Dodaj do ulubionych

P R O T E S T

IP: *.ihug.com.au / *.syd.ihug.com.au 07.01.03, 12:55
W sprawie oskarżania Polaków o współudział w masowych mordach Żydów.
W dniu 24 czerwca 2002 roku, w Centrum Kultury Zydowskiej w Krakowie,w ramach imprez,organizowanych przez to Centrum, odbyło się spotkanie z prof.Stanisławem STABRO, nt."Polacy i Żydzi-od nowa.
Ten nie jest z Ojczyzny mojej...Polacy i Żydzi w wietle Holocoustu". Spotkanie to prowadził prof.Jan WOLEŃSKI,przy obecno ci prof.dr.hab.Jana BŁOŃSKIEGO,b.prorektora Uniwersytetu Jagielońskiego.
Spotkanie odbyło się w trzecim dniu trwania Festiwalu Kultury Żydowskiej-frekwencja była wysoka.Pan Stabro bełkotliwie czytał tekst referatu z maszynopisu,co wskazywało na nietrzeżwo ć prelegenta.Nie był też w stanie odpowiadać na pytania,do czego wzywał go prowadzšcy spotkanie.
Odczyt zawieral wiele kłamstw i obłudy.Prelegent cytował nieprawdziwe fakty,stwierdzajšc np.że po okupacji niemieckiej w Polsce,pozostało 95%mieszkańców. Nawet nie wspomniał o grożšcej Polakom karze mierci za przechowywanie Żydów.
Nie wspomniał także ani slowem o zasługach Armii Krajowej w obronie Żydów.Dobierał celowo fakty pojedyńczego mordowania Żydów przez ludzi z marginesu społecznego.
Cały odczyt tchnšł nienawi ciš do Polski i przedstawiał Poloaków jako morderców,gorszych od hitlerowców.Cytował Hannę Krall,Krystynę Kersten,Czesława Miłosza,Władysława Bartoszewskiego. I Jana Błońskiego,wybierajšc urywki z ich prac i nacišgajšc ich wypowiedzi pod kštem podjudzania do nienawi ci.
Wykorzystał także ksišżkę Jana Błońskiego "Biedni Polacy patrzš na getto",o której Dora Kacnelson opublikowała krytycznš recenzję W krakowskim czasopi mie "Arcana" nr.6/1995.
Wzburzeni przesłaniem imprezy,towarzyszšcej Fetsiwalowi Kultury Żydowskiej,protestujemy przeciwko szkalowaniu i obrażaniu,przeciw obłudzie i poniżaniu Polaków,na co zwrócili uwagę dyskutanci,obecni na omawianym zebraniu. Głos zabrała m.in.dr Felicja Borzyszkowska-Sękowska,której rodzina ukrywała Żydów.Była tak wstrzš nięta,iż zapytała:"Czy Polacy to winie i przestępcy?Skoro tak mordowali,to może od dzi przestaniemy mówić po polsku?" Działaczka żydowska z Ziemi Lwowskiej i z Berlina,dr.Dora Kacnelson wskazała,że Prelegent swoimi wypowiedziami krzywdzi Polskę i obraża cały naród polski,który ratował Żydów.Stwierdziła,iż referat jest nienaukowy. Jacek Pelczar postawił pytanie,skšd u prelegenta wzięła się tak głęboka nienawi ć do Polaków?

Protestujemy przeciwko poniżaniu Polaków i sianiu nienawi ci do narodu polskiego a także przeciwko fałszywemu informowaniu wiata o zachowaniu Polaków.
Wiceprzewodniczšca Gminy Żydowskiej w Drohobyczu - dr.Dora Kacnelson.
Obserwuj wątek
    • Gość: kai Re: P R O T E S T IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 07.01.03, 12:59
      Trocję to już nudne. Może dla odm9iany przerzuciłbyś się na Papuasów lub
      Klingonów?
      • Gość: Polan Re: P R O T E S T IP: 202.67.80.* 10.01.03, 11:29
        Kai czy ktos cie zmusza do czytania czy tez prawda w oczy kole , nie chcesz nie
        czytaj a moze wolalbys zeby tu pisac wylacznie o zlych Polakach.... To juz
        wiadomo kim jestes - czemu tak was drazni jak sie tylko pisze o tym co zydzi
        zrobili niedobrego dla tej nie wybranej drugiej ojczyzny...
    • Gość: Maddox SYN HITLERA IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 07.01.03, 13:54
      CORAZ BARDZIEJ JESTEM PRZEKONANY, ŻE JESTEŚ SYNEM HITLERA (LUB WNUKIEM).
      JEDNAYK TY, PRZEŚCIGASZ SWOICH PRZODKÓW W HARYŹNIE Z JAKĄ TROPISZ I
      UDOWADNIASZ.

      ŻYJESZ SOBIE W AUSTRALII I PISZESZ PIERDOŁY, SŁOŃCE MÓŻDŻEK WYPALIŁO CZY JAK.

      ABORYGENI TO TEŻ ŻYDZI??????????
      • Gość: OZ CROC Re: DO maddoxika IP: *.ihug.com.au / *.syd.ihug.com.au 08.01.03, 14:36
        PIESKU zydowski skomlesz i lasisz sie do swych zydowskich panow o ochlapy --i nie mozesz zniesc prawdy --------
        • Gość: OZ CROC Re: DO maddogika IP: *.ihug.com.au / *.syd.ihug.com.au 08.01.03, 14:50
          przeczytaj ta ksiazeczke to zobaczysz co twoji
          bracia zydowcy zrobia z toba
          MYSLE ze juz ci nic nie pomoze byc moze jedynie
          psychiatryczny zaklad specjalny imienia ben huriona
          przy HASSEL AJ. ST. 3452-TELAWIV
      • Gość: Polan Re: SYN HITLERA czy Sharona to ci sami zbrodniarze IP: 202.67.80.* 10.01.03, 11:36
        Cos ci padlo na umysl towarzyszu ze takie brednie wypisujesz, a Hitler i Aron
        Sharon to niczym sie nie roznia od siebie i ten zyd i ten i ten zbrodniarz i
        ten . A Hitler mial syna ? nie slyszalem pewnie nieslubnego ,to OZ CROC byl by
        zydem ?
        • Gość: Maddox no cush - obaj jesteście siebie warci IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 10.01.03, 12:37
          Gość portalu: Polan napisał(a):

          > Cos ci padlo na umysl towarzyszu ze takie brednie wypisujesz, a Hitler i
          Aron
          > Sharon to niczym sie nie roznia od siebie i ten zyd i ten i ten zbrodniarz i
          > ten .
          - A CZY JA GLORYFIKUJE SHARONA, ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ CO DO OCENY TEGO GOŚCIA

          A Hitler mial syna?
          -WG MNIE TEN ROZ CROC PASUJE JAK ULAŁ

          nie slyszalem pewnie nieslubnego ,to OZ CROC byl by
          > zydem ?

          -PRAWDOPODNIE TAK.
          POPATRZ JAK ICH NIENAWIDZI - TAK SAMO JAK HITLER
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka