Dodaj do ulubionych

preparat na wypadającą sierść

24.01.09, 12:23
Byliśmy dziś u weterynarza.
Niestety nasz Pan Doktor był nieobecny. Przyjeła nas młoda Pani Doktor.
Stwierdziła, że to prawda, że psom dwa razy w roku sierść wychodzi bardzo mocno, ale to dotyczy tylko psów mieszkających na dworze, w budzie. Jeśli natomiast chodzi o psy mieszkające w domach, w ciepłych pomieszczeniach to niestety psy takie linieją mocno przez cały rok.
Zaproponowała nam pewien preparat - niestety nie pamiętam nazwy - robiony na zamówienie, którego celem jest wzmocnienie okrywy włosowej psa i uniknięcie masywnego gubienia sierści.
Preparat kosztuje 32 zł.
Mam zamiar skonsultować to jeszcze z naszym doktorkiem ale może ktoś coś słyszał? Jakoś mało prawdopodobne mi się to wydaje :)
Dzięki
Obserwuj wątek
    • xanderus Re: preparat na wypadającą sierść 26.01.09, 01:40
      Dlaczego mało prawdopodobne? Tak samo działa odżywka do włosów, czemu nie
      miałaby istnieć odżywka do sierści?

Pytanie - czy pies gubi sierść zbyt mocno? Bo jeśli macie po prostu problem z
      wszechobecnymi kłakami w domu to jest to normalne, prawidłowe (pies musi gubić
      futro, gdyż inaczej ugotowały się ze zbyt grubym "kożuszkiem") i niemożliwe do
      ominięcia. Pies (no, może poza yorkami) wymaga takich poświęceń :-). Skoro
      mieszka w domu to nie powinien zmarznąć i wiadomo, że okrywa nie będzie tak
      imponująca jak u psa podwórzowego. Jeśli jednak pies wyraźnie "łysieje" lub po
      pociągnięciu za futro wyrywasz całe "kępy" sierści, jest to zły znak. Przyczyną
      może być skrajnie zła dieta lub choroba (niestety jest to objaw dość
      niecharakterystyczny).
      • tenshii Re: preparat na wypadającą sierść 26.01.09, 11:07
        No i właśnie o to mi chodzi - o to normalnie całoroczne gubienie sierści.
        Wetka powiedziała, że preparat zapobiega dżemu wypadaniu sierści u psów, które z powodu mieszkania w domach gubią jej sporo przez cały rok.
        Dlatego to wydaje mi się mało prawdopodobne.

A co do poświęceń - nie zdajesz sobie sprawy na jakie poświęcenia dla swojego psa jestem gotowa ;)
        • xanderus Re: preparat na wypadającą sierść 26.01.09, 17:38
          W stałej temperaturze pies gubi mniej więcej tyle samo sierści ile mu wyrasta
          (można powiedzieć że stopniowo zmienia futro jak sosna igły). Gdybyśmy
          zapobiegali tylko wypadaniu to więcej futra rosłoby niż wypadałoby i piesek
          zacząłby przypominać owcę :-) . Organizm psiaka po prostu szykuje się do zimy i
          jest zdezorientowany tym, że ta nie nadchodzi :-).
          Linienie jest naturalnym procesem i nie da się go całkowicie zatrzymać. Możesz
          jednak trochę je "skoordynować" i pomóc swojemu zwierzakowi podając mu
          suplementy z wit. B7 oraz mikro- i makroelementami niezbędnymi do prawidłowego
          wzrostu sierści oraz czesząc go często. Dzięki temu ograniczysz ilość kłaków na
          kanapie, dodatkowo pies zyska lśniące, zdrowe futro.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka