laws 15.02.03, 19:07 czy ktos moze zna jakies fora na temat prawdziwej dobrej herbaty? (a nie jakichs wymoczkow liptonow tudziez owocowek) a. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aniela Re: fora herbaciane IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 19:41 a jakie to sa prawdziwe herbaty? w sluch zmieniona a. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 08:15 Gość portalu: aniela napisał(a): > a jakie to sa prawdziwe herbaty? > w sluch zmieniona a. Dziś prawdziwych herbat już nie ma. Ziemie herbaciane są wyjałowione. Oszuści herbaciani mieszają je z żywopłotem (czytaj wypełniaczem herbatopodobnym). Jedyna poprawa to coraz piękniejsze opakowania, którym zwykle towarzyszą przechwałki, np. z jakich to wspaniałych mieszanek są robione, jakimi wspaniałymi walorami smakowymi się wyróżniają, itp. W rzeczywistości wszystkie smakują parzonym sianem. A herbaty w kwadratowych poduszkach, to już najgorsze g. z pyłem niby herbacianym w środku. Nawet herbaty znanych firm już nie dotrzymują standardów. Mógłbym polecieć listą nazw. Reasumując, prawdziwe herbaty powinny być uzyskiwane wyłącznie z krzewów herbacianych. Jestem przeciwny stosowaniu określenia "herbata owocowa" dla suszu owocowego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 08:16 Gość portalu: aniela napisał(a): > a jakie to sa prawdziwe herbaty? > w sluch zmieniona a. Dziś prawdziwych herbat już nie ma. Ziemie herbaciane są wyjałowione. Oszuści herbaciani mieszają je z żywopłotem (czytaj wypełniaczem herbatopodobnym). Jedyna poprawa to coraz piękniejsze opakowania, którym zwykle towarzyszą przechwałki, np. z jakich to wspaniałych mieszanek są robione, jakimi wspaniałymi walorami smakowymi się wyróżniają, itp. W rzeczywistości wszystkie smakują parzonym sianem. A herbaty w kwadratowych poduszkach, to już najgorsze g. z pyłem niby herbacianym w środku. Nawet herbaty znanych firm już nie dotrzymują standardów. Mógłbym polecieć listą nazw. Reasumując, prawdziwe herbaty powinny być uzyskiwane wyłącznie z krzewów herbacianych. Jestem przeciwny stosowaniu określenia "herbata owocowa" dla suszu owocowego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniela Re: fora herbaciane IP: *.mst.gov.pl 17.02.03, 09:00 jak to dobrze ze we frakcji kawowej raczej jestem. te rzadkie chwile przyjemnosci z dilmahowym jasminem czy truskawką (moze i pylem herbatopodobnym ale w moim guscie, o ktorym sie przeciez nie dyskutuje) zapijam natychmiast lawazzą :) Odpowiedz Link Zgłoś
miltonia Re: fora herbaciane 17.02.03, 10:34 Cóż, a mnie dobrej herbaty ciągle brakuje. Tych w poduszkach z fizeliny nie lubię, tych z dodatkami owocowymi też, tych z drobnosiekanym żywopłotem absolutnie, szukam ciągle i znaleźć nie mogę. Teraz przynajmniej wiem dlaczego. Odpowiedz Link Zgłoś
aniela_ Re: fora herbaciane 17.02.03, 11:28 aha a rzuccie mi snop swiatla na pojecie dobrej herbaty. bo jak rozumiem nie jest one dane a priori tylko wyrobione w oparciu o doswiadczalne metody porownawcze. idac dalej tym rozumowaniem: musialo się Wam zdarzyc pic dobrą herbatę, do ktorej tesknicie. wiec wskazcie mi gdzie i jaka. bo bladze po plantacjach dilmahu nie wiedzac co dobre, jak slepiec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 12:15 aniela_ napisała: > aha a rzuccie mi snop swiatla na pojecie dobrej herbaty. bo jak rozumiem nie > jest one dane a priori tylko wyrobione w oparciu o doswiadczalne metody > porownawcze. idac dalej tym rozumowaniem: musialo się Wam zdarzyc pic dobrą > herbatę, do ktorej tesknicie. wiec wskazcie mi gdzie i jaka. bo bladze po > plantacjach dilmahu nie wiedzac co dobre, jak slepiec. Dobra herbata powinna mieć przede wszystkim dobry aromat, w drugiej kolejności ciemny kolor. Tu wyjątek stanowią herbaty chińskie. One mają kolor jasny, za to aromat najlepszy z wszystkich herbat. Zaraz za chińskimi herbatami idą cejlońskie (Ceylon). Wiele firm posługuje się tymi nazwami, które obecnie nie gwarantują dobrej jakości. Najlepiej domieszać np. Madras do chińskiej, aby otrzymać ciemniejszy kolor. Z chińskich herbat kupuję przeważnie Yunnan, oryginalnie pakowany. Dawniej wszystkie herbaty znanych firm były dobre (Teekanne, Lipton, nawet nasze POSTI). Wiadomostki o herbatach: www.herbata.gery.plhttp://herbaty.w.interia.pl Zdarzało mi się już pić herbaty znanych firm, które po zaparzeniu wydzielały tłuste plamy, były bez smaku, nie miały odpowiedniego koloru i były mętne - obrzydliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aniela Re: fora herbaciane IP: *.mst.gov.pl 17.02.03, 12:47 o dziekuje za wreszcie rzeczową info o herbatach jak zrozumialam czarnych (mowie o poscie, bo str mi sie nie otwiera). podązę za wskazówkami i zaopatrzę sięw polecane herbaty, wrazeniami sie podziele, albowiem dobrze jest dzielić sie dobrym. a jesli o zielone idzie, ze nadużyję wiedzy cudzej skoro juz u zrodel jestem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 16:57 Przepraszam za zlanie mi się dwóch hatetepek. Miało być: www.herbata.gery.pl oraz herbaty.w.interia.pl Odpowiedz Link Zgłoś
aniela_ Re: fora herbaciane 17.02.03, 17:00 dziekuje :) tym razem linki sie chwytajac dojde co celu. Odpowiedz Link Zgłoś
laws Re: fora herbaciane 17.02.03, 16:44 a ja najbardziej lubie jednak cejlonskie. nie przepadam za zbyt ciezkimi aromatami jak junnan czy hinduska darjeeling. z indyjskich lubie jeszcze te z rejonu blekitnych gor - nilgiri. polecam takze goraco afrykanska herbate "kenya". z mieszanek od rana polecam "irish breakfast" a na popoludnia "mieszanke rosyjska". a. ps, czy jestescie sobie w stanie wyobrazic te miliony ton listkow zbieranych co roku tradycyjnie, recznie do osobnych koszy te pierwsze na galazce, do osobnych drugie... niesamowite. Odpowiedz Link Zgłoś
aniela_ Re: fora herbaciane 17.02.03, 16:54 latwiej mi sobie wyobrazic kompajn na tych herbacianych polach ;)) a czy rosyjska mieszanka z "czasu na herbetę" warta jest uwagi? Odpowiedz Link Zgłoś