Dodaj do ulubionych

opłaty za wjazd do centrum Warszawy

27.12.07, 11:34
co sądzicie żeby wzorem Londynu wprowadzić opłaty za wjazd do
centrum Warszawy, np. 10 zł w dni robocze w godzinach 6-20. Za
centrum moglibyśmy wstępnie przyjąć obszar ograniczony Wisłostradą,
Słomińskiego, Okopową, Grójecką i Trasą Łazienkowską. Później
ewentualnie możnaby to centrum rozszerzyć.
Obserwuj wątek
    • Gość: płyń z Wisłą! Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 11:43
      Sądzę że powinieneś sobie kupić kawałek roli i tam możesz wedle uznania ograniczać ruch nawet całodobowo.
      Natomiast w Warszawie nie ma ani sensu ani takiej potrzeby.
      Brak obwodnic spowoduje zakorkowanie nielicznych dróg alternatywnych i dojazdów do nich a w korkach będą stały także autobusy.
      Z kolei powstanie obwodnic wystarczy by odciążyć centrum - z tego co mi wiadomo, 50% ruchu w centrum tworzą samochody jadące tam tranzytem z jednej dzielnicy do innej.
    • sibeliuss Jestem za. 27.12.07, 11:58

      • Gość: płyń z Wisłą! Re: Jestem za. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 12:38
        A po co?
    • Gość: he he he Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy IP: *.chello.pl 27.12.07, 12:55
      aron2004 napisał:

      > co sądzicie żeby wzorem Londynu wprowadzić opłaty za wjazd do
      > centrum Warszawy, np. 10 zł w dni robocze w godzinach 6-20. Za
      > centrum moglibyśmy wstępnie przyjąć obszar ograniczony Wisłostradą,
      > Słomińskiego, Okopową, Grójecką i Trasą Łazienkowską. Później
      > ewentualnie możnaby to centrum rozszerzyć.

      wprowadzić opłaty wjazdowe, a przy tym poszerzyć strefę parkowania płatnego z
      wyłączeniem opłat za pojazdy podatników miejscowych.
    • Gość: płyń z Wisłą! Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 13:00
      Obwodnice i inne trasy bezkolizyjne.
      maps.google.com/?q=London,+UK&ie=UTF8&ll=51.500152,-0.126236&spn=0.09532,0.332336&z=12&om=1
      Dopiero potem ograniczać ruch.
      Czy my Polacy musimy zawsze wszystko robić od końca i na odwrót?
      • Gość: he he he Re: Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: *.chello.pl 27.12.07, 13:31
        tak, tak sabotarzysto
        wiesz że jak nie będzie wzmożonego ruchu to się nie uda przeprowadzić
        "obwodnic" przez miasto

        dlatego opłaty wjazdowe, perkomaty i parkingi ze zwolnieniem tu zamieszkałych
        podatników i mieszkańców

        a jak nie to niech ta wasza bufetowa pokuje manatki i spie..
        • Gość: płyń z Wisłą! Re: Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 13:38
          Kierowcy płacą ciężką kasę w cenie paliwa. To jest kasa na drogi.
          Od lat w W-wie buduje się tyle co nic a czasy kaczej ekipy to już dno den.
          Gdzie kacza ekipa wtopiła moją kasę?
          > wiesz że jak nie będzie wzmożonego ruchu to się nie uda przeprowadzić
          > "obwodnic" przez miasto
          'Będzie'?? To co stoi codzienne na moście Grota albo na Marynarskiej?
          • Gość: he he he Re: Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: *.chello.pl 27.12.07, 14:11
            Gość portalu: płyń z Wisłą! napisał(a):

            > Kierowcy płacą ciężką kasę w cenie paliwa. To jest kasa na drogi.
            > Od lat w W-wie buduje się tyle co nic a czasy kaczej ekipy to już dno den.
            > Gdzie kacza ekipa wtopiła moją kasę?
            > > wiesz że jak nie będzie wzmożonego ruchu to się nie uda przeprowadzić
            > > "obwodnic" przez miasto
            > 'Będzie'?? To co stoi codzienne na moście Grota albo na Marynarskiej?

            to twoja krnąbrność do przeinaczania

            jak będą opłaty wjazdowe to wieśniactwo będzie jeździć autobusami

            ruch trzeba monitorować, a opłaty mają służyć regulacjom jego natężenia
            • Gość: płyń z Wisłą! Re: Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 14:21
              > jak będą opłaty wjazdowe to wieśniactwo będzie jeździć autobusami
              co, jakieś kompleksiki wyłażą? buhahaha.
              > ruch trzeba monitorować, a opłaty mają służyć regulacjom jego natężenia
              Po tej twojej 'regulacji' nastąpi totalna zapaść dróg typu Marynarska-Rzymowskiego, Prymasa-Banacha, Okopowa-Towarowa, Powstańców itd. bo te 50% co jedzie przez centrum tranzytem rzuci się na boczne trasy żeby ominąć centrum a na tych bocznych drogach nie ma dostatecznej przepustowości.
              • Gość: aron Re: Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: 83.238.201.* 27.12.07, 14:43
                chodzi o to żeby tranzytem jeździć przez Leszno Błonie Pruszków
                • Gość: as Re: Proponuję wzorem Londynu zbudować obwodnice IP: 81.210.38.* 30.12.07, 15:45
                  > chodzi o to żeby tranzytem jeździć przez Leszno Błonie Pruszków
                  Bredzisz, ile osób pojedzie z Ursynowa na Wolę przez Pruszków i
                  Leszno???
                  • aron2004 Berlin daje przykład 02.01.08, 09:33
                    Berlin wprowadził naklejki za wjazd do centrum po 5 euro, z tym że
                    naklejka nie może być sprzedana posiadaczowi samochodu
                    wyprodukowanego przed 1 stycznia 1996 roku. Podobnie można zrobic w
                    Warszawie tylko niech naklejka kosztuje 5 złotych no i może wiek
                    samochodu niech będzie trochę większy, tak powiedzmy do 15 lat.

    • warzaw_bike_killerz Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy 27.12.07, 14:37
      Mysle, ze masz racje. Koniec z plebsem jezdzacym bez celu po miescie.
      Sloma z butow, szrotwagen i juz mysli, ze z niego panisko, co do bydlowozu nie
      wsiadze. Dowalic mu podatek ekologiczny w skali roku do 200% wartosci szrota,
      podniesc ceny benzyny, wprowadzic talony dla transportowcow (z tansza benzyna -
      przeciez nie chcemy, zeby ten slomiak musial placic wiecej za ryz w swoim
      sklepie), postawic bramki z wjazdem i koniecznie posterunki z kontrola
      dokumentow uprawniajacych do wjazdu (mozna oprocz samej oplaty z wjazd
      wprowadzic karnety VIP-owskie - nie kazdemu bedzie sie chcialo stac z holota co
      przez miesiac zbierala aby wjechac do centrum).
      W tej oplacie sa pewne korzysci.
      Oczywiscie bardzo chetnie zaloze firme pobierajaca oplaty. Wszak kasa nie moze
      tak przechodzic kolo nosa. Plebsowi wcisniemy, ze to w trosce o ich zdrowie,
      bezpieczenstwo i rownosc. Oligarchia musi sie zawezyc. Klasa srednia aspirujaca
      do tytanow pracy powinna zostac wyrwana z korzeniami i szybko znalezc sie tam,
      gdzie ich miejsce. Razem z reszta bezrobotnych. My sie wyzywimy.
      • Gość: aron Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy IP: 83.238.201.* 27.12.07, 14:42
        z podniesieniem ceny benzyny przesadzasz, nie ma sensu walczyć z
        samochodziarzami na wsiach i w małych miasteczkach, bo tam nie ma
        korków i nawet jak w każdym gospodarstwie będzie po 5 golfów to
        korków nie będzie. Nadmiar samochodów jest problemem tylko w
        centrach wielkich miast, po wsiach i malych miasteczkach niech sobie
        jeżdżą do woli.
        • warzaw_bike_killerz Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy 27.12.07, 15:01
          Nie powiesz mi, ze na wsi, to samochod jest potrzebny, aby z remizy do chalupy
          dojechac. Oni przyjezdzaja do miast ze swoimi dziouchami i laza po lumpexach
          szukajac wyjsciowych garniturow do kosciola. Jak im wszystkim benzyny nie
          podniesiesz, to beda generowac zwiekszony ruch za bramkami wjazdowymi - bez
          sensu. Trzeba odcinac przyczyny, a nie ograniczac skutki! Inaczej zabawa jak
          kotek z myszka.
          • Gość: aron Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy IP: 83.238.201.* 27.12.07, 15:11
            ale właśnie m.in. po to jest ta opłata, żeby ludzie ze wsi
            zostawiali samochód pod miastem np. w Piasecznie czy Otwocku i dalej
            jechali koleją albo busem. Choć i tak przyjezdni to bardzo mały
            generator ruchu w wielkich miastach, wystarczy spojrzeć na
            rejestracje - 80-90% samochodów ma rejestracje miejscowe.
            • Gość: aron Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy IP: 83.238.201.* 27.12.07, 15:16
              jest wiele wsi w Polsce ( zresztą nie tylko w Polsce ale też w
              Czechach czy Niemczech) gdzie pociagów w ogóle nie ma, a autobus
              jeździ 2-3 razy dziennie tylko w dni robocze. Tak że tam samochód
              jest absolutnie potrzebny i nie ma sensu nakładać żadnych opłat na
              ich właścicieli, pod warunkiem że nie wjeżdżają do centrum wielkiego
              miasta. Natomiast w Warszawie, gdzie co 5 minut jedzie tramwaj czy
              metro do centrum to chyba nie ma większego sensu uparte wpychanie
              się do centrum samochodem.
              • warzaw_bike_killerz Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy 27.12.07, 15:33
                Ale czemu tak nie lubisz Piaseczna, czy Otwocka - dlaczego oni maja miec
                problemy z powodu Twojej pazernosci na pieniadze z tych wiesniakow. Gdy
                Piaseczno zarzadzi oplaty z wjazd do centrum, to gdzie maja zostawic samochody
                wiesniaki? W Magdalence? A jak w Magdalence za przejazd trzeba bedzie zaplacic,
                to gdzie maja zostawic swoje samochody? W oborze pod domem? Lepiej podniesc cene
                benzyny. I ropy. Przyczyne zwalcz, skutek odniesiesz!
                • Gość: aron Re: opłaty za wjazd do centrum Warszawy IP: 83.238.201.* 27.12.07, 16:00
                  to już problem Piaseczna i Otwocka co oni z tym fantem zrobią. Może
                  np. Góra Kalwaria wybuduje ogromne parkingi dla wieśniaków żeby
                  mogli tam się przesiadać na busy do Warszawy i będzie trzepać kasę z
                  opłat za parkowanie
                  • Gość: płyń z Wisłą! Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 16:04
                    na zachodzie buduje się po kilka autostrad do miasta, żeby je dobrze skomunikować.
                    U nas autostrady nie ma (ewenement na skalę Europy), różni pseudo-ekolodzy zawzięcie walczą z jej budową i kombinują jak pogorszyć skomunikwanie.
                    • warzaw_bike_killerz Re: Mentalność zachodnia kontra nasza 27.12.07, 16:13
                      U nas robi sie zasieki z pomniejszych miast - maja stanowic parkingi, cele
                      dojazdow, itp. Do Warszawy te wszystkie wsioki, niczym Jurant ze Spychowa na
                      zamek krzyzacki.
                      • Gość: aron Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: 83.238.201.* 27.12.07, 16:45
                        ale to właśnie w Londynie wprowadzono opłaty za wjazd do centrum
                        samochodem, przymierza się do tego też Sztokholm
                        • warzaw_bike_killerz Re: Mentalność zachodnia kontra nasza 27.12.07, 16:52
                          Ale to, ze w Londynie, to juz taki nieswiezy kotlet, ze az strach, ze dopiero
                          teraz sie o tym dowiedziales! W Oslo wprowadzono oplaty za wjazd do "centrum"
                          juz okolo roku 1990.

                          Wszystkie oplaty, beda mogly przyspieszyc budowe swiatyni opacznosci.
                        • Gość: płyń z Wisłą! Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 17:08
                          Tyle że tam najpierw powstały autostrady, drogi szybkiego ruchu i dobry zbiorkom.
                          Wtedy za pomocą ograniczeń można coś jeszcze bardziej ulepszyć (bo np. dzięki temu autobus pojedzie faktycznie szybciej i kierowcy pojadą szybciej).
                          A u nas robi się to na 'hura', bez pomyślunku nad skutkami (przez co będzie gorzej a nie lepiej), byle coś przeciw komuś - mentalność rodem z Przyjaznego Miasta i Zielonego Mazowsza, z wiecznie włączonym problematorem.
                          I chyba często motywacja jest taka jak poniżej:

                          Gdy wieczorne zgasną zorze,
                          zanim głowę do snu złożę,
                          modlitwę moją zanoszę,
                          Bogu Ojcu i Synowi.
                          Dopie..ie sąsiadowi!
                          Dla siebie o nic nie proszę,
                          tylko mu dosrajcie, proszę!
                          Kto ja jestem?
                          Polak mały! Mały, zawistny i podły!
                          Jaki znak mój? Krwawe gały!
                          Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna!
                          Zniszczcie tego sku..syna!
                          Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada!
                          Żeby mu okradli garaż,
                          żeby go zdradzała stara,
                          żeby mu spalili sklep,
                          żeby dostał cegłą w łeb,
                          żeby mu się córka z czarnym
                          i w ogóle, żeby miał marnie!
                          Żeby miał AIDS ? a i raka,
                          oto modlitwa Polaka!
                          • Gość: he he he Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.chello.pl 27.12.07, 17:31
                            Gość portalu: płyń z Wisłą! napisał(a):

                            > Tyle że tam najpierw powstały autostrady, drogi szybkiego ruchu i dobry zbiorko
                            > m.
                            > Wtedy za pomocą ograniczeń można coś jeszcze bardziej ulepszyć (bo np. dzięki t
                            > emu autobus pojedzie faktycznie szybciej i kierowcy pojadą szybciej).
                            > A u nas robi się to na 'hura', bez pomyślunku nad skutkami (przez co będzie gor
                            > zej a nie lepiej), byle coś przeciw komuś - mentalność rodem z Przyjaznego Mias
                            > ta i Zielonego Mazowsza, z wiecznie włączonym problematorem.

                            a ty dalej swoje, najpierw chcesz wstwić koze, a póżniej ją odebrać,
                            żeby wszyscy ulge odczuli.

                            i niech by już wszyscy od Podhala aż po Sopot opłaty wprowadzili
                            to wymyślisz oszczędność na wprowadzaniu tych opłat w Warszawie
                            • Gość: płyń z wisłą! Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 17:45
                              Jak na razie to nie padł żaden MERYTORYCZNY argument.
                              Padają natmiast argumenty że 'tak jest w Londynie' (tylko jak już wzorujemy się na nich, to dlaczego nie zaczniemy od autostrad jak oni??).
                              Albo chęć dowalenia tym z 'blachosmrodów', 'wsiokom' itp, żeby nie mieli za dobrze (Gdy wieczorne zgasną zorze itd...).
                              • Gość: he he he Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.chello.pl 27.12.07, 17:59
                                Gość portalu: płyń z wisłą! napisał(a):

                                > Jak na razie to nie padł żaden MERYTORYCZNY argument.
                                > Padają natmiast argumenty że 'tak jest w Londynie' (tylko jak już wzorujemy się
                                > na nich, to dlaczego nie zaczniemy od autostrad jak oni??).
                                > Albo chęć dowalenia tym z 'blachosmrodów', 'wsiokom' itp, żeby nie mieli za dob
                                > rze (Gdy wieczorne zgasną zorze itd...).

                                oni zaczeli od metra i trasy szybkiego ruchu dobiero budowali przy 10 mln
                                zaludnieniu aglomerqacji co z kolei to zaludnienie podwoiło.
                                Obliczają że po olimpiadzie może przybyć kolejne 10mln na skutek rozbudowy
                                infrastruktury drogowej.

                                A co unas z metropolią warszawską tym wianuszkiem chołoty, która po wessaniu ma
                                na równi finansować rozbudowe Warszawy ?
                                • Gość: płyń z Wisłą! Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 18:44
                                  > oni zaczeli od metra i trasy szybkiego ruchu dobiero budowali przy 10 mln
                                  > zaludnieniu aglomerqacji co z kolei to zaludnienie podwoiło.
                                  Inne duże miasta w Polsce mają już dostęp do autostrady ale jakoś im się nie podwoiło.
                                  • Gość: he he he Re: Mentalność zachodnia kontra nasza IP: *.chello.pl 27.12.07, 18:58
                                    Gość portalu: płyń z Wisłą! napisał(a):

                                    > > oni zaczeli od metra i trasy szybkiego ruchu dobiero budowali przy 10 ml
                                    > n
                                    > > zaludnieniu aglomerqacji co z kolei to zaludnienie podwoiło.
                                    > Inne duże miasta w Polsce mają już dostęp do autostrady ale jakoś im się nie po
                                    > dwoiło.

                                    to niech przyjeżdźają do Warszawy z tych łąk zielonych...
                                    tęskniących za Polską, normalnością i niech zasrają każdy kąt
                                    bo ku.. nic innego nie potrafili i nie potrafią
                                    • Gość: płyń z Wisłą! 0% meritum, 100% jadu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 19:05
                                      typowe dla zwolenników PiS, LPR...
                                      • Gość: he he he Re: 0% meritum, 100% jadu IP: *.chello.pl 27.12.07, 21:21
                                        Gość portalu: płyń z Wisłą! napisał(a):

                                        > typowe dla zwolenników PiS, LPR...

                                        tak, takie treści i tytuły jaki płyn z wisły,
                                        tylko czemu ci tak zależy płynąc na wierzchu w tym płynie
    • Gość: gość Jestem za :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 19:03
      albo opłaty albo ruch po ścisłym centrum ograniczyć wyłącznie do samochodów osób
      tam mieszkających i samochodów dostawczych. Reszta może jechać tramwajem lub
      autobusem.

      To, co się dzieje teraz, to najzwyklejszy idiotyzm. Pobudowano parkingi
      Park&Ride i nikt z nich nie korzysta, bo nie zrobiono żadnych ograniczeń ruchu.
      Opłaty za wjazd do centrum powinna być wyższa niż parkowanie na parkingach
      Park&Ride i od biletów KM tak, by wjazd do centrum samochodem był nieopłacalny.

      JESTEM CAŁKOWICIE ZA!
    • dorsai68 aron, ty nieudolnie prowokujesz, czy 30.12.07, 13:15
      zbierasz jakieś do jakiegoś przekrętu?
      ten sam wątek twojego autorstwa jest na warszawskim i wrocławskim forum.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=73770063
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka