Dodaj do ulubionych

Argument.......

25.08.02, 00:03
Polska rozwija sie w duzej mierze dzięki inwestycjom zagranicznym(prawda czy
nie,niech ekspert bedzie tu arbitrem).Zagraniczne firmy lokują pieniądze w
polskiej gospodarce , bo liczą na naszą akcesję do UE (otwarty rynek +niższe
koszty w Polsce).W momencie , gdy będzie jasne ,że do naszej akcesji nie
dojdzie ,nasz kraj stanie się znacznie mniej atrakcyjny dla kapitału
zagranicznego ,niż np. Słowacja czy Węgry .Doprowadzić to może do
spowolnienia wzrostu gospodarczego ,co nie wpłynie dobrze na stopę
bezrobocia.Polskie towary bedą przegrywały konkurencję z podobnymi artykułami
nowych krajów członkowskich.Nie są to decydujące argumenty , ale nie można
ich lekcewarzyć
Obserwuj wątek
    • Gość: mirmat Argumenty unijnych ilizjonistow IP: *.dialup.eol.ca 25.08.02, 19:04
      Shatek napisal:"Polska rozwija sie w duzej mierze dzięki inwestycjom
      zagranicznym(prawda czy nie,niech ekspert bedzie tu arbitrem).Zagraniczne firmy
      lokują pieniądze w polskiej gospodarce , bo liczą na naszą akcesję do UE
      (otwarty rynek +niższe koszty w Polsce).W momencie , gdy będzie jasne ,że do
      naszej akcesji nie dojdzie ,nasz kraj stanie się znacznie mniej atrakcyjny dla
      kapitału zagranicznego ,niż np. Słowacja czy Węgry .Doprowadzić to może do
      spowolnienia wzrostu gospodarczego ,co nie wpłynie dobrze na stopę
      bezrobocia.Polskie towary bedą przegrywały konkurencję z podobnymi artykułami
      nowych krajów członkowskich.Nie są to decydujące argumenty , ale nie można
      ich lekcewarzyć."

      Oczywiscie ci co, ktorzy wpychaja nas na sile do Unii sworzyli odpowiednie
      warunki do takiej argumentacji. Ale gdyby te argumenty byly prawdziwe to nasze
      wejscie do Unii niczego nie zmieni. Mamy przciez ten Uklad Stowarzyszeniowy"
      ktory nam wylazi gardlem a strwarza rocznie setki tysiecy miejsc pracy w Unii.
      Obecnie nadwyzka importu z Unii nad naaszym eksportem wynosi 10 miliardow
      euro. Szacuje sie ze uklad stowarzyszeniowy wydrenowal z Polski okolo 60
      miliardow euro (zakumulowanej nadwyzki unijnego importu nad eksportem)!!!!
      Towary ktore sprowadzamy z Unii sa to wiekszosci artykuly konsumcyjne,ktore
      moglibysmy wyprodukowac w Polsce stwarzajac miejsca pracy i dodatkowe zrodla
      podatkow. Dodatkowe zrodla podatkow pozwolilyby na obnizenie opodatkowania
      Polskich przedsiebiorstw i zwiekszenie oplacalnosci naszej gospodarki.

      Argumentaja przytoczona powyzej zaklada, ze nasze elity polityczne beda dalej w
      marazmie jaki cechowal AWSLD. Nie trzeba geniusza tylko wycieczke do Singapuru,
      Korei czy Tajwanu by odkryc inny sposob myslenia (ups, implikuje, ze nasze
      elity w ogole mysla)



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka