symon55 25.07.07, 19:05 co sądzicie o samodzielnej nauce j.angielskiego ,jaką formę byście polecili:) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mewka17 Re: samodzielnie 25.07.07, 23:46 Myślę , ze jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko trochę chęci i samodyscypliny. Osobiście korzystam z materiałów przygotowanych specjalnie pod kątem samodzielnej nauki ( zeszytów i płyt CD) . Materiały opracowane są w taki sposób, że w trakcie nauki rozwijasz wszystkie umiejętności językowe : mówienie, rozumienie ze słuchu , pisanie i czytanie. Fajna jest też wersja multimedialna , którą ściągasz na swój komputer.Jeżeli to nie wystarcza dodatkowo można skorzystać z konwersacji z lektorem. Lekcję przykładową można obejrzeć na www.eskk.pl . Odpowiedz Link Zgłoś
silver.london Re: samodzielnie 26.07.07, 11:30 zawsze TY uczysz SIĘ języka, nikt ci tego do głowy nie wciśnie. Uważam że nauka powinna być jak najbardziej różnorodna, tzn. nie z jednej kasety, tylko z kilku, nie z jednej książki, tylko z różnych, nie od jednej osoby tylko od wielu itd. Jestem przekonany że jeden kurs wiele ci nie da, ale w połączeniu z oglądaniem brytyjskiej telewizji, czytaniem (lub tłumaczeniem na początek) książek i artykułów z gazet albo z Internetu, i z rozmawianiem z żywymi ludźmi po angielsku, to możesz się nauczyć dość dobrze. Niestety szkolne słownictwo i wymowa nieco odbiegają od 'żywego słowa'. Oczywiście jakoś trzeba zaczynać, przyswajać sobie konstrukcję zdań i pytań, pisownię słów, czasowniki nieregularne, tryby (albo zdania) warunkowe itp. ale to dopiero podstawy. Znajomość języka to swobodne porozumiewanie się w nim, nie pisanie wypracowań. Odpowiedz Link Zgłoś