Gość: sceptyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 20:08 Czy każdym samolotem odrzutowym da się wylądować mając popsute silniki (wszystkie)? Zakładamy że popsuły się na 5000m i mamy pod sobą olbrzymi pas startowy powiedzmy 10 kilometrowy :-) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: michal_pilot Re: Lądowanie bez silników IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 16.08.04, 02:09 wszystko zalezy od umiejetnosci pilota ale teoretycznie - kazdym. Nawet taki wahadlowiec laduje bez silnikow a to jest prawie "latajaca cegla". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: holub Re: Lądowanie bez silników IP: 213.76.152.* 16.08.04, 09:55 czasem na Discovery pokazują program o takich przypadkach chyba najbardziej znany to przypadek gdy B767 przeleciał ponad 70 km a pilot w cywilu zapalony szybownik brawurowo wylądował na opuszczonym lotnisku silniki przestały pracować bo zabrakło paliwa z tego co pamietam zamiast w galonach zatankowano w litrach ale nie jestem pewien Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JH Re: Lądowanie bez silników IP: 194.205.123.* 16.08.04, 10:25 www.wordiq.com/definition/Gimli_Glider ciekawy opis tego wydarzenia, po angielsku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grodek Re: Lądowanie bez silników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.04, 16:22 Słynny przypadek Airbusa nad Atlantykiem, któremu przetarł się przewód paliwowy i który szybował jeżeli dobrze pamiętam ok. 110km pokazuje że można. Odpowiedz Link Zgłoś
gdabski Re: Lądowanie bez silników 16.08.04, 20:50 Gość portalu: Grodek napisał(a): > Słynny przypadek Airbusa nad Atlantykiem, któremu przetarł się przewód paliwowy > > i który szybował jeżeli dobrze pamiętam ok. 110km pokazuje że można. A był to, tak jak Gimli Glider, samolot linii kanadyjskiej- Airbus A330 Air Transat, rej. C-GITS. Szczęśliwie wylądował na Azorach. /Gdabski Odpowiedz Link Zgłoś