Dodaj do ulubionych

DO EKSPERTA!!!!!!!!!.

05.01.06, 18:12
Jestem wieloródką, w ostatniej ciazy wszystko bylo okey ale moja Pani doktor
wyslała mnie do szpitala w 24tyg ciąży gdyż nie podobała jej się długosć mojej
szyjki.Stwierdzono,że u wieloródki szyjka taka może być,zrobiono mi dodatkowo
różne badania które były idealne więc wyszlam do domu.Czulam się wspaniale
lecz w 27tyg dostałam bóli,zaczęłam plamić więc natychmiast udalam się do
szpitala.Tam okazalo się,że skurcze są bardzo często;podano mi czopki,póżniej
podłączono mnie do kroplówki[tokoliza]ciśnienie spadlo mi do 90/60 przy tętnie
ponad130,myślałam iż umieram.Nie zrobiono mi żadnych badan;usg,krwi,wód
płodowych,nawet tętna plodu nie słuchano bo za wcześnie i żle slychać.Po 8
godzinach bóli,powstrzymywania chęci parcia w końcu przewieziono mnie do
szpitala specjalistycznego,tam już nic nie zrobiono bo urodzilam córke siłami
natury w zamartwicy która dziś jest bardzo niepelnosprawna, między innymi z
powodu niedotlenienia okołoporodowego.Moje pytanie jest następujące;czy nie
powinni mi zrobić jakiś badań by stwierdzić dlaczego rodze nim powstrzymywano
poród?czy przewiezienie mnie do szpitala specjalistycznego dużo wcześniej by
zdążono mi zrobić cesarke nie dało by szansy mojej córce na zdrowie?Przecież
ona dusiła się w moich cuchnących wodach płodowych.Gdy leżałam na obserwacji
chodziły plotki,że na oddziele panuje gronkowiec,kazdy dostawał antybiotyki
czy jeśli w szpitalu zaraziłabym się tą bakterią mogło by trwać aż trzy
tygodnie aby doszło do zakażenia wewnątrzmacicznego.Proszę o szczerą odpowiedż
i dziękuje.
Obserwuj wątek
    • koala.mb Re: DO EKSPERTA!!!!!!!!!. 06.01.06, 22:17
      W Twojej historii jest kilka problemów, jednak mój komentarz na pewno ich nie
      rozstrzygnie, poniewaz nie było mnie przy tym i trudno mi oceniać sytuację do
      której doszło. Może jednak coś uda mi się rozjaśnić. W sytuacji kiedy w 27
      tygodniu pojawia sie regularna czynnośc skurczowa i plamienie nalezy wyjaśnić
      wykonać badania w kierunku infekcji wewnątrzmacicznej oraz badanie usg celem
      oceny dojrzałości i masy płodu. Dla znacznego stopnia wczesniaków o masie ciała
      powyżej 1000 g bezpieczniejsza droga porodu wydaje się być c.c. jednak jest to
      decyzja bardzo indywidualna. jesli nie udaje się wyhamować czynności skurczowej
      czesto przyczyna jest infekcja i wówczas wykonanie c.c. nie jest wskazane.
      Przyczyna niepełnosprawności Twojego dziecka może byc zarówno niedotlenienie
      wewnatrzmaciczne jak i głębokie wcześniactwo, a pewnie jedno i drugie.
      Niewątpliwie jesli była możliwość przewiezienia Cie do szpitala
      specjalistycznego nie powinno było to trwać tak długo. Co do zakażenia
      gronkowcem trudno mi sie wypowiadać,bo sama piszesz ze były to plotki, wiec
      chyba trzeba to odłożyć własnie jako plotki i nie zajmować się tym.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka