Gość: lula Re: Kruche ciasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.05, 15:01 pół kilo mąki, dwa żółtka, kostka masła, trzy łyzki stołowe cukru, zapach waniliowy...i to chyba wszystko:) zagnieść i do lodówki na pół godzinki albo nawet godzinę.strasznie niedrowe:))))pycha:))))) ja z tego robie zawsze szarlotkę.najpierw cienko wykładam tortownicę ciastem, nakłuwam ciasto wykałaczką albo widelcem (szybciej),piekę pół godziny, potem na upieczony spód wykładam wcześniej przygotowany przecier z jabłek i resztkę ciasta kruszę po wierzchu. do piekarnika na 5 minut i już. zawsze wychodzi super:) Odpowiedz Link Zgłoś