Gość: student 6 rok IP: 94.75.121.* 06.01.10, 14:18 Te prace ziemne to juz chyba trzeci rok trwaja, widze ze od czasu moich zajec z dermatologii nic sie nie zmienilo... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nika_j Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k 06.01.10, 14:25 Nie mieliście bhp na studiach, żeby godzić sie na zajęcia przy takiej temperaturze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 14:35 na akademii medycznej nie wolno sie nie godzic, nie wolno chorowac, ale wolno sie uczyc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stridingshadow Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.chello.pl 06.01.10, 22:12 Możesz się nie godzić i spadać, nie dostaniesz obecności i zaliczenia przedmiotu :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.10, 15:48 Obawiam się, że to nie ma znaczenia, materiał na medycynie jest tak obszerny, że nie można sobie pozwolić na odwołanie zajęć, bo nie ma potem kiedy tego odrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: biblio_netka "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 14:42 Ja w takiej temperaturze pracowałam 8 godzin dziennie w bibliotece i to za 980zł z dodatkami, bo innej pracy nie było a utrzymać rodzinę trzeba. I tylko konwektor chodził. Gdyby miłość do książek mnie nie "grzała" prędko bym stamtąd uciekła. Ale zima kiedyś minie... :) Pozdrawiam zmarzlaków (zwłaszcza takich jak ja ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .. Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 14:59 extra. wyjasnienie mnie rozbroilo. wspolczuje wam na tym wumie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: henio Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.ghnet.pl 06.01.10, 16:36 to po co chodzicie na wyklady? olejcie to i siedzcie w domu i sie grzejcie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mihen Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.01.10, 17:48 do henio: Widzisz, studia medyczne mają to do siebie, że dużo naprawdę ważnych informacji przekazywanych jest wyłącznie na wykładach. Nie mówiąc już o takiej złośliwości, że danej pani lub pana z wykładów nie kojarzymy no to ocena w dół. Nie zawsze torcik... Co do zajęć - drogie koleżanki nie przesadzajcie. Pięć stopni to luksus. U nas często gęsto wchodzimy na sale wykładowe a tam otwarte okna i temperatura jak za oknem ;) Pozdro z wrocławia D: Co do BHP to ci się chyba nieco pomyliło. Nie wiem, jak ty ale u nas jest zapis, iż godzimy się na narażenie zdrowia i życia w trakcie trwania edukacji (z różnych względów). Co do samych przepisów - wrocław ma tak samo - jak się rozchorujesz, chociażby raz na 6 lat na jeden tydzień, to studia skończysz najwcześniej rok później. Ze względu na zwiększoną liczbę zajęć dydaktycznych tydzień odróbkowy został zredukowany ostatnio do dwóch dni roboczych, po wcześniejszym ustaleniu czy można dane zajęcia odrobić. Zasada o 10% nieobecności to jawna kpina w żywe oczy, nikt jej nie przestrzega. A na domiar wszystkiego również wycofano egzaminy komisyjne, więc dwa podejścia i poprawka roku (nie można przystąpić inaczej do egzaminu niż w kolejnej sesji - jeśli zimowej, to zimowej). A na innych studiach mówią, że my się tylko chwalimy i zadzieramy nosa... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stridingshadow Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.chello.pl 06.01.10, 22:24 Wykłady z dermy są obowiązkowe, obecność wymagana jak na wszystkich zajęciach (: Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 12:57 coraz bardziej zastanawiam sie nad pojsciem na studia medyczne w niemczech... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ciepły Janek Chętnie rozgrzeję zmarznięte studentki! IP: 213.77.28.* 06.01.10, 14:54 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: outsider "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.phlapa.east.verizon.net 06.01.10, 15:50 swojego czasu bylem tlumaczem dla profesora zajmujacego sie uszkodzeniami mozgowym, ktory trzymal sluchaczy swoich wykladow przez caly dzien w niskiej temperaturze, poniewaz wedlug jego teorii mozg ludzki lepiej pracuje w niskiej temperatrze, i lepiej przyswaja wowczas wiedze, wiec moze studenci nie powinni narzekac, tylko dziekowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grechen Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.acn.waw.pl 06.01.10, 16:18 studiuje na WUMie i moge powiedziec, ze w takich warunkach mozg raczej skupia sie na tym, ze jest zimno i jak tu sie ogrzac a nie na tym, o czym mowi prowadzacy... Odpowiedz Link Zgłoś
jakubovski Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k 06.01.10, 16:36 taaak! zdejmimy kaloryfera na uniwersytetach, bedziemy miec genialnie wykształcony naród! Ole! kukoki.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adi Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 20:42 Ja tam proponuje w ogóle przenieść wykłady na zewnątrz. PRZY - 10 STOPNIACH MÓZG ZAMRAŻA WIEDZĘ I UTRWALA JĄ NA WIEKI :))) BUAHAHA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: studentka wumu "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.warszawa.dialog.net.pl 06.01.10, 16:26 nie jest tak tylko w Klinice Dermatologii. moge smialo powiedziec, ze w wiekszosci budynkow, w ktorych mamy zajecia jest straszliwie zimno. w pewnym zakladzie dziala jeden kaloryfer na caly budynek :O wlasnie najgorsze jest to, ze obecnosc na zajeciach jest wymagana, odrabiac sie nie specjalnie da, a jak sie ktos rozchoruje - jego problem. uwielbiam te uczelnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yersiniapestis "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: 195.117.230.* 06.01.10, 16:31 Jak jest zima to musi być zimno ! Takie jest odwieczne prawo natury. Poza tym, te zajęcia to raptem 3 tygodnie, a te rzeczone 4godziny dziennie to tylko jeden tydzień. Na innych zajęciach jest ciepło :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: też warszawiak "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: 193.200.216.* 06.01.10, 17:12 Odpowiedż uczelni to w czystej formie arogancja. Tym bardziej bolesna, że mówią elity (???) kraju, ludzie ze statusem. Współczuję studentom. Ale cóż, i oni w niedługim czasie, za przykładem swoich mistrzów, schamieją. Dlaczego tak się dzieje, doprawdy nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
mieux to w czystej formie arogancja 06.01.10, 17:49 > Odpowiedż uczelni to w czystej formie arogancja. Dosadniej i po polsku to się nazywa trochę inaczej :) O wszystkim wiedzą a przed mediami udają niedoinformowanych i zaskoczonych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nina zimno nie tylko na koszykowej IP: *.chello.pl 06.01.10, 17:22 Analityka medyczna ma zwykle zajecia na Banacha,nie jestem wstanie podac temp jaka jest w salach wykladowych, ale jest zdecydowanie za niska, a z tego co wiem nie wykonywane sa tam prace ziemne,jak na koszykowej. ostatnie kolokwium pisalismy w kurtkach ... studenka WUM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monia "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.centertel.pl 06.01.10, 17:24 Na Wydziale Farmac WUM na Banacha jest dokładnie tak samo, od wielu lat. Dokładnie pamiętam zajęcia w kurtkach i rękawiczkach i przymarzanie na wykładach. Za to w szpitalu obok jest tak ciepło,że czasem wysiedzieć się nie da. Odpowiedz Link Zgłoś
daslicht Zapraszam do UM Białystok 06.01.10, 17:38 Tam tak grzeją, że trzeba się rozbierać do koszulek na ramiączkach, a po zakończeniu znowu się burdać w tony szmat. Jeszcze ani razu nie siedziałam na zajęciach w swetrze. Grzeją jakby palmy w tych budynkach hodowali i sie zastanawiam skąd mają na to kasę, skoro szkolnictwo w naszym kraju takie biedne :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.toya.net.pl 06.01.10, 18:07 niech do pracy ida... rozgrzeja sie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: henio Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.ghnet.pl 06.01.10, 18:41 do mihen: akurat wiem jak wygladaja studia medyczne i z wlasnego doswiadczenia wiem, ze czesto wyklady polegaja na referacie ksiazki i nie uslysze informacji, ktorych nie znajde w literaturze/notatkach z zeszlych lat/internecie. u nas na wyklady chodza osoby, ktore szybko zapamietuja przez uszy, a egzaminy i tak sa pisemne, wiec to czy zobacze czy nie prof. nie ma znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 000 "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.zone11.bethere.co.uk 06.01.10, 18:42 ...eee... i. ze dzieki temu beda lepszymi lekarzami, tak? to czlowiek sie niczego nie nauczy jak bedzie siedzial w cieplej sali? ktos tam pisal, ze nie mozna chorowac... powaznie? nie pojsc na jeden wyklad i rok w plecy... oj studenci medycyny zawsze mieli o sobie wielkie mniemanie. nie ujmuje ilosci nauki- studia jedne z najciezszych mozliwych, o ile nei najciezsze- przyznaje. totez troche szacunku by sie przydalo wobec tych studendow ze strony uczelni. jak dla mnie zwykle, niepotrzebne ponizanie studenta. a student biedny glowe spusci, ogon podtuli i sie na to godzi- no w koncu ktos na tej sali sluchal zmarznietego wykladu. oj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ali Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.10, 22:05 Nie to, że rok w plecy. Ale trzeba odrabiać. A że zajęcia są tygodniowymi blokami, to czasem nie ma kiedy. Bo co jak przez cały semestr ma się poranne bloki? Poza tym na większości uczelni można mieć jedną nieobecność. U nas też. Jedną. Ale usprawiedliwioną i odrobioną! Odpowiedz Link Zgłoś
stachu44 Jak w 1947 roku, no ale dzisiaj wiemy ze to komuna 06.01.10, 18:59 A co ma w tej sprawie do powiedzenia minister profesor. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.10, 19:01 A u nas w Uniwersytecie Ekonomicznym to możemy olać 50% zajęć. Teraz się trochę pogorszyło, bo mój starszy brat to na niektórych zajęciach nie pojawiał się wcale , a zaliczenie zawsze dostał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: 85.222.87.* 06.01.10, 19:01 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003 r. nr 169, poz. 1650). Stwierdza ono, że w pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy (metod pracy i wysiłku fizycznego niezbędnego do jej wykonania), nie niższą jednak niż 14°C, chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają (np. praca w chłodniach). Natomiast w pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, i w pomieszczeniach biurowych, temperatura nie może być niższa niż 18°C (§ 30 powyższego rozporządzenia). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: 85.222.87.* 06.01.10, 19:06 oj biedni studzenciaki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: askee "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.home.aster.pl 06.01.10, 20:15 Przeciez to nie istotne czy wyklad jest obowiazkowy czy nie, czy moge to sama przeczytac z ksiazki. Skoro uczelnia oferuje takie wyklady to powinna je zapewnic w godziwych warunkach. Dodatkowo oprocz niskiej temperatury panuje straszny halas, gdyz ciagle odbywaja sie wiercenia. Na jednym z tych wykladow prowadzacy stwierdzil ze nie bedzie opowiadal, gdyz go nie uslyszymy i powiedzial zebysmy odczytali sobie sami slajdy. Skoro remont zaplanowano na styczen to chyba mozna przeniesc wyklad do innej sali... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Medyk4rok Re: "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w k IP: *.aster.pl 06.01.10, 22:05 Chciałbym wyrazić zdumienie, że autor listu wypowiedział się tylko o niskiej temperaturze. Ja dodam, że oprócz 5 stopni na sali panuje hałas wiertarek w porywach z akompaniamentem młota pneumatycznego. A jak wchodzi się do budynku to powietrze można by ciąć nożem, takie jest pełne pyłu... Co do jakości uczenia w niskiej temperaturze: wydaje mi się, ze taka jest wskazana co najwyżej w prosektorium... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: studentka "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.acn.waw.pl 06.01.10, 21:55 obawiam się, że nie tylko 'medyczni' mają tego typu problem... ja jestem studentką UW (niby wielce elitarnej placówki) a warunki lokalowe mamy takie, że strach się bać - nie dość że zimno (brak kaloryferów + nieszczelne okna), to jeszcze wszystko stare i rozpadające się (ławki, krzesła - a w zasadzie ich brak - i generalnie cały budynek czy też raczej rudera). Jak ktoś jest ciekawy, to zapraszam na służew na szturmową 4 (tuż obok pięknego wydziału zarządzania...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał WIP PW IP: *.adsl.inetia.pl 07.01.10, 00:04 Ojętościowa gęstość zasobu ilości oscylatorów promieniowania w pudle izotermicznym... Termodynamika Techniczna, zanim jednak sięgniecie po tą pasjonującą lekturę autorstwa dr inż Z. Wrzesińskiego zapoznajcie się z zasadę dynamiki Badola & Szwedka: Jżeli jaja są w ruchu harmonicznym to całka po długości prącia jest równa gradientowi pola podpiździa Dziękuje za uwagę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mono "Na wykładach jest tak zimno, że siedzimy w kur... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.10, 21:34 Jest tak zimno, że trudno skupić się na przekazywanej wiedzy. Nic nie usprawiedliwia takich warunków. Przecież można wstawić do sali wykładowej kilka przenośnych grzejników. Odpowiedz Link Zgłoś