Dodaj do ulubionych

fora herbaciane

15.02.03, 19:07
czy ktos moze zna jakies fora na temat prawdziwej dobrej herbaty? (a nie
jakichs wymoczkow liptonow tudziez owocowek)

a.
Obserwuj wątek
    • Gość: aniela Re: fora herbaciane IP: *.acn.waw.pl 15.02.03, 19:41
      a jakie to sa prawdziwe herbaty?
      w sluch zmieniona a.
      • Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 08:15
        Gość portalu: aniela napisał(a):

        > a jakie to sa prawdziwe herbaty?
        > w sluch zmieniona a.

        Dziś prawdziwych herbat już nie ma.
        Ziemie herbaciane są wyjałowione. Oszuści herbaciani mieszają je z żywopłotem
        (czytaj wypełniaczem herbatopodobnym). Jedyna poprawa to coraz piękniejsze
        opakowania, którym zwykle towarzyszą przechwałki, np. z jakich to wspaniałych
        mieszanek są robione, jakimi wspaniałymi walorami smakowymi się wyróżniają,
        itp. W rzeczywistości wszystkie smakują parzonym sianem. A herbaty w
        kwadratowych poduszkach, to już najgorsze g. z pyłem niby herbacianym w środku.
        Nawet herbaty znanych firm już nie dotrzymują standardów. Mógłbym polecieć
        listą nazw.
        Reasumując, prawdziwe herbaty powinny być uzyskiwane wyłącznie z krzewów
        herbacianych. Jestem przeciwny stosowaniu określenia "herbata owocowa" dla
        suszu owocowego.
      • Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 08:16
        Gość portalu: aniela napisał(a):

        > a jakie to sa prawdziwe herbaty?
        > w sluch zmieniona a.

        Dziś prawdziwych herbat już nie ma.
        Ziemie herbaciane są wyjałowione. Oszuści herbaciani mieszają je z żywopłotem
        (czytaj wypełniaczem herbatopodobnym). Jedyna poprawa to coraz piękniejsze
        opakowania, którym zwykle towarzyszą przechwałki, np. z jakich to wspaniałych
        mieszanek są robione, jakimi wspaniałymi walorami smakowymi się wyróżniają,
        itp. W rzeczywistości wszystkie smakują parzonym sianem. A herbaty w
        kwadratowych poduszkach, to już najgorsze g. z pyłem niby herbacianym w środku.
        Nawet herbaty znanych firm już nie dotrzymują standardów. Mógłbym polecieć
        listą nazw.
        Reasumując, prawdziwe herbaty powinny być uzyskiwane wyłącznie z krzewów
        herbacianych. Jestem przeciwny stosowaniu określenia "herbata owocowa" dla
        suszu owocowego.
        • Gość: aniela Re: fora herbaciane IP: *.mst.gov.pl 17.02.03, 09:00
          jak to dobrze ze we frakcji kawowej raczej jestem. te rzadkie chwile
          przyjemnosci z dilmahowym jasminem czy truskawką (moze i pylem herbatopodobnym
          ale w moim guscie, o ktorym sie przeciez nie dyskutuje) zapijam natychmiast
          lawazzą :)
          • miltonia Re: fora herbaciane 17.02.03, 10:34
            Cóż, a mnie dobrej herbaty ciągle brakuje. Tych w poduszkach z fizeliny nie
            lubię, tych z dodatkami owocowymi też, tych z drobnosiekanym żywopłotem
            absolutnie, szukam ciągle i znaleźć nie mogę. Teraz przynajmniej wiem dlaczego.
            • aniela_ Re: fora herbaciane 17.02.03, 11:28
              aha a rzuccie mi snop swiatla na pojecie dobrej herbaty. bo jak rozumiem nie
              jest one dane a priori tylko wyrobione w oparciu o doswiadczalne metody
              porownawcze. idac dalej tym rozumowaniem: musialo się Wam zdarzyc pic dobrą
              herbatę, do ktorej tesknicie. wiec wskazcie mi gdzie i jaka. bo bladze po
              plantacjach dilmahu nie wiedzac co dobre, jak slepiec.
              • Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 12:15
                aniela_ napisała:

                > aha a rzuccie mi snop swiatla na pojecie dobrej herbaty. bo jak rozumiem nie
                > jest one dane a priori tylko wyrobione w oparciu o doswiadczalne metody
                > porownawcze. idac dalej tym rozumowaniem: musialo się Wam zdarzyc pic dobrą
                > herbatę, do ktorej tesknicie. wiec wskazcie mi gdzie i jaka. bo bladze po
                > plantacjach dilmahu nie wiedzac co dobre, jak slepiec.

                Dobra herbata powinna mieć przede wszystkim dobry aromat, w drugiej kolejności
                ciemny kolor. Tu wyjątek stanowią herbaty chińskie. One mają kolor jasny, za to
                aromat najlepszy z wszystkich herbat. Zaraz za chińskimi herbatami idą
                cejlońskie (Ceylon). Wiele firm posługuje się tymi nazwami, które obecnie nie
                gwarantują dobrej jakości. Najlepiej domieszać np. Madras do chińskiej, aby
                otrzymać ciemniejszy kolor. Z chińskich herbat kupuję przeważnie Yunnan,
                oryginalnie pakowany. Dawniej wszystkie herbaty znanych firm były dobre
                (Teekanne, Lipton, nawet nasze POSTI).
                Wiadomostki o herbatach:
                www.herbata.gery.plhttp://herbaty.w.interia.pl






                Zdarzało mi się już pić herbaty znanych firm, które po zaparzeniu wydzielały
                tłuste plamy, były bez smaku, nie miały odpowiedniego koloru i były mętne -
                obrzydliwości.
                • Gość: aniela Re: fora herbaciane IP: *.mst.gov.pl 17.02.03, 12:47
                  o dziekuje za wreszcie rzeczową info o herbatach jak zrozumialam czarnych
                  (mowie o poscie, bo str mi sie nie otwiera). podązę za wskazówkami i zaopatrzę
                  sięw polecane herbaty, wrazeniami sie podziele, albowiem dobrze jest dzielić
                  sie dobrym.
                  a jesli o zielone idzie, ze nadużyję wiedzy cudzej skoro juz u zrodel jestem?
                • Gość: al Re: fora herbaciane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.03, 16:57
                  Przepraszam za zlanie mi się dwóch hatetepek. Miało być:

                  www.herbata.gery.pl
                  oraz

                  herbaty.w.interia.pl

                  • aniela_ Re: fora herbaciane 17.02.03, 17:00
                    dziekuje :) tym razem linki sie chwytajac dojde co celu.
              • laws Re: fora herbaciane 17.02.03, 16:44
                a ja najbardziej lubie jednak cejlonskie. nie przepadam za zbyt ciezkimi
                aromatami jak junnan czy hinduska darjeeling. z indyjskich lubie jeszcze te z
                rejonu blekitnych gor - nilgiri.

                polecam takze goraco afrykanska herbate "kenya".

                z mieszanek od rana polecam "irish breakfast" a na popoludnia "mieszanke
                rosyjska".

                a.

                ps, czy jestescie sobie w stanie wyobrazic te miliony ton listkow zbieranych co
                roku tradycyjnie, recznie do osobnych koszy te pierwsze na galazce, do osobnych
                drugie... niesamowite.

                • aniela_ Re: fora herbaciane 17.02.03, 16:54
                  latwiej mi sobie wyobrazic kompajn na tych herbacianych polach ;)) a czy
                  rosyjska mieszanka z "czasu na herbetę" warta jest uwagi?
    • laws watki herbaciane wracaja aby opanowac forum! 20.06.03, 13:19

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka