Dodaj do ulubionych

Poczęstunek bez słodkości

24.11.11, 08:55
Witam z rana.
Mam taki oto "problem". Spodziewam się koleżanki, któa przyjedzie pogadac i obejrzec mojego prawie dwumiesięczniaka. Normalnie przygotowałabym kawę czy tam herbatę i coś słodkiego, ALE, dziewczyna jest na diecie. Naprawdę podziwiam ją, bo po latach zaniedbań i kiepskiej diety wzięła się za siebie i schudła ok. 30 kilo. Świetnie wygląda, ale teraz pilnuje kalorii. Wiem, że gdybym podała coś słodkiego, to by się skusiła i jak nie będę miała pomysłu to tak zrobię, ale może Wy wiecie, co można podac do kawy, żeby chociaż jakieś mniej kaloryczne było niż ciasto/ciastka... Help!
Obserwuj wątek
    • donkaczka Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 09:09
      zawsze mozesz upiec ciasto zmniejszajac ilosc cukru, najlepiej jakies proste - babke, mufinki itp
      zreszta, zapytaj ja czy drastycznie sie pilnuje, czy male co nieco przy milych okazjach zjada, bo moze niepotrzebnie masz stresa i kolezanka kawalek ciasta do kawy zje

pogratuluj jej smile ja sie zbieram i zebrac nie moge, zazdroszcze tym, ktorym sie udalo smile
      --
      "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
      • miliwati Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 10:53
        donkaczka napisała:

> zawsze mozesz upiec ciasto zmniejszajac ilosc cukru, najlepiej jakies proste -
        > babke, mufinki itp

Ta, jasne, bo mąka to nie są przede wszystkim cukry. Łyżeczka sachoarozy mniej na pewno zrobi olbrzymią różnicę w pół kilogramie węglowodanów.

• feel_good_inc Podstawowym pytaniem jest to: 24.11.11, 09:25
      Na jakiej diecie jest koleżanka?
      MŻ? No to musisz pokombinować z jakimiś kawałkami owoców itp.
      Dukan? Na gazetowym forum jest trochę ichnich przepisów na ciasta.
      Low-carb? Można upiec ciasto czy babeczki z mąki kokosowej albo migdałowej.

--
      > Na pewno potrafisz sie na to zdobyc, wszak niewierzacy to w
      > ogolnosci porzadni ludzie.
    • pettit_grenouille Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 09:40
      Wspomniane już wcześniej owoce suszone, sałatka owocowa.
      Może być też gorzka czekolada, galaretka z owocami (galaretka jest mało kaloryczna i dozwolona w diecie), ewentualnie ciasto z galaretką i owocami, ale spód musi być cienki i mało słodki.
      --
      "Dzień jest tylko kolekcją godzin"
    • noxi Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 10:17
      Dzięki dziewczyny smile

Myślałam o owocach właśnie, ale jakoś mi się z kawą nie komponują wink No nic, będą owoce i może jakieś lekkie ciasto - znalazłam fajny przepis na lekki biszkopt bez tłuszczu z malinami.

@ feel_good_inc
      Nie wiem na jakiej diecie jest koleżanka. Na początku była to raczej jakaś konkretna, a teraz to chyba MŻ plus 5 lekkich posiłków i nie dojadanie po dzieciach wink W każdym razie efekt jest spektakularny smile

Jeszcze raz dzięki!
        • feel_good_inc Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 12:49
          iin-ess napisała:
          > angazetka napisała:
          > > Nieśmiało zauważę, że od kawałka zwykłego ciasta dziewczyna nie przytyje.
          >
          > Tak tak kawałek do kawałka i po diecie. Coś o tym wiem

To takie samo gadanie jak o tym, że od jednego kieliszka nie będziesz pijana. A tymczasem, dziwnym trafem, po tym właśnie jednym, konkretnie ósmym kieliszku już jesteś wink

--
          > Na pewno potrafisz sie na to zdobyc, wszak niewierzacy to w
          > ogolnosci porzadni ludzie.
    • karro80 Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 11:24
      ja się obżerałam dietetycznym tiramisu jak się odchudzałam, a na słodycze mnie ciągnęło<stricte dukanowe dla mnie o kant tyłka są> - z serka niskokalorycznego, słodzika<tj ja albo fruktoza albo ksylitol, bo raz że reszcie "nie ufam" a dwa że mi apetyt wzmagają> biszkoptów malitolowych - dział dietetyczny w markecie, można też upiec biszkopt z fruktozą i wykorzystać do przełożenia tiramisu np - biszkopt nie ma tłuszczu, mąki jest naprawdę troszkę<ja piekę taki dietetyczny z samych białek,i z pełnoziarnistej lubelli chyba z dukana, albo z kulturystycznych przepis, ale można sobie wygoglać>, więc mimo, że jakieś węgle tam będą to zdecydowanie mniej kalorii niż w ciachu kupnym, a i wspomaga odchudznie, bo białka sporo.
      Jest też pyszne ciasto z owocami z mąki pełnoziarnistej, tluszczu się nie daje, trochę jogurtu bodajże albo maslanki, słodzić mozna fruktozą - to z kolei spokojnie do kawy i za śniadanie wystarczy -syte bardzo
      O coś w tym stylu tylko ja nie morelowej maślanki a zykłej plus jabłka albo borówki amerykańskie wrzucałam.
      waniliowakawiarenka.blox.pl/2011/11/Placek-na-maslance-morelowej-z-maki.html

--
      "Bardzo przepraszam. Trudno jest wyrazić pięciowymiarowe koncepcje w języku, który wyewoluował, by krzyczeć wyzywająco na małpy z sąsiedniego drzewa"<by Pratchet>
    • katia.seitz Re: Poczęstunek bez słodkości 24.11.11, 11:31
      Szczerze mówiąc, to ja bym będąc po schudnięciu nie oczekiwała, że ktoś będzie kombinował niskokaloryczne słodycze - trochę bym się dziwnie poczuła. Naprawdę, zjedzenie kawałka normalnego ciasta raz na jakiś czas nie przeszkadza w utrzymaniu wagi - bo z tego co piszesz, koleżanka jest na etapie "pilnowania kalorii", a nie odchudzania.

A jeśli chodzi o meritum - to przecież nie trzeba podawać przekąsek na słodko. Można podać przegryzki w postaci warzyw z dipem jogurtowym czy pomidorowym, albo zrobić jakąś sałatkę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka