Gość: sun IP: *.devs.futuro.pl 20.12.05, 23:44 Warszawie gratulujemy MPRD. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: akla Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 00:02 Warszawie gratulujemy urzędników, którzy na to pozwalają. A teraz biorą sie za Polskę...................Ratunku! Odpowiedz Link Zgłoś
bultek Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 00:15 Warszawa ostrzegała!! To trzeba było słuchać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: warszawiak [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 16:53 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wanda Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 00:10 Zaczynam odnosić wrażenie, że jednak MPRD ma... RACJĘ. Spójrzmy na tę sytuację obiektywnie: może MPRD właśnie dlatego nie buduje, bo... nie ma za co; a nie ma za co dlatego, że ZDM zalega z płatnościami. Dlaczego większość osób wierzy w 'niewinność' ZDM: oni wielokrotnie dawali odczuć mieszkańcom, jak bardzo są nieudolni. Jakby na to nie patrzeć, to uważam, że mimo wszystko największa wina w tym konflikcie leży po stronie ZDM. Zarząd Dróg Miejskich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do cholery Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 00:16 ja uwazam ze ZDM nie jest niewinna organizacja. Uwazam ze to oni sa idiotami odp. za WYBRANIE MPRD do tych prac, a po drugie, za zle zarzadzanie i swoja wlasna organizacja, oraz za fatalne wyniky "pracy" ich podwykonawcow. Zwolnic CALY ZARZAD ZDM za kare, oraz MPRD powinno takze zaplacic za ciagle korki ktorych koszty juz sie licza w milionach EURO strat!!!! (jezezli czeka w korku nawet 15min dziennie 1000 osob, to sie rowna 250/h dziennie, rowna sie = 1250h tygodniowo, i za 20PLN/h = 25 000. I tam stoi DUZO wiecej niz 1000 osob, i koszty sa nie tylko STRACONE ZAROBKI, ale takze stracona benzyna, uszkodzone samochody, nerwy, wypadki, zmeczenie (mniejsza wydajnosc w pracy), zanieczyszczenie srodowiska (wiecej spalin), etc. CO SIE DO CHOLERY TAM DZIEJE!!!!?????!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Sz. Korki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 08:10 Jakby Ci się te obliczenia zechciało dokonać względem pasażerów komunikacji publicznej, to byłoby jeszcze lepiej, bo pasazerow KM jest wiecej, niż kierowców samochodów. Dlatego żadne estakady nie są potrzebne ino wiecej bus-pasów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Domcia Re: Korki IP: 81.210.116.* 21.12.05, 14:58 Większego kretyńska nie czytałam! Więcej bus-pasów???!!! A niby gdzie je wyznaczyć? Może w ogóle zabronić jazdy po mieście prywatną komunikacją a zezwolić tylko autobusom, które i tak są już tragicznie zatłoczone, nie wspominając o tramwajach i metrze?! Puknij się w głowę, człowieku, może otrzeźwiejesz...! Odpowiedz Link Zgłoś
wilson05 Re: Korki 21.12.05, 15:08 > Więcej bus-pasów???!!! A niby gdzie je > wyznaczyć? Duzo ulic w centrum ma wiecej niz jeden pas w kazdy kierunku - na takich ulicach bez problemu mozna wyznaczyc jeden pas dla autobusow i jeden dla samochodow. Wtedy 70 procent uzytkownikow drog bedzie na jednym pasie (autobusowym), a 30% na drugim (samochodowym) - to niezbyt sprawiedliwy podzial, ale trudno, trzeba czasem pojsc na reke kierowcom samochodow, przeciez to silne lobby, kazdego popoludnia urzadzaja oni "mase krytyczna" blokujac cale miasto... > Może w ogóle zabronić jazdy po mieście prywatną komunikacją a > zezwolić tylko autobusom, które i tak są już tragicznie zatłoczone, nie > wspominając o tramwajach i metrze?! Dobry pomysl, tylko trzeba wczesniej dokupic troche taboru zeby rozladowac tlok. Wtedy wszyscy beda sie przemieszczac szybko i w miare komfortowo Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Re: Korki 21.12.05, 17:43 W NYC od dwóch dni strajkuje komunikacja miejska, więc każdy kto musi dodstać się na Manhattan wsiadł do samochodu. Tu niespodzianka: policja wpuszcza na mosty tylko samochody w których podróżują conajmniej 3 osoby. W W-wie też możnaby taką selekcję wprowadzić. Na codzień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nemo Re: Korki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 18:41 A emerytom powiesz żeby sp... dziady bo z akcyzy na paliwo nie starczyło na dofinansowanie emerytur. Powiesz to samo mechanikom samochodowym itp itd, którzy straca pracę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 87.207.129.* 21.12.05, 00:24 Cytat ze stony ZDM. Co to jest ZDM Zarząd Dróg Miejskich pod względem organizacyjnym i finansowym podlega prezydentowi m. st. Warszawy, który na mocy ustawy o drogach publicznych z 21 marca 1985 r. zarządza warszawskimi drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi. W przybliżeniu chodzi o ulice, po których jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Drogi gminne podlegają urzędom dzielnicowym. ZDM jest, zatem grupą fachowców zarządzającą w imieniu Prezydenta warszawskimi drogami oraz realizującą decyzje podejmowane w Ratuszu. Jako taka spełnia też funkcje doradcze i jest głównym dostarczycielem informacji na temat warszawskich dróg. Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawo Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:22 ZDM to po prostu Wydział ds. Inwestycji Drogowych Urzędu Miasta Warszawy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do cholery! do jasnej cholery! IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 00:10 MPRD mnie denerwuje prawie tak samo jak te CHOLERNE REKLAMY (javascript) POP-UP!!! ktore GW stosuje!!!!!! WSCIEC SIE MOZNA GAZETO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derdan Re: do jasnej cholery! IP: 217.153.224.* 21.12.05, 09:40 polecam firefox + adblock i po reklamach :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: - Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.12.05, 00:13 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do cholery Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 00:18 nie, nadzieja jest w tym ze ludzie sie zoriientuja co sie dzieje i coz ZROBIA!!! Protestowac przeciwko MPRD, i NIE GLOSOWAC na PiS ktorzy ich wybrali jako wykonawce tych robot drogowych!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
2aigel Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... 21.12.05, 00:37 ciekawe, czy ktoś odpowie za ten skandal stołkiem? Odpowiedz Link Zgłoś
d3b3 Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... 21.12.05, 00:47 Urzędnicy tylko nie umieli jak zarządzać... "znikoma szkodliwość społeczna czynu" :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mareqm Re: Oby zbankrutowali. Jedyna nadzieja... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 09:30 Odpowiedzialni już oddali swoje stołki.Teraz mają lepsze .U Prezydenta RP. Odpowiedz Link Zgłoś
vampi_r Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 02:01 Oficjalna tresć pisma, jakie dostaliśmy od rzecznika MPRD. ------------------------------------------------------------------------ Warszawa, 20.12.2005 FAKTY W SPRAWIE BUDOWY SKRZYŻOWANIA RZYMOWSKIEGO/ MARYNARSKA/ WOŁOSKA/ WILANOWSKA 6.08.2004 wprowadzenie MPRD na budowę przez ZDM, przekazanie projektów i dokumentacji powstałej w roku 2000/ 2001 (i nie uaktualnianej do rozpoczęcia realizacji). Już po rozpoczęciu realizacji prac wykonawca odkrył wiele nieprawidłowości projektowych i dokumentacyjnych. Na bieżąco zgłaszał te nieprawidłowości inwestorowi prosząc o ich rozwiązanie. LISTA NAJWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW ZGŁASZANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ I SPOSÓB ORAZ TERMINY ICH ROZWIĄZANIA PRZEZ INWESTORA: 1. ZDM źle zaprojektował estakadę z ul. Rzymowskiego w ul. Marynarską. Projekt zamienny estakady ZDM przekazał 14.07.2005 (pierwsze problemy zostały zgłoszone przez MPRD S.A. 9.02.2005 - dotyczyły źle zaprojektowanych łożysk podtrzymujących płytę estakady; nowy projekt łożysk miał wpływa na całą estakadę – wykonane 12.01.2005 przyczółki – początek i koniec estakady – musiały zostać przebudowane, ponieważ płyta jezdna została wydłużona o 162 cm w każdą stronę). Czas od zgłoszenia do rozwiązania problemu: 155 dni 2. ZDM źle zaprojektował kładki dla pieszych. Projekt zamienny kładek dla pieszych ZDM przekazał do realizacji 21.04.2005 (MPRD złożyło do ZDM projekty do zatwierdzenia 30.12.2004 – Marynarska, 29.02.2005 – Rzymowskiego). Czas od zgłoszenia zmiany do zatwierdzenia projektu: 112 dni 3. ZDM źle zaprojektował torowisko na ul. Marynarskiej, co wykonawca odkrył dopiero po rozpoczęciu prac. Projekt zamienny przebudowy torowiska, mimo zamknięcia torowiska 5.01.2005, ZDM przekazał 11.04.2005, nowoutworzoną siatkę układu torów i plan sytuacyjno-wysokościowy przejazdu przez torowisko: 26.04.2005. Czas oczekiwania na projekty od momentu zamknięcia torowiska: 111 dni 4. ZDM źle zaprojektował drogi dojazdowe do planowanego ronda. Konstrukcje ulic zaprojektowanych przez ZDM były niezgodne ze sztuką budowlaną i nie spełniały wymogów określonych w Polskich Normach (MPRD zgłosiło ten problem 10.05.2005). ZDM przekazał nowe ogólne wytyczne 14.06.2005, a szczegółowe 30.06.2005. Czas od zgłoszenia do rozwiązania problemu: 51 dni 5. ZDM nie podpisał stosownej umowy ze SPEC regulującej sprawy formalno-prawne związane z przekazaniem na majątek SPEC S.A. przebudowywanego odcinka rurociągu. W związku z przepychankami między ZDM i SPEC wykonawca nie został w odpowiednim terminie wprowadzony na budowę oraz znacznie skrócił się czas na wykonanie robót przed sezonem grzewczym. Rurociąg miał być przebudowywany w pierwszej kolejności, zaraz po wprowadzeniu wykonawcy na budowę. ZDM udostępnił odcinek magistrali ciepłowniczej do przebudowy 11.10.2004. Czas od zaplanowanego w harmonogramie terminu do faktycznego umożliwienia przebudowy: 66 dni 6. ZDM źle zaprojektował przebudowę magistrali wodnej. Zaprojektowana nowa nitka biegnie w śladzie starej – przebudowa ok. 2/3 jej długości jest niemożliwa z tego powodu (dodatkowym powodem były nierealne 48 godzinne terminy wyłączeń dla celów przebudowy, jakie proponowało MPWiK). ZDM w końcu zaniechał przebudowy fragmentu magistrali, o czym wykonawca został oficjalnie poinformowany dopiero 18.11.2005. MPRD zgłosiło problem 8.09.2004. Czas od zgłoszenia do rozwiązania problemu: 405 dni 7. ZDM źle przygotował dokumentację techniczną na przebudowę sieci teletechnicznych, która nie odzwierciedlała istniejącego stanu faktycznego na skrzyżowaniu. Całkowicie nowy, zmieniony projekt na przebudowę urządzeń teletechnicznych ZDM przekazał 12.01.2005. MPRD zgłosiło błędy projektowe 2.09.2004. Do dziś ZDM nie załatwił spraw formalno-prawnych związanych z przebudową sieci teletechnicznych biegnących w poprzek wszystkich 4 ulic. Brak rozwiązania ww spraw blokowało i blokuje prace innych branż (np. drogowe, konstrukcyjne, torowe, i in.) na tym skrzyżowaniu. Czas od zgłoszenia do rozwiązania problemu: 132 dni 8. ZDM nie przekazał Inżynierowi Ruchu wstępnej koncepcji wdrażania czasowych organizacji ruchu otrzymanej od wykonawcy. Ta koncepcja przedstawiała całą organizację i etapowanie budowy, od wprowadzenia wykonawcy na budowę do jej zakończenia. Przy tak dużej inwestycji Inżynier Ruchu winien mieć niezbędną wiedzę związaną z organizacją robót na skrzyżowaniu, co pomogłoby i przyspieszyło zrozumienie i akceptację składanych przez wykonawcę projektów. Inżynier Ruchu jest jednostką niezależną w stosunku do inwestora i wykonawcy i nie jest uczestnikiem procesu inwestycyjnego, dlatego czas od momentu złożenia projektów organizacji ruchu do ich zatwierdzenia średnio przekracza 1 miesiąc, na co wykonawca nie ma wpływu. Szczytem jest akceptacja organizacji ruchu potrzebnej do przełączenia ruchu między jezdniami ulicy Marynarskiej – MPRD złożyło projekt 22.08.2005 a do dziś nie został on zaakceptowany, pomimo stwierdzonego przez Inżyniera braku merytorycznych uwag do tego projektu. 9. Pozwolenie na budowę: zapytanie o konieczność uzyskania nowego pozwolenia na budowę ZDM składa 31.05.2005 (wykonawca został wprowadzony w teren 6.08.2004). 31.05.2005 Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazuje Zarządowi Dróg Miejskich "uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę" estakady z Rzymowskiego w Marynarską w związku z istotnymi zmianami w dokumentacji zamiennej poprawiającej błędy projektowe. ZDM ukrył ten fakt zarówno przed Wykonawcą, czyli firmą MPRD, jak i dziennikarzami. 10. Pomimo podpisania 14.07.2005 (zgodnie z umową!) przez Inspektorów ZDM i kierownictwo budowy protokołu konieczności na zmianę terminu zakończenia inwestycji na 31.05.2006, do dziś inwestor nie podpisał aneksu terminowego. Wg umowy podstawą do podpisania aneksu jest protokół konieczności. Protokół istnieje od 14.07.2005, a ZDM uchyla się od podpisania wiążącego aneksu zaniedbując obowiązki inwestora wynikające z umowy. Brak aneksu terminowego oznacza dla wykonawcy blokowanie przez inwestora budowy z niezrozumiałych dla wykonawcy powodów. Brak aneksu stał się także dla ZDM powodem do potrącania z należności dla wykonawcy kwot z tytułu braku przedłużenia gwarancji ubezpieczeniowej należytego wykonania kontraktu. Aby MPRD mogło przedłużyć gwarancję potrzebny jest dokument prawny mówiący o przedłużeniu terminu realizacji samego zadania, którego gwarancja dotyczy, czyli właśnie aneks terminowy. Zapisy w umowie mówią wyraźnie o tym, że wykonawca nie może podjąć żadnych prac na inwestycji bez zgody i decyzji inwestora - zgodnie punktem 5 Ogólnych Warunków Umowy, będących integralną częścią zawartej umowy nr DEZP/123/PN/49/04. Wykonawca stosując się do zapisów umowy czekał i czeka na decyzje i zgody inwestora, narażając się na zarzuty opóźniania prac i niewywiązywania się z kontraktu kierowane pod jego adresem przez samego inwestora! ZALEGŁOŚCI FINANSOWE ZDM WOBEC WYKONAWCY: MPRD finansuje Miasto i inwestycję ZDM, ponieważ dotychczas ZDM zalega z płatnościami: BUDOWA „WOŁOSKA”: przyczółki 213 183 tory 303 040 rzeczoznawca opinia 851 953 roboty drogowe (nowa jezdnia) 928 091 teletechnika 231 346 estakada 1 823 093 dodatkowe organizacje ruchu 1 359 555 (kwoty w PLN) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siskom_NIE Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.acn.waw.pl 21.12.05, 02:22 NIE CHCEMY OBWODNICY PRZEZ WARSZAWE! OBWODnica ma isc OBWODem miasta. idioci, zrozumcie to. ty tez wampirze. do cholery. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 03:21 vampi_r napisał: > MPRD finansuje Miasto i inwestycję ZDM, ponieważ dotychczas ZDM zalega z > płatnościami: > > BUDOWA „WOŁOSKA”: > przyczółki 213 183 > tory 303 040 > rzeczoznawca opinia 851 953 > roboty drogowe (nowa jezdnia) 928 091 > teletechnika 231 346 > estakada 1 823 093 > dodatkowe organizacje ruchu 1 359 555 (kwoty w PLN) > Nie wiem jak się obie wspaniałe firmy dogadywały, ale ja też bym nie zapłacił przed zakończeniem całości i oddaniem do użytku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: simpsi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 06:13 HURRA!!! JEST SZANSA, żE ZBANKRUTUJą!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tarantula01 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:22 > Nie wiem jak się obie wspaniałe firmy dogadywały, ale ja też bym nie zapłacił > przed zakończeniem całości i oddaniem do użytku. Z tego co wiem, to umowa ZDM z MPRD zakłada płatności częściowe po odbiorze poszczególnych etapów prac. W związku z czym owe sumy to są zaległości w płatnościach częściowych. Odpowiedz Link Zgłoś
roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:35 To ja chę być rzeczoznawcą: "rzeczoznawca opinia 851 953" Nic nie robiąc zgarniam taką kasę, będąc droższym od torów, przyczółków i teletechniki ;)). P.S. Niech MPRD odda sprawę do Sądu (są w tym dobrzy), a nie protestuje stojąc w miejscu z pracami. Odpowiedz Link Zgłoś
osservatorepolacco Siskom - wrrr 21.12.05, 10:21 Vampir_ze a kim Ty jesteś, żeby się niby reprezentować, no właśnie, kogo?? siebie/? Taki ważny jesteś, że aż MPRD wysyła Ci OFICJALNE pisma??? i NIE DLA OBWODNICY W WARSZAWIE!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tarantula01 Re: Siskom - wrrr 21.12.05, 11:22 osservatorepolacco napisał: > Vampir_ze a kim Ty jesteś, żeby się niby reprezentować, no właśnie, kogo?? > siebie/? Taki ważny jesteś, że aż MPRD wysyła Ci OFICJALNE pisma??? > > i NIE DLA OBWODNICY W WARSZAWIE!!!!! A Tobie nie przysłali? O jaka szkoda... Odpowiedz Link Zgłoś
osservatorepolacco Re: Siskom - wrrr 21.12.05, 12:10 Ja się nie zajmuję wsysztkim, co się rusza w Wawie :] mam inne, ciekawsze sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Nieudolnośc ZDM i władz miasta IP: *.compi.net.pl / *.compi.net.pl 21.12.05, 07:12 Całe trzy lata kaczyzmu w Warszawie są dowodem na nieudolność, nieskuteczność, nieefektywność. 5 tysięcy urzędników miejskich, 30 tysięcy w spółkach miejskich (w tym MPT - po co?), niejasne kompetencje, znakomite pensje, premie, nagrody, trzynastki, samochody, telefony - a rezultat na skalę podrzędnego powiatu. Utrzymanie urzędników kosztuje każdego Warszawiaka 250 zł rocznie. Przypomnijcie sobie projekty, w tym metalowe wiadukty Urbańskiego. I co - jak zwykle nic. Pisuar nie nadaje się do zarządzania 1,5 milionowym miastem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wallenrod Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 07:19 Jakim prawem ta hochsztaplerska firma dostała tyle zleceń w Warszawie??? Kto ustawiał przetargi na jej korzyść??? Wygląda na to ,że tzw."afera mostowa" to "małe piwko" w porównaniu z obecną aferą drogową. Żądam ujawnienia nazwisk właścicieli MPRD i nazwisk urzędników miejskich, którzy podpisywali kontrakty z tą "firmą" oraz ich wzajemnych powiązań. Panie Komisarzu Kochalski...ma Pan życiową szansę aby udowodnić, że zasługuje Pan na to stanowisko....sprawa MPRD do prokuratora i to natychmiast.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pissss...uar Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 08:27 tak tak do prokuratury moze wtedy zobaczycie ze zdm to banda zlodziei i nieudacznikow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:47 Jeżeli MPRD dostała tyle zleceń i je wykonała to powinna mieć pieniądze chyba ,że prezes je wyprowadził z firmy. Prokurator by się przydał napewno - ma co sprawdzać. Odpowiedz Link Zgłoś
tarantula01 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:25 Gość portalu: gość napisał(a): > Jeżeli MPRD dostała tyle zleceń i je wykonała to powinna mieć pieniądze > chyba ,że prezes je wyprowadził z firmy. > Prokurator by się przydał napewno - ma co sprawdzać. Chyba US. Prokurator to by był w przypadku np. prania pieniędzy. Bo marnotrawsto publicznych pieniędzy - to ew. zarzut co do ZDM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaceek Podobno jest bezrobocie IP: 212.160.172.* 21.12.05, 08:28 Nie rozumiem. Jak jest bezrobocie to znaczy, że ludzie chcą pracować ale nie mogą bo nie ma nic do roboty. MPRD i ZDM jak widać mają odwrotny problem - jest coś do zrobienia, a im się nie chce. Może wygnać ich na zieloną trawkę - niech tam odpoczywają, a pracę zlecić komuś kto ma za grosz odpowiedzialności, przyzwoitości i zdolności organizacyjnych? Wsród 3 milionów bezrobotnych chyba się ktoś taki znajdzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pit Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 09:06 obok KEN przy wWilanowskiej przejeżdżam codziennie i jakoś bie widziałem tam żadnych robót, nie mówiąc o robotnikach, więc za co oni chcą pieniędzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jjj Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:02 zaleglych bo od marca nic gmina nie placi Odpowiedz Link Zgłoś
roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 10:07 Przecież nie zakończyli budowy, czyli nie ma mowy o kasie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jjj Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:46 no tak tylko nie zawsze tak jest bo w przypadkach duzych robot inwestor przelewa pieniadze na bierzaco za wykonane odcinki Odpowiedz Link Zgłoś
roborobi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:27 Jeżeli jest taka umowa na piśmie to niech podadzą ZDM do Sądu, a nie protestują. P.S. Mając takiego wykonawcę też bym nie płacił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jjj Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 12:21 z wazywszy na nasze sady, to za ile lat bedzie wyrok ? to duza sprawa. Wiec do wyroku mprd juz nie bedzie, tak samo jak licznej rzeczy podwykonawcow. Puszczajac na dno mprd puszcza sie i male firmy A jesli mprd upadnie to pierwsi kase dostana pracownicy, banki i skarbowka, a podwykonawcy moze jakis marny ochlap Takie prawo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oki Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.itc.pw.edu.pl 21.12.05, 10:16 @pit - KEN jest również po drugiej stronie Solinki Służewieckiej.. @siskom - jesli to prawda to ZDM jest co najmniej tak samo umoczony jak MPRD... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tere Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:48 mprd to firma prywatna a zdm wydaje pieniadze podatnikow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KK Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.stacje.agora.pl 21.12.05, 13:31 Coś dłubią od strony metra Służew na tym odcinku KEN. Tzn. dłubali, póki śnieg nie spadł. Ale robota idzie jak krew z nosa. Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi78 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 09:50 Odnoszę wrażenie, że MPRD i ZDM są siebie warci. Tym pierwszym już nie pierwszy raz nie klei się robota, ci drudy to zgraja niekompetentnych idiotów reprezentujących sposób myślenia właściwy raczej czasom tow. "Wiesława" Gomułki. Nie dziwi zatem, że efekty "współpracy" jednych i drugich są aż tak opłakane. MPRD swoją protestomanią już dawno zasłużyło sobie na bankructwo i mam nadzieję, ze nastąpi ono jak najszybciej, natomiast w ZDM-ie teżą potrzebna jest rewolucja kadrowa i wywalernie na zbity pysk tych wszystkich gomułkowsko- gierkowskich niereformowalnych imbecyli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 10:01 sęk w tym ze w zdmie zadza ludzie wybrani przez was czyli pisowscy i ludzie kaczynskiego wiec mozecie podziekowac sobie a nie gomulce Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi78 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 10:10 Ja sobie nie mam nic do zarzucenia, nie glosowałem na PiS i Kaczkę. Natomiast co do sposobu myślenia, to jaki według ciebie sposób myslenia reprezentuje Kaczyński? Bo moim skromnym zdaniem ma on z tow.Wiesławem w tym względzie bardzo wiele wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 11:21 piszesz ze mprd dawno juz sobie zasluzylo na bankructwo to dawno to jaki jest okres ? dwa ostatnie lata ?co sa ciagle problemy z platnosciami z pieniedzmi tylko podatnikow bo z tego co wiem to prace wykonywane przez praywatnych inwestorow sa konczone i placone Ja nikogo nie bronie bo obie strony robia bardzo duze bledy Ale jak sie polityka wpie.... w dzialalnosci prywatnych firm i wyglada jakby je niszczyla to jest to w porzadku ? bo zdm to tak jak duzo osob mysli to prywatna firma a nie panstwowy zaleznie polityczny moloch ktory wadaje jak chce pieniadze z naszych podatow ze zlodziejskich vatow akcyz nawet tych durnych parkometow W przetargach stawalo zawsze kilka firm (info o przetargach jest na stronie zdm) wybrali najtansza oferte nie placili za wykonane odcinki a my kierowcy zaladowani w rurke stoimy codziennie w korkach i jestesmy narzedziem bo miasto baardzo skutecznie wykorzystuje nasze nerwy A zreszta jeszcze sie pomecze kilka miesiecy jezdzac do szkoly na ursynow stojac i wkur..... sie na to co sie dzieje na kazdym szczeblu wladzy i wynosze sie z tej dziury a wy modlcie sie ze moze te miliard dziewiecset jakimi sie chwali urzad miasta warszawy ktore ma w budzecie moze wyda i wybuduje obwodnice warszawy ale nie przez miasto tylko dookola bo jak narazie to z unii mamy tylko wiecej tanszych uzywanych samochodow i kasy ktorej nie umiemy wydac chociaz moze sie tak zdarzyc ze koleja firma ktora wygra przetarg nie bedzie miala oplacane z jakiegos widzimisie urzedasow z miasta stanie z robota a ty i inni ktorzy bedziecie sie wkurzac za to ze jeszcze jest nie wybudowana i rzadac bankructwa firmy Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi78 Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice 21.12.05, 11:30 Chłopie, stosuj intepunkcję, bo cięzko się czyta twoje teksty. MPRD zasłużyło sobie na bankructwo, gdyż oferuje w przetargach najniższe ceny, doskonale wiedząc, że za oferowaną przez siebie cenę inwestycji nie zrealizuje. Czyli oszukuje, dzięki temu wygrywa przetarg, a potem budowa się ślimaczy. A jeśli wygra kto inny, to MPRD oczywiście protestuje, bo przecież "my oferujemy najniższą cenę!" (to nic, że wziętą z sufitu) i w ten sposób blokuje inwestycje. Na tej samej zasadzie to ja bym mgób powiedzieć, że wybuduję most za 5 tysięcy złotych i też protestować, bvo mnie nie wybrali, a przecież "oferowałem najniższą cenę". I te protesty to kolejny powód tego, że życze im bankructwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 12:03 dobrze to np robili prymasa tysiac lecia, jesli jestes z warszawy to wiesz ze skonczylo sie ladny czas temu, albo to rondo zeslancow syberyjskich wtedy jeszcze nie robili np woloskiej to czemu im nie oddali pieniedzy za wykonane prace ? przeciez nie bylo rozgrzebanych ulic Widze ze jestes niezle poinformowany wiec pewnie wiesz ze miasto ustalilo z gory budzet na budowe prymasa tysiac lecia bez projektow i kosztorysow od tak z palca se wyssali Dopiero potem sie okazalo ze calkowity koszt jest kilka razy wiekrzy, ale to normalne i w takich sytuacjach do umow zawiera sie stosowne aneksy moze na woloskiej gorczewskiej czy ken albo jeszcze kilku innych tez tak jest Specjanie dla ciebie staralem sie stawiac znaki interpunkcyjne czy cos jeszcze mam zmienic ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 12:06 > Specjanie dla ciebie staralem sie stawiac znaki interpunkcyjne czy cos jeszcze > mam zmienic ? Dostaw wiecej znakow (szczegolnie przecinkow), bo nadal nie mozna Cie rozczytac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 12:18 cos jeszcze mam wstawic ? jeszcze jakis ciekawy komentarz bo nieco shodzimy z tematu Ale skoro nie radzicie sobie z czytaniem tekstu bez przecinkow, kropek. i innych znakow to poco wogole piszemy ? z czyms masz jeszcze problemy ? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 12:44 > cos jeszcze mam wstawic ? jeszcze jakis ciekawy komentarz bo nieco shodzimy z > tematu Ale skoro nie radzicie sobie z czytaniem tekstu bez przecinkow, kropek. > i innych znakow to poco wogole piszemy ? z czyms masz jeszcze problemy ? ;) Uwaga, podpowiadam: > cos jeszcze mam wstawic <kasujemy spacje przed znakiem zapytania> ? <zdanie zaczynamy wielka litera> jeszcze jakis ciekawy komentarz <tu wstawiamy przecinek> bo nieco shodzimy z > tematu <zdanie konczymy kropka> Ale skoro nie radzicie sobie z czytaniem tekstu bez przecinkow, kropek. > i innych znakow <tu wstawiamy przecinek> to poco wogole piszemy <kasujemy spacje przed znakiem zapytania> ? z czyms masz jeszcze problemy <kasujemy spacje przed znakiem zapytania> ? Koniec podpowiedzi > i innych znakow to poco wogole piszemy ? Nie wiem po co ty piszesz, skoro nie mozna cie rozczytac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:00 to po co cytas? skolo odpisujes? jednak cos lozumies a cemu nagle zmienias temat? cy to jest konflikt mprd z zdm? Zreszta polacy tacy sa, ze jeden drugiemu wytyka i jeszcze kłody rzuci. Nie ma znaczenia z jakiej branzy. Tak poza tym jestem dyslektykiem i dysgrafikiem, ale mature zdalem i studia prawie skonczylem ze wzgledu na doswiadczenie w tym co robie, a nie w tym jak pisze panie dokładny w pisaniu, dzieki mnie stoi juz kilka ładnych budynkow w tym nieszczesnym miescie. Wiem co sie dzieje w ich konflikcie i nie dziwi mnie to ze zadna ze stron do konca niechce powiedziec, wam maluczkim o co w tym wszystkim chodzi. Ale dla ciebie przeciez niema to znaczenia bo intelesuje cie jak ja pise wiec dziekuje za losmofe panie doskonaly A jeszcze cos zanim cos napiszesz to sprawdz w dokładnie w slowniku co to dyslekcja i dysgrafia i czemu puszczaja z tym przez egzaminy takich jak ja przyszłych inżynierów ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 13:14 > Zreszta polacy tacy sa, ze jeden drugiemu wytyka i jeszcze kłody rzuci. Nie ma > znaczenia z jakiej branzy. Tak poza tym jestem dyslektykiem i dysgrafikiem, ale mature zdalem i studia prawie skonczylem ze wzgledu na doswiadczenie w tym co robie, a nie w tym jak pisze panie dokładny w pisaniu, dzieki mnie stoi juz > kilka ładnych budynkow w tym nieszczesnym miescie. Jednak kolega potrafi pisac - nie mozna bylo tak od razu? Czy tez moze koledze sie nie chce, z lenistwa nie wstawia znakow, czym daje wyraz lekcewazenia rozmowcow? > A jeszcze cos zanim cos napiszesz to sprawdz w dokładnie w slowniku co to > dyslekcja i dysgrafia i czemu puszczaja z tym przez egzaminy takich jak ja > przyszłych inżynierów ;) Wiem co to jest dysleksja, jak naprawde masz problem z poprawnym pisaniem to przed wyslaniem posta wrzuc do worda, on ci poprawi czesc bledow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.support.pl 21.12.05, 13:17 A może spotkajcie się gdzieś i dajcie sobie po razie a nie p..dolcie głupot na forum bo raczej nikogo nie interesują wasze drobne dramaty!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:28 to wroc sie kilka postow wyzej bo byla normala rozmowa puki moj rozmowca nie czepil sie pisowni miodek jakis czy cos Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 13:44 > to wroc sie kilka postow wyzej bo byla normala rozmowa puki moj rozmowca nie > czepil sie pisowni miodek jakis czy cos Profesor Miodek, jesli juz ;))) Ale spokojnie, my tylko wyjasnilismy sobie pare spraw i juz wracamy do glownego watku, prosze sie nie denerwowac ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yogi Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:27 dzienkuje skozystam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Domcia Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 81.210.116.* 21.12.05, 15:11 Cholera.. twoje starania jakieś słabe.. Ani interpunkcji, ani poprawnej ortografii... Skąd ty się wiziąłeś człowieku? skonczyłeś podstawówke na 3 klasie, czy jak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 83.238.7.* 21.12.05, 15:15 > Cholera.. twoje starania jakieś słabe.. Ani interpunkcji, ani poprawnej > ortografii... Skąd ty się wiziąłeś człowieku? skonczyłeś podstawówke na 3 > klasie, czy jak? Naucz sie czytac ze zrozumieniem wtorna analfabetko - ten watek zostal juz wyjasniony i zakonczony, przeczytaj jeszcze trzy razy wszystkie posty to moze zrozumiesz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robal Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.chello.pl 21.12.05, 18:57 Gość portalu: yogi napisał(a): > dobrze to np robili prymasa tysiac lecia, chyba sobie kpisz!!! Do tej pory zdm nie może od nich wyegzekwować naprawy gwarancyjnej nierównych studzienek, dziur i garbów na asfalcie. Nie widzisz jak fatalnej jakości jest asfalt między rondem zesłańców a kasprzaka? Poza tym były dyrektor ZDM Szawłowski prawdopodobnie miał prywatny układ z MPRD i celowo podpisał niejasną umowę dopuszczającą aneksowanie na kwoty przewyższające pierwotną wartośc kontraktu. MPRD nieźle się obłowiło na tej fuszerce, dyr. Sz. pewnie też... podobno urlopy spędzał na Seszelach Odpowiedz Link Zgłoś
elpooho Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP 21.12.05, 11:06 Nie wdajac sie w spor kto kogo jest wart (pewnie ZDM faktycznie nie placi za to co powinien a MPRD nie robi tego, co powinno) to najwiekszym przekretem jest ustawa o zamowieniach publicznych. Jesli ktos sie dziwi, ze MPRD wygrywa przetargi, to powinien zajrzec do tejze ustawy. Przetargi sa tak organizowane, ze jedynym naprawde liczacym sie kryterium jest cena. Nie ilosc rozbabranych inwestycji, jakosc uslug itd tylko cena. Ten, kto oferuje najmniej - wygrywa. MPRD oferuje najmniej - zdobywa kontrakt - tnie koszty - samo pewnie nie placi podwykonawcom - itd. az do nastepnego przetargu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wsw Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP IP: *.chello.pl 21.12.05, 11:13 ustawa pozwala na wykluczenie wykonawcy, ktory wczesniej juz nawalil. to wina urzednikow Odpowiedz Link Zgłoś
tarantula01 Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP 21.12.05, 11:29 Gość portalu: wsw napisał(a): > ustawa pozwala na wykluczenie wykonawcy, ktory wczesniej juz nawalil. > to wina urzednikow Ale żeby powiedzieć: Ta firma nawaliła i wykluczamy ją, to musi zapaść prawomocny wyrok w sprawie tego nawalenia. W przeciwnym wypadku nic z tego wykluczenia nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oki Re: Warszawa pierwsza buduje IV RP IP: *.itc.pw.edu.pl 21.12.05, 11:54 Szanowni Państwo, ustawa o zamówieniach publicznych jest nienajlepsza oględnie mówiąc, ale daje tez możliwość odrzucenia oferty ze względu na rażące odstępstwo cenowe. Jeżeli inwestor ma jaja (czytaj mysli i wydaje pieniądze - ok 1-2% sumy projektu na konsultacje i weryfikacje projektu PRZED realizacją) to z opinią fachowca od KNR-ów i wreszcie z AKTUALNĄ inweentqaryzacją w ręku wygrywa w cuglach wszelkie sprawy o odrzucenie najniższej oferty. Jak dekiel - bo inaczej nazwać nie można takiego dyrektora, skąpi po gomułkowsku 30 tysięcy na ekspertyzę do inwestycji za 1,5 miliona to powinien być skazany na przekopanie całej budowy łopatą!!! Serdecznie nie lubię obu stron sporu ZDM vs. MPRD ale chciałbym zapytać czy ktoś z Ratusza bądź z NIK-u sprawdził sumy przelane za roboty do MPRD i porównał z ilością wykonanych prac? Jeśli zapłata dotychczasowa plus/minus odsetki odpowiada postępowi prac to wina MPRD a jeśli nie to ZDM-u i już. Ale na odpowiedź na takie pytanie kosztuje właśnie jakieś 30 tysięcy. Sprawiedliwość może być ślepa, ale na pewno nie może być bezkosztowa. Odpowiedz Link Zgłoś
burek_polny Moze nareszcie MPRD zbankrutuje. 21.12.05, 12:26 Oczysciloby to atmosfere i pozwolilo dokonczyc rozgrzebane inwestycje. Poza tym byloby to dosc istotne w ocenie wiarygodnosci ich oskarzen o to, ze to ZDM jest przyczyna ich klopotow. MPRD musi zalezec na tym, by wszyscy uwierzyli w ich brednie. Jesli przy tym klamia, ryzykuja niewiele, bo winnemu wolno sie bronic, nawet klamiac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ProkuratoR Re: Moze nareszcie MPRD zbankrutuje. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:31 Dowody na zarzuty jednych i drugich burku polny, a moze lincz bez sprawy? To normalne w polsce skoro prawo kuleje na każdym kroku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc A wiec ci co nie umieja remontowac to MPRD !? IP: *.molgen.mpg.de 21.12.05, 13:33 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: *** Re: A wiec ci co nie umieja remontowac to MPRD !? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.05, 13:49 Skoro nie umieja to nie jezdzij po Prymasa Tysiąclecia, Broniewskiego, Rakowieckiej omijaj rondo zeslańców sybryjskichchociaz przepraszam ze nie wymienie wszystkich ulic, bo niemam przy sobie planu i spisu no bo przeciez przez wiele lat itnienia tej firmy nic nie robili i dopiero teraz wzieli sie za rozgrzebywanie Wołoskiej, Górczewskiej i KEN. Odpowiedz Link Zgłoś
dziedzicznacytadelafinansjery A może oni liczyli na coś inego? 21.12.05, 14:38 A może to jest tak, ze oni liczyli na zastosowania znanej metody: na wygrywamy rpzetarg najtańszą ceną, a potem jedziemy na aneksach i w końcu budowa kosztuje drożej niż przy wybraniu oferty w przetargu najdroższej? Tylko że z tą ekipą władz miejskich okazao się to niemożliwe? Mozliwe to? A ktoś ma pomysł co z tym MPRD zrobić? Czy jest w ogóle jakiś sposób? Czy tylko bomba i fizyczna likwidacji firmy MPRD? A miasto niech wybierze nowego wykonawcę, a pozostałości po MPRD na budowach niech wywizeie na wysypisko. Bedzie szybciej, niż czekać aż oni się w końcu ruszą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiedzący więcej Re: A może oni liczyli na coś inego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 15:26 A ktoś ma pomysł co z tym MPRD zrobić? Nic nie da się zrobić. Tą firmą rządzi chora przychicznie baba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiedzący lepiej Re: A może oni liczyli na coś inego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.05, 15:31 A ktoś ma pomysł co z tym MPRD zrobić? > > Nic nie da się zrobić. > Tą firmą rządzi chora psychicznie baba. /sorki za błąd/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartezz Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 217.153.29.* 21.12.05, 14:50 nie wolno nigdy, przenigdy tej firmie pozwolic na wziecie udzialu w jakimkolwiek przetargu!!!!!!! to jest najgorsza z mozliwych firm na runku w polsce - przedstawicieli/wlascicieli tej firmy powinno sie skazac na 100 lat wiezienia za OLBRZYMIA SZKODE SPOLECZNA!!!!! spojrzmy na inwestycje w okolicach marsa - ostrobramskiej - grochowskiej tam przez 2 miesiace zbudowano wiecej niz tu mprd przez 1,5 roku!!!! jak widac mozna, i tu jakos nikt sie nie skarzy ze zdm zalega z milionami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oki Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.itc.pw.edu.pl 21.12.05, 16:37 a to z ciekawości zapytam jakie było zabezpieczeniebankowe na wykonywane roboty??? znaczy konkretnie w jakiej wysokości 100 tysięcy??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wadui Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 157.25.119.* 21.12.05, 17:10 Warszawie gratulujemy Kaczora a nie MPRD Odpowiedz Link Zgłoś
arvelli Kaczyński i spółka... 21.12.05, 18:37 ..Oni mają małe wymagania.raz się przejechał autobusem ( niektórzy uważają że PIERWSZY RAZ ) i do dziś się chełpi że właczył warszawiakom ogrzewanie, ale zapomniał baran jeden je wyłączyć i pzrez jakąś złośliwość nawet w lato grzeją.teraz przenieśli się do pałacyku---ciekawe co dalej spie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bielu Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 87.207.227.* 21.12.05, 18:31 ZDM winien kase?? Za co?? Za to że MPRD nic nie robi?? Bez urazy ale chodze tamtędy do szkoły co dziennie i raz moze dwa razy widziałem żeby na tym skrzyżowaniu i wiadukcie było coś robione !!! Za co oni chcą pieniądze?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: none Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: *.aster.pl 21.12.05, 20:33 Jak zwykle Wybiórcza pokazuje tylko część prawdy. Prawdą jest, że MPRD jest na skraju bankructwa - firma wygrała tyle przetargów, że nie była w stanie zapewnić odpowiedniej ilości sprzętu i pracowników. Prawdą jest, że termin zakończenia robót został przekroczony. I koniec prawda w Gazecie. Natomiast autorom nie chciało się sprawdzić się przynajmniej dwóch rzeczy: 1. Czy naprawdę ZDM zalega z pieniędzmi 2. Z czyjej winy powstało opóźnienie Może ja podpowiem: przez długi czas na budowie nie działo się nic. Z powodu źle przygotowanej dokumentacji technicznej - vide sławne już łożyska pod estakadę. Z druiej strony, MPRD nie robił zbyt wiele - torowiska mógłby skończyć znacznie wcześniej. Podobno przekładali kable - ale jakie kable, po co, dlaczego, skąd, dokąd - tego nie wiadomo. Nie wiadomo, czy to przekładanie było konieczne, nie wiadomo, czy było uwzględnione w dokumentacji. TEGO się autorom nie chciało sprawdzać. Tak samo, jak "zapomnieli" spytać w MPRD o przykład owej "dodatkowej" roboty, którą MPRD wykonało. Przecież znacznie prościej jest napisać jednostronny artykuł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Re: Konflikt MPRD z ZDM przeniósł się na ulice IP: 195.136.143.* 21.12.05, 21:20 popieram działania MPRD , bo to w końcu po stronie inwestora (ZDM) jest usunięcie błędów dokumentacji. Skoro błędy , to logiczne że dodatkowe koszty realizacji na ich usunięcie.!! Tylko dokładna analiza całej dokumentacji, a nie jednostronny artykół oraz wola sensownej współpracy , może doprowadzić do sukcesu, to jest terminowej realizacji. Widać że tej woli brakuje i to po obu stronach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Damian Inżynierowie, dokumentacja, dyrekcja ZDM IP: *.compi.net.pl 21.12.05, 21:57 Przy prowadzeniu każdej budowy prowadzony jest dziennik budowy. I tak jest przy wszystkich robotach prowadzonych przez MPRD. Te dzienniki pełne sa wpisów zarówno inżynierów drogownictwa MPRD jak i ZDM. I tutaj inżynierowie obydwu stron (inwestora i wykonawcy) są nadzwyczaj zgodni - przy kolejnych sygnalizowanych problemach są podpisy obydwu stron. Problem leży w decydentach - dyrekcji ZDM. Politykierstwo i stanowiska obsadzone przez ludzi każdej możliwej profesji oprócz drogownictwa i budownictwa robią swoje. Czy wyobrażacie sobie, że konstrukcją i produkcją samochodów mogą zajmować się nauczyciele poloniści, etnografowie, historycy? Na stronach internetowych MPRD znajduja się skany dzienników budów i różnego rodzaju pism. Ta cała dokumentacja świadczy o totalnej amatorszczyźnie ZDM jako inwestora. Być może nie jest to cała prawda ale daje do myślenia. www.mprd.pl/index.php?sec=1 Odpowiedz Link Zgłoś