Dodaj do ulubionych

Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jednym ...

IP: *.cezex.pl 09.10.02, 09:15
Kobiecie udało się znależć redaktora na swoje problemy. W życiu
są trudniejsze i bardziej przykre sprawy. Czyżby jeszcze trwał
sezon ogórkowy czy brak pomysłów ?

Obserwuj wątek
    • Gość: lulek Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: proxy / 57.67.7.* 09.10.02, 09:18
      Ta sytuacja jest bardzo sexi!
    • Gość: mika Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: 213.77.91.* 09.10.02, 09:51
      A czemu pani B się nie wyprowadzi do teścia ?
      Wtedy mieszkałaby pod jednym dachem ze znajomym mężczyzną...

      pozdry,
      mika
      • d.z Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny 09.10.02, 10:07
        Złośliwie można powiedzieć, iż każdy ma takie problemy na jakie zasługuje.
        Oczywiście tylko złośliwie.
        Chyba rozumiem problemy tej pani. Sam nie chciałbym mieszkać z kimś obcym pod
        jednym dachem - jest to krępujące.
        Jednak "z drugiej" strony pamiętać należy o tym, iż mieszkanie to nie jest tej
        pani własnością i na dodatek nie posiada ona przydziału na cały lokal tylko
        jego część. Gmina będąca faktycznym właścicielem mieszkania ma prawo do
        zakwaterowania w tym lokalu kogo chce.
        Wyjście jest jedno - kupić sobie mieszkanie (nawet małą kawalerkę ale własną).
        Tak to bowiem zaczyna się w Polsce robić, iż (mimo większych kosztów) lepiej
        być właścicielem lokalu niż (zdanym na cudzą łaskę) najemcą.
        • eela Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny 09.10.02, 10:18
          To jest trudny problem, bo nie każdego stac na kupno mieszkania. Mogła jednak
          ta pani strac sie wcześniej, gdy jeszcze było to mozliwe, o mieszkanie
          samodzielne. Sądzę, ze liczyła na to, ze kiedys wreszcie uda jej się otrzymac
          przydział na dodatkowy pokój. Czekac było warto, bo mieszkanie w starej
          przedwojennej kamienicy, z cegły, wysokie itd
          W podobnej sytuacji była osoba z mojej rodziny. Tez mieszkała w kołchozie. Ona
          miała jeden pokój z babcią, w drugim mieszkali starsi państwo. Zatargi zaczęły
          się po smierci sasiadów, gdy w tym pokoju zamieszkał wnuk zmarłych, niebieski
          ptak. Ostatecznie zostali rozkwaterowani, a całe mieszkanie otrzymała duza
          rodzina.
        • Gość: WJB Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 10.10.02, 13:35

          Nic dodać - nic ująć. AFAIK takich problemów będzie więcej -
          dzielnica planuje rozszerzyć budownictwo komunalne. Mówi się
          że "darowanemu koniowi w zęby sie nie patrzy", ale niestety
          Polakom zdaje się wciąż że "się należy". W szczególności w
          opisanej sytuacji (Pani ta ma ojca w innym domu) pretensje są
          nie na miejscu. Jedyna rada to stopniowo odchodzić od pomysłów
          na budownictwo komunalne. Jeśli uda mi się wejść do rady
          dzielnicy to zrobie wszystko, żeby tak sie stało.

          WJB

          ---
          Wojciech Jan Bartelski
          bartelski@radny.com
          bartelski.radny.com
          d.z. napisał:

          > Złośliwie można powiedzieć, iż każdy ma takie problemy na
          jakie zasługuje.
          > Oczywiście tylko złośliwie.
          > Chyba rozumiem problemy tej pani. Sam nie chciałbym mieszkać z
          kimś obcym pod
          > jednym dachem - jest to krępujące.
          > Jednak "z drugiej" strony pamiętać należy o tym, iż mieszkanie
          to nie jest tej
          > pani własnością i na dodatek nie posiada ona przydziału na
          cały lokal tylko
          > jego część. Gmina będąca faktycznym właścicielem mieszkania ma
          prawo do
          > zakwaterowania w tym lokalu kogo chce.
          > Wyjście jest jedno - kupić sobie mieszkanie (nawet małą
          kawalerkę ale własną).
          > Tak to bowiem zaczyna się w Polsce robić, iż (mimo większych
          kosztów) lepiej
          > być właścicielem lokalu niż (zdanym na cudzą łaskę) najemcą.
          • pan_pndzelek Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny 11.10.02, 00:41
            To mi się naprawdę podoba... więcej nie będę komentował w obawie o swoją skórę,
            ale istotnie ani gmina ani państwo nie jest od zapewniania dachu nad głową, od
            tego jest się samemu. I trzeba powiedzieć jasno: w żadnej sytuacji NIKT nie
            jest zobowiązany do "zapewnienia" mieszkania "potrzebującym".
            _______________________________________
            ...i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu...
            >>>---
    • Gość: znaffca Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.comsats.net.pk 09.10.02, 10:23
      Ta pani pytała naczelnika śródmiejskiej lokalówki o jego żonę. Cóż za nietakt ;-
      ) Pan Naczelnik już nie ma żony od dawna, bo ta nie chciała tolerować jego
      tłustej kochanki. Potem również tłusta kochanka zostawiła Pana Naczelnika. Więc
      jak można pytać go o żonę?
    • Gość: mio Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.cmkp.edu.pl 09.10.02, 13:50
      wspolczuje tej pani - sama mialam podobne doswiadczenia przez 4
      lata
      moja rada niech zglosi do gminy zamiane tego duzego mieszkania
      na dwa male - obie strony beda mieszkac samodzielnie
      • pan_pndzelek Re: do mio 09.10.02, 13:58
        No co Ty? Łatwiej przecież ponarzekać sobie do żurnalistów...

        A tak poważnie: tej pani po prostu wyraźnie zależy na wejściu w najem całego
        TEGO lokalu, a nie na zamianach. Nie ma żadnego tytułu prawnego by tam
        mieszkać, więc próbuje wytworzyć szum medialny wokół swojej sprawy.

        To zdarzenie to kolejny punkt PRZECIW rozdawnictwu lokali przez gminy.
        Rozdawnictwu, za które przecież płacimy wszyscy...
        _______________________________________
        ...i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu...
        >>>---
    • Gość: IWKA Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.dialup.tiscali.it 09.10.02, 13:56
      to niesamowite ze wszyscy ci, ktorzy przedstawili tu swoja
      opinie popieraja te paranoje!
      ile jest pustostanow i miejsc, ktorze moznaby bylo zaadoptowac
      zeby rozwiazac ten problem!
      dla mnie najwiekszym absurdem jest montaz osobnych gniazdek! to
      oczywiscie najprostsze rozwiazanie-ale na odczepnego!!!
      to jest temat na nowe "alternatywy 4"
      czy nikt nie popiera mojego stanowiska?
      • pan_pndzelek Re: do IWKI 09.10.02, 14:00
        Bzdurzysz kochanie...
        _______________________________________
        ...i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu...
        >>>---
      • Gość: k`k Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 09.10.02, 14:09
        Nikt tu nie popiera paranoji.
        Tej pani udało się dostać duży ładny lokal ZA DARMO,ale miała ten niefart,że
        był za duży jak na jej potrzeby i gmina dokwaterowała jej "bliskiego
        sąsiada".Jak jest jej tak źle ,niech z nigo zrezygnuje.Jest takie stare polskie
        przysłowie:Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
        Oczywiście rozumiem punkt widzenia tej pani i to,że używa wszystkich dostępnych
        środków,aby tanim kosztem pozbyć sie niechcianego sąsiada,ale gmina nie powinna
        się mieszać w rozwiązanie tej sytuacji.

        • Gość: Niech Vivat Gazeta Stoleczna! IP: 217.197.165.* 09.10.02, 15:08
          Znowu kreatywne dziennikarstwo. Baba mowi, ze gosc moze cos wyjac z jej
          lodowki, moze podlaczyc toster. Ale nie mowi, ze to zrobil - czyli raczej nie
          zrobil, bo jakby zrobil, to by powiedziala, ze usilowal ja zabic (nie moglaby
          powiedziec, ze zgwalcic, bo nikt by nie uwierzyl). Baba ma bardzo zabytkowe
          drzwi wewnatrz mieszkania, bo konswerwator nie pozwala ich wymienic. Ale na
          licznik sie zgodzil. I na lodowke. Ludzki pan. Baba sie nie chce zderzac z
          obcym czlowiekiem. To niech baba uwaza, jak chodzi po mieszkaniu. Ludzie,
          porabalo was? Szpala, Dudzik, teraz tekst o babie, co nie chciala sie zderzac.
          Idzcie sie czegos napic.
    • znawca Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny 09.10.02, 15:17
      To prawdziwa tragedia! Szczęście, że zawsze czujna redakcja gazety stołecznej
      zajęła się tym ważkim problemem. Przecież tej pani może zniknąć niedługo z
      lodówki naprawdę dużo jedzenia i co wtedy???

      Gdzie jest policja i prokuratura?

      Ależ żeśmy się doczekali czasów! Koniec świata blisko.
    • Gość: Wiesia Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.dip.t-dialin.net 09.10.02, 18:11
      Cale zycie mieszkam w tak zwanym kolchozie w Centrum Warszawy.
      Mam tez fajna wspolmieszkaczke, ona ma dwa pokoje.Ja tylko jeden.
      Ale za to mamy duzy wspolny korytarz, dwie toalety i wspolna
      kuchnie. Zreszta za bardzo sie nie lubie z moja wspolmieszkanka.
      Ale to wszystko to pryszcz. Najbardziej nie lubie moich sasiadow
      za sciany. Oni tez kiedys byli mieszkancami naszego kolchozu.
      Ale beszczelne typy wziely i sie odzielili. Troche grosza
      musieli w to wszystko wsadzic.Ale na co im przyszlo. Chcieli to
      stworzone mieszkanko wreszcie wykupic i wowczas znowu musieli
      sobie mnie przypomniec. Skutecznie podstawiam i nozke. Teraz to
      nawet bedzie sprawa w sadzie. Mam dopomoc gminie tych
      sprzeniewierzencow wyrzucic. Napewno sie zasluze, bo przeciez
      nie za darmo.W gminie Centrum jest juz kilku zainteresowanych
      przejeciem tego kolchozu(oczywiscie na preferencyjnych
      warunkach) za to ja mam obietnice wreszcie dostac samodzielne
      mieszkanie a nie ciagle mieszkac z ta wstretna Basia W.Zeby
      chociaz byla troszeczke pedantka.
      Ale jak tak dobrze znam apetyty urzednikoe Gminy Srodmiescie a
      zwlaszcza Pana Foglera, ze licze na to, ze mnie nie wyroluja.
      Buziaki dla Gminy. Ludzie korupcja- dla jednych zla dla drugich
      nie.
    • Gość: brutt Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny IP: *.tnt4.tucson.az.da.uu.net 09.10.02, 23:51
      jak w filmie Barei. Tylko w naszym kraju.. no i moze u Ruskich
      cos takiego jest mozliwe
      • znawca Re: Mieszkanka Śródmieścia zmuszona żyć pod jedny 10.10.02, 14:49
        Gość portalu: brutt napisał(a):

        > jak w filmie Barei. Tylko w naszym kraju.. no i moze u Ruskich

        Nieznam takiej narodowości. Chyba, że chodzi ci o ruskie pierogi.
    • Gość: ajax kolchoz IP: *.ite.waw.pl 15.10.02, 13:22
      Nikt nie zmusza tej pani do mieszkania z tym panem. Polska to jest teraz
      demokratyczny kraj. Ta pani moze wynajmowac mieszkanie, a nawet kilka mieszkan,
      gdzie i jakie tylko sobie zamarzy. Nawet w Kobylce, Klaju i Szczecinie. Za
      zmuszanie obywatela do czynow sprzecznych z jego wola grozi wiezienie do
      lat ... .

      A tak powaznie. Problem z mieszkaniami jest generalnej natury. To jest nadal
      towar chodliwy spod lady, jak w sklepie miesnym za komuny. Dotyczy to
      preferencyjnych przydzialow i urzedowych czynszow. Jak dlugo w tej dziedzinie
      nie zapanuje wolny rynek, tak dlugo beda oszusci i oszukiwani. Za to wszystko
      placimy my, podatnicy. Gdyby gmina wynajmowala owo mieszkanie tej pani, temu
      panu, lub komukolwiek innemu po cenie wolnorynkowej, to w kasie gminy bylyby
      pieniadze na amortyzacje budynku, szkoly, lecznictwo, .... i miejskie
      inwestycje.
      • pan_pndzelek Re: kolchoz 15.10.02, 13:44
        ...i nie byłoby idiotycznych artykulików popierających oszustkę. Ludzie może w
        końcu by zrozumieli, że mieszkanie to nie jest coś "co się należy" tylko
        zwyczajny towar jak każdy inny...

        Przede wszystkim powinien zostać skreślony socjalistyczny zapis z ustawy o
        samorządach traktujący, że zapewnienie mieszkań jest zadaniem gminy. To jest
        przecież ZADANIE WŁASNE człowieka bądź jego rodziny... a na pewno nie
        podatników...
        _______________________________________
        ...i w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu...
        >>>---
        • g.w.f.hegel Re: kolchoz 15.10.02, 14:10
          Za to zadaniem gryzipiorkow z Gaz.Stol. jest pisanie bzdur. Brawo, norma
          wykonana!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka