angela737 18.03.04, 13:15 Może dlatego, że ich poptostu nie używają? A może po prostu nigdy ich nie znały na zadowalającym poziomie? Wstyd! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: eurostewik Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.04, 13:19 To stewy z LO nie znają nawet podstaw angielskiego. To jest żenujące! Odpowiedz Link Zgłoś
marabu Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 18.03.04, 14:17 Generalnie nie znają, no bo i po co? Część osób zna. Jeśli chodzi o języki, to i tak teraz sytuacja jest lepsza niż w latach 80 i 90. Teraz więcej osób rozmawia w obcych językach niż kiedyś. A wśród szefowych to są jeszcze przeżytki. Przyjmowano z 2 językami. Na ogół był to rosyjski+ jakiśtam. Starsze Panie musiały sie douczyć angielskiego. Ale cóż można wymagać od straszej osoby? Między nami mówiąc, tamtych dwóch też dobrze nie znały. W konsekwencji nic nie umieją, ale mniemanie o sobie mają. Oj mają, jak stąd do Honolulu.. Marabu Odpowiedz Link Zgłoś
andywarchol Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 18.03.04, 20:55 To prawda. Szczególnie wstydziłem się za nasze FA, jak leciałem do NY. Nie potrafiły porozumieć się z pasażerami. Sam musiałem im tłumaczyć o co chodzi anglojęzycznum pasażerom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frequent_flyer Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.chello.pl 19.03.04, 00:47 Musze sie zgodzic z moimi poprzednikami. Poziom jezykow w LOT jest katastrofalny. Nieraz wstyd mi za Wasze szefowe, ktore maja problemy z najprostszymy slowami z zapowiedzi, ktore wyglaszaja niezmiennie od 10, 15 czy 20 lat!!! A co sie tyczy eurolotu to lecialem moze z nimi 5 razy i nigdy nie mialem zasztrzezen co do ich poziomu znajomosci jezykow. Wrecz przeciwnie. Zawsze wydawalo mi sie, ze podchodza do tego bardzo profesjonalnie. Mysle, ze wiele moglibyscie sie od nich nauczyc! Takie obsmarowywanie ich nie stawia Was w dobrym swietle (dotyczy uzytkownika angela737). Pora wziac sie do roboty! Mimo to mam sentyment do LOTU mino iz niektorzy z Was wyzej sr*** niz du** maja... Pozdrawiam, Wojciech R. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 747 Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.acn.waw.pl 19.03.04, 08:55 Wiesz, ja jakos nigdy nie narzeklem na jezyki w LOT. Owszem, starsze szefowe- jak najbardziej - ale dla nich, w wieku lat 40-50 to trudno nauczyc sie nowego jezyka. Ale szefowa jest jedna , a mlodszych wiecej! I znam testy jesykowe, i wiem, ze oni musza przechodzic co 3 lata egzaminy, wiec nie gadajcie, ze nie mowia, bo bylem swiadkiem swietnej znajomosci jezykowej, nawet kiedys dziewczyna mowila po koreansku, ku SZOKOWI obecnych Koreanczykow. Poza tym LOT lata do 60 miast za granica i wozi wielu obcokrajowcow- dziewczyny rozmaiwaja z nimi. W Eurolocie nie slyszalem, ale wiem, ze oni zdaja tylko kiepsciutki test z angielskiego ( moja dziewczyna zdawala 2 tyg temu). Poziom byl jak w podstawowce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radius Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.chello.pl 19.03.04, 10:00 Chyba masz jakies dziwne informacje stewo/stewardzie z LOT-u. Sam zdawalem testy do LOT-u i do eurolotu i wiem jakie sa gdzie... Tak wiec Twoj post musial sie pojawic na forum jako kontrofensywa. Pozdrawiam wszystkie zadarte niemile zazdrosnice z LO Odpowiedz Link Zgłoś
marabu Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 19.03.04, 10:20 Nie chcę się tutaj wypowiadac na temat stewardes z Eurolotu. Był taki okres, że latałam z nimi jako szefowa. Ale nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości. Poza tym to nie one zapowiadały tylko ja. One rozmawiały z pasażerami, ale też nic złego na ich temat nie mogę powiedzieć, a nawet przeciwnie. Natomiast jeśli chodzi o egzaminy językowe w Locie, to nie są to egzaminy profesjonalne. I opieranie się, na jakiś firmowych egzaminach nie ma żadnego sensu, bo one wybiórczo sprawdzają znajomość języka. Na tych egzaminach nie sprawdza się rozumienia ze słuchu, znajomości gramatyki, słownictwa, umiejętności pisania itp. Te egzaminy są czystą formalnością i mają na celu swobodne operowanie osobami. Teraz coraz częściej wychodzi się z założenia, że poziom znajomości języka jest uzależniony od kompleksowych umiejętności (rozumienia tekstu, czytania, znajomości słownictwa i gramatyki, wypowiedzi ustnej itp.). Stąd tyle nieprawidłowości. Bo jeżeli nie zna slownictwa to co może powiedzieć, a poza tym , jeśli nikt nauczył jej poprawnie wymawiać, to co może przeczytać? Pamiętam zajęcia dla szefowych z angielskiego w laboratorium. Dla mnie był to mój drugi język. Ale mnie lektorka nie poprawiała, natomiast to co leciało w sluchawkach w wykonaniu szefowych, dla których był to 1 język, było żenujące. Marabu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stewka Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.acn.waw.pl 19.03.04, 11:29 A to dziwne! Wszyscy dostalismy w ubieglym roku podreczniki jezykowe dla stewardess, gdzie wszystko jest pod katem naszej pracy. Zdawalam i angielski i francuski w styczniu, i na egzaminie byly przede wszystkim te rzeczy, dotyczace swobodnej komunikacji zpasazerwm, rozwiazywaniu problemow, nawet glupie nazwy potraw, sposobow serwowania, sosow, czy nawet dokaldne wytlumaczenie zasad ewakuacji w dwoch jezykach. Odpowiedz Link Zgłoś
marabu Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 19.03.04, 12:55 No i bardzo słusznie. Lot powinien szkolić personel pod względem językowym. Nazwy potraw powinien podawać nawet po chińsku, żeby można było się z pasażerem porozumieć. Tak powinno być. Tylko problem polega na tym, że jeżeli ktoś nie zna podstaw języka, to co z tego, że będzie dukał nazwy potraw. Oczywiście, że chodzi o komunikację. Ale ja nie miałam problemów z komunikacją nawet zamawiając potrawy w budzie na ulicy w Pekinie. Bo zawsze można się dogadać na migi. Tu chodzi o coś innego. O brak klasy, poprawnych zapowiedzi i stwarzania chociaż pozorów, że rozumie się co się mówi. I proszę mi nie opowiadać, że lotowskie stewardesy są świetne językowo. Jak się wsiada do samolotu, to już czuć prowincjonalizm. Jesteście słabsze od waszych koleżanek z innych linii, jesteście niechlujne językowo i nie tylko. Albo ktoś na to zwróci uwagę, albo będziecie wciąż zaściankową linią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stewka Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.acn.waw.pl 19.03.04, 13:49 odpowiadsz tak, bo Ciebie wyrzucili za przemyt......WSTYD! Odpowiedz Link Zgłoś
marabu Re: Do stewki 19.03.04, 14:23 Droga Stewciu? A ty czym handlujesz? Jak byś czytała uważnie, to byś wiedziała za co mnie wyrzucili. Ja jakoś nie miałam problemów z przemytem, tym bardziej do USA. A wiesz dlaczego? Bo posiadam zieloną kartę i parę puszek kawioru mnie absolutnie nie urządza. Dlatego, że mogłabym więcej stracić niż zyskać. Przemytem zajmują się biedne stewardeski, którym się wydaje,że sobie życie polepszą za pare dolców. Marabu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mexicana Re: Do stewki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.04, 14:28 Mnie też zawsze zastanawiało, dlaczego FA z LOT targaja takie wielkie walizki na atlantyki, jakby wyjeżdzały na ół roku a nie na jeden dzień pobytu? Na krótkie loty europejskie też maja niezły asortyment anużek o wymiarachduzego telewizora. Co w nich przewożą? Słyszałam, że przekupują służby graniczne. Czy to prawda? No bo jak by mogły bezkarnie przemycać? Odpowiedz Link Zgłoś
pike8 Re: Do mexicana 20.03.04, 02:44 Gość portalu: mexicana napisał(a): > Mnie też zawsze zastanawiało, dlaczego FA z LOT targaja takie wielkie walizki > na atlantyki, jakby wyjeżdzały na ół roku a nie na jeden dzień pobytu? > Na krótkie loty europejskie też maja niezły asortyment anużek o wymiarachduzego > > telewizora. Co w nich przewożą? > Słyszałam, że przekupują służby graniczne. Czy to prawda? No bo jak by mogły > bezkarnie przemycać? Taak, oczywiście masz rację! Żeby nie wzbudzać podejrzeń o przemyt, następnym razem lecąc do Stanów nawet na jedną noc, spakuję moją zimową kurtkę, buty, swetry, spodnie, majtki, bieliznę i kosmetyki do....reklamówki! Najlepiej przeźroczystej, żeby wszyscy widzieli, że nic nie przemycam! A ciekawe w co Ty się pakujesz, jak lecisz na drugi koniec świata, nie mając pewności, czy np.samolot się nie zepsuje?! A miałam już - zapewniam Cię, że co najmniej kilkanaście razy taką sytuację - przymusowy, przedłużony nawet o kilka dni pobyt np. w N.Y. I ta walizka pełna ciuchów była jak znalazł! Więc nie pieprz głupot, że w tych walizkach wszystkie stewy mają towar na przemyt! Zastanów się, zanim coś napiszesz! :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
radek85 Re: Do mexicana 20.03.04, 10:45 W Hameryce mamy średnio dobę pobytu. Więc ty nie pieprz głupot. Wszyscy doskonale wiemy o co tu chodzi... Oczywiście, że nie wszyscy FA przemycają i piloci też nie wszyscy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pike8 Re: Do radek85 IP: 62.233.239.* 20.03.04, 16:35 Tak radek, masz rację, w Hameryce mamy dobę pobytu, doskonale o tym wiem! Ale mój drogi radku, jeśli latasz, zdajesz sobie z tego sprawę, że nie zawsze jest to doba! W zeszłym roku utknęłam na kilka dni w Hameryce z powodu dużej usterki samolotu i gdyby nie "nadprogramowa" ilość ciuchów, które zawsze mam w walizce, prałabym na okrągło jedne gacie, bluzkę itp. Po prostu nie lubię uogólnień typu "wszystkie stewy latające z walizką, przemycają towar"! Moja prośba do oszołomów: przestańcie traktować wszystkie stewy jak głupiutkie, puszczalskie panienki z walizami pelnymi towaru na przemyt! :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
radek85 Re: Do radek85 20.03.04, 16:51 A mi się nigdy nie zdarzył żaden wypadek w Hameryce. Zawsze to była ok. doba i wybacz, na majtki i koszulę nie jest potrzeban walizka o takich wymiarach. Poza tym juz pisałem, że nie wszystkie FA przemycają, bowiem nie wszystkie maja układy z celnikami. Brzydzi mnie to, jak szefowa robi paczki pilotom i celnikom! Odpowiedz Link Zgłoś
pike8 Re: Do marabu 20.03.04, 02:33 marabu napisała: > Droga Stewciu? > A ty czym handlujesz? > Jak byś czytała uważnie, to byś wiedziała za co mnie wyrzucili. > Ja jakoś nie miałam problemów z przemytem, tym bardziej do USA. A wiesz > dlaczego? Bo posiadam zieloną kartę i parę puszek kawioru mnie absolutnie nie > urządza. Dlatego, że mogłabym więcej stracić niż zyskać. Przemytem zajmują się > biedne stewardeski, którym się wydaje,że sobie życie polepszą za pare dolców. > Marabu No cóż marabu,najłatwiej jest osądzać innych, a może by tak najpierw zacząć od siebie? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ty byłaś taka kryształowo uczciwa jak latałaś w LOT-cie! Tym bardziej, że Cię znałam. I nie tylko "biedne stewki" chcą sobie dorobić do pensji i diety. Są też takie, które mają NAPRAWDĘ ciężką sytuację finansową i rodzinną. Masz dzieci? A jeszcze na przykład, nie daj Boże chore? Z tego co pamiętam, to nie ( chyba, że to się zmieniło ), więc nie zrozumiesz wielu z nas. Nie mówię tu o skrajnych przypadkach dużego przemytu, ale o tych "drobiazgach", wiesz, co mam na myśli. Zanim zaczniesz tak nieprzyjemnie i jadowicie określać dawne koleżanki, postaraj się przypomnieć sobie to i owo z niedalekiej przeszłości i być trochę bardziej tolerancyjna. Odnoszę wrażenie, że za bardzo się wywyższasz ( "zapomniał wół, jak cielęciem był" ). :-((( Odpowiedz Link Zgłoś
marabu Re: Do Pike8 22.03.04, 09:39 Wiesz co, ty nie bierz tutaj nikogo pod włos na biedne dzieci. Stewardesy w Locie zarabiają dobrze, aż za dobrze w stosunku do posiadanych kwalifikacji. Nie żyjecie z 500 zł. miesięcznie, nie jesteście bezrobotne. Biedę to mają ci, którzy latami i miesiącami nie mogą znaleźć pracy. Tych ludzi rzeczywiście nie stać na nic. Nawet na zupę dla dziecka. A jeśli chodzi o zarobki w Locie - to są to bardzo dobre zarobki w porównaniu do tego co dzieje się na rynku pracy. I wy absolutnie nie macie świadomości, jakie to dobro, że macie legalną pracę, płacą wam ZUS, leci wam licznik do emerytury. I nic, absolutnie nic, nie upoważnia was do usprawiedliwiania kradzieży i przemytu, a tym bardziej powoływanie się na biedne i chore dzieci. Sytuacje oczywiście mogą być różne, ale zarobki + diety macie wyższe niż inni. Marabu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antois Re: Do Pike8 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.04, 10:16 Brawo, Marabu!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasazer Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.173-201-80.adsl.skynet.be 19.03.04, 18:15 Nie wiem jak jest w Eurolot - nie leciałem. Wiem natomiast jak jest w LOT. Jakieś dwa miesiące temu, LO234 BRU-WAW na B735. Siedzę (jako jedyny pasażer) w rzędzie 10 (wyjście awaryjne). Czytam angielską gazetę. Podchodzi do mnie młoda stewardesa i przemawia mniej więcej tak: "Please sir, here you seat exit emergency. Do you reading safety ehhh ehhh... card?" Ja: "Tak proszę pani, czytałem." Ona: "Co za szczęście, że pan po polsku mówi" (głupi chichot). Odpowiedz Link Zgłoś
a2085 Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 19.03.04, 20:31 Niestety muszę przyznać rację mojemu przedmówcy. A co do Eyrolotu to jest jeszcze gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: 5.2.* / *.chello.pl 19.03.04, 23:19 Stewardeso/stewardzie (a2085) z LOT nie moglas/es inaczej napisac!!! :-))) Tym razem nie pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.aster.pl / *.acn.pl 20.03.04, 17:15 Dużo latałem w latach 2000-2002. Średnio 1-2 x w tygodniu. Tak jak wszędzie, w różnych liniach, w LOT jest spora grupa, która nie radzi sobie z angielskim, fakt. Ale... Nie wiem, czy lecieliście SABENA czy LUXAIR... Tam jedna osoba na pokładzie znała angielski i to im wystarczało, a demo i zapowiedzi szły z taśmy. Co do Eurolotu. Jeju... Ale kłamstwa wypisujecie. Większość osób, ktore latają, nieźle opanowało język angielski, ba, napewno lepiej, niż starsze Panie z LOT. I takie post scritpum: Kurcze... Wiecie co ? To forum przez kilku użyszkodników zrobiło się tak denne, jak chyba żadne inne na gazeta.pl. Grupka ludzi uwielbia się, jak widać, taplać w błotku nazywanym sprawy F/A. Wygląda to jak zwykła zazdrość, na mój gust nawet nie inicjowana przez prawdziwych pracowników linii lotniczej. Przeciętny idiota, po przeczytaniu wątków zobaczy, że te sensacje wyssane z palca to stare wątki z tego forum, odgrzewane dla podgrzania atmosfery. Kurcze, ludzie. Czy wy jesteście naprawdę tak tępi, że nie umiecie zadać pytania wyszukiwarce lub zapytac kogoś na poważnie, kogoś, kto się zna na samolotach ? Tania sensacja w stylu "mistrzowskie podejścia", czy kradzieże są tutaj taka paranoją, że się można pociąć... Polecam, jeśli macie dowody kradzieży, zgłosić się na Policję i zameldować, a nie wyjazywać tutaj sztuczną odwagę. Polecam GOSCE używanie google'a, może nie dręczyłaby nas tutaj swoimi fatasmagoriami. Kilku, dumnym ze swych wątków, userom polecam melisę i długie spacery. To wszystko to jakiś nędzny horror, a wasze wątki są tak płytkie, że nawet strumienie okresowe tak nie wysychają w lecie. Zajmijcie się swoimi urojeniami w ciszy domu. Nie róbcie z tego forum jeszcze większej żenady, niż już się to stało. Odpowiedz Link Zgłoś
radek85 Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 20.03.04, 17:29 Kim ty jesteś człowieku, że uzurpujesz sobie prawo by oceniać FA i innych użytkowników tego forum. To ty nie masz klasy i pojecia o kulisach zawodu FA w LOT i Eurolot. I sam sobie uzywaj google, bo do dyskusji nie dorosłeś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SE Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.acn.waw.pl 20.03.04, 22:09 Stary! Nie czepiaj sie chliopaka, bo ma racje! SAMI TU OCZERNIAMY FIRME I KOLEZANKI, co juz jest karygodne! Jesli maie jakies problemy zpraca- TO JA SOBIE ZMIENCIE1 a kurcze nie szkalujcie tu wszystkich! Piszcie o SAMOLOTACH tak jak temat forum, a nie kto, co, komu i za ile. CALA POLSKA NIE MUSI TEGO WIEDZIEC! Takich rzeczy nie pisze sie na forum! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stewa Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.04, 22:20 Chwileczkę, jak nie znają stewy z Elo języków, to nalezy o tym głosno mówić. Jak pakują do anuzysk to co powinien skonsumować pax, to też należy o tym krzyczeć głośno, jak przemycają to też. Nie zgadzam się z tym by milczeniem popierać patologię w naszym zawodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.03.04, 20:07 To zamiast wypisywać to tutaj, pójdź do swoich przełożonych, na policję, zgłoś doniesienie o przestępstwie na prokuraturze. Natomiast, w poprzedzającym liście było bardzo słusznie napisane: nikt nie każe Ci pracować w linii lotniczej, w której, jak uważasz, dzieje się tak źle. Zawsze możesz odejść. Jak wielokrotnie pisano, osoby z wiedzą i umiejętnościami odchodziły z LOT do innych przewoźników. Więc zamiast jakiegoś gadania, bezsensownego, weź się do roboty i ukruć proceder, albo poprostu nie mów nic - to jest kompletnie bez sensu i nierozsądne. Odpowiedz Link Zgłoś
ernaa Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy 26.03.04, 10:54 Bo co? Nie moZna być anonimowym i nagłaśniać przestępcze procedery? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: user Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.03.04, 20:03 Co do dorastania do dyskusji, to może spójrz, co sam piszesz. Ale, jak już kilka razy mówiłem, żeby umieć dyskutować, trzeba wpierw rozumieć otoczenie. Jak przeczytasz mój wątek, to spojrzysz, że nie dokonuje jakiejś wielkiej oceny FA. Ale Ty,tylko umiesz wykrzykiwać swoje dziwne teksty. A może byś napisał coś rzeczowego ? Wstrzymał bym się na Twoim miejscu z ocenianiem mojej wiedzy na temat F/A,bo nie wiesz, czy czasem, jeśli latasz, nie latam z Tobą ? Google używam, dzięki temu nie zaśmiecam forum tanią sensacją, jak widzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eurostewik Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.04, 12:23 Co ty pleciesz? Mniej niz jedna trzecia stew z LOTu zna angielski. 90% starych stew z LO zna tylko rosyjski. A te co znaja angielski dukają jak krowy! Odczep się od elo. U nas wszyscy jesteśmy wykształceni i znamy języki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka737 Re: Dlaczego FA z Eurolotu nie znają języków obcy IP: *.acn.waw.pl 13.05.04, 13:52 Glupoto jedna! Nie wie, czy Ty kiedykolwiek leciales LOTem, wiec moze sie nie wypowiadaj o czyms, o czym nie masz pojecia! Akurat moja kolezanka wlasnie "szkoi" sie do Eurolotu, i jak pokazala mi testy z angielskiego, ktore zdawali, to moja corka w 6 klasie podstawowki ma trudniejsze! LOT wymaga 2 jezykow obcych, i stewradessy je znaja! Lepiej, gorzej, ale cala "mlodziez" mowi dobrze. Stara -szefowa ( troche kultury! ) jest JEDNA na pokladzie! Odpowiedz Link Zgłoś