Dodaj do ulubionych

Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice

IP: *.devs.futuro.pl 20.12.05, 23:44
Warszawie gratulujemy MPRD.
Obserwuj wątek
    • Gość: akla Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 00:02
      Warszawie gratulujemy urzędników, którzy na to pozwalają. A teraz biorą sie za
      Polskę...................Ratunku!
      • bultek Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 00:15
        Warszawa ostrzegała!!
        To trzeba było słuchać!
        • Gość: warszawiak [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 16:53
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: Wanda Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 00:10
      Zaczynam odnosić wrażenie, że jednak MPRD ma... RACJĘ. Spójrzmy na
      tę sytuację obiektywnie: może MPRD właśnie dlatego nie buduje, bo...
      nie ma za co; a nie ma za co dlatego, że ZDM zalega z
      płatnościami. Dlaczego większość osób wierzy w 'niewinność' ZDM: oni
      wielokrotnie dawali odczuć mieszkańcom, jak bardzo są nieudolni.
      Jakby na to nie patrzeć, to uważam, że mimo wszystko największa
      wina w tym konflikcie leży po stronie ZDM.

      Zarząd Dróg Miejskich
      • Gość: do cholery Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 00:16
        ja uwazam ze ZDM nie jest niewinna organizacja. Uwazam ze to oni sa idiotami odp. za WYBRANIE MPRD do tych prac, a po drugie, za zle zarzadzanie i swoja wlasna organizacja, oraz za fatalne wyniky "pracy" ich podwykonawcow. Zwolnic CALY ZARZAD ZDM za kare, oraz MPRD powinno takze zaplacic za ciagle korki ktorych koszty juz sie licza w milionach EURO strat!!!! (jezezli czeka w korku nawet 15min dziennie 1000 osob, to sie rowna 250/h dziennie, rowna sie = 1250h tygodniowo, i za 20PLN/h = 25 000. I tam stoi DUZO wiecej niz 1000 osob, i koszty sa nie tylko STRACONE ZAROBKI, ale takze stracona benzyna, uszkodzone samochody, nerwy, wypadki, zmeczenie (mniejsza wydajnosc w pracy), zanieczyszczenie srodowiska (wiecej spalin), etc.

        CO SIE DO CHOLERY TAM DZIEJE!!!!?????!!!
        • Gość: Wojtek Sz. Korki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 08:10
          Jakby Ci się te obliczenia zechciało dokonać względem pasażerów komunikacji
          publicznej, to byłoby jeszcze lepiej, bo pasazerow KM jest wiecej, niż kierowców
          samochodów. Dlatego żadne estakady nie są potrzebne ino wiecej bus-pasów.
          • Gość: Domcia Re: Korki IP: 81.210.116.* 21.12.05, 14:58
            Większego kretyńska nie czytałam! Więcej bus-pasów???!!! A niby gdzie je
            wyznaczyć? Może w ogóle zabronić jazdy po mieście prywatną komunikacją a
            zezwolić tylko autobusom, które i tak są już tragicznie zatłoczone, nie
            wspominając o tramwajach i metrze?!
            Puknij się w głowę, człowieku, może otrzeźwiejesz...!
            • wilson05 Re: Korki 21.12.05, 15:08
              > Więcej bus-pasów???!!! A niby gdzie je
              > wyznaczyć?
              Duzo ulic w centrum ma wiecej niz jeden pas w kazdy kierunku - na takich ulicach
              bez problemu mozna wyznaczyc jeden pas dla autobusow i jeden dla samochodow.
              Wtedy 70 procent uzytkownikow drog bedzie na jednym pasie (autobusowym), a 30%
              na drugim (samochodowym) - to niezbyt sprawiedliwy podzial, ale trudno, trzeba
              czasem pojsc na reke kierowcom samochodow, przeciez to silne lobby, kazdego
              popoludnia urzadzaja oni "mase krytyczna" blokujac cale miasto...

              > Może w ogóle zabronić jazdy po mieście prywatną komunikacją a
              > zezwolić tylko autobusom, które i tak są już tragicznie zatłoczone, nie
              > wspominając o tramwajach i metrze?!
              Dobry pomysl, tylko trzeba wczesniej dokupic troche taboru zeby rozladowac tlok.
              Wtedy wszyscy beda sie przemieszczac szybko i w miare komfortowo
              • dorsai68 Re: Korki 21.12.05, 17:43
                W NYC od dwóch dni strajkuje komunikacja miejska, więc każdy kto musi dodstać się na Manhattan wsiadł do samochodu. Tu niespodzianka: policja wpuszcza na mosty tylko samochody w których podróżują conajmniej 3 osoby.

                W W-wie też możnaby taką selekcję wprowadzić. Na codzień.
              • Gość: Nemo Re: Korki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 18:41
                A emerytom powiesz żeby sp... dziady bo z akcyzy na paliwo nie starczyło na
                dofinansowanie emerytur. Powiesz to samo mechanikom samochodowym itp itd, którzy
                straca pracę.
      • Gość: d Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 87.207.129.* 21.12.05, 00:24
        Cytat ze stony ZDM.

        Co to jest ZDM
        Zarząd Dróg Miejskich pod względem organizacyjnym i finansowym podlega
        prezydentowi m. st. Warszawy, który na mocy ustawy o drogach publicznych z 21
        marca 1985 r. zarządza warszawskimi drogami krajowymi, wojewódzkimi i
        powiatowymi. W przybliżeniu chodzi o ulice, po których jeżdżą autobusy
        komunikacji miejskiej. Drogi gminne podlegają urzędom dzielnicowym. ZDM jest,
        zatem grupą fachowców zarządzającą w imieniu Prezydenta warszawskimi drogami
        oraz realizującą decyzje podejmowane w Ratuszu. Jako taka spełnia też funkcje
        doradcze i jest głównym dostarczycielem informacji na temat warszawskich dróg.

        Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi?
        • Gość: pawo Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:22
          ZDM to po prostu Wydział ds. Inwestycji Drogowych Urzędu Miasta Warszawy
    • Gość: do cholery! do jasnej cholery! IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 00:10
      MPRD mnie denerwuje prawie tak samo jak te CHOLERNE REKLAMY (javascript) POP-UP!!! ktore GW stosuje!!!!!! WSCIEC SIE MOZNA GAZETO!!!
      • Gość: derdan Re: do jasnej cholery! IP: 217.153.224.* 21.12.05, 09:40
        polecam firefox + adblock i po reklamach :]
    • Gość: - Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.12.05, 00:13
      • Gość: do cholery Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 00:18
        nie, nadzieja jest w tym ze ludzie sie zoriientuja co sie dzieje i coz ZROBIA!!! Protestowac przeciwko MPRD, i NIE GLOSOWAC na PiS ktorzy ich wybrali jako wykonawce tych robot drogowych!!!!!
        • 2aigel Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... 21.12.05, 00:37
          ciekawe, czy ktoś odpowie za ten skandal stołkiem?
          • d3b3 Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... 21.12.05, 00:47
            Urzędnicy tylko nie umieli jak zarządzać...
            "znikoma szkodliwość społeczna czynu" :-(
          • Gość: mareqm Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 09:30
            Odpowiedzialni już oddali swoje stołki.Teraz mają lepsze .U Prezydenta RP.
    • vampi_r Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 02:01
      Oficjalna tresć pisma, jakie dostaliśmy od rzecznika MPRD.
      ------------------------------------------------------------------------

      Warszawa, 20.12.2005
      FAKTY W SPRAWIE BUDOWY SKRZYŻOWANIA
      RZYMOWSKIEGO/ MARYNARSKA/ WOŁOSKA/ WILANOWSKA
      6.08.2004 wprowadzenie MPRD na budowę przez ZDM, przekazanie projektów i
      dokumentacji powstałej w roku 2000/ 2001 (i nie uaktualnianej do rozpoczęcia
      realizacji).
      Już po rozpoczęciu realizacji prac wykonawca odkrył wiele nieprawidłowości
      projektowych i dokumentacyjnych. Na bieżąco zgłaszał te nieprawidłowości
      inwestorowi prosząc o ich rozwiązanie.
      LISTA NAJWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW
      ZGŁASZANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ
      I SPOSÓB ORAZ TERMINY ICH ROZWIĄZANIA PRZEZ INWESTORA:
      1. ZDM źle zaprojektował estakadę z ul. Rzymowskiego w ul. Marynarską. Projekt
      zamienny estakady ZDM przekazał 14.07.2005 (pierwsze problemy zostały zgłoszone
      przez MPRD S.A. 9.02.2005 - dotyczyły źle zaprojektowanych łożysk
      podtrzymujących płytę estakady; nowy projekt łożysk miał wpływa na całą
      estakadę – wykonane 12.01.2005 przyczółki – początek i koniec estakady –
      musiały zostać przebudowane, ponieważ płyta jezdna została wydłużona o 162 cm w
      każdą stronę). Czas od zgłoszenia do rozwiązania problemu: 155 dni
      2. ZDM źle zaprojektował kładki dla pieszych. Projekt zamienny kładek dla
      pieszych ZDM przekazał do realizacji 21.04.2005 (MPRD złożyło do ZDM projekty
      do zatwierdzenia 30.12.2004 – Marynarska, 29.02.2005 – Rzymowskiego). Czas od
      zgłoszenia zmiany do zatwierdzenia projektu: 112 dni
      3. ZDM źle zaprojektował torowisko na ul. Marynarskiej, co wykonawca odkrył
      dopiero po rozpoczęciu prac. Projekt zamienny przebudowy torowiska, mimo
      zamknięcia torowiska 5.01.2005, ZDM przekazał 11.04.2005, nowoutworzoną siatkę
      układu torów i plan sytuacyjno-wysokościowy przejazdu przez torowisko:
      26.04.2005. Czas oczekiwania na projekty od momentu zamknięcia torowiska: 111
      dni
      4. ZDM źle zaprojektował drogi dojazdowe do planowanego ronda. Konstrukcje ulic
      zaprojektowanych przez ZDM były niezgodne ze sztuką budowlaną i nie spełniały
      wymogów określonych w Polskich Normach (MPRD zgłosiło ten problem 10.05.2005).
      ZDM przekazał nowe ogólne wytyczne 14.06.2005, a szczegółowe 30.06.2005. Czas
      od zgłoszenia do rozwiązania problemu: 51 dni
      5. ZDM nie podpisał stosownej umowy ze SPEC regulującej sprawy formalno-prawne
      związane z przekazaniem na majątek SPEC S.A. przebudowywanego odcinka
      rurociągu. W związku z przepychankami między ZDM i SPEC wykonawca nie został w
      odpowiednim terminie wprowadzony na budowę oraz znacznie skrócił się czas na
      wykonanie robót przed sezonem grzewczym. Rurociąg miał być przebudowywany w
      pierwszej kolejności, zaraz po wprowadzeniu wykonawcy na budowę. ZDM udostępnił
      odcinek magistrali ciepłowniczej do przebudowy 11.10.2004. Czas od
      zaplanowanego w harmonogramie terminu do faktycznego umożliwienia przebudowy:
      66 dni
      6. ZDM źle zaprojektował przebudowę magistrali wodnej. Zaprojektowana nowa
      nitka biegnie w śladzie starej – przebudowa ok. 2/3 jej długości jest
      niemożliwa z tego powodu (dodatkowym powodem były nierealne 48 godzinne terminy
      wyłączeń dla celów przebudowy, jakie proponowało MPWiK). ZDM w końcu zaniechał
      przebudowy fragmentu magistrali, o czym wykonawca został oficjalnie
      poinformowany dopiero 18.11.2005. MPRD zgłosiło problem 8.09.2004. Czas od
      zgłoszenia do rozwiązania problemu: 405 dni
      7. ZDM źle przygotował dokumentację techniczną na przebudowę sieci
      teletechnicznych, która nie odzwierciedlała istniejącego stanu faktycznego na
      skrzyżowaniu. Całkowicie nowy, zmieniony projekt na przebudowę urządzeń
      teletechnicznych ZDM przekazał 12.01.2005. MPRD zgłosiło błędy projektowe
      2.09.2004. Do dziś ZDM nie załatwił spraw formalno-prawnych związanych z
      przebudową sieci teletechnicznych biegnących w poprzek wszystkich 4 ulic. Brak
      rozwiązania ww spraw blokowało i blokuje prace innych branż (np. drogowe,
      konstrukcyjne, torowe, i in.) na tym skrzyżowaniu. Czas od zgłoszenia do
      rozwiązania problemu: 132 dni
      8. ZDM nie przekazał Inżynierowi Ruchu wstępnej koncepcji wdrażania czasowych
      organizacji ruchu otrzymanej od wykonawcy. Ta koncepcja przedstawiała całą
      organizację i etapowanie budowy, od wprowadzenia wykonawcy na budowę do jej
      zakończenia. Przy tak dużej inwestycji Inżynier Ruchu winien mieć niezbędną
      wiedzę związaną z organizacją robót na skrzyżowaniu, co pomogłoby i
      przyspieszyło zrozumienie i akceptację składanych przez wykonawcę projektów.
      Inżynier Ruchu jest jednostką niezależną w stosunku do inwestora i wykonawcy i
      nie jest uczestnikiem procesu inwestycyjnego, dlatego czas od momentu złożenia
      projektów organizacji ruchu do ich zatwierdzenia średnio przekracza 1 miesiąc,
      na co wykonawca nie ma wpływu. Szczytem jest akceptacja organizacji ruchu
      potrzebnej do przełączenia ruchu między jezdniami ulicy Marynarskiej – MPRD
      złożyło projekt 22.08.2005 a do dziś nie został on zaakceptowany, pomimo
      stwierdzonego przez Inżyniera braku merytorycznych uwag do tego projektu.
      9. Pozwolenie na budowę: zapytanie o konieczność uzyskania nowego pozwolenia na
      budowę ZDM składa 31.05.2005 (wykonawca został wprowadzony w teren 6.08.2004).
      31.05.2005 Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazuje
      Zarządowi Dróg Miejskich "uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę"
      estakady z Rzymowskiego w Marynarską w związku z istotnymi zmianami w
      dokumentacji zamiennej poprawiającej błędy projektowe. ZDM ukrył ten fakt
      zarówno przed Wykonawcą, czyli firmą MPRD, jak i dziennikarzami.
      10. Pomimo podpisania 14.07.2005 (zgodnie z umową!) przez Inspektorów ZDM i
      kierownictwo budowy protokołu konieczności na zmianę terminu zakończenia
      inwestycji na 31.05.2006, do dziś inwestor nie podpisał aneksu terminowego. Wg
      umowy podstawą do podpisania aneksu jest protokół konieczności. Protokół
      istnieje od 14.07.2005, a ZDM uchyla się od podpisania wiążącego aneksu
      zaniedbując obowiązki inwestora wynikające z umowy.

      Brak aneksu terminowego oznacza dla wykonawcy blokowanie przez inwestora budowy
      z niezrozumiałych dla wykonawcy powodów.
      Brak aneksu stał się także dla ZDM powodem do potrącania z należności dla
      wykonawcy kwot z tytułu braku przedłużenia gwarancji ubezpieczeniowej
      należytego wykonania kontraktu. Aby MPRD mogło przedłużyć gwarancję potrzebny
      jest dokument prawny mówiący o przedłużeniu terminu realizacji samego zadania,
      którego gwarancja dotyczy, czyli właśnie aneks terminowy.

      Zapisy w umowie mówią wyraźnie o tym, że wykonawca nie może podjąć żadnych prac
      na inwestycji bez zgody i decyzji inwestora - zgodnie punktem 5 Ogólnych
      Warunków Umowy, będących integralną częścią zawartej umowy nr
      DEZP/123/PN/49/04.

      Wykonawca stosując się do zapisów umowy czekał i czeka na decyzje i zgody
      inwestora, narażając się na zarzuty opóźniania prac i niewywiązywania się z
      kontraktu kierowane pod jego adresem przez samego inwestora!

      ZALEGŁOŚCI FINANSOWE ZDM WOBEC WYKONAWCY:

      MPRD finansuje Miasto i inwestycję ZDM, ponieważ dotychczas ZDM zalega z
      płatnościami:

      BUDOWA „WOŁOSKA”:
      przyczółki 213 183
      tory 303 040
      rzeczoznawca opinia 851 953
      roboty drogowe (nowa jezdnia) 928 091
      teletechnika 231 346
      estakada 1 823 093
      dodatkowe organizacje ruchu 1 359 555 (kwoty w PLN)
      • Gość: siskom_NIE Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 02:22
        NIE CHCEMY OBWODNICY PRZEZ WARSZAWE! OBWODnica ma isc OBWODem miasta. idioci, zrozumcie to. ty tez wampirze. do cholery.
      • Gość: roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 03:21
        vampi_r napisał:
        > MPRD finansuje Miasto i inwestycję ZDM, ponieważ dotychczas ZDM zalega z
        > płatnościami:
        >
        > BUDOWA „WOŁOSKA”:
        > przyczółki 213 183
        > tory 303 040
        > rzeczoznawca opinia 851 953
        > roboty drogowe (nowa jezdnia) 928 091
        > teletechnika 231 346
        > estakada 1 823 093
        > dodatkowe organizacje ruchu 1 359 555 (kwoty w PLN)
        >
        Nie wiem jak się obie wspaniałe firmy dogadywały, ale ja też bym nie zapłacił
        przed zakończeniem całości i oddaniem do użytku.
        • Gość: simpsi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 06:13
          HURRA!!! JEST SZANSA, żE ZBANKRUTUJą!!!!!
        • tarantula01 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:22
          > Nie wiem jak się obie wspaniałe firmy dogadywały, ale ja też bym nie zapłacił
          > przed zakończeniem całości i oddaniem do użytku.

          Z tego co wiem, to umowa ZDM z MPRD zakłada płatności częściowe po odbiorze
          poszczególnych etapów prac. W związku z czym owe sumy to są zaległości w
          płatnościach częściowych.
          • roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:35
            To ja chę być rzeczoznawcą:
            "rzeczoznawca opinia 851 953"
            Nic nie robiąc zgarniam taką kasę, będąc droższym od torów, przyczółków i
            teletechniki ;)).
            P.S. Niech MPRD odda sprawę do Sądu (są w tym dobrzy), a nie protestuje stojąc
            w miejscu z pracami.
      • osservatorepolacco Siskom - wrrr 21.12.05, 10:21
        Vampir_ze a kim Ty jesteś, żeby się niby reprezentować, no właśnie, kogo??
        siebie/? Taki ważny jesteś, że aż MPRD wysyła Ci OFICJALNE pisma???

        i NIE DLA OBWODNICY W WARSZAWIE!!!!!
        • tarantula01 Re: Siskom - wrrr 21.12.05, 11:22
          osservatorepolacco napisał:

          > Vampir_ze a kim Ty jesteś, żeby się niby reprezentować, no właśnie, kogo??
          > siebie/? Taki ważny jesteś, że aż MPRD wysyła Ci OFICJALNE pisma???
          >
          > i NIE DLA OBWODNICY W WARSZAWIE!!!!!

          A Tobie nie przysłali? O jaka szkoda...
          • osservatorepolacco Re: Siskom - wrrr 21.12.05, 12:10
            Ja się nie zajmuję wsysztkim, co się rusza w Wawie :] mam inne, ciekawsze
            sprawy.
    • Gość: Zenon Nieudolnośc ZDM i władz miasta IP: *.compi.net.pl / *.compi.net.pl 21.12.05, 07:12
      Całe trzy lata kaczyzmu w Warszawie są dowodem na nieudolność, nieskuteczność,
      nieefektywność. 5 tysięcy urzędników miejskich, 30 tysięcy w spółkach miejskich
      (w tym MPT - po co?), niejasne kompetencje, znakomite pensje, premie, nagrody,
      trzynastki, samochody, telefony - a rezultat na skalę podrzędnego powiatu.
      Utrzymanie urzędników kosztuje każdego Warszawiaka 250 zł rocznie.
      Przypomnijcie sobie projekty, w tym metalowe wiadukty Urbańskiego. I co - jak
      zwykle nic. Pisuar nie nadaje się do zarządzania 1,5 milionowym miastem.
    • Gość: Wallenrod Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 07:19
      Jakim prawem ta hochsztaplerska firma dostała tyle zleceń w Warszawie??? Kto
      ustawiał przetargi na jej korzyść??? Wygląda na to ,że tzw."afera mostowa"
      to "małe piwko" w porównaniu z obecną aferą drogową. Żądam ujawnienia nazwisk
      właścicieli MPRD i nazwisk urzędników miejskich, którzy podpisywali kontrakty z
      tą "firmą" oraz ich wzajemnych powiązań. Panie Komisarzu Kochalski...ma Pan
      życiową szansę aby udowodnić, że zasługuje Pan na to stanowisko....sprawa MPRD
      do prokuratora i to natychmiast....
      • Gość: pissss...uar Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 08:27
        tak tak do prokuratury moze wtedy zobaczycie ze zdm to banda zlodziei i
        nieudacznikow
      • Gość: gość Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:47
        Jeżeli MPRD dostała tyle zleceń i je wykonała to powinna mieć pieniądze
        chyba ,że prezes je wyprowadził z firmy.
        Prokurator by się przydał napewno - ma co sprawdzać.
        • tarantula01 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:25
          Gość portalu: gość napisał(a):

          > Jeżeli MPRD dostała tyle zleceń i je wykonała to powinna mieć pieniądze
          > chyba ,że prezes je wyprowadził z firmy.
          > Prokurator by się przydał napewno - ma co sprawdzać.

          Chyba US. Prokurator to by był w przypadku np. prania pieniędzy. Bo
          marnotrawsto publicznych pieniędzy - to ew. zarzut co do ZDM.
    • Gość: jaceek Podobno jest bezrobocie IP: 212.160.172.* 21.12.05, 08:28
      Nie rozumiem. Jak jest bezrobocie to znaczy, że ludzie chcą pracować ale nie
      mogą bo nie ma nic do roboty. MPRD i ZDM jak widać mają odwrotny problem - jest
      coś do zrobienia, a im się nie chce. Może wygnać ich na zieloną trawkę - niech
      tam odpoczywają, a pracę zlecić komuś kto ma za grosz odpowiedzialności,
      przyzwoitości i zdolności organizacyjnych? Wsród 3 milionów bezrobotnych chyba
      się ktoś taki znajdzie?
    • Gość: pit Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 09:06
      obok KEN przy wWilanowskiej przejeżdżam codziennie i jakoś bie widziałem tam żadnych robót, nie mówiąc o robotnikach, więc za co oni chcą pieniędzy?
      • Gość: jjj Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:02
        zaleglych bo od marca nic gmina nie placi
        • roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 10:07
          Przecież nie zakończyli budowy, czyli nie ma mowy o kasie.
          • Gość: jjj Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:46
            no tak tylko nie zawsze tak jest bo w przypadkach duzych robot inwestor
            przelewa pieniadze na bierzaco za wykonane odcinki
            • roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:27
              Jeżeli jest taka umowa na piśmie to niech podadzą ZDM do Sądu, a nie protestują.
              P.S. Mając takiego wykonawcę też bym nie płacił.
              • Gość: jjj Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 12:21
                z wazywszy na nasze sady, to za ile lat bedzie wyrok ? to duza sprawa. Wiec do
                wyroku mprd juz nie bedzie, tak samo jak licznej rzeczy podwykonawcow.
                Puszczajac na dno mprd puszcza sie i male firmy A jesli mprd upadnie to pierwsi
                kase dostana pracownicy, banki i skarbowka, a podwykonawcy moze jakis marny
                ochlap Takie prawo
      • Gość: oki Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.itc.pw.edu.pl 21.12.05, 10:16
        @pit - KEN jest również po drugiej stronie Solinki Służewieckiej..

        @siskom - jesli to prawda to ZDM jest co najmniej tak samo umoczony jak MPRD...
        • Gość: tere Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:48
          mprd to firma prywatna a zdm wydaje pieniadze podatnikow
      • Gość: KK Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.stacje.agora.pl 21.12.05, 13:31
        Coś dłubią od strony metra Służew na tym odcinku KEN. Tzn. dłubali, póki śnieg
        nie spadł. Ale robota idzie jak krew z nosa.
    • kazuyoshi78 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 09:50
      Odnoszę wrażenie, że MPRD i ZDM są siebie warci. Tym pierwszym już nie pierwszy
      raz nie klei się robota, ci drudy to zgraja niekompetentnych idiotów
      reprezentujących sposób myślenia właściwy raczej czasom tow. "Wiesława" Gomułki.

      Nie dziwi zatem, że efekty "współpracy" jednych i drugich są aż tak opłakane.
      MPRD swoją protestomanią już dawno zasłużyło sobie na bankructwo i mam
      nadzieję, ze nastąpi ono jak najszybciej, natomiast w ZDM-ie teżą potrzebna
      jest rewolucja kadrowa i wywalernie na zbity pysk tych wszystkich gomułkowsko-
      gierkowskich niereformowalnych imbecyli.
      • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:01
        sęk w tym ze w zdmie zadza ludzie wybrani przez was czyli pisowscy i ludzie
        kaczynskiego wiec mozecie podziekowac sobie a nie gomulce
        • kazuyoshi78 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 10:10
          Ja sobie nie mam nic do zarzucenia, nie glosowałem na PiS i Kaczkę. Natomiast
          co do sposobu myślenia, to jaki według ciebie sposób myslenia reprezentuje
          Kaczyński? Bo moim skromnym zdaniem ma on z tow.Wiesławem w tym względzie
          bardzo wiele wspólnego.
          • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 11:21
            piszesz ze mprd dawno juz sobie zasluzylo na bankructwo to dawno to jaki jest
            okres ? dwa ostatnie lata ?co sa ciagle problemy z platnosciami z pieniedzmi
            tylko podatnikow bo z tego co wiem to prace wykonywane przez praywatnych
            inwestorow sa konczone i placone Ja nikogo nie bronie bo obie strony robia
            bardzo duze bledy Ale jak sie polityka wpie.... w dzialalnosci prywatnych firm
            i wyglada jakby je niszczyla to jest to w porzadku ? bo zdm to tak jak duzo
            osob mysli to prywatna firma a nie panstwowy zaleznie polityczny moloch ktory
            wadaje jak chce pieniadze z naszych podatow ze zlodziejskich vatow akcyz nawet
            tych durnych parkometow W przetargach stawalo zawsze kilka firm (info o
            przetargach jest na stronie zdm) wybrali najtansza oferte nie placili za
            wykonane odcinki a my kierowcy zaladowani w rurke stoimy codziennie w korkach i
            jestesmy narzedziem bo miasto baardzo skutecznie wykorzystuje nasze nerwy A
            zreszta jeszcze sie pomecze kilka miesiecy jezdzac do szkoly na ursynow stojac
            i wkur..... sie na to co sie dzieje na kazdym szczeblu wladzy i wynosze sie z
            tej dziury a wy modlcie sie ze moze te miliard dziewiecset jakimi sie chwali
            urzad miasta warszawy ktore ma w budzecie moze wyda i wybuduje obwodnice
            warszawy ale nie przez miasto tylko dookola bo jak narazie to z unii mamy tylko
            wiecej tanszych uzywanych samochodow i kasy ktorej nie umiemy wydac chociaz
            moze sie tak zdarzyc ze koleja firma ktora wygra przetarg nie bedzie miala
            oplacane z jakiegos widzimisie urzedasow z miasta stanie z robota a ty i inni
            ktorzy bedziecie sie wkurzac za to ze jeszcze jest nie wybudowana i rzadac
            bankructwa firmy
            • kazuyoshi78 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:30
              Chłopie, stosuj intepunkcję, bo cięzko się czyta twoje teksty.

              MPRD zasłużyło sobie na bankructwo, gdyż oferuje w przetargach najniższe ceny,
              doskonale wiedząc, że za oferowaną przez siebie cenę inwestycji nie zrealizuje.
              Czyli oszukuje, dzięki temu wygrywa przetarg, a potem budowa się ślimaczy.

              A jeśli wygra kto inny, to MPRD oczywiście protestuje, bo przecież "my
              oferujemy najniższą cenę!" (to nic, że wziętą z sufitu) i w ten sposób blokuje
              inwestycje. Na tej samej zasadzie to ja bym mgób powiedzieć, że wybuduję most
              za 5 tysięcy złotych i też protestować, bvo mnie nie wybrali, a
              przecież "oferowałem najniższą cenę".

              I te protesty to kolejny powód tego, że życze im bankructwa.
              • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 12:03
                dobrze to np robili prymasa tysiac lecia, jesli jestes z warszawy to wiesz ze
                skonczylo sie ladny czas temu, albo to rondo zeslancow syberyjskich wtedy
                jeszcze nie robili np woloskiej to czemu im nie oddali pieniedzy za wykonane
                prace ? przeciez nie bylo rozgrzebanych ulic Widze ze jestes niezle
                poinformowany wiec pewnie wiesz ze miasto ustalilo z gory budzet na budowe
                prymasa tysiac lecia bez projektow i kosztorysow od tak z palca se wyssali
                Dopiero potem sie okazalo ze calkowity koszt jest kilka razy wiekrzy, ale to
                normalne i w takich sytuacjach do umow zawiera sie stosowne aneksy moze na
                woloskiej gorczewskiej czy ken albo jeszcze kilku innych tez tak jest
                Specjanie dla ciebie staralem sie stawiac znaki interpunkcyjne czy cos jeszcze
                mam zmienic ?
                • Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 12:06
                  > Specjanie dla ciebie staralem sie stawiac znaki interpunkcyjne czy cos jeszcze
                  > mam zmienic ?
                  Dostaw wiecej znakow (szczegolnie przecinkow), bo nadal nie mozna Cie rozczytac.
                  • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 12:18
                    cos jeszcze mam wstawic ? jeszcze jakis ciekawy komentarz bo nieco shodzimy z
                    tematu Ale skoro nie radzicie sobie z czytaniem tekstu bez przecinkow, kropek.
                    i innych znakow to poco wogole piszemy ? z czyms masz jeszcze problemy ? ;)
                    • Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 12:44
                      > cos jeszcze mam wstawic ? jeszcze jakis ciekawy komentarz bo nieco shodzimy z
                      > tematu Ale skoro nie radzicie sobie z czytaniem tekstu bez przecinkow, kropek.
                      > i innych znakow to poco wogole piszemy ? z czyms masz jeszcze problemy ? ;)

                      Uwaga, podpowiadam:
                      > cos jeszcze mam wstawic <kasujemy spacje przed znakiem zapytania> ? <zdanie
                      zaczynamy wielka litera> jeszcze jakis ciekawy komentarz <tu wstawiamy
                      przecinek> bo nieco shodzimy z
                      > tematu <zdanie konczymy kropka> Ale skoro nie radzicie sobie z czytaniem
                      tekstu bez przecinkow, kropek.
                      > i innych znakow <tu wstawiamy przecinek> to poco wogole piszemy <kasujemy
                      spacje przed znakiem zapytania> ? z czyms masz jeszcze problemy <kasujemy spacje
                      przed znakiem zapytania> ?
                      Koniec podpowiedzi

                      > i innych znakow to poco wogole piszemy ?
                      Nie wiem po co ty piszesz, skoro nie mozna cie rozczytac?
                      • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:00
                        to po co cytas? skolo odpisujes? jednak cos lozumies a cemu nagle zmienias
                        temat? cy to jest konflikt mprd z zdm?
                        Zreszta polacy tacy sa, ze jeden drugiemu wytyka i jeszcze kłody rzuci. Nie ma
                        znaczenia z jakiej branzy. Tak poza tym jestem dyslektykiem i dysgrafikiem, ale
                        mature zdalem i studia prawie skonczylem ze wzgledu na doswiadczenie w tym co
                        robie, a nie w tym jak pisze panie dokładny w pisaniu, dzieki mnie stoi juz
                        kilka ładnych budynkow w tym nieszczesnym miescie. Wiem co sie dzieje w ich
                        konflikcie i nie dziwi mnie to ze zadna ze stron do konca niechce powiedziec,
                        wam maluczkim o co w tym wszystkim chodzi.
                        Ale dla ciebie przeciez niema to znaczenia bo intelesuje cie jak ja pise wiec
                        dziekuje za losmofe panie doskonaly
                        A jeszcze cos zanim cos napiszesz to sprawdz w dokładnie w slowniku co to
                        dyslekcja i dysgrafia i czemu puszczaja z tym przez egzaminy takich jak ja
                        przyszłych inżynierów ;)
                        • Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 13:14
                          > Zreszta polacy tacy sa, ze jeden drugiemu wytyka i jeszcze kłody rzuci. Nie ma
                          > znaczenia z jakiej branzy. Tak poza tym jestem dyslektykiem i dysgrafikiem,
                          ale mature zdalem i studia prawie skonczylem ze wzgledu na doswiadczenie w tym
                          co robie, a nie w tym jak pisze panie dokładny w pisaniu, dzieki mnie stoi juz
                          > kilka ładnych budynkow w tym nieszczesnym miescie.
                          Jednak kolega potrafi pisac - nie mozna bylo tak od razu? Czy tez moze koledze
                          sie nie chce, z lenistwa nie wstawia znakow, czym daje wyraz lekcewazenia rozmowcow?

                          > A jeszcze cos zanim cos napiszesz to sprawdz w dokładnie w slowniku co to
                          > dyslekcja i dysgrafia i czemu puszczaja z tym przez egzaminy takich jak ja
                          > przyszłych inżynierów ;)
                          Wiem co to jest dysleksja, jak naprawde masz problem z poprawnym pisaniem to
                          przed wyslaniem posta wrzuc do worda, on ci poprawi czesc bledow.
                          • Gość: . Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.support.pl 21.12.05, 13:17
                            A może spotkajcie się gdzieś i dajcie sobie po razie a nie p..dolcie głupot na
                            forum bo raczej nikogo nie interesują wasze drobne dramaty!!!
                            • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:28
                              to wroc sie kilka postow wyzej bo byla normala rozmowa puki moj rozmowca nie
                              czepil sie pisowni miodek jakis czy cos
                              • Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 13:44
                                > to wroc sie kilka postow wyzej bo byla normala rozmowa puki moj rozmowca nie
                                > czepil sie pisowni miodek jakis czy cos
                                Profesor Miodek, jesli juz ;)))
                                Ale spokojnie, my tylko wyjasnilismy sobie pare spraw i juz wracamy do glownego
                                watku, prosze sie nie denerwowac ;)
                          • Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:27
                            dzienkuje skozystam ;)
                • Gość: Domcia Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 81.210.116.* 21.12.05, 15:11
                  Cholera.. twoje starania jakieś słabe.. Ani interpunkcji, ani poprawnej
                  ortografii... Skąd ty się wiziąłeś człowieku? skonczyłeś podstawówke na 3
                  klasie, czy jak?
                  • Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 15:15
                    > Cholera.. twoje starania jakieś słabe.. Ani interpunkcji, ani poprawnej
                    > ortografii... Skąd ty się wiziąłeś człowieku? skonczyłeś podstawówke na 3
                    > klasie, czy jak?
                    Naucz sie czytac ze zrozumieniem wtorna analfabetko - ten watek zostal juz
                    wyjasniony i zakonczony, przeczytaj jeszcze trzy razy wszystkie posty to moze
                    zrozumiesz
                • Gość: Robal Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 18:57
                  Gość portalu: yogi napisał(a):

                  > dobrze to np robili prymasa tysiac lecia,

                  chyba sobie kpisz!!! Do tej pory zdm nie może od nich wyegzekwować naprawy
                  gwarancyjnej nierównych studzienek, dziur i garbów na asfalcie. Nie widzisz jak
                  fatalnej jakości jest asfalt między rondem zesłańców a kasprzaka? Poza tym były
                  dyrektor ZDM Szawłowski prawdopodobnie miał prywatny układ z MPRD i celowo
                  podpisał niejasną umowę dopuszczającą aneksowanie na kwoty przewyższające
                  pierwotną wartośc kontraktu. MPRD nieźle się obłowiło na tej fuszerce, dyr. Sz.
                  pewnie też... podobno urlopy spędzał na Seszelach
    • tpepe Warszawa pierwsza buduje IV RP 21.12.05, 10:17
      • elpooho Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP 21.12.05, 11:06
        Nie wdajac sie w spor kto kogo jest wart (pewnie ZDM faktycznie nie placi za to
        co powinien a MPRD nie robi tego, co powinno) to najwiekszym przekretem jest
        ustawa o zamowieniach publicznych. Jesli ktos sie dziwi, ze MPRD wygrywa
        przetargi, to powinien zajrzec do tejze ustawy. Przetargi sa tak organizowane,
        ze jedynym naprawde liczacym sie kryterium jest cena. Nie ilosc rozbabranych
        inwestycji, jakosc uslug itd tylko cena. Ten, kto oferuje najmniej - wygrywa.
        MPRD oferuje najmniej - zdobywa kontrakt - tnie koszty - samo pewnie nie placi
        podwykonawcom - itd. az do nastepnego przetargu
        • Gość: wsw Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP IP: *.chello.pl 21.12.05, 11:13
          ustawa pozwala na wykluczenie wykonawcy, ktory wczesniej juz nawalil.
          to wina urzednikow
          • tarantula01 Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP 21.12.05, 11:29
            Gość portalu: wsw napisał(a):

            > ustawa pozwala na wykluczenie wykonawcy, ktory wczesniej juz nawalil.
            > to wina urzednikow

            Ale żeby powiedzieć: Ta firma nawaliła i wykluczamy ją, to musi zapaść
            prawomocny wyrok w sprawie tego nawalenia. W przeciwnym wypadku nic z tego
            wykluczenia nie będzie.
            • Gość: oki Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP IP: *.itc.pw.edu.pl 21.12.05, 11:54
              Szanowni Państwo,
              ustawa o zamówieniach publicznych jest nienajlepsza oględnie mówiąc, ale daje
              tez możliwość odrzucenia oferty ze względu na rażące odstępstwo cenowe. Jeżeli
              inwestor ma jaja (czytaj mysli i wydaje pieniądze - ok 1-2% sumy projektu na
              konsultacje i weryfikacje projektu PRZED realizacją) to z opinią fachowca od
              KNR-ów i wreszcie z AKTUALNĄ inweentqaryzacją w ręku wygrywa w cuglach wszelkie
              sprawy o odrzucenie najniższej oferty.
              Jak dekiel - bo inaczej nazwać nie można takiego dyrektora, skąpi po
              gomułkowsku 30 tysięcy na ekspertyzę do inwestycji za 1,5 miliona to powinien
              być skazany na przekopanie całej budowy łopatą!!!
              Serdecznie nie lubię obu stron sporu ZDM vs. MPRD ale chciałbym zapytać czy
              ktoś z Ratusza bądź z NIK-u sprawdził sumy przelane za roboty do MPRD i
              porównał z ilością wykonanych prac?
              Jeśli zapłata dotychczasowa plus/minus odsetki odpowiada postępowi prac to wina
              MPRD a jeśli nie to ZDM-u i już.
              Ale na odpowiedź na takie pytanie kosztuje właśnie jakieś 30 tysięcy.
              Sprawiedliwość może być ślepa, ale na pewno nie może być bezkosztowa.
    • burek_polny Moze nareszcie MPRD zbankrutuje. 21.12.05, 12:26
      Oczysciloby to atmosfere i pozwolilo dokonczyc rozgrzebane inwestycje.
      Poza tym byloby to dosc istotne w ocenie wiarygodnosci ich oskarzen o to, ze to
      ZDM jest przyczyna ich klopotow. MPRD musi zalezec na tym, by wszyscy uwierzyli
      w ich brednie. Jesli przy tym klamia, ryzykuja niewiele, bo winnemu wolno sie
      bronic, nawet klamiac.
      • Gość: ProkuratoR Re: Moze nareszcie MPRD zbankrutuje. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:31
        Dowody na zarzuty jednych i drugich burku polny, a moze lincz bez sprawy? To
        normalne w polsce skoro prawo kuleje na każdym kroku
    • Gość: gosc A wiec ci co nie umieja remontowac to MPRD !? IP: *.molgen.mpg.de 21.12.05, 13:33
      • Gość: *** Re: A wiec ci co nie umieja remontowac to MPRD !? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:49
        Skoro nie umieja to nie jezdzij po Prymasa Tysiąclecia, Broniewskiego,
        Rakowieckiej omijaj rondo zeslańców sybryjskichchociaz przepraszam ze nie
        wymienie wszystkich ulic, bo niemam przy sobie planu i spisu no bo przeciez
        przez wiele lat itnienia tej firmy nic nie robili i dopiero teraz wzieli sie za
        rozgrzebywanie Wołoskiej, Górczewskiej i KEN.
    • dziedzicznacytadelafinansjery A może oni liczyli na coś inego? 21.12.05, 14:38


      A może to jest tak, ze oni liczyli na zastosowania znanej metody: na wygrywamy
      rpzetarg najtańszą ceną, a potem jedziemy na aneksach i w końcu budowa kosztuje
      drożej niż przy wybraniu oferty w przetargu najdroższej?

      Tylko że z tą ekipą władz miejskich okazao się to niemożliwe? Mozliwe to?

      A ktoś ma pomysł co z tym MPRD zrobić?

      Czy jest w ogóle jakiś sposób? Czy tylko bomba i fizyczna likwidacji firmy MPRD?
      A miasto niech wybierze nowego wykonawcę, a pozostałości po MPRD na budowach
      niech wywizeie na wysypisko. Bedzie szybciej, niż czekać aż oni się w końcu ruszą.
      • Gość: wiedzący więcej Re: A może oni liczyli na coś inego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 15:26
        A ktoś ma pomysł co z tym MPRD zrobić?

        Nic nie da się zrobić.
        Tą firmą rządzi chora przychicznie baba.
        • Gość: wiedzący lepiej Re: A może oni liczyli na coś inego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 15:31
          A ktoś ma pomysł co z tym MPRD zrobić?
          >
          > Nic nie da się zrobić.
          > Tą firmą rządzi chora psychicznie baba.
          /sorki za błąd/


    • Gość: bartezz Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 217.153.29.* 21.12.05, 14:50
      nie wolno nigdy, przenigdy tej firmie pozwolic na wziecie udzialu w
      jakimkolwiek przetargu!!!!!!! to jest najgorsza z mozliwych firm na runku w
      polsce - przedstawicieli/wlascicieli tej firmy powinno sie skazac na 100 lat
      wiezienia za OLBRZYMIA SZKODE SPOLECZNA!!!!!

      spojrzmy na inwestycje w okolicach marsa - ostrobramskiej - grochowskiej
      tam przez 2 miesiace zbudowano wiecej niz tu mprd przez 1,5 roku!!!!

      jak widac mozna, i tu jakos nikt sie nie skarzy ze zdm zalega z milionami...
      • Gość: oki Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.itc.pw.edu.pl 21.12.05, 16:37
        a to z ciekawości zapytam jakie było zabezpieczeniebankowe na wykonywane
        roboty??? znaczy konkretnie w jakiej wysokości 100 tysięcy???
    • Gość: wadui Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 157.25.119.* 21.12.05, 17:10
      Warszawie gratulujemy Kaczora a nie MPRD
      • arvelli Kaczyński i spółka... 21.12.05, 18:37
        ..Oni mają małe wymagania.raz się przejechał autobusem ( niektórzy uważają że PIERWSZY RAZ ) i do dziś się chełpi że właczył warszawiakom ogrzewanie, ale zapomniał baran jeden je wyłączyć i pzrez jakąś złośliwość nawet w lato grzeją.teraz przenieśli się do pałacyku---ciekawe co dalej spie...
    • Gość: Bielu Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 87.207.227.* 21.12.05, 18:31
      ZDM winien kase?? Za co?? Za to że MPRD nic nie robi?? Bez urazy ale chodze
      tamtędy do szkoły co dziennie i raz moze dwa razy widziałem żeby na tym
      skrzyżowaniu i wiadukcie było coś robione !!! Za co oni chcą pieniądze??
    • Gość: none Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.aster.pl 21.12.05, 20:33
      Jak zwykle Wybiórcza pokazuje tylko część prawdy. Prawdą jest, że MPRD jest na
      skraju bankructwa - firma wygrała tyle przetargów, że nie była w stanie zapewnić
      odpowiedniej ilości sprzętu i pracowników. Prawdą jest, że termin zakończenia
      robót został przekroczony. I koniec prawda w Gazecie. Natomiast autorom nie
      chciało się sprawdzić się przynajmniej dwóch rzeczy:
      1. Czy naprawdę ZDM zalega z pieniędzmi
      2. Z czyjej winy powstało opóźnienie
      Może ja podpowiem: przez długi czas na budowie nie działo się nic. Z powodu źle
      przygotowanej dokumentacji technicznej - vide sławne już łożyska pod estakadę. Z
      druiej strony, MPRD nie robił zbyt wiele - torowiska mógłby skończyć znacznie
      wcześniej. Podobno przekładali kable - ale jakie kable, po co, dlaczego, skąd,
      dokąd - tego nie wiadomo. Nie wiadomo, czy to przekładanie było konieczne, nie
      wiadomo, czy było uwzględnione w dokumentacji. TEGO się autorom nie chciało
      sprawdzać. Tak samo, jak "zapomnieli" spytać w MPRD o przykład owej "dodatkowej"
      roboty, którą MPRD wykonało. Przecież znacznie prościej jest napisać
      jednostronny artykuł.
      • Gość: wojtek Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 195.136.143.* 21.12.05, 21:20
        popieram działania MPRD , bo to w końcu po stronie inwestora (ZDM) jest
        usunięcie błędów dokumentacji. Skoro błędy , to logiczne że dodatkowe koszty
        realizacji na ich usunięcie.!! Tylko dokładna analiza całej dokumentacji, a nie
        jednostronny artykół oraz wola sensownej współpracy , może doprowadzić do
        sukcesu, to jest terminowej realizacji. Widać że tej woli brakuje i to po obu
        stronach.
    • Gość: Damian Inżynierowie, dokumentacja, dyrekcja ZDM IP: *.compi.net.pl 21.12.05, 21:57
      Przy prowadzeniu każdej budowy prowadzony jest dziennik budowy. I tak jest przy
      wszystkich robotach prowadzonych przez MPRD. Te dzienniki pełne sa wpisów
      zarówno inżynierów drogownictwa MPRD jak i ZDM. I tutaj inżynierowie obydwu
      stron (inwestora i wykonawcy) są nadzwyczaj zgodni - przy kolejnych
      sygnalizowanych problemach są podpisy obydwu stron. Problem leży w decydentach -
      dyrekcji ZDM. Politykierstwo i stanowiska obsadzone przez ludzi każdej
      możliwej profesji oprócz drogownictwa i budownictwa robią swoje. Czy
      wyobrażacie sobie, że konstrukcją i produkcją samochodów mogą zajmować się
      nauczyciele poloniści, etnografowie, historycy?
      Na stronach internetowych MPRD znajduja się skany dzienników budów i różnego
      rodzaju pism. Ta cała dokumentacja świadczy o totalnej amatorszczyźnie ZDM jako
      inwestora. Być może nie jest to cała prawda ale daje do myślenia.
      www.mprd.pl/index.php?sec=1

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka