4nowak
01.05.05, 00:40
Witam. mam pytanie dotyczące spadku mocy i dynamiki silnika 1.4 16v w astrze
F. Zauważyłem, że auto staje się "mułowate", słabiej wkręca się na obroty.
Dawniej zaczynało porządnie ciągnąć od 3000 obr, a teraz podobne odczucia są
dopiero przy 4500-5000 obr. Do tego należy dodać, że bierze 0,7 - 0,8 litra
oleju na 1000 km, wycieku żadnego nie ma. Mam pytanie czy "Branie" oleju ma
ścisły związek ze spadkiem dynamiki( na pewno są nieszczelności,
najprawdopodobniej na uszczelniaczach zaworów), czy może są to objawy
przegrzania silnika( po wymianie płynu trzyma temperaturę 90 stopni, wcześniej
często załączał się wentylator). Czy wyeliminowanie nieszczelności( po
wymianie pierścieni-to też sugeują mechanicy) spowoduje poprawę mocy i dynamiki?
Grzegorz.