Dodaj do ulubionych

grochowska po remoncie sygnalizacji

12.12.08, 12:32
Możecie mi podać realną przyczynę dlaczego nmodernizacja
Grochowskiej polegała na totalnym jej zabarykadowaniu nowymi
sygnalizatorami? Dlaczego każda modernizacja świateł w tym mioeście
kończy się zakorkowaniem ulic!?
Obserwuj wątek
    • Gość: bolo Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.chello.pl 12.12.08, 12:39
      Może ktoś musiał zarobić na osprzęcie i projektach organizacji ruchu...
    • Gość: Paweł Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: 81.210.87.* 12.12.08, 12:48
      A tego, że wydzielono lewoskręty ukrócając blokowanie torowiska
      przez samochody już nie zauważyłaś, prawda?
      • Gość: szaser Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.uprp.pl 15.12.08, 08:14
        Nareszcie bezpieczny lewoskręt w Podskarbińską. Zawsze wracając z
        Bródna miałem pietra, czy bezpiecznie dojadę do domu i na zakrecie
        mijałem kupę szkieł, a nieraz krwi.
      • anna.konda Re: grochowska po remoncie sygnalizacji 16.12.08, 11:31
        Trudn nie zauważyć tego dziadostwa. Zrobiono to w najgorszy możliwy
        sposób czyli 50 m przed skrzyżowaniem pomalowano farbką strzałki,
        których po deszczu albo w błocie pośniegowym nie będzie widać. Teraz
        ci co jadą lewym pasem muszą się wpychać na środkowy blokując ruch.
        Ci co jadą prawym są zablokowani przez tych co skręcają w prawo i
        oczekująna przepuszczenie pieszych, którzy też nie wiedzieć czemu
        muszą mieć akurat zielone. Jeśli chcieli poprawić to skrzyżowanie to
        niech rozwalą trochę tego 10-metrowego trotuaru po którym ganiają
        tłumy pieszych i zrobią dodatkowy pas, albo niech wydzielą oddzielny
        cykl świateł dla pieszych żeby nie włazili pod samochody. W kilku
        krajach widziałam świetne rozwiązanie, gdy 30sec cykl świateł był
        dla pieszych we wszystkich kierunkach - nawet na skos. Może tak
        powinni zrobić. Przecież Grochowska to jedyna ulica NS na pradze.
        Chyba chodzi o to żeby ruch był płynny a nie blokowany głupimi
        rozwiązaniami.
        • Gość: pralinka Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.08, 17:18
          A kamery zauważyłeś?
          • anna.konda Re: grochowska po remoncie sygnalizacji 18.12.08, 15:15
            A w czym ta kamera mi pomaga? Kamery, diodowe lampy o regulowanej
            jasności, liczniki ilości pojazdów, zmienna długość świecenia -
            wszytkie gadżety tam są - tylko jeździ się gorzej.
            • Gość: Paweł Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: 81.210.87.* 18.12.08, 15:21
              A może innym pomaga? Sama jesteś w tym mieście?
              • anna.konda Re: grochowska po remoncie sygnalizacji 23.12.08, 14:05
                to znaczy Tobie pomaga? A w jaki sposób? Jeśli komuś to pomaga to
                temu panu co siedzi jakimś centrum obserwacyjnym i pali fajki.
                Kierowcy to w żaden sposób.
                A jak kiedyś jakiś młot wjechał mi w kufer policja nie miała
                pojęcia dokąd dzwonić żeby obejrzeć nagranie z kamery. A jak już
                znaleźli to okazało sięże nie nagrywano ujęć tylko obserwowano...
                • Gość: Paweł Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: 81.210.87.* 23.12.08, 14:26
                  A może to nie są kamery do rejestrowania ruchu tylko do sterowania
                  cyklami sygnalizacji :)
    • Gość: błeee Re: grochowska po remoncie sygnalizacji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.08, 12:59
      Żeby było bardziej kolorowo przed świętami?
      ;-)
      • Gość: Zygi dla anna IP: *.eranet.pl 19.12.08, 19:39
        Jeździ się gorzej bo:
        1.wykonano sygnalizację zgodnie z nowymi przepisami którem stawiaja
        bezpieczeństwo nad przepustowością.
        2.sterowniki wypadaja z koordynacji
        3.nie ma koordynacji między skrzyzowanimi granicznymi na ciągu np.
        miedzy Zieleniecką - Targową i Zamoyskiego-Lubelska gdzie korek
        kończy się na tym pierwszy skrzyżowaniu jednocześnie pogarszając
        ruch na tym istotnym węźle.
        4.Źle policzona przepustowość na lewoskrętach, szczególni na
        lubelskiej
        5.Kierowcy zawracjący na sygnalizatorach skrętu w lewo powodują
        zmniejszenie (przypomnieć sobie przepisy gamonie !!!!)
        Jeździmy tylko w kierunku wskazanym strzałką.

        To tak zgrubsza ...

        Jak chcesz chodzić po skosie to przenieś się do USA bo tam takie
        rozwiązania są preferowane i sprawdza się to tylko na małych
        lokalnych krzyżówkach.

        Szerokości i cierpliwości lub przesiadki do komunikacji mieskiej.

        Pozdrawiam
        • Gość: bolo Re: dla anna IP: *.acn.waw.pl 19.12.08, 20:11
          innymy słowy remedium na spieprzony projekt jest przesiąście się do
          niewydolnej km. Brawo!!!
        • Gość: driver Re: dla anna IP: *.aster.pl 23.12.08, 21:14
          "wykonano sygnalizację zgodnie z nowymi przepisami którem stawiaja
          > bezpieczeństwo nad przepustowością."
          I jest to wtopa bo w rezultacie nie ma ani przepustowości ani
          bezpieczeństwa.
          A swoją drogą co za chory kretyn wysnuł wniosek,że jak sie ludziom
          ograniczy przepustowość do będzie dla nich automatycznie
          bezpieczniej?
          Dlaczego dobra przepustowość skrzyżowań ma być niby niebezpieczna?

          "Kierowcy zawracjący na sygnalizatorach skrętu w lewo powodują
          > zmniejszenie (przypomnieć sobie przepisy gamonie !!!!)"
          A co mają toczyś się w korku osiem przez skrzyżowań dalej, aż
          łaskawie pojawi się jakaś legalna zawrotka? I potem znowu w korek
          tylko w drugą stronę..? Acha - to jest ta bezpieczna jazda? A jaka
          ekonomiczna i ekologiczna zarazem...
          • Gość: Randall Re: dla anna IP: 193.24.201.* 27.12.08, 18:20
            No właśnie - dlaczego ograniczona przepustowość to większe
            bezpieczeństwo? Jak mniej samochodów przejedzie przez skrzyżowanie
            to od tego będzie bezpieczniej? Nie kumam.
            Na tej zasadzie, to należy zakazać ruchu samochodowego w ogóle, to
            będziemy mieli 100 % bezpieczeństwa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka