Dodaj do ulubionych

synogarliczka

08.06.05, 22:11
Każdego roku przylatują do nas chore synogarliczki.Jednej nie uda lo mi się
uratować.(nie jestem medykiem)
Właśnie zawitała pierwsa tego lata.Ropa lała się jej z dziubka...okropności.!!
Podałam jej antybiotyk,który dostałam od weterynarza Ogrodu Fauny i Flory.
Dostała papu, posiedziala i poleciała przed chwileczką.
Jest słabeńka.Ma temperaturę
Nie chichotajcie, ...wiem ...jestem głupia....nic na to nie poradzę.
Jak taka ptachinka wlezie do domu, patrzy prosto w oczy i daje się złapać,..
to jak jej nie kurować.Czy ktoś ma jakoweś doświadczenia w tej materii??????
Czy antybiotyk, przemywanie dziubka wystarczą.Może znacie inne metody?
Plliiiissss!
Obserwuj wątek
    • virginia1 Re: synogarliczka 09.06.05, 16:51
      Gdzie mam udać się poporade??????
      • rezurekcja Re: synogarliczka 09.06.05, 17:21
        moze zadzwon tu
        www.szarak.gower.pl/pages/oferta.htm
        tel. (22) 662-31-06

        albo do lecznicy dla ptakow SAlvet w WArszawie
        022- 842 95 06
        Panie ekspertki pojawiaja sie wtedy, kiedy im czas pozwoli.
        • virginia1 Re: synogarliczka 09.06.05, 17:49
          Wielkie dzięki.
    • avasawaszkiewicz Re: synogarliczka 09.06.05, 19:40
      Myślę, że najodpowiedniajszą osobą będzie Dr A. Kruszewicz - ornitolog i lek.
      wet, który przyjmuje właśnie w salvecie ale jedynie w czwartki od 16tej do
      18tej. MOżna go ewentulanie złapać równiez w Azylu Ptasim w warszawskim zoo - i
      ewentualnie pytać tam.
      Ale na takie skromne informacje które podajesz niewiele mogę Ci pomóc.
      Oprócz antybiotyku - np; ebrobiofloxu który podać możemy w zasadzie w ciemno
      podanego w rozcieńczeniu z wodą możemy zaordynować mnóstwo rzeczy :). Być moze
      problemy synogarliczki związane są z inną przyczyną niż bakterie - wtargneły
      wtórnie, ale w tym celu należało by ją obejrzeć. Przebadać kał, posłuchać -
      może to pasożyty układu oddechowego albo drożdżaki. Decyzji przez internet się
      nie podejmie.
      W tej sytuacji antybiotyk nie zaszkodzi będzie bowiem działał osłaniająco ale
      niekoniecznie może wytłuc przyczynę (nie działa na pasożyty czy grzyby) -
      wszystko zależy od tego co to jest.
      Pozdrawiam - ava
      • virginia1 Re: synogarliczka 09.06.05, 20:15
        Podaję synogarliczce NORFLOKSACYNE.Dodję jej preparaty homeopatyczne Pyrogenium
        C15 i Hepar sulfur C15.Przemywam dziubek, poję zakraplaczem (żeby wszystko
        wypiła) i karmię.Ta wyjątkowo chętnie pije i nawet sama się najada.Była już
        taka,która nie mogła jeść.Karmiliśmy ją jajeczkiem i słodką wodą.To wszystko co
        robię.
        A co działa na grzyba ?????czy można sprobować samej homeopatii???
        Serdecznie dziękuję za zainteresownie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka