Dodaj do ulubionych

Praca Avio i Powertrain

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.08, 10:22
Czy ktos orientuje sie jakie sa zarobki w avio i powertrainie na
poczatku? Czy warto starac sie tam o prace jaki klimat i jezeli jest
zatrudnienie przez posrednika dlugo sie pzrez niego tyra?
Pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
      • Gość: Antoni Re: Praca Avio i Powertrain IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.09, 21:22
        Gdy to czytam to cieszę się, że w roku 2008 nie zatrudniłem się w tej
        firmie, jakieś drobniaki mi proponowali za pracę na trzy zmiany, zachwalali
        jakie to premie wielkie na święta dają, a jak się dowiedziałem niedawno to po
        niecałe trzysta złotych niektórzy podostawali na Boże Narodzenie ;) Kpina,
        Pracownicy Tesco więcej w bonach uzyskali ! Najbardziej żal mi nie samych
        pracowników tej firmy, ale ich rodzin, żon, dzieci, starszych rodziców, za to,
        że nie widzą się z nimi, gdyż Ci są w pracy na nocce lub drugiej zmianie i po
        miesiącu przynoszą wypłatę co ledwo na rachunki wystarcza. A żeby coś więcej
        uzyskać spędzają weekendy w pracy zamiast w domu patrząc jak dziecko rośnie lub
        z żoną, która samotnie sobotni wieczór spędza ... (a listonosz i wieczorem
        chadza) :)
    • Gość: AvioPrometeusz Re: Praca Avio i Powertrain IP: *.sferanet.pl 03.06.09, 15:46
      Witam. Stanowczo odradzam pracę w Avio. Zarząd to banda kłamców, oszustów,złodzieji i krętaczy. Ludzie tam tyrają za 10 zl na godzinę.Odebrali jedyną premię jaka była obiecując w zamian jakąś nową ale oczywiście na obietnicach się skończyło. Odebrali nadgodziny, jedyną szansę aby ci biedni ludzie mogli sobie dorobić do skromnej pensji obiecując w zamian nowy system wynagrodzeń( podobno lepszy) oczywiście skończyło się na obietnicach. W ubiegłym roku miały być podwyżki ale nie było bo podobno zarząd w Turynie wstrzymał wszystkie podwyżki aż do odwołania we wszystkich spółkach Avio na całym świecie,tylko nie wiem czy to się dotyczy wszystkich pracowników czy tylko produkcji bo np. wiem że w tym roku w (2009) w kwietniu sporo technologów i kilka osób z jakości dostało podwyżki, z produkcji niestety nikt do dnia dzisiejszego:( Zarząd i kierownicy mają pracowników produkcji głęboko w dupie.Ich tylko obchodzą statystyki , wyniki, cyferki, ilość godzin dobrych a pracownik i jego problemy ich zupełnie nie obchodzi!!!!!!
      • Gość: pracownik kierownictwo IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 03.06.09, 16:18
        Tak na marginesie dlaczego kierownictwo nie wie co się dzieje w zakładzie?Co to
        za kierownictwo które nie wie podstawowych rzeczy które dzieją się w zakładzie
        jak premie postoje itd.I do tego faworyzuje swoich kolegów i znajomych dając
        podwyżki i pozwalając na nadgodziny
      • Gość: FANTASTYCZNY Re: Praca Avio i Powertrain IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.09, 18:22
        Z dedykacją dla byłej pracownicy, panny M.

Malowane na niebiesko okiennice
        w avio robotnicy zmieniają ściernice,
        na podwórzu kundel biały
        pręży się jak bury kot,
        a twe oczy tak się śmiały
        bo patrzyłaś mi wprost,
        nie wróżyłaś z mojej ręki, nie pytałaś,
        małą stawkę dałaś, bajerowałaś i kłamałaś,
        w hale mnie powiodłaś
        między maszyny zwiodłaś,
        i zacząłem swoją żenną piosnkę śpiewać:

Rzeki oleju przepłynąłem
        góry startych ściernic pokonałem
        wielkim lasem strusi szedłem
        nocy na trzeciej zmianie nie przespałem
        żeby ciebie spotkać
        w małym kącie świata
        by lepszą stawkę dostać
        na calutkie lata.

Powiadają przyjaciele że za blohmami
        powiadają przyjaciele że za camutami
        urzęduje młoda pięknolica
        która wróży z chipowych kart
        to jakaś czarownica
        to nie żart
        czemu myśmy się twych czarów nie bali
        czemu wcześniej czarownicą cię nie nazwali
        już wiemy, że avio użyło twą urode
        abyś nią przyćmiła rekrutanta lejąc mu wode ...

Rzeki oleju przepłynąłem
        góry startych ściernic pokonałem
        wielkim lasem strusi szedłem
        nocy na trzeciej zmianie nie przespałem
        żeby ciebie spotkać
        w małym kącie świata
        by lepszą stawkę dostać
        na calutkie lata.
          • Gość: Migrena zeby IP: *.yourwww.com 04.06.09, 00:50
            zaoszczedzic innym uczciwym ludziom kłopotów i zmobilizowac firme do powaznego traktowania wlasnych ludzi.Zwalnianie sie byloby przyzwoleniem na rolowanie .Tak na marginesie wielu ludzi piszących sie zwolnilo,wielu ma to w planach a pozostali bądz czekaja na poprawe sytuacji bądz biorą sprawy w swoje rece.A zwolnic to sie powinni winni.Bardzo nam przykro ze Avio trafiło na czarną listę ale to jest efekt łamania umów z ludzmi bez ktorych ta firma po prostu by padła w 2 tygodnie.To ze firma istnieje jest tylko dlatego ze ludzie sie nie pozwalniali grupowo.jeszcze..... Apropo's kierownicy tez sie zwalniali czy to nie dziwne w dobie kryzysu ????
              • Gość: Migrena wniosek ? IP: *.yourwww.com 04.06.09, 01:33
                A klienci , kontrahenci,inspektorzy, audytorzy i urzedy za przekrety,instytucje,rewolucje,dziennikarze ,makaroniarze,takze związki z calej Polski, politycy,urzednicy, przewoznicy ,bezrobotni nie markotni, to czytaja i czytają moze polski jezyk znają i swe wnioski wyciągają i dzialania poczynają którąś firme bardzo przednią potraktować odpowiednio.
    • Gość: PRACOWNIK AVIO!!!! KAWA!!! Czyli czerwony torcik CZAJI!!! IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.06.09, 17:28
      Smutna prawda o Avio: Czajkowski szuka tzw. "czerwonego torcika" czyli nierobów.
      Jak on może to wyeliminować skoro kierownik zmiany się do tego przyczynia. Jak w
      normalnym zakładzie może istnieć takie koleżeństwo i spouchwalanie się z
      kierownikiem. Na jednej ze zmian kierownik faworyzuje pewną grupkę swoich
      pupilków. Codziennie przesiaduje z nimi na kawie na stołówce w sumie parę godzin
      dziennie. Widzi to cała hala! Poza tym "oni" mają jeszcze ze trzy przerwy na
      stołówce na hali i na stołówce zakładowej. I tak codziennie. Te pupilki robią
      nadgodziny podczas gdy dla innych nie ma, mimo to że ci "inni" potrafią robić to
      samo i nawet lepiej, a przede wszystkim ROBIĆ a nie siedzieć na kawie!!! Czy to
      jest normalne?!?!?! Każdy z nas to widzi. Sami to oceńcie....
    • Gość: Wkur...iony BUNT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.06.09, 15:32
      Panowie dosyć gadania. Trzeba przejść do czynów. Zacznijmy się buntować. Zróbmy
      coś. Najlepszy legalny sposób to wszyscy 504 w jeden dzień. Albo najprościej:
      ROBIĆ MNIEJ!!! Zamiast 150 sztuk to 100, zamiast 10 sztuk to robić 7. Nic
      nam za to nie zrobią i nie wierze że zostanie to bez echa, że nikt w Turynie się
      tym nie zainteresuje. ZRÓBMY COŚ!!!!
      • Gość: FANTASTYCZNY Re: BUNT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.09, 20:53
        Pan HR pewnie sobie tak podśpiewuje:

Bardzo lubię wam nic nie dawać smrodne smerfy,
        kolor niebieski działa mi na nerwy,
        jeden z drugim ciągle popiskują,
        dobry humor mi psują, nerwy mi rujnują.
        Pijemy razem z Gargamelem
        -smarujemy włosy żelem.
        Choć na okienka smerfy do domu wypadają,
        to i tak zawsze ze mnie się naśmiewają.
        Ktoś ochrzcił mnie jako Klakier,
        bo ten kot jest z każdym smerfem na bakier.

Nikt ode mnie nic nie dostanie,
        nawet na rolkę papieru gdy go przyciśnie klocka wypuszczanie,
        nie dam wam ani grosza na śniadanie
        za to wasze wybrzydzanie,
        premię przelewem puszczę
        gdy obrosnę już całkiem tłuszczem.

Yeah Hahaha
        Yeah Hahaha
        Yeah Hahaha

Jak będziecie grzecznie siedzieć,
        i przestaniecie mi tu zgredzieć,
        to wam rzucę po złotówce,
        żebyście mieli jakieś mleko w lodówce.

Booom Booom Booom

Oj to znowu się stało,
        coś mnie zabolało,
        no tak od żony mi się dostało,
        nie wiem jak ale to forum przeczytała
        i na pieć minut zesztywniała.
        wyjaśniła mi, że tak nie wolno ludzi traktować
        i czas dla nich jakąś kasę zmontować,

boom booom szakalaka

teściowa to samo powiedziała
        i wałkiem przed nosem pomachała,
        czas się zmienić pomyślałem,
        i to wszystko w mp3 zgrałem,
        Jutro z rana
        każdemu dam na banana,
        oj nie krzyczy sąsiad, mało !
        a mi na to wygięło się ciało,

ok, dam im po 4 złote,
        taką mam ochotę !!!
        • Gość: elixir Re: BUNT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.xdsl.centertel.pl 06.06.09, 11:06
          504 wam nic nie da!!oni maja zapas na przynajmniej 1.5 do 2tygodni!
          l4 tez niczego moze nie zmienic bo za co bedziecie zyc?chyba ze
          macie jakas fuche na oku!moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bylo
          by sie masowo zapisac do zwiazku a nie tylko mowic ze komos kasy
          szkoda lub co on dla mnie zrobi i rozne podobne brednie!ludzie gdyby
          nie zwiazek ktory byl w avio nie mielibyscie paru rzeczy ktore
          obecnie macie!
            • Gość: Były związkowiec Re: BUNT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: 79.139.0.* 06.06.09, 14:13
              Bo pan HR Manager nie lubi związkowców. Gdybyś wiedział, że kierownik zmiany
              wystawił Cię do podwyżki a jej nie dostałeś, bo pan HR Cię skreślił, też byś się
              pewnie zastanowił dlaczego to zrobił i czy następnym razem tego nie powtórzy.
              Jak ćwierkają wróble wspólną cechą skreślonych z podwyżki jest przynależność do
              związków.
              • Gość: Canaris "Bagnet na broń" IP: *.sferanet.pl 06.06.09, 15:52
                Jak się nas dużo do związków zapisze to pan HR będzie sobie mógł palcem w dupie
                pogrzebać. Myślę , że po tym wszystkim co doświadczyliśmy i nadal doświadczamy
                to jemu już nikt w nic nie uwierzy. Musimy walczyć o swoje, nie możemy być
                bierni!!!Sami widzicie co z nami robią!!!Będziemy tworzyć związek zawodowy(nie
                solidarność)więc liczymy, że będzie dużo chętnych. Razem możemy zdziałać
                wiele,osobno nic.
                      • Gość: Piku Re: "Bagnet na broń" IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.06.09, 12:41
                        Pracowalem kiedys w niemieckiej firmie.Niemiec byl ok.Powiedzial
                        kiedys,ze nie rozumie w Polsce 2 spraw.Podejscie przelozonego do
                        pracownika czyli traktowanie go jako gorszego i druga sprawa to
                        urlop na telefon.Ktos zadzwoni godz przed praca i trzeba dac mu
                        urlop.Zarobki mielismy dobre do czasu jak dyrektorem zostal
                        Polak.Cala kase,ktora Niemiec przesylal na konta za towar zabieral
                        dla siebie,narobil dlugow i trzeba bylo splacac.Drugi zrobil to samo
                        i Niemiec zamknal zaklad.Powiedzial,ze mozemy pracowac na wlasny
                        rachunek zakladajac wlasna dzialalnosc a on caly towar kupi.Czesc
                        sie zgodzila.Polak u wladzy to najgorsze co moze sie zdarzyc.Dobrze
                        w tym kraju bedzie tylko wtedy jak powtorzy sie rok 1939 i ktos nas
                        oczysci z chwastow.Co mialo byc po roku 1990?Zlote gory,druga
                        Japonia,po 100 mln,premie,podwyzki,zycie jak na zachodzie.Zyjemy jak
                        zebracy na zachodzie tylko oni nie pracuja a my tak.Zadne 504,L-4
                        nie rozwiaze problemu.Nasze szefostwo jest ze starego systemu i onie
                        nie potrafia inaczej zadzic.Oni uwazaja,ze wyzysk rozwiazuje
                        problemy firmy.Dopuki niebedzie szefostwa z zachodu,ktore nauczone
                        jest zyc w innym systemie "Szanujmy sie nawzajem" to takie sytuacje
                        jak teraz w firmie beda sie powtarzac.Jestesmy teraz na lasce wladz
                        z Turynu,tylko oni moga nam pomoc.
                          • Gość: Piku Re: "Bagnet na broń" IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.06.09, 16:41
                            Trzeba znalezc kogos kto zna dobrze wloski lub angielski i napisac
                            bezposrednio do Turynu.Trzeba poszukac tez odpowiedniego
                            adresata,ktory ma dojscia do prezesa Avio i przedstawi mu sytuacje w
                            Polsce.Sam prezes moze wykasowac wiadomosc nie czytajac jej nawet bo
                            to nie jego brozka.Prezes Martorana odszedl wiec wewnetrzna kontrola
                            w Polsce z gory sie skonczyla.Teraz jest totalna walka o wladze i
                            chyba stanowisko dyr.Francesko.{Jesli przekrecilem jakas litere to
                            przepraszam}.Narazie niejest tak zle.Bedzie gorzej jesli
                            dyr.zostanie Pan Czajkowski.Bedziemy wtedy zdani na lske i nielaske
                            Turynu.Jesli oni nam nie pomoga bedziemy pracowac za najnizsza
                            krajowa i nie na 2 ale na 3 maszynach.Oddech bedziesz lapal w drodze
                            z Blohma 4 na 1.Zauwazcie zebranie z Panem Czajkowskim.Wszyscy
                            jestesmy winni nawet ja ale to Wy za malo pracujecie i pokazuje
                            wykresy z przepracowanymi godz. i "przelezanymi".Ktos nagle sie
                            wyrywa i mowi,ze nie bylo tego,nie bylo tamtego i maszyna
                            stala.Zepsulo sie to i to.Odpowiedz "a to nie wiedzialem".Sytuacja z
                            lapanki na ulicy za komuny.Stajesz przed sadem i to nie prokurator
                            ma udowodnic Twoja wine tylko Ty swoja niewinnosc bo dla kogos bylo
                            tak wygodnie.Kogo widzial to zatrzymal.
                            • black_slayer Re: "Bagnet na broń" 07.06.09, 16:50
                              trochę mało realne ja nie wiem za bardzo do kogo miałby być
                              adresowany ten list a po za tym to jednak prezes naszej firmy jest
                              najważniejszą osobą i to on powinien działać w naszym imieniu druga
                              sprwa czy w tym momencie po tym co zrobił w temacie premii można
                              miec do niego jakiekolwiek zaufanie
                              • Gość: Piku Re: "Bagnet na broń" IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 07.06.09, 18:38
                                Wlasnie.Troche wyzej jest odpowiedz na Twoje pytanie.Jesli
                                starcilismy do niego zaufanie to nie ma sensu z nim rozmawiac.Mnie
                                juz nie rozchodzi sie tak o te podwyzki bo ja sobie dorabiam na lewo
                                ale o to,ze jestem ciagle oklamywany i szefostwo uwaza,ze to jest
                                wporzadku wobec mnie i moich kolegow.To oznacza 0 {zero} szacunku
                                dla nas.Wiem,ze wiele osob ma rodziny i pracuja za 10 zl brutto na
                                godz.Chyle czola przed nimi bo nie wiem jak mozna za to utrzymac
                                rodzine.Kiedys byl taki eksperyment.Zaproponowano poslom zyc przez 3
                                miesiace za najnizsza krajowa.Zgodzilo sie tylko chyba 3.{Jesli sie
                                pomylilem w ilosci to prosze mnie poprawic}.Reszta sie nie
                                zgodzila.Ubrania z taniej odziezy,skromne jedzenie.Stwierdzili,ze
                                niemozna zyc za takie pieniadze i na tym sie skonczylo.To bylo przed
                                wejsciem do Uni.Zarobki poszly nieznacznie do gory {nie dotyczy
                                prezesow,politykow itp.}natomiast ceny strasznie bo tylko ciagle
                                mowiono,ze trzeba je zrownac z cenami Unii.Jak latwo wywnioskowac
                                tylko ceny zarobkow juz nie "by zylo sie lepiej" kolegom
                    • Gość: kuk Michael_mm IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 08.06.09, 14:57
                      Ty Michael_mm powiedz nam wszystkim jakie stanowisko zajmujesz pewnie jesteś
                      team liderem lub wyżej nie dziwie ci się ze tak piszesz masz ciepła posadkę za
                      nie małą kasę bo 22zł/h to forum nie jest dla takich jak ty bo jesteście nie
                      liczni. My nie jesteśmy banda ludzi z bezrobocia ściągnięto nas z innych firm
                      oferując bardzo dobre warunki my chcemy tylko zeby dotrzymano obietnic jakie nam
                      dawano. Wielu ludzi jest bardzo dobrymi fachowcami w tej dziedzinie firma avio
                      takich potrzebuje.prawda jest taka ze gdyby nie oszukiwano ludzi na początku
                      mało kto by sie przyjął do tej firmy, więc Michael_mm jakim prawem zabierasz
                      głos na forum??? Tutaj nikt nie kłamie cała prawda.
                      • Gość: zorro Re: Michael_mm IP: *.sferanet.pl 09.06.09, 09:35
                        Nie zgadzam sie z tobą kuk!!! Z całego Avio tylko trzech teamleaderów ma 22 zeta
                        a reszta ma 17,50 . Poza tym "teamleader" to nie jest tak jak sobie wyobrażasz
                        "ciepła posadka".Teamleader tak samo zapiernicza na maszynach(czasami mniej
                        czasami więcej), jest jebany bezpośrednio od góry za wszystkie problemy na
                        produkcji a zarazem musi się jeszcze użerać z niektórymi cwaniaczkami przy
                        maszynach. Generalnie "góra" ma do nich stosunek taki sam jak do każdego innego
                        operatora.Wiem że na niektórych zmianach teamleader to niezły kutas a le są też
                        tacy co są w porządku.Wszyscy jedziemy na tym samym wózku!!!!!
                      • Gość: Normalny z Avio Re: Michael_mm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.09, 10:46
                        Co ty tak tego Michaela opieprzasz?Każdy tu może coś
                        powiedzieć.Nawet jeśli jest teamliderem,to dobrze że pisze to co
                        jest,a nie to co chciałbyś przeczytać.A swoją drogą,pisanie niecałej
                        prawdy to też kłamstwo.Dlaczego piszesz tylko to,co dla Ciebie
                        wygodne?Napisz,że olewasz,że schodzisz do szatni pół godziny przed
                        fajrantem.Napisz że nigdy nikogo nie obgadałeś przed innymi.ściany
                        mają uszy.Pyskowanie nikomu nie wyszło na dobre.Trzeba być
                        jełopem,żeby myśleć że tego nikt nie usłyszy ani nie zobaczy.NIE
                        BRONIE NIKOGO,ale jeśli traktujesz szefostwo jak przeciwnika,to
                        naucz się,że wroga nie wolno lekceważyć!!!Muślisz że Franek po hali
                        chodzi sobie,żeby pooglądać ładnych chłopców?Oni nie są
                        głupi,wszystko widzą i mają potem haka na nas.
                • Gość: g Re: "Bagnet na broń" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.09, 20:34
                  irra
                  wirrah
                  wirrasthru
                  wirsing
                  wirski
                  wirt
                  wirth
                  wirths
                  wirtz
                  wiru
                  wiry
                  wisa
                  wisacky
                  wisc
                  wiscasset
                  wischnewski
                  wischrewski
                  wisconsin
                  wisconsinite
                  wisdom
                  wisdomful
                  wisdomless
                  wisdomproof
                  wisdoms
                  wisdomship
                  wise
                  wiseacred
                  wiseacredom
                  wiseacreish
                  wiseacreism
                  wisebot
                  wisecracker
                  wisecrackery
                  wisecracking
                  wisecracks
                  wised
                  wisehead
                  wisehearted
                  wiseheimer
                  wiselike
                  wiseling
                  wisely
                  wiseman
                  wisen
                  wiseness
                  wisent
                  wiser
                  wiseriver
                  wisest
                  wiseweed
                  wisewoman
                  wish
                  wisha
                  wishable
                  wishart
                  wished
                  wishedly
                  wishek
                  wisher
                  wishers
                  wishes
                  wishewan
                  wishfully
                  wishfulness
                  wishing
                  wishingcap
                  wishingly
                  wishkan
                  wishless
                  wishly
                  wishmay
                  wishness
                  wishoskan
                  wishram
                  wisht
                  wishtonwish
                  wishwash
                  wishywashy
                  wisibada
                  wisiedo
                  wisigothic
                  wisket
                  wisking
                  wiskinky
                  wislak
                  wismar
                  wismoth
                  wisner
                  wisniewski
                  wisp
                  wisped
                  wispier
                  wispiest
                  wispish
                  wisplike
                  wisps
                  wispy
                  wisql
                  wiss
                  wisse
                  wissel
                  wisseman
                  wissia
                  wissinger
                  wissler
                  wist
                  wistaria
                  wiste
                  wistened
                  wister
                  wisteria
                  wistfully
                  wistfulness
                  wistit
                  wistiti
                  wistle
                  wistless
                  wistlessness
                  wistonwish
                  witaly
                  witan
                  witbooi
                  witch
                  witchbells
                  witchcraft
                  witchcrafts
                  witchdoctor
                  witched
                  witchedly
                  witchen
                  witcheries
                  witchering
                  witchery
                  witches
                  witchet
                  witchetty
                  witchhood
                  witching
                  witchingly
                  witchleaf
                  witchlike
                  witchlord
                  witchlow
                  witchman
                  witchmonger
                  witchuck
                  witchweed
                  witchwife
                  witchwoman
                  witchwood
                  witchwork
                  witchy
                  witcracker
                  witcraft
                  witczak
                  wite
                  witek
                  witeless
                  witenagemot
                  witenagemote
                  witenie
                  witepenny
                  witess
                  witful
                  with
                  withal
                  witham
                  withamite
                  withams
                  withania
                  withboth
                  withcolor
                  withdaw
                  withdraught
                  withdraw
                  withdrawable
                  withdrawal
                  withdrawals
                  withdrawer
                  withdrawest
                  withdraweth
                  withdrawing
                  withdrawment
                  withdrawn
                  withdraws
                  withdrew
                  withe
                  withed
                  withee
                  withen
                  wither
                  witherband
                  witherbee
                  withered
                  witheredly
                  witheredness
                  witherer
                  withereth
                  withergloom
                  withering
                  witheringham
                  witheringly
                  witherite
                  witherly
                  withernam
                  withers
                  withershins
                  withersoever
                  witherspoon
                  withertip
                  witherwards
                  witherweight
                  withery
                  withewood
                  withey
                  withheld
                  withheldest
                  withhold
                  withholdable
                  withholdal
                  withholden
                  withholder
                  withholders
                  withholdeth
                  withholding
                  withholdings
                  withholdment
                  withholds
                  within
                  withindoors
                  withinside
                  withinsides
                  withinward
                  withinwards
                  withit
                  withmultiple
                  withness
                  witholden
                  without
                  withoutany
                  withoutdoors
                  withouten
                  withoutforth
                  withoutside
                  withoutwards
                  withrow
                  withs
                  withsave
                  withstand
                  withstander
                  withstanding
                  withstands
                  withstay
                  withstood
                  withstrain
                  withthe
                  withthese
                  withvine
                  withwind
                  withypot
                  withywind
                  witjar
                  witkins
                  witkowski
                  witless
                  witlessly
                  witlessness
                  witlet
                  witling
                  witloof
                  witmer
                  witmonger
                  witness
                  witnessable
                  witnessdom
                  witnessed
                  witnesser
                  witnesses
                  witnesseth
                  witnessing
                  witney
                  witneyer
                  witold
                  witoto
                  witotoan
                  wits
                  witsend
                  witsenhausen
                  witship
                  witsnapper
                  witt
                  wittal
                  wittawer
                  witte
                  witteboom
                  witted
                  witten
                  wittenberg
                  wittenmark
                  wittensville
                  witter
                  wittering
                  witthaver
                  witticaster
                  wittich
                  wittichenite
                  witticism
                  witticize
                  wittier
                  wittiest
                  wittified
                  wittik
                  wittily
                  wittiness
                  witting
                  wittingly
                  wittiyadow
                  wittkowski
                  wittman
                  wittmann
                  wittol
                  wittolly
                  wittssprings
                  wittwer
                  witty
                  witu
                  witumki
                  witwall
                  witworm
                  witzchoura
                  witzdorf
                  witzel
                  witzman
                  witzmann
                  wivan
                  wived
                  wivell
                  wiver
                  wivern
                  wives
                  wiving
                  wiwi
                  wixom
                  wixted
                  wiyagwa
                  wiyap
                  wiyat
                  wiyau
                  wiyaw
                  wiyeh
                  wiyot
                  wiza
                  wizard
                  wizardess
                  wizardism
                  wizardlike
                  wizardliness
                  wizardly
                  wizardry
                  wizards
                  wizardship
                  wizardsvale
                  wizeewig
                  wizen
                  wizened
                  wizenedness
                  wizgunoff
                  wizier
                  wizkid
                  wizmane
                  wizzard
                  wizzen
                  wizzy
                  wkday
                  wkend
                  wking
                  wladilena
                  wladimir
                  wladislaw
                  wladyslaw
                  wldflckn
                  wlepo
                  wloclawek
                  wlodek
                  wlodzimierz
                  wloka
                  wlopo
                  wluwehawlo
                  wmich
                  wmms
                  wmpaint
                  wmpl
                  wnat
                  wnysamis
                  woad
                  woader
                  woadman
                  woadwaxen
                  woady
                  woak
                  woald
                  woan
                  wobaru
                  wobbegong
                  wobble
                  wobbled
                  wobbler
                  wobblier
                  wobbliest
                  wobbliness
                  wobbling
                  wobblingly
                  wobbly
                  wobbrock
                  wobe
                  wobot
                  wobster
                  woburn
                  wocheinite
                  wochinz
                  wochua
                  woda
                  wodaabe
                  wodak
                  wodamo
                  wodan
                  wodani
                  woddie
                  wode
                  woden
                  wodenism
                  wodge
                  wodgy
                  woditschka
                  wodiwodi
                  wodo
                  wodoslawsky
                  woebegonish
                  woeful
                  woefully
                  woefulness
                  woehlerite
                  woelffel
                  woes
                  woesome
                  woessner
                  woevine
                  woeworn
                  woffler
                  wofford
                  woft
                  woga
                  wogadj
                  wogait
                  wogamus
                  wogamusin
                  wogeman
                  wogeo
                  wogga
                  wogiet
                  wogriboli
                  wogu
                  wogulian
                  wohl
                  wohlbold
                  wohlbruck
                  wohlfeiler
                  wohrz
                  wohsimi
                  woibe
                  woinsky
                  woisika
                  wojciech
                  wojcik
                  wojdylo
                  wojewodztwa
                  wojewodztwo
                  wojnar
                  wojo
                  wojokeso
                  wojtecki
                  wojtek
                  wojtyla
                  wokam
                  wokas
                  woke
                  woken
                  wokiare
                  wokked
                  wokkos
                  woko
                  wokoma
                  wokowi
                  wolaitta
                  wolane
                  wolani
                  wolasi
                  wolaytta
                  wolbach
                  wolbert
                  wolchek
                  wolcott
                  wolcottville
                  wolczanski
                  wolde
                  woldetsadik
                  woldetzki
                  woldlike
                  woldoh
                  woldsman
                  woldy
                  woleai
                  woleain
                  wolean
                  woleian
                  woleuntem
                  wolf
                  wolfachite
                  wolfbayou
                  wolfberry
                  wolfcoal
                  wolfcreek
                  wolfdale
                  wolfdom
                  wolfe
                  wolfeboro
                  wolfecity
                  wolfen
                  wolfenbarger
                  wolfenden
                  wolfenstein
                  wolfer
                  wolfert
                  wolff
                  wolffberg
                  wolffia
                  wolffian
                  wolffianism
                  wolffish
                  wolfforth
                  wolfgang
                  wolfhood
                  wolfhound
                  wolfian
                  wolfiana
                  wolfie
                  wolfing
                  wolfingham
                  wolfishly
                  wolfishness
                  wolfisland
                  wolfit
                  wolfkin
                  wolflake
                  wolfless
                  wolflike
                  wolfling
                  wolfman
                  wolford
                  wolfowitz
                  wolfpen
                  wolfpoint
                  wolfram
                  wolframate
                  wolframic
                  wolframine
                  wolframinium
                  wolframite
                  wolfrider
                  wolfriders
                  wolfrum
                  wolfrun
                  wolfs
                  wolfsbane
                  wolfsbergite
                  wolfsen
                  wolfsheim
                  wolfskin
                  wolfson
                  wolfstone
                  wolfsummit
                  wolftown
                  wolfward
                  wolfwards
                  wolgers
                  wolheim
                  wolins
                  wolinski
                  wolio
                  wolk
                  wolkonska
                  wolkow
                  woll
                  wollaminya
                  wollamo
                  wollaston
                  wollastonite
                  wolle
                  wollega
                  wollejko
                  wollenberger
                  wollo
                  wollomai
                  wollongong
                  wollop
                  wollt
                  wolmeri
                  wolodyjowski
                  wolof
                  woloshin
                  woloshko
                  wolowicz
                  wolowidnyk
                  wolpe
                  wolper
                  wolpert
                  wolsey
                  wolska
                  wolski
                  wolsky
                  wolt
                  wolter
                  wolters
                  woltikoff
                  woltjer
                  woltman
                  woltz
                  wolveboon
                  wolver
                  wolverine
                  wolveroach
                  wolverstone
                  wolverton
                  wolves
                  wolynetz
                  wolzow
                  woma
                  womack
                  woman
                  womanbody
                  womandom
                  womanfolk
                  womanfully
                  womanhead
                  womanhearted
                  womanhouse
                  womanish
                  womanishly
                  womanishness
                  womanism
                  womanist
                  womanity
                  womanization
                  womanize
                  womanized
                  womanizer
                  womanizing
                  womankind
                  womanless
                  womanlike
                  womanliness
                  womanly
                  womanmuckle
                  womanness
                  womanpost
                  womanproof
                  womans
                  womanship
                  womanways
                  womanwise
                  womb
                  wombat
                  wombed
                  womble
                  womboko
                  wombs
                  wombstone
                  womby
                  wome
                  womelsdorf
                  women
                  womenara
                  womenfolk
                  womenfolks
                  womenkind
                  womens
                  womera
                  wommer
                  wommerah
                  wommerala
                  womsak
                  wonacott
                  wonalancet
                  wonan
                  wonda
                  wonder
                  wonderberry
                  wonderbright
                  wondercraft
                  wondered
                  wonderer
                  wonderful
                  wonderfully
                  wondering
                  wonderingly
                  wonderlake
                  wonderless
                  wonderment
                  wondermonger
                  wonderously
                  wonders
                  wondersmith
                  wondersome
                  wonderstrong
                  wonderstruck
                  wonderwall
                  wonderwell
                  wonderwork
                  wonderworthy
                  wondrous
                  wondrously
                  wondrousness
                  wone
                  wonegan
                  wonewoc
                  wong
                  wonga
                  wongamardu
                  wongamusin
                  wongara
                  wongen
                  wongkee
                  wongkumara
                  wongo
                  wongshy
                  wongsky
                  wongyai
                  woni
                  wonie
                  woning
                  wonk
                  wonka
                  wonked
                  wonky
                  wonna
                  wonnacott
                  wonned
                  wonner
                  wonnie
                  wonning
                  wonnot
                  wono
                  wonoi
                  wonomulyo
                  wonsan
                  wont
                  wonted
                  wontedly
                  wontedness
                  wonti
                  wonting
                  wontner
                  wonton
                  wooable
                  wood
                  woodacre
                  woodagate
                  woodall
                  woodbark
                  woodbin
                  woodbind
                  woodbine
                  woodbined
                  woodbound
                  woodbourne
                  woodbridge
                  woodburn
                  woodbury
                  woodburytype
                  woodbush
                  woodcarvers
                  woodcarving
                  woodchat
                  woodchopper
                  woodchuck
                  woodchucks
                  woodcockize
                  woodcocks
                  woodcracker
                  woodcraft
                  woodcrafter
                  woodcrafty
                  woodcroft
                  woodcutter
                  woodcutters
                  woodcutting
                  wooddale
                  wooded
                  woodel
                  woodell
                  woodels
                  wooden
                  woodenbong
                  woodendite
                  woodenhead
                  woodenheaded
                  woodenly
                  woodenness
                  woodenshoe
                  woodenware
                  woodenweary
                  woodeny
                  woodfish
                  woodf
            • Gość: FANTASTYCZNY Inwokacja ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.09, 14:45
              Avio! Firmo droga moja! Zacznij działać pracownikowi na zdrowie.
              Bo jak słabo go cenisz, ten tylko się dowie,
              Kto zatrudnił się u Ciebie. Dziś piękność twą w całej ozdobie
              Widzą i opisują, na forum o tobie.

Pani Marysia co jasnej broni twej zagrody
              I ostro świeci w jej Bramie! Ma lepsze od operatorów nagrody,
              Piękne łopatki produkujesz ze swym wiernym ludem!
              Ale nie wiem dlaczego mało im płacisz, jakim cudem?

(Gdy od płaczącej matki pod Twoją opiekę
              Marnie opłacany, martwą podniosłem powiekę
              I zaraz mogłem pieszo z Twych świątyń progu
              Iść za inną pracą w tym samym roku),

Tak co dzień powracamy na twe łono.
              Z myślą aby dostać lepszą wypłatę utęsknioną
              Do tych pagórków ściernic, do tych maszyn, białych, żółtych i zielonych,
              Szerokich marzeń lepszej kasy rozciągnionych;
              Do tych zanieczyszczeń rozsiewanych sposobem rozmaitem,
              Wyzłacanych obietnic, posrebrzanych niezłym kitem;

Gdzie bursztynowy prezes, pracownica jak śnieg biała,
              Gdzie panieńskim rumieńcem dychę na godzinę dostała,
              A wszystko przepasane, jakby wstęgą, wiedzą
              Że Ci na górze na grubej kasie siedzą.
              Śród takich zachwaleń o Tobie przed laty,
              Za tą mizerną pensję chcę rekompensaty.

Gdy przyjechał na kontrolę Włoch ugarniturowany;
              Świeciły się z daleka pobielane ściany,
              Tym bielsze, że odbite od ciemnej zieleni
              Podwyżek, co nie dane nam były w jesieni.

Budżet firmy wielki, lecz zewsząd ukrywany,
              I jak zwykle pracownik kołowany, nisko opłacany,
              To w głowie zmieścić się nie może;
              A w sklepach trzeba płacić jak za zboże,

I widać z liczby maszyn, co pracują wzdłuż i wszerz smugów
              Świecą gęsto jak gwiazdy, zielonych lampek czyli kogutów,
              Szlifowanych wcześnie łopatek różne ilości,
              Piłkarzy co połamali sobie kości,
              I zamiast wrócić do Ciebie z pucharami,
              To teraz podpierają się dwoma kulami,

Przecież nie jesteś firmą kurzych grządek:
              Więc daj nam podwyżki, a będzie porządek.
              Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,
              Że tu bieda i z gościny każdego odstrasza.