Dodaj do ulubionych

fajna jazda z ZTM

IP: *.chello.pl 13.07.08, 21:46
Jechałem dziś, tzn. 13 b.m. do Legionowa. Oboje mamy bilety kwartalne, zwane
kartami miejskimi. Grzecznie zakupiliśmy bilety jednorazowe, aby nie okradać
ZTM i je skasować po przejechaniu tzw. "strefy". Niestety Nasze bilety okazały
się nieważne! Jakby był Kanar to dostalibyśmy 3 kary: 1) kupno biletu, którego
nie można skasować,2) kara należna ZTM 3) kupno nowego biletu, bo przecież
kanary wypychają z autobusu.

A żeby było ciekawiej, to dziś 13.07,2008 godz 21:30, jeżeli chodzi o bilety
jednorazowe to istnieje jedna taryfa za 2.80.
Obserwuj wątek
    • valczak Re: fajna jazda z ZTM 13.07.08, 22:53
      Nie moga Cie wyrzucic z autobusu! Dostajesz mandat za przejazd ktorego nie oplaciles i ten mandat sluzy jako bilet! Wiec juz niczego nie dokupujesz
      • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 14.07.08, 23:07
        To chyba nigdy nie widziałeś akcji "kanarów". Ich standardowa procedura: "to
        wysiadamy..."
        Wiesz jak był bym sam albo z kumplami to mógłbym podyskutować nt regulaminu. A
        jak jestem z kobietą a na przeciw 3 rosłych debilów chętnych na kasę, to się
        robi niebezpiecznie.
        Chyba znasz kontrole tylko s regulaminu!
    • Gość: Paweł Re: fajna jazda z ZTM IP: 212.180.147.* 13.07.08, 23:06
      Ja już ochłoniesz, to napisz co się z tymi kupionymi biletami stało, że były nieważne.
      I jeszcze napisz coś o tej magicznej dacie (13.07 21:30).
      • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 14.07.08, 23:12
        Już ochłonąłem! Z biletami nic się nie stało. Są w moim portfelu. Mam 4 szt.
        jakbyś chciał kupić. Chyba tak, bo się tak dopytujesz.
        A data to: 13 lipca godz. 21:30 (czyli w pół do dziesiątej)

        jeszcze coś? Wytłumaczyć na wskazówkowym?
    • Gość: Rychu Re: fajna jazda z ZTM IP: *.spray.net.pl 14.07.08, 02:03
      > Grzecznie zakupiliśmy bilety jednorazowe, aby nie okradać
      > ZTM i je skasować po przejechaniu tzw. "strefy".

      Hehehe... Nastepny nie umie czytac taryfy ze zrozumieniem, a potem
      moze bylby jek po gazetach, ze mandat zaplacil. Bilet 1 strefy
      (miejskiej) nie da sie skasowac w strefie 2 (podmiejskiej). Trzeba
      bylo sie zaopatrzyc w bilet czasowy (20, 40-minutowy) i jego
      skasowac po wyjechaniu z miasta.
      • Gość: Rosa Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 14.07.08, 11:41
        Należy kupic bilet 20 lub 40 minutowy i mozna go wtedy nawet skasować w 1 strefie, nie trzeba czekać aż się dojedzie do przystanku granicznego. oczywiście trzeba tak skasować aby starczyło czasu na dojechanie do miejsca docelowego.
        • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 14.07.08, 23:29
          do Rosa

          Dzięki za info. Aż tak często nie jeżdżę, żeby się znać na takich
          oszczędnościach. Od 20 lat jeżdżę na miesięcznych lub kwartalnych. Jednorazowe
          czy dobowe to są rzadkie przypadki. Cały dowcip polegał na tym, że chciałem
          zapłacić za ten przejazd (2x 2.80) a nie mogłem. A jakby wsiadł kanar, to byłbym
          winny.
          Dostępność biletów w kioskach to już inna sprawa
      • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 14.07.08, 23:23
        Ale z Ciebie kurna cfaniak! Nowa taryfa biletowa jest od 1 1/2 miesiąca. Owszem,
        mogłem przeczytać taryfę biletową, ale po zaistnieniu tej sytuacji czytałem ją 3
        razy i dopiero za trzecim razem udało mi si wyczytać, że jak ktoś chce jechać do
        Jabłonny z Legionowa (lub odwrotnie) to trzeba zapłacić 4.10.
        Taryfa biletowa jest niejasna! Korzystam z ZTM od 20 lat!
        Jak ma się bilet kwartalny, to nie jest się na bieżąco ze wszelakimi dziwnymi
        pomysłami ZTM.
        kupiłem standardowo 2 bilety i byłem gotowy zapłacić 5.60 za ten przejazd, który
        wg taryfy kosztuje 4.10 i nie mogłem. To już coś nie tak!
        A co z cudzoziemcami? W Anglii "Kanar" mnie w autobusie poinstruował co i jak, a
        w Polsce to nawet się porozumieć nie potrafią, a co dopiero o informacji...
        • Gość: Paweł Re: fajna jazda z ZTM IP: 212.180.147.* 14.07.08, 23:37
          A ten za 4.10 zł to jaki bilet?
          Ja jadąc z Legionowa do Jabłonny skasowałbym czasówkę za 2,00 ale chyba się nie
          znam :(
          • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 14.07.08, 23:44
            Ja też się nie znam na nowej taryfie. Grzecznie chciałem zapłacić tak jak to
            było przez kilka ładnych lat: mając okresowy "miejski" (teraz 1 strefa) dokupić
            równowartość przejazdu jednorazowego.
            A tu "bryndza z oscypkiem" :(
            Na pewno osoby, które tam mieszkają lub często jeżdżą - potrafią lepiej
            zorganizować ten przejazd.
            Ja tylko chciałem zasygnalizować, jak niebezpieczna jest ta nowa taryfa.
            Zwłaszcza dla osób przyjezdnych, a już w ogóle dla obcokrajowców.
            • Gość: Paweł Re: fajna jazda z ZTM IP: 212.180.147.* 14.07.08, 23:53
              Dokładnie zrobiono to na prośby pasażerów. Właśnie w starej taryfie nie było żadnych dopłat do "okresowych" czy też dokupywania. Jeżeli przekraczałeś strefę musiałeś mieć bilet na obie strefy lub zerwać umowę przewozu wysiadając i zaraz wsiadając (taki absurdzik). Teraz możesz sobie dokasowywać bilety jak wygodniej.
              Widzę, że ani nowej ani starej taryfy nie potrafiłeś zrozumieć :)
              • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 15.07.08, 00:02
                W starej taryfie nie było żadnego zrywania umowy i wysiadania (chyba, że Ty to
                robiłeś - brawo dla intelektu). A nawet jak robiło się taką gimnastykę to
                kupowałeś JEDEN bilet. Czyli koszt jednorazowego biletu obecnie to 2.80. A Ty
                jadąc "za miasto" musisz zapłacić 4.10.
                I nie pisz mi o 20 minutowych, bo jak trafisz na korek, to nie zdążysz biletów
                skasować.
                • Gość: Paweł Re: fajna jazda z ZTM IP: 212.180.147.* 15.07.08, 00:35
                  Skoro nie było problemu ze strefami czemu na stronie ZTM przy opisie nowej taryfy napisano "uproszczone zostały zasady przekraczania stref"?
                  A ile było spraw spornych z nieścisłym przepisem to poszukaj w archiwum tej grupy. I powiedz mi w końcu - stąd wziąłeś to 4,10 zł?
                  • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 15.07.08, 19:41
                    errata 4,20 zł
                    Wiesz, ZTM często się tłumaczy, że coś polepsza, a w rzeczywistości pogarsza.
                    • Gość: Paweł Re: fajna jazda z ZTM IP: 81.210.87.* 16.07.08, 08:30
                      Dobra, słucham konkretów - co się pogorszyło?
                      To, że nie potrafisz zrozumieć zapisów nowej taryfy? Współczuje.
                      • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 16.07.08, 18:36
                        To słuchaj dalej!

                        Zobacz na ilość i częstotliwość linii. Oparcie większości komunikacji o
                        niedokończoną linię metra. Komunikacja może i jest nawet znośna, pod warunkiem,
                        że każdy jedzie do centrum (metra). Połączenia pomiędzy ościennymi dzielnicami
                        już nie są tak "wspaniałe".

                        Ale dla Ciebie i tak "mleko ma najszybszy transport".
                        • Gość: Paweł Re: fajna jazda z ZTM IP: 212.180.147.* 16.07.08, 18:42
                          Zacząłeś od narzekania na taryfę. Chciałem usłyszeć co ma gorszego od poprzedniej, ale dowiedziałem się, że cały świat jest be...
                          Po raz drugi gratuluje argumentów :)
                      • Gość: szymciolo Re: fajna jazda z ZTM IP: *.chello.pl 16.07.08, 18:53
                        Nie jestem biegły w taryfach biletowych, bo od X lat korzystam jedynie z
                        okresowych, i to tych, których ważność to ok. 3 m-ce.

                        Przede wszystkim nie ma już w użyciu JEDNEGO podstawowego biletu, który możesz
                        wykorzystać zawsze i wszędzie i zawsze i wszędzie możesz go dostać.
                        • w357 pół litra "Strażackiej" też już.... 16.07.08, 22:30
                          ....nie ma w kazdym "monopolowym".

                          Nie pij tyle !

                          Zjedz jabłko !
            • w357 przyjezdny ??? 15.07.08, 11:39
              Gość portalu: szymciolo napisał(a):



              > Zwłaszcza dla osób przyjezdnych, a już w ogóle dla obcokrajowców.

              ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

              Osoba przyjezdna przeważnie PYTA ile trzeba zapłacić za bilet,
              a nie wrzeszczy jaka to Mu się krzywda stała,
              że czytać nie potrafi !!!

              Jestem Kierowcą Autobusu i wieeeele razy spotykam się
              z osobami "przyjezdnymi" którzy jakoś potrafią zapytać
              (nawet po angielsku).
              • Gość: szymciolo Re: przyjezdny ??? IP: *.chello.pl 15.07.08, 19:42
                A rozmowa z kierowcą podczas jazdy jest zabroniona.
                • Gość: Paweł Re: przyjezdny ??? IP: 81.210.87.* 16.07.08, 08:37
                  Zupełnie jakbym słyszał krzyki pasażera na Senatorskiej "Jechałam
                  sobie spokojnie tramwajem bez biletu a ten pan (kontroler) się do
                  mnie przyczepił!!!"
                  A masz jeszcze jakiś ciekawy argument?
                • yavorius Re: przyjezdny ??? 16.07.08, 09:25
                  Tak, a bilety kupuje się od kierowcy na migi.
              • Gość: szymciolo Re: przyjezdny ??? IP: *.chello.pl 16.07.08, 18:46
                I jak taka osoba już się dowie, ile trzeba zapłacić za taki bilet, to co robi w
                tym autobusie? Bo kierowca biletów nie ma, a kasownik droższych nie przyjmuje.

                I do tej pory zarówno "kolega Paweł" jak i "wspaniały kierowca" w357 nie
                doczytali, że ja bilety kupiłem i miałem. Byłem gotowy nawet przepłacić za
                przejazd (ale nie w wysokości opłaty specjalnej).

                A co "kolega Paweł" robi jak skasuje bilet 20 minutowy, oficjalny czas przejazdu
                to 15 minut a trawisz na korek? Masz przygotowany plik biletów na taką okazję? -
                To może taniej jednak 30 dniowy?
                • w357 Hmmmm 16.07.08, 20:31
                  Może i masz rację.......

                  Mam w Portwelu Bilet za 120.oo zł. i też nie chce się zmieścić do
                  Kasownika !!!!!
                  (jakiś taki niewymiarowy zrobili - Ach Ci Idioci....)
                  • w357 ps. 16.07.08, 20:40
                    Nie pij tyle ! Zjedz Jabłko !

                    Poczytaj, pooglądaj sobie Cennik i wzory Biletów Komunikacji
                    Miejskiej M.St.Warszawy (jak już wytrzeźwiejesz).
                    --->
                    www.ztm.waw.pl/taryfa/cennik.php
                    Amen

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka