Dodaj do ulubionych

samodzielnie

25.07.07, 19:05
co sądzicie o samodzielnej nauce j.angielskiego ,jaką formę byście polecili:)
Obserwuj wątek
    • mewka17 Re: samodzielnie 25.07.07, 23:46
      Myślę , ze jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko trochę chęci i
      samodyscypliny. Osobiście korzystam z materiałów przygotowanych specjalnie pod
      kątem samodzielnej nauki ( zeszytów i płyt CD) . Materiały opracowane są w taki
      sposób, że w trakcie nauki rozwijasz wszystkie umiejętności językowe :
      mówienie, rozumienie ze słuchu , pisanie i czytanie. Fajna jest też wersja
      multimedialna , którą ściągasz na swój komputer.Jeżeli to nie wystarcza
      dodatkowo można skorzystać z konwersacji z lektorem. Lekcję przykładową można
      obejrzeć na www.eskk.pl .
    • silver.london Re: samodzielnie 26.07.07, 11:30
      zawsze TY uczysz SIĘ języka, nikt ci tego
      do głowy nie wciśnie.
      Uważam że nauka powinna być jak najbardziej
      różnorodna, tzn. nie z jednej kasety, tylko
      z kilku, nie z jednej książki, tylko z różnych,
      nie od jednej osoby tylko od wielu itd.
      Jestem przekonany że jeden kurs wiele ci
      nie da, ale w połączeniu z oglądaniem brytyjskiej
      telewizji, czytaniem (lub tłumaczeniem na początek)
      książek i artykułów z gazet albo z Internetu,
      i z rozmawianiem z żywymi ludźmi po angielsku,
      to możesz się nauczyć dość dobrze.
      Niestety szkolne słownictwo i wymowa nieco odbiegają
      od 'żywego słowa'. Oczywiście jakoś trzeba zaczynać,
      przyswajać sobie konstrukcję zdań i pytań,
      pisownię słów, czasowniki nieregularne, tryby (albo
      zdania) warunkowe itp. ale to dopiero podstawy.
      Znajomość języka to swobodne porozumiewanie się w nim,
      nie pisanie wypracowań.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka