aani 08.02.03, 13:26 Moja 3-miesięczna kotka ma świerzbowca w uszach. Jak leczy się tę chorobę? Czy leczenie trwa długo? Kicia się nie drapie, w uszkach ma trochę brązowej wydzieliny. Dziękuję za odpowiedź. Carina Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
adam.pietron Re: Świerzbowiec 14.02.03, 19:14 Leczenie świerzbowca polega na stosowaniu do przewodu słuchowego i małżowiny kropel zawierających lek przeciw pasożytniczy – jest kilka rodzajów kropli przeciwświerzbowcowych., Co do długości leczenia ja zazwyczaj staram się utrzymywać kurację przez około 4 tygodnie – to zazwyczaj wystarcza. Oczywiście nie należy zapominać o toalecie i codziennym usuwaniu czarnych łusek z ucha, najlepiej olejem parafinowym lub oliwka – ale tylko z małżowiny i wejścia do przewodu słuchowego – sami nie grzebcie dalej. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś