16.09.05, 12:36
mam pytanie do posiadaczy dwóch kotów
mamy w domu ośmiomiesięcznego kocurka i trzymiesięczną kotkę
Kika (kotka) przybyła do nas tydzień temu
Toffi, po dwóch dniach prychania, zaakceptował nowo przybyłą i zaczął ją
podrywać. Dwa dni temu wykastrowaliśmy Toffiego, ale on nadal kontynuuje
zaloty. Obwąchuje i wylizuje Kikę pod ogonem, próbuje na nią włazić i w
charakterystyczny sposób trzyma zębami za kark. Kika jest jeszcze w tym
wieku, że zaloty absolutnie ją nie interesują izaczyna unikać Toffiego.
Myśleliśmy, że po kastracji koty tracą zainteresowanie płcią przeciwną...a tu
nic... Czy takie zachowanie jest normą? Nie boimy się, że Kika zajdzie w
ciążę, bo przecież jest za młoda, a Toffi już bezpłodny, ale mamy 12-letnią
córkę, która na to patrzy i chyba trochę przeżywa...
Obserwuj wątek
    • anna.jozwik Re: DWA KOTY 16.09.05, 16:24
      Bardzo szkoda, że nie zdecydowaliscie się na kastarcję jakieś 2 miesiące
      wcześniej.
      Otóż na takie a nie inne zachowanie kota-kocura ma wpływ nie tyle samo
      posiadanie jąder, a poziom męskich hormonów w jego organizmie. W chwili obecnej
      organizm kota jest jeszcze bardzo silnie przesycony testosteronem i innymi
      męskimi hormonami, które każą mu tak a nie inaczej się zachowywać. Ich poziom
      oczywiście będzie stopniowo spadał, jednak dość powoli, dlatego też obawiam się
      że przez następne 3-4 tygodnie kot nadal będzie wykazywał duże zainteresowanie
      kotką.
      • gagatka Re: DWA KOTY 16.09.05, 18:35
        własnie chcieliśmy wykastrować naszego kocurka w wieku 6 miesięcy, ale niestety
        najpierw jeden, a później kolejny weterynarz zdecydowanie zlecał, aby to zrobić
        troszkę później, poczekać, aż kotek nabierze trochę ciałka i zmężnieje
        ulegliśmy więc radom profesjonalistów, będąc przeswiadczonym, że skoro dwóch
        weterynarzy powiedziało to samo to my , laicy powinniśmy temu zaufać
        ale trudno, nie ma co "płakać nad rozlanym mlekiem"
        na razie jakoś musimy bronić Kikę przed molestowniem (w końcu jest nieletnia:))
        a Toffi w końcu też jeszcze mleko pod wąsem
        ach ta kocia młodzież!!!
        dziękuję i pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka