1karolina23
08.12.15, 12:57
Witam,mój 11letni ratlerek po wizycie u weterynarza miał stwierdzone powiększone węzły podżuchwowe. Lekarz przepisał antybiotyk i wysłał krew na badania. Wyniki w normie,lecz jeden stwierdza możliwość powstania chłoniaka. Tofik nie ma powiększonych węzłów piersiowych,ani brzusznych. Lecz powiększona jest śledziona i wątroba. Może przez dokarmianie? Piesek ma lekką nadwagę. Serce w bardzo dobrym stanie. Po podaniu antybiotyku węzły podżuchwowe znacząco się zmniejszyły. Załatwia się tak jak wcześniej,apetyt dobry,osowiały,lecz myślę,że to już kwestia wieku. Kolejne wyniki będą za 10 dni. Lekarz bierze pod uwagę zwykłą infekcje spowodowaną bakteriami z jamy ustnej,przez co powiększyły się węzły podżuchwowe. Tofik od około 2 miesięcy pokaszluje,ogólny stan zdrowia dobry. Ma zdiagnozowaną nadczynność tarczycy,czy możliwe jest aby przez to węzły podżuchwowe były powiększone?Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Proszę o odpowiedzi.