01.05.06, 13:52
Planuję zorganizować rajd(y) w czasie których uczestnicy zobaczą drogi rowerowe w innych niż Ciechanów miastach. Jeżeli znasz drogi rowerowe w okolicach Ciechanowa (Mława, Prasnysz, Pułtusk, Płońsk etc.) to proszę daj mi znać w tym temacie.
Obserwuj wątek
   • fedar Wzdłuż granicy mazowiecko-krzyżackiej 04.06.06, 15:07
    W okolicach połowy czerwca (między 10.06 a 18.06) planuję przejechać rowerem z Krępy (okolice Mławy) do Napierek, wdłuż granicy mazowiecko-krzyżackiej ustanowionej w I poł. XIV w. W planach jest również odnalezienie pozostałości średniowiecznych wałów granicznych. Poniżej zamieszczam link do mapki z wrysowanymi odcinkami, na których należy spodziewać się śladów wałów:
    img60.imageshack.us/img60/9369/dwukoynapierki2xa.jpg
    Oprócz "obowiązkowego" odcinka trasy można zorganizować część "turystyczno-rekreacyjno-krajoznawczą" i tu możliwe są różne warianty, np.: przejazd wzdłuż doliny Nidy (górnej Wkry) do Działdowa, wykonanie pętli po okolicach Wieczfni Kościelnej i powrót do Mławy, a nawet powrót na rowerach do Ciechanowa (jeśli wystarzy sił).
    Dojazd do miejsca startu: pociągiem do Mławy lub Iłowa i rowerem do Krępy.
    Powrót do domu, w zależności od wybranego wariantu: pociągiem z Działdowa, Iłowa lub Mławy, lub rowerem do samego Ciechanowa. Tempo i wariant trasy będą dobrane tak, aby wszyscy dali radę.
    Osoby, które chciałyby się przyłączyć, proszę o potwierdzenie swoich zamiarów w tym wątku.
    To nie jest oficjalny rajd, ale po prostu propozycja ciekawej wycieczki rowerowej. Zapraszam.
    • fedar Re: Wzdłuż granicy mazowiecko-krzyżackiej 06.06.06, 18:21
     Konkretyzuję plany:
     Wyruszamy w najbliższą sobotę 10 czerwca pociągiem Kolei Mazowieckich z dworca PKP w Ciechanowie o godz. 6:22 (skład EZT, gdzie w przedziale "wózkowym" można wygodnie przewieźć rowery).
     O godz. 6:58 wysiadamy w Iłowie i rowerami jedziemy do Krępy (ok. 5 km). W Krępie odszukujemy zabytkowy dworek, a potem ruszamy wzdłuż granicy.
     Dalej wg opisu powyżej.
     Jeżeli będziemy wracać pociągiem, to trzeba wiedzieć że ostatni skład EZT odchodzi z Działdowa o 18:50, w Narzymiu jest o 18:56, w Iłowie o 19:00, w Mławie o 19:06, w Stupsku o 19:18, w Konopkach o 19:22 - to na wypadek gdybyśmy łapali pociąg po drodze.
     Wcześniejszy pociąg z Działdowa jest o 16:05.
     Opłata za rower w jedną stronę wynosi 3 zł.
     Ponieważ jedziemy w sobotę, można wykupić tańsze bilety wycieczkowe. I tak do Iłowa w jedną stronę zapłacimy 5,78 zł, a jeśli wykupimy bilet w obie strony, zapłacimy 9,12 zł, oczywiście nie licząc opłaty za rower.
     Ponownie zapraszam chętnych.
  • little_town Re: Rowery 04.06.06, 16:43
   Apropos dróg rowerowych, to wg. planów zagospodarowania dla dzielnicy Bloki i doliny Łydyni, trasy mają przebiegać mniej więcej tak:
   img267.imageshack.us/img267/4102/sciezki0au.jpg
   Ciekawe tylko kiedy zostaną zrealizowane...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka