Dodaj do ulubionych

Lądowanie bez silników

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 20:08
Czy każdym samolotem odrzutowym da się wylądować mając popsute silniki
(wszystkie)? Zakładamy że popsuły się na 5000m i mamy pod sobą olbrzymi pas
startowy powiedzmy 10 kilometrowy :-)
Obserwuj wątek
    • Gość: michal_pilot Re: Lądowanie bez silników IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 16.08.04, 02:09
      wszystko zalezy od umiejetnosci pilota ale teoretycznie - kazdym. Nawet taki
      wahadlowiec laduje bez silnikow a to jest prawie "latajaca cegla".
    • Gość: holub Re: Lądowanie bez silników IP: 213.76.152.* 16.08.04, 09:55
      czasem na Discovery pokazują program o takich przypadkach
      chyba najbardziej znany to przypadek gdy B767 przeleciał ponad 70 km a pilot w
      cywilu zapalony szybownik brawurowo wylądował na opuszczonym lotnisku silniki
      przestały pracować bo zabrakło paliwa z tego co pamietam zamiast w galonach
      zatankowano w litrach ale nie jestem pewien
      • Gość: JH Re: Lądowanie bez silników IP: 194.205.123.* 16.08.04, 10:25
        www.wordiq.com/definition/Gimli_Glider
        ciekawy opis tego wydarzenia, po angielsku
    • Gość: Grodek Re: Lądowanie bez silników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.04, 16:22
      Słynny przypadek Airbusa nad Atlantykiem, któremu przetarł się przewód paliwowy
      i który szybował jeżeli dobrze pamiętam ok. 110km pokazuje że można.
      • gdabski Re: Lądowanie bez silników 16.08.04, 20:50
        Gość portalu: Grodek napisał(a):

        > Słynny przypadek Airbusa nad Atlantykiem, któremu przetarł się przewód
        paliwowy
        >
        > i który szybował jeżeli dobrze pamiętam ok. 110km pokazuje że można.

        A był to, tak jak Gimli Glider, samolot linii kanadyjskiej- Airbus A330 Air
        Transat, rej. C-GITS. Szczęśliwie wylądował na Azorach.

        /Gdabski
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka