anna.konda 12.12.08, 12:32 Możecie mi podać realną przyczynę dlaczego nmodernizacja Grochowskiej polegała na totalnym jej zabarykadowaniu nowymi sygnalizatorami? Dlaczego każda modernizacja świateł w tym mioeście kończy się zakorkowaniem ulic!? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: bolo Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.chello.pl 12.12.08, 12:39 Może ktoś musiał zarobić na osprzęcie i projektach organizacji ruchu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: 81.210.87.* 12.12.08, 12:48 A tego, że wydzielono lewoskręty ukrócając blokowanie torowiska przez samochody już nie zauważyłaś, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szaser Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.uprp.pl 15.12.08, 08:14 Nareszcie bezpieczny lewoskręt w Podskarbińską. Zawsze wracając z Bródna miałem pietra, czy bezpiecznie dojadę do domu i na zakrecie mijałem kupę szkieł, a nieraz krwi. Odpowiedz Link Zgłoś
anna.konda Re: grochowska po remoncie sygnalizacji 16.12.08, 11:31 Trudn nie zauważyć tego dziadostwa. Zrobiono to w najgorszy możliwy sposób czyli 50 m przed skrzyżowaniem pomalowano farbką strzałki, których po deszczu albo w błocie pośniegowym nie będzie widać. Teraz ci co jadą lewym pasem muszą się wpychać na środkowy blokując ruch. Ci co jadą prawym są zablokowani przez tych co skręcają w prawo i oczekująna przepuszczenie pieszych, którzy też nie wiedzieć czemu muszą mieć akurat zielone. Jeśli chcieli poprawić to skrzyżowanie to niech rozwalą trochę tego 10-metrowego trotuaru po którym ganiają tłumy pieszych i zrobią dodatkowy pas, albo niech wydzielą oddzielny cykl świateł dla pieszych żeby nie włazili pod samochody. W kilku krajach widziałam świetne rozwiązanie, gdy 30sec cykl świateł był dla pieszych we wszystkich kierunkach - nawet na skos. Może tak powinni zrobić. Przecież Grochowska to jedyna ulica NS na pradze. Chyba chodzi o to żeby ruch był płynny a nie blokowany głupimi rozwiązaniami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pralinka Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.08, 17:18 A kamery zauważyłeś? Odpowiedz Link Zgłoś
anna.konda Re: grochowska po remoncie sygnalizacji 18.12.08, 15:15 A w czym ta kamera mi pomaga? Kamery, diodowe lampy o regulowanej jasności, liczniki ilości pojazdów, zmienna długość świecenia - wszytkie gadżety tam są - tylko jeździ się gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: 81.210.87.* 18.12.08, 15:21 A może innym pomaga? Sama jesteś w tym mieście? Odpowiedz Link Zgłoś
anna.konda Re: grochowska po remoncie sygnalizacji 23.12.08, 14:05 to znaczy Tobie pomaga? A w jaki sposób? Jeśli komuś to pomaga to temu panu co siedzi jakimś centrum obserwacyjnym i pali fajki. Kierowcy to w żaden sposób. A jak kiedyś jakiś młot wjechał mi w kufer policja nie miała pojęcia dokąd dzwonić żeby obejrzeć nagranie z kamery. A jak już znaleźli to okazało sięże nie nagrywano ujęć tylko obserwowano... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: 81.210.87.* 23.12.08, 14:26 A może to nie są kamery do rejestrowania ruchu tylko do sterowania cyklami sygnalizacji :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: błeee Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.08, 12:59 Żeby było bardziej kolorowo przed świętami? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zygi dla anna IP: *.eranet.pl 19.12.08, 19:39 Jeździ się gorzej bo: 1.wykonano sygnalizację zgodnie z nowymi przepisami którem stawiaja bezpieczeństwo nad przepustowością. 2.sterowniki wypadaja z koordynacji 3.nie ma koordynacji między skrzyzowanimi granicznymi na ciągu np. miedzy Zieleniecką - Targową i Zamoyskiego-Lubelska gdzie korek kończy się na tym pierwszy skrzyżowaniu jednocześnie pogarszając ruch na tym istotnym węźle. 4.Źle policzona przepustowość na lewoskrętach, szczególni na lubelskiej 5.Kierowcy zawracjący na sygnalizatorach skrętu w lewo powodują zmniejszenie (przypomnieć sobie przepisy gamonie !!!!) Jeździmy tylko w kierunku wskazanym strzałką. To tak zgrubsza ... Jak chcesz chodzić po skosie to przenieś się do USA bo tam takie rozwiązania są preferowane i sprawdza się to tylko na małych lokalnych krzyżówkach. Szerokości i cierpliwości lub przesiadki do komunikacji mieskiej. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolo Re: dla anna IP: *.acn.waw.pl 19.12.08, 20:11 innymy słowy remedium na spieprzony projekt jest przesiąście się do niewydolnej km. Brawo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: driver Re: dla anna IP: *.aster.pl 23.12.08, 21:14 "wykonano sygnalizację zgodnie z nowymi przepisami którem stawiaja > bezpieczeństwo nad przepustowością." I jest to wtopa bo w rezultacie nie ma ani przepustowości ani bezpieczeństwa. A swoją drogą co za chory kretyn wysnuł wniosek,że jak sie ludziom ograniczy przepustowość do będzie dla nich automatycznie bezpieczniej? Dlaczego dobra przepustowość skrzyżowań ma być niby niebezpieczna? "Kierowcy zawracjący na sygnalizatorach skrętu w lewo powodują > zmniejszenie (przypomnieć sobie przepisy gamonie !!!!)" A co mają toczyś się w korku osiem przez skrzyżowań dalej, aż łaskawie pojawi się jakaś legalna zawrotka? I potem znowu w korek tylko w drugą stronę..? Acha - to jest ta bezpieczna jazda? A jaka ekonomiczna i ekologiczna zarazem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Randall Re: dla anna IP: 193.24.201.* 27.12.08, 18:20 No właśnie - dlaczego ograniczona przepustowość to większe bezpieczeństwo? Jak mniej samochodów przejedzie przez skrzyżowanie to od tego będzie bezpieczniej? Nie kumam. Na tej zasadzie, to należy zakazać ruchu samochodowego w ogóle, to będziemy mieli 100 % bezpieczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś