15.10.14, 13:55
Mieszkam w okręgu nr 3 kto z kandydatów powinien nas reprezentować- jak uważacie ,Z tego co podaje'' Ciechanów inaczej'' nie wszyscy mieszkają w tym okręgu -chyba trzeba postawić na swojego
Obserwuj wątek
   • baeuty.andrzej Re: WYBORY 15.10.14, 22:42
    A co powiecie by zagłosować w przyszłych wyborach na normalnego kandydata, kogoś z ludu kto zna problemy naszego miasta, kogoś kto usprawni komunikację w naszym mieście miejską i dalekobieżną, zrobi porządek z młodzieżą, żeby młodzież była naprawdę a nie tak jak teraz starszych ludzi zaczepia, bije się i narkotyzuje. Na kogoś kto zlikwiduje zbędną straż miejską która dostaje nasze pieniądze za nic. Na kogoś kto zajmie się problemem żuli wystających pod sklepami monopolowymi, sikającymi i rzygającymi gdzie popadnie, bo obecna władza chyba sprawy żuli nie dostrzega i na skargi mieszkańców uwagi nie zwraca. Kogoś kto stworzy zakłady pracy i pobuduje nowe mieszkania. I wreszcie na kogoś kto zlikwiduje bałagan i chamstwo w urzędzie miasta i w innych urzędach żeby urzędy w naszym mieście były jak trzeba.
    Jeśli chcecie prawdziwych zmian w Ciechanowie to jest tylko jeden kandydat który polepszy i usprawni życie w naszym mieście.
  • Gość: anty ww Re: WYBORY IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.14, 11:50
   Wy od tego Wardzińskiego to jakąś sektą jesteście. Macie w domu jego figurki i się do niego modlicie? Ciechanów ma oficjalnie 45 tys. Mieszkańców nie oficjalnie ze 35. Ludzie głosują nogami. Kto może ucieka z tego miasta. Na ulicach sami starsi ludzie lub dzieciaki. Ludzi w przedziale wieku 25 35 lat praktycznie nie ma. To co ww zrobił z Warszawską to zbrodnia. Główna ulica w mieście wymiera. Kiedyś nie dało nią przejść a teraz szukasz ludzi na niej. Sklepy upadają. Krubin jego firma kupiła tam ziemię za 10,5 zł za metr. Teraz warta jest 130 150 zł za metr. A wszystko dlatego że miasto zmieniło plan zagospodarowania i za nasze pieniądze z podatków pobudowało kanalizację i drogi. Zobaczcie co się dzieje na ul. Przytorowej tam nie ma chodników i asfaltu a ludzie mieszkają tam od 20 lat. A Pan WW w polu buduje drogi żeby podnieść wartość swojej ziemi. Ja będę głosował na Kosińskiego, ale wy zagłosujecie na Pawłowskiego, Stryczyńskiego. Byle nie na WW. Nie dajmy się robić wiecie w co.
  • Gość: nowy Re: WYBORY IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.14, 12:13
   Nie wiem czy zagłosuję na Kosińskiego. Boję się że za młody. Ale faktycznie gdyby on nie kandydował to wybór byłby taki. Obecny prezydent były prezydent i wice starosta. Czyli ludzie którzy już pokazali że nie mają pomysły na Ciechanów. Ich program to zrobię wam dobrze a jak to się zobaczy jak mnie wybierzecie. Kosiński ma przynajmniej pomysł. Czytałem z nim wywitd. 45 minut do Warszawy to jest jakieś realne rozwiązanie bezrobocia wśród młodych. Kampania zachęcająca do zamieszkania w Ciechanowie. Jakieś konkrety. Tylko ten wiek. Żeby on miał ze 30 lat miałby mój głos. Muszę się nad tym zastanowić to duże ryzyko.
   • Gość: Marta83 Re: WYBORY IP: *.static.entel.pl 16.10.14, 12:59
    Ludzie dajcie spokój z tym wiekiem Kosińskiego. Mój ojciec miał w jego wieku 7 letnią córkę. W czym młody facet jest gorszy od 60 latów, którzy nie ogarniają rewolucji informatycznej. Wardziński zrobił sobie konto na Facebooku tydzień temu. Żałosne. Brak pomysłów, marazm w mieście. Tu nie ma na co czekać, tu trzeba ryzykować.
    • Gość: Realista Re: WYBORY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.14, 17:01
     Ale Kosiński nie ma dziecka, żony, nie mieszka tutaj, nie pracuje w Ciechanowie, ma pracę od partii politycznej, jeszcze żadne wybory go nie zweryfikowały - dlaczego nie startuje w Warszawie? Przecież tam mieszka i pracuje? Jak dla ciebie najważniejsza jest strona na fejsie to gratuluję rozsądku. Miastem nie rządzi się siedząc na fejsie tylko podejmując decyzje w sprawach, na których trzeba się znać. Jakiś sukces Kosińskiego? Bo nie słyszałem. Iloma ludźmi zarządza? Jakieś inwestycje prowadził? Firmę stworzył od początku? Mylisz się, wiek tu jest ważny. Może jest gdzieś w Polsce tak młiody i niedoświadczony sołtys, ale na pewno nie burmistrz, nie mówiąc o prezydencie. Niedawno skończył studia i ma kwalifikacje na najwyższą funkcję w mieście? To nawet nie śmieszne - to jest żałosne. Helou, zejdź na ziemię. Może ty np. leczysz się u 26-letniego lekarza, którzy jedno ma extra - stronę na fejsie. ROTFL
  • Gość: człowiek Re: WYBORY IP: *.158.219.149.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.10.14, 17:14
   Nie jest Wardzińskim. To już dużo. Myślicie że PSL zrobiło z niego rzecznika swojej partii przez przypadek? Nic nie zrobił? W wieku 23 lat został najmłodszym rzecznikiem wszystkich partii w historii. Musiał rywalizować z Hofmanem i innymi. Z politykami z pierwszych stron gazet. I dał radę. Mógł zostać w Warszawie i robić karierę w Sejmie. Nie zrobił tego. Chce pracować dla Ciechanowa. To jego rodzinne miasto. Kto z nas na jego miejscu postąpił by podobnie.
   • Gość: m Re: WYBORY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.14, 17:29
    najmłodszy rzecznik proszę bardzo, ale co z tego - to, że ma kwalifikacje na rzecznika. nic więcej. z hoffmanem nie musiał rywalizować, bo rywalizuje się we własnej partii a hoffman z pis. w tivi do pojedynków słownych przeciwko hoffmanowi psl nie wystawia szczawika tylko np. żelichowskiego, gościa z doświadczeniem. piszesz, że mógł zostać w warszawie - ależ został, przecież nie mieszka w ciechanowie. wg mnie start u nas ma mu budować pozycję do przyszłorocznych wyborów. to czysta kalkulacja. ja się na plewy nie nabieram a start szczawika traktuję jako folklor polityczny
    ps. to jest moje rodzinne miasto. kosiński tu tylko chodził do ogólniaka. może jeszcze urodził się w naszym szpitalu - wszystko. takie naciąganie rzeczywistości nie działa na korzyść młodego
  • Gość: zdziwiony Re: WYBORY IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.14, 22:09
   Do m. Czytając wpisy dochodzę do wniosku, że jest Pan szczerze zirytowany faktem, że ktoś śmiał stanąć do wyborów z obecnym prezydentem. Tak duże zaangażowanie emocjonalne jest tu nie na miejscu. Niech Pan się uspokoi weźmie głęboki oddech i pomyśli, że przez kolejne 4 lata będzie nami rządził Waldemar Wardziński. Mnie z tego powodu zbiera się na wymioty, ale co tam.
  • Gość: poeta Re: WYBORY IP: *.204.70.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.10.14, 22:57
   Co widzą moje oczy, toż to pan dyrektor kroczy,
   a zanim następny powłóczy nogą, cóż to się stało tak swoja drogą.
   Pan nie pyta, mam minę smutną, Waldemar poniósł porażkę okrutną.
   I co teraz będzie z wami chłopacy, będziecie musieli iść do uczciwej pracy?
   Wypluj te słowa gadzie potworny, nie dla nas w życiu takie reformy.
   Pieniędzy udało się zebrać dość, tylko tej władzy żal, psia kość.
  • Gość: Stary Re: WYBORY IP: *.dynamic.chello.pl 18.10.14, 00:22
   Ja rozumiem idę władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. Co do ww ludzie mają konkretne zarzuty. Wy co, jeden za młody drugi za stary. Jaki program ma ww? Obronić fotel to jedyny program. Wiecie że on przegra? Ludzi są mają jego i was dość. 4 lata temu w I turze dostał 6300 głosów to było 34% wszyskich. W drugiej 6500. Co stanowiło 64%. On jest prezydentem bo ludzie nie poszli do wyborów. Ale teraz pójdą. Zapewniam was. A żeby bardziej upokorzyć ww wybiorą Kosińskiego. Choćby dlatego że tak na niego plujecie. :)
   • Gość: kryniek Re: WYBORY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.14, 10:00
    Oczywiście... Ludzie te miasto umiera, czy wy tego nie widzicie? Co zrobil dobrego WW? BIEDRONKI przez które ludzie pozamykali wlasne biznesy? Sport, ktorego nie ma? Hala Sportowa, ktora stoi pusta, Baseny odkryte gdzie jest syf, Basen kryty, ktory od 14lat byl nieremontowany, Warszawska, ktora wieczorami powinna tetnc zyciem jak Nowy Swiat, a biegaja po niej bezdomne psy. Nie dziwie sie ze wszyscy uciekaja do Warszawy... Miasto - Sypialnia bez zycia... Dajcie szanse mlodemu Kosinskiemu, niech wprowadzi mloda energie. I co ze mieszka w Warszawie. A gdzie miał zdobyć cenne doswiadczenie? U rodziców bo tak najlatwiej? Ludzie zacznijcie ryzkowac, a nie idziecie na latwizne to co bylo i jest Wam znane!!!
  • Gość: Za Kosińskim Re: WYBORY IP: 213.158.222.* 18.10.14, 12:09
   Człowieku to jest rozwiązanie dla tych co już śpią w Warszawie i pracują w Warszawie. Zobacz na ulice Ciechanowa. Widzisz ludzi w wieku 25 -35. Ja jak z kolegami z ogólniaka chcę iść na piwo to jadę do Warszawy. Z mojej klasy w Ciechanowie zostało może 6 osób. Ja zostałem bo rodzice mają tu biznes. Gdyby nie to też bym wyjechał. To najlepszy pomysł jaki słyszałem na rozwiązanie problemu ucieczki ludzi. A co nam proponuje WW. Podzielcie się tymi mądrościami. Może zmienie zdanie i na niego zagłosuję. Żartowałem nigdy na WW.
  • Gość: Za Kosińskim Re: WYBORY IP: 213.158.222.* 18.10.14, 12:35
   Do ludzi WW. Co WW proponuje na kolejne 4 lata. Bo z tego co znalazłem a szukałem to ma taki plan. Odnowić parki przy Łdyni. Oby nie tak jak ten na placu JP II. I wybudować nowe drogi dla rowerów. I dla tego mamy na niego głosować? Ludzie to jest komedia. Jemu się nawet nie chciało programu napisać. Jak on nas wyborów traktuje. Ci co chcą Kosińskiego są za jego pomysłami. A za czym są ludzie WW? Za swoimi posadami. To jest cała prawda o was dyrektory.
   • Gość: ja Re: WYBORY IP: *.205.42.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.10.14, 12:42
    Program to jest działanie. Żyjesz w XIX wieku sądząc, że jak coś napiszesz, to się stanie. Myślenie życzeniowe, demagogia, PR - w tym wyszkoliliście towarzysza Kosińskiego. Jeśli nie widzisz zmian w mieście, nie widzisz kierunku drogi, to znaczy że jesteś ślepy, żyjesz złudzeniami marzeniami "skoku na ratusz".A może o "odzyskaniu ratusza"? To poparcie lewicy jest bardzo znaczące... Wracają stare przyjaźnie, towarzysze?!
  • Gość: Za Kosińskim Re: WYBORY IP: *.30.113.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.10.14, 13:55
   Właśnie za te działania ludzie mają go dość. Za zniszczenie parku przy palacu JP II. Za zniszczenie kupców na Warszawskiej za Krubin gdzie uprawia prywatę. Jeśli on nie ma programu to skąd wybracy mają wiedzieć co on jeszcze planuje. Ludzie uciekają z Ciechanowa. Co on zrobił? Jeśli chcecie go bronić na tym forum to zacznijcie wymieniać te jego zasługi. A nie plujecie na każdego kto nie chce na niego głosować. Powtarzam. Jeśli nie masz programu na najbliższe 4 lata to nie masz moralnego prawa ubiegać się o ten fotel. WW nie ma moralnego prawa prosić ludzi o głos bez przedstawienia im programu. Tak jest w każdej demokracji. Aaa. OK muszę ci to wytłumaczyć. Demokracja to taki ustrój w którym co kilka lat ludzie mają prawo wybrać kogo chcą na swego np. Prezydenta. I nie MUSI to być urzędujący prezydent. Te ostatnie zdanie pewnie jest dla Ciebie szokiem. :)
  • Gość: wyborca Re: WYBORY IP: *.146.220.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.10.14, 14:43
   Pan Kosiński w swoim programie zapomiał o jednej rzeczy typowej dla PSLu mianowicie ilu znajomych i członków rodziny zatrudni w ratuszu:-) jak by wygrał wybory. Doskonałym przykładem polityki tej parti jest samorząd woj mazowieckiego i nasze starostwo. Na szczęście naród już jest mądrzejszy i powoli przestaje głosować na PSL
   • Gość: ja Re: WYBORY IP: *.205.42.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.10.14, 16:05
    Towarzyszu partyjny Pana Kosińskiego! To co zrobił WW sam wymieniłeś, tylko w swym partyjnym zaślepieniu uznajesz to za zarzuty.Mógłbym podrzucić Ci jeszcze parę rzeczy, tylko po co, wszystko utytłasz w błocie i pomówieniach, bo innym przypisujesz własny system (anty)wartości. Że ślepcami nie zamierzam dyskutować o kształtach i kolorach, kto ma oczy do patrzenia, ten widzi. Przekonasz się 16 listopada.
    • Gość: ja Re: WYBORY IP: *.205.42.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.10.14, 16:56
     W mieście Kosińskiego będzie tak jak w powiecie. Najpierw kilka nowych stanowisk urzędniczych. Potem doprowadzą do ruiny jakąś ładną kamienicę. Potem zamienią kilka instytucji w swoją tubę propagandową, gdzie będą organizować akademie ku czci wzorem z łezką w oku wspominanego peerelu. Potem nie wyremontują żadnej drogi w mieście. Ale napiszą PROGRAM i będą robić co tydzień konferencję prasową:-)
  • amroftalp Re: WYBORY 18.10.14, 18:22
   Wracając do meritum. W okręgu nr 3 startuje Jacek Pawlak. Mieszka na kwadracie od lat, tam mieszkają jego rodzice, porządni ludzie. Ojciec przez lata był egzaminatorem na prawo jazdy, szanowany i poważany człowiek. Jacek jest z zawodu kierowcą. Ma mój głos.
    • Gość: samorządowiec Re: WYBORY IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.10.14, 23:12
     Młody gniewny człowieku, zanim zaczniesz wypisywać kolejne bzdury i ogłaszać "programy" dla Ciechanowa, poczytaj co na ten temat myślą twoi starsi koledzy.
     " Na koniec należy sobie zadać pytanie jaki był ten budżet i co on dał miastu i mieszkańcom? Otóż był to budżet wysoki, budżet ponad 150 milionowy. Był to budżet bardzo proinwestycyjny. Wydatki majątkowe to ponad 28% wszystkich wydatków, a przecież dochodzi jeszcze 22 mln zainwestowane przez spółki miejskie. To znaczy, że nie przejedliśmy tych pieniędzy, że za nie budowaliśmy i kupowaliśmy środki trwałe. Że to wszystko zostanie i będzie służyło przyszłym pokoleniom, że dzięki chociażby pętli miejskiej mamy dostatek terenów inwestycyjnych a miasto będzie doskonale skomunikowane dla ruchu samochodowego ale i rowerowego, że kolejne rodziny mają dostęp do kanalizacji, jeżdżą po asfalcie, chodzą po chodnikach, mają oświetlone ulice jak na cywilizowane miasto przystało. Ale trzeba też spojrzeć na koszty. I tu z satysfakcją stwierdzam, że udało się to wszystko osiągnąć zachowując bezpieczeństwo finansowe, nie zadłużając się ponad stan, wykorzystując środki zewnętrzne. Używając języka młodzieżowego - nie pojechaliśmy po bandzie, ale wszystko co robiliśmy, robiliśmy roztropnie i odpowiedzialnie."
     • Gość: samorządowiec Re: WYBORY IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.10.14, 23:42
      Do młodego gniewnego człowieka. Jeszcze mała porcja lektury od starszego kolegi, podobno na naukę nigdy nie jest za późno:
      "Dostrzegamy z satysfakcją dywersyfikację źródeł finansowania inwestycji, które realizowane były nie tylko przy udziale środków własnych ale również unijnych i to w wysokości ponad 30 mln zł oraz dotacji z budżetu państwa. To w ramach ubiegłorocznego budżetu były realizowane m.in. takie zadania jak: pętla miejska, kompleksowa budowa 6 ulic na Krubinie, przebudowa ulic Słonimskiego, Żeromskiego, Lechonia i Gombrowicza, rozpoczęto przebudowę ulic Świerkowej, Zacisze, Lipowej i Klonowej, budowano świetlicę środowiskową przy ul. Powstańców Wlkp., wspólnie z GDDKiA zbudowano kanalizację w ul. Płońskiej, zbudowano plac zabaw przy MZS nr 1. Zrealizowano również dokumentację na Pasaż im. Marii Konopnickiej, co świadczy o konsekwentnym realizowaniu wizji rozwoju miasta i dalekosiężnych, spójnych planach rozwojowych. W połączeniu z inwestycjami realizowanymi na terenie miasta przez PKP, GDDKiA, samorządy województwa i powiatu, inwestycjami wykonanymi w latach ubiegłych i przewidzianych do realizacji w roku obecnym i najbliższych latach, inwestycje zrealizowane w ramach wykonania budżetu miasta w roku 2013 zmieniają w sposób zaplanowany, przemyślany i uporządkowany oblicze i wizerunek naszego miasta na skalę dotąd niespotykaną oraz przyczyniają się do poprawy jakości życia w Ciechanowie. Czy byłoby to możliwe w innym czasie i bez członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej, którego 10 rocznicę właśnie będziemy obchodzić? Zapewne nie. Ale ważne jest, że szansę daną nam przez historię wykorzystaliśmy w sposób bardzo dobry."
      • Gość: Za Kosińskim Re: WYBORY IP: *.204.117.211.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.14, 00:42
       Dziękuję Panie Samorządowiec. Nie jest to żadna ironia. Jest Pan jedynym zwolennikiem WW, który chociaż próbuje go bronić merytorycznie. Dlatego nie chcę tego zmarnować i nie będę czepiał się, że jest to kopiuj wklej. Nawet nie będę odnosił się szerzej do Krubina i ile tych ulic jest obok terenów ABC i nie będę się pytał co z opłatą. To zostawmy, myślę, że będzie czas do tego wrócić. W Ciechanowie terenów pod inwestycje nigdy nie brakowało. Brakuje nam inwestycji. Duże środki na infrastrukturę przyniosą nam efekty tylko wtedy kiedy inwestor nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracowników wykwalifikowanych. Tych u nas brakuje. To jest obecnie nawiekszy problem inwestorów. Obecna władza, której jest Pan zapewne przedstawicielem zapomniała o ludziach. Czemu w Ciechanowie nie ma inkubatorów przedsiębiorczości. Czemu nie ma programu skierowanych do młodych ludzi po studiach? Kto ma w tych przedsiębiorstwach które być może powstaną na nowych terenach inwestycyjnych pracować pracować. Czas robotników nie wykwalifikowanych minął bez powrotnie. Młody człowiek z Ciechanowa z dyplomem robi 2 rzeczy najpierw idzie do PUP, a potem na PKP i kupuje bilet to Warszawy. Obecny prezydent to technokrata. Jak mu się zgadzają tabelki jest wszysko ok. Ale zarządzanie miastem to wychodzenie na przeciw potrzebom ludzi. Po pierwsze praca. Jeśli nie w Ciechanowie to Warszawie. Ale niech mieszkają w Ciechanowie. Pomóżmy im w tym. Kolejna rzecz szerokopasmowy internet. To kwestia kilku a nie kilkunastu lat kiedy to praca zdalna będzie powszechna. Pomóżmy małym firmom dając im za darmo wędkę w postaci szybkiego łącza. Budżet Ciechanowa z 2013 r. To budżet z XX wieku. My żyjemy w XXI. Czy zdaje Pan sobie sprawę jakie zmiany w naszym życiu za góra 10 lat spowodują drukarki 3d. Będziemy mieć w domu małą fabrykę, która będzie nam produkować ubrania i wiekszość rzeczy podstawowego użytku. Dlatego nie będę potrzeba fabryk w tej ilości co teraz. Wystarczy że przez internet zakupimy plik z parametrami interesujacego nas produktu. tereny pod inwestycje w zmieniającym się świecie będą stały puste jak stoją. Trzeba to wiedzieć planując rozwój miasta. Trzeba rozumieć rzeczywistość aby dobrze planować przyszłość. Dlatego przyszłe pokolenia nie będą Wam wdzięczne bo nie trafiliście. Młodzi inny świat dostają niż starzy dostali. Jak śpiewał Kazik.
       • Gość: obywatel Re: WYBORY IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.14, 09:12
        I coś Pan panie za Kosińskim zrobił? Przecież to dla większości bywalców tego forum w obcym języku jest napisane. :) już Pan widział pierwszy wpis jaskiniowca popierającego Wardzińskiego. :) a tak poważnie duży szacunek. Bardzo ciekawa analiza. Zajmuje się projektami UE i po pierwszych dokumentach będącymi wytycznymi jak dysponować środkami na lata 2014 2020 widać że chcą iść w tą stronę. Jeszcze raz gratuluje wpisu i oby więcej takich. Pozdrawiam i być może pójdę zagłosować. Właściwie pojadę. Jestem z C. Ale jak większość osób z dyplomem po studiach poszedłem na PKP. :)
       • Gość: samorządowiec Re: WYBORY IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.14, 12:52
        Do młodego gniewnego, bez ironii, ale z wielką życzliwością i prośbą aby zapoznał się z opiniami swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów:
        "1. Mam zaszczyt przedstawić Państwu opinię Klubu Radnych PSL ws. projektu budżetu miasta na rok 2014.
        2. Analizując projekt, tak jak co roku skupiliśmy się nie tylko na jego mocnych i słabych stronach, ale również na zewnętrznych szansach i zagrożeniach dla tego budżetu. Dokonaliśmy zatem jak co roku swoistej analizy SWOT, rozbierając budżet na czynniki pierwsze.
        3. Proponowany dokument jest w naszym odczuciu przygotowany w sposób fachowy, jest dokumentem zrównoważonym oraz kolejnym etapem konsekwentnej realizacji wieloletniej wizji rozwoju. Potwierdzają to duże inwestycje - petla miejska, dokończenie ulic na Krubinie, rozbudowa budynku przy ul. Powstańców Wlkp. z przeznaczeniem na świetlicę środowiskową, przebudowa 8 ulic.
        4. Zwróćmy uwagę na wydatki inwestycyjne. W ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej wydamy niemal 33,5 mln. Na zadania jednoroczne przeznaczyliśmy kolejne 2 mln. Ale to tylko część inwestycji. Jeśli dodamy inwestycje realizowane przez spółki komunalne tj. 7,7 mln PEC, 14mln. PUK, 56,2 mln ZWiK i 800 tys. ZKM otrzymamy kwotę ponad 114 milionów na inwestycje w ciągu roku.
        4. Należy dostrzec konsekwencję w planowym i przemyślanym rozwoju naszego miasta i zmianie jego wyglądu. Świadczy o tym zabezpieczenie środków na opracowanie dokumentacji pasażu Marii Konopnickiej, jednego z ostatnich fragmentów centrum, który wymagał wizerunkowej zmiany. Inwestycja ta, która będzie mogła być realizowana po opracowaniu dokumentacji stanowiła będzie postawienie "kropki nad i" w ogromnym przedsięwzięciu zmiany wizerunkowej centrum miasta.
        5. Wizja rozwoju miasta na zasadzie koncentracji sił na całych osiedlach realizowanych kompleksowo sprawdza się, czego najlepszym przykładem może być Osiedle Zachód, Centrum czy realizowany obecnie Krubin.
        .........
        7. Aby było to możliwe, budżet musi być bezpieczny, a to bezpieczeństwo obrazuje wskaźnik zadłużenia (37,28%, dop. 60%) i wskaźnik obsługi długu (6,28%, dop. 15%). Wskaźnik zadłużenia wprawdzie wzrósł, ale wciąż daleko mu do maksymalnej dopuszczalnej wielkości. Nowy wskaźnik spłaty zobowiązań również nie przekracza dopuszczalnego limitu 8,58%.
        ........
        13. Reasumując, przedstawiony projekt budżetu jest realistycznym tj. śmiałym, ale bezpiecznym dokumentem proinwestycyjnym, którego realizacja oznaczać będzie dalszy uporządkowany, przemyślany i dostosowany do trudnych czasów rozwój Ciechanowa w kierunku realizowanym od lat. Radni PSL będą głosowali za przyjęciem budżetu miasta Ciechanów na rok 2014."
        Przedstawione fragmenty pochodzą z wystąpienia radnego Rady Miasta Ciechanów Pana Dariusza Węcławskiego, który przedstawiał opinię klubu radnych PSL na sesji Rady Miasta 23.12.2013.
        Wcześniej przedstawione cytaty pochodziły z wystąpienia Pana radnego Dariusza Węcławskiego w imieniu klubu radnych PSL na sesji Rady Miasta Ciechanów w dniu 30.04.2014
        • Gość: Michał Re: WYBORY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.14, 13:02
         @ samorządowiec
         Bardzo ciekawe cytaty. Dlaczego sam Węcławski nie staruje? Przecież młodego bije wiedzą na głowę. A jeżeli kilka miesięcy temu tak wychwalał Wardzińskiego, to znaczy, że jego z kolei bije na głowę prezydent.
         Pan Węcławski wypiera się teraz swoich słów czy dostał amnezji? Czy dostał nakaz z PSL-owskiej góry, żeby wbrew sobie popierać młodego, który prawie mógłby być jego synem i nie ma wiedzy o samorządzie -sądząc po jego obiecankach dla nierozgarniętych?
    • Gość: obywatel Re: WYBORY IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.14, 10:17
     No i się zaczyna. Jak człowiekowi siedzącemu w ciemności pokażesz światło to ten zakrywa oczy i krzyczy że razi. Ludziska nie głosujcie na Kosińskiego. To zło wcielone. On dzieci w ofierze będzie składał. To wynika z tego fragmentu o drukarkach. Łon nas na zatracenie poprowadzi. Jak wygra to słońce zgaśnie. Nie wolno. Tylko w Ciechanowie jest jeden pomazaniec. I tylko jemu winniśmy pokłony składać. Nie trza nam innego. Łamen.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka