adaspy Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 15.07.06, 11:14 Moj synek ma 2 latka i sprawia nam troche problemow jest nie posluszny troche nad pobudliey nie potrafi sie zajac czyms przez dluzsza chwile.Kolezanka poszla ze swoim synkem do psychologa i mowi ze to dobrze wplynelo na jej dziecko poradzcie czy warto sie wybrac czy ktoras z was korzystala z takiej pomocy poradzcie prosze Odpowiedz Link Zgłoś
edycia274 Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 15.07.06, 11:32 Tak, ja byłam u psychologa. Myślę, że warto., Odpowiedz Link Zgłoś
verdana Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 15.07.06, 12:11 Nieposłuszny dwulatek, który nie umie sie dłużej skupic i stwarza problemy to norma rozwojowa. Nalezaloby raczej zastanowic się, czego oczekujecie od tak małego dziecka - ono musi byc ruchliwe, raczej niezbyt grzeczne i na pewno w tym wieku nie potrafi dłużej wykonywac jednej czynnosci. Jesli chcecie, aby psycholog pomogł Wam mieć nieklopotliwe dziecko - to znaczy, ze koncentrujecie sie na swoich, a nie dziecka problemach. Moim zdaniem absolutnie nie ma żadnych wskazań, aby iść do psychologa. Odpowiedz Link Zgłoś
judytak Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 15.07.06, 19:35 verdana napisała: > Nieposłuszny dwulatek, który nie umie sie dłużej skupic i stwarza problemy to > norma rozwojowa. no właśnie, niektórzy tak maja, że jak im to powie specjalista, dopiero uwierzą ;o) > Nalezaloby raczej zastanowic się, czego oczekujecie od tak > małego dziecka do tego też służy psycholog :o) pozdrawiam Judyta Odpowiedz Link Zgłoś
kanna Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 15.07.06, 18:31 Jezeli czujesz, ze z twoim dzieckiem dzieje sie cos, co dla ciebie jest trudne, niepokojace, wkurzajace - to tak, warto iść. Ale raczej nie z dzieckiem, tylko samemu, jako rodzic, zeby o tych obawach porozmaiawać, dostać wsparcie, jakies rady, a nawet (verdano)dowiedziec się , że to wszystko co sie dzieje jest normalne. Bo fakt, ze cos jest naturalne i rozwojowe wcale nie oznacza, ze "z natury" musimy umiec sobie z tym radzic. Albo, ze nie mozemy sobie radzic lepiej. Tez z emocjami, które "naturalnie zbuntowany dwulatek" budzi w rodzicach. pozd. Ania Odpowiedz Link Zgłoś
marghe_72 Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 15.07.06, 19:38 ja byłam ... ze sobą faktycznie pomogło nauczyłam sie inaczej reagowac na bunty itp Odpowiedz Link Zgłoś
water7 Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 16.07.06, 14:05 adaspy a może sami do psychologa ? jak teraz zaczniesz prowadzać 2 latka do psychologa to co będzie w wieku lat 12 psychiatra? kazdy normalny 2 latek jest żywy i nie usiedzi w miejscu no chyba że ma katatonię Odpowiedz Link Zgłoś
iwpal Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 16.07.06, 23:10 >water7 napisała: > adaspy a może sami do psychologa ? jak teraz zaczniesz prowadzać 2 latka do > psychologa to co będzie w wieku lat 12 psychiatra? kazdy normalny 2 latek jest > żywy i nie usiedzi w miejscu no chyba że ma katatonię < Chyba trochę przesadzasz - skad ta gradacja specjalistów i strach przed nimi ??? (a zapomniałes jeszcze o neurologu, a moze i neurochirurgu, bo skoro był psycholog i psychiatra, to teraz tylko ingerencja w mózg mu może pomóc). Jezeli rodzic ma wątpliwości, to niestety, ale "widząc" dziecko z opisu na forum nikt nie ma prawa powiedzieć "spoko, on jest jak wszystkie dzieci w jego wieku"; pewnie rodzice już go powrównali ze wszystkimi znajomymi dziećmi w jego wieku i coś ich niepokoi. Pewnie ze sa jakies prawidłowości rozwojwe i 2-latki zwykle sa żywe i ruchliwe, ale nie widząc dziecka możemy sobie tyko powróżyć i pogdybac. Odpowiedz Link Zgłoś
verdana Re: Czy warto isc z dzieckiem do psychologa 16.07.06, 23:36 Tyle że można udzielać rad tylko na podstawie tego, co mama napisała na forum. Inaczej wszystkim należy radzic, zeby iść do specjalisty. Odpowiedz Link Zgłoś