło do tragicznych zdarzeń. Myślę, że
      > akurat to miejsce nie jest z tym związane - powiedział w
      > programie "Gość Radia Zet" ks. Kazimierz Sowa. Jego zdaniem w Pałacu
      > Prezydenckim powinno być jakieś inne miejsce, które upamiętniałoby
      > tragicznie zmarłe ofiary katastrofy smoleńskiej.
      >
      > Tekst linka

      • Gość: mieszkaniec Re: "Krzyż przy Pałacu Prezydenckim to zły pomysł IP: *.146.176.200.nat.umts.dynamic.eranet.pl 13.07.10, 21:04
        JAK USUNĄĆ CHCĄ KRZYŻ - TO Z SEJMU NIECH TEŻ USUNĄ.......
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka