vert76 08.04.13, 12:09 Potrzebuję opinii i wskazówek, mamy mieć zabieg na chirurgii dziecięcej. Jakie warunki, personel, ile dzieci na sali, a może można wykupić "jedynkę" Wszelkie sugestie cenne. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lillaj Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 13:23 Córka była na chirurgii dawno, bo w 2009 r. Warunki fatalne, nie było możliwości wykupienia żadnych jedynek. Miała 9 miesięcy, leżała na sali 10-osobowej z dziećmi w przedziale wiekowym od 6 miesięcy do 10 lat. Rodzice spędzali noc na leżankach. Po prostu Pekin. W zeszłym roku córka miała zabieg na laryngologii w MSW i tam dopiero zobaczyłam jak wygląda szpital przyjazny dziecku. Wenflon założony dopiero po uśpieniu, a nie od razu przy przyjęciu do szpitala. Personel przyjazny, nie czepiający się drobiazgów. No i warunki nieporównywalne. Mimo to jestem wdzięczna lekarzom z Kopernika. Córka miała skomplikowane szycie po ugryzieniu, zrobili to perfekcyjnie. Być może teraz warunki są lepsze, bo już wtedy trwała rozbudowa szpitala, ale nie wiem czy chirurgia mieści się w nowym skrzydle, czy tez pozostała w starym. Odpowiedz Link Zgłoś
vert76 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 13:32 No to niefajnie...pocieszam się tylko tym, ze to "szybki" zabieg i na trzecia dobę do domu Jeśli jednak ktoś ma nowsze informację, będę wdzieczna. Odpowiedz Link Zgłoś
lauren6 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 13:31 Napisz na maila gazetowego. Odpowiedz Link Zgłoś
lauren6 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 13:35 Moje informacje są świeższe niż lillaj, ale widać że przez te kilka lat nic tam się nie zmieniło. O szczegółach nie będę pisać na forum publicznym, jeśli je chcesz zapraszam na maila. Z tym, że od razu mówię, nie potrafię wymienić ani jednej pozytywnej cechy tego szpitala. Odpowiedz Link Zgłoś
vert76 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 13:38 poszło... Odpowiedz Link Zgłoś
owianka Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 13:42 Kiedyś (ale to były czasy ok. 15 lat temu) był to jeden z dwóch szpitali w W-wie, gdzie rodzice mogli zostawać na noc. Dlatego zawsze jakoś ciepło o nim myślałam. Szkoda, że się nie rozwija. Odpowiedz Link Zgłoś
vert76 lauren 08.04.13, 14:03 Lauren...doszło? Daj znać...jak możesz to napisz mi tę cała prawdę na maila, musze się jakos przygotować. Może jeakieś wskazówki? Odpowiedz Link Zgłoś
lauren6 Re: lauren 08.04.13, 14:04 Odpisałam. Tak mam wskazówkę: poszukaj innego szpitala. Serio. Odpowiedz Link Zgłoś
krypteia Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 15:03 tu moja opinia: forum.gazeta.pl/forum/w,567,141976727,141984343,Re_Lezelismy_w_szpitalu_i_sie_zastanawiam_.html Odpowiedz Link Zgłoś
czar_bajry Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 17:37 Nie wiem jak jest na oddziałach ja korzystałam z ostrego dyżuru, rehabilitacji dziennej i poradni alergologicznej- byłam zadowolona. Odpowiedz Link Zgłoś
lolinka2 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 17:53 Ja mam z pediatrią tamtejszą tylko doświadczenia - lokalowo b. słabo, kadrowo - zależy na kogo się trafi, paternalizm generalnie ma się świetnie, a przeżywają (z rodziców) ci najwytrwalsi i najbardziej asertywni. Mojej córce pomogli, wskazali nam źródło problemu i trafili w 10tkę, dr Marek Mokrowiecki jest fajny i konkretny (był prowadzącym młodej 2x), pielęgniarki życzliwe, ale stare dzieje typu "rodzic nie wchodzi do zabiegowego", albo lekarz nic nie powie sam z siebie - dezinformacja totalna, są tam na porządku dziennym. Na chirurgię chyba na Bielany bym jechała, mając wybór. Odpowiedz Link Zgłoś
vert76 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 18:21 Dziękuję Wam za odpowiedzi...wyboru nie mam bo zależy nam na operatorze, który tam wykonuje zabiegi-no i nie jest to przypadkowy chirurg, a najlepszy, jeśli chodzi o nasz siusiakowy problem. Mamy w naszym mieście duży szpital kliniczny dla dzieci ale tam odleglejsze terminy i dr przyjeżdża tylko raz w tygodniu. Mogę tylko prosić was o kciuki n ten weekend. Odpowiedz Link Zgłoś
rosapulchra-0 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 18:27 Osiem lat temu było znośnie. Opieka w porządku, jedzenie jadalne, sale duże, słoneczne, ciepłe. O jedynkach wtedy nie słyszałam, ale moje dziecko trafiło tam z wypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
dzidzia_ch Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 18:42 bylam w zeszlym roku na pediatrii warunki znosne - sale 3 osobowe lazienka jedna na dwie sale czyli 6 lozek - wejscie prosto z sali(z dwoch stron) wszystko swiezo wyremontowane pielegniarki bardzo mile,nikt mi nie zabranial wchodzic do zabiegowego,wrecz przeciwnie prosili tez tate aby wszedl i zagadal malucha a ja trzymalam raczke mozna bylo wykupic sobie lozko polowe kuchnia z mikrofala,czajnikiem i lodowka na kazdym oddziale my bylismy z grypa wiec ciezko oceniac kompetencje lekarzy ale zrobili nam wszystkie mozliwe badania w tym rtg pluc i usg brzuszka ogolnie wrazenie bardzo ok Odpowiedz Link Zgłoś
mearuless Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 18:57 jejku nie pamietam kiedy tam lezalam z corka ale na 100% w tym roku. pediatria odnowiona w nowym budynku, sale 2-3-4 osobowe z łazienkami. pieknie, czysto i przestronnie. a ludzie tam pracujacy rewelacja-ciepli, mili, cudowni. szczegolnie pielegniarki są boskie! ja tam polecam tez szpital kazdemu rodzicowi jak sie cos zlego dzieje. nigdzie indziej tylko tam! Odpowiedz Link Zgłoś
the_komcia Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 08.04.13, 19:30 Pediatria jest po remoncie, chirurgia - warunki fatalne, jedzenie niejadalne ale na lekarzy i pielęgniarki nie mogę złego słowa powiedzieć. My nie miałyśmy wyboru, córka 8 letnia leżała tam w lipcu dwa razy w odstępach tygodniowych, złamała fatalnie rękę i karetka nas zawiozła właśnie tam po odesłaniu z Litewskiej. Sale wielkie, na naszej 9 łóżek w tym 4 z niemowlakami, wieczorem robił się kołchoz niesamowity jak każdy rodzic rozłożył polówkę którą można wypożyczyć za 20 zł za dobę, polówka wygodna z czystą pościelą. W nocy pielęgniarki chodzą w tym labiryncie żeby dostać się do dzieci po operacjach. Łazienka jedna na całe piętro, trzy kibelki i jeden prysznic, mimo wszystko polecam, rękę córce poskładano prawidłowo, lekarki które ją prowadziły młode i bardzo miłe. Odpowiedz Link Zgłoś
lauren6 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 09.04.13, 09:25 Ja mam doświadczenia ze szpitalem na Litewskiej i na Kopernika, i akurat dużo lepiej wspominam opiekę lekarską i pielęgniarską na Litewskiej. Szpital Kopernika omijam szerokim łukiem, ale jak widać są również inne opinie na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś
przystanek_tramwajowy Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 09.04.13, 09:43 Nie wiem, jak poważny jest ten "siusiakowy" problem twojego syna, ale chirurdzy ze szpitala na Kopernika są znani z tego, że lubią majstrować skalpelem przy siusiakach. Ja już miałam skierowanie do nich na chirurgię, ale nasza lekarka rodzinna poradziła, żebym wcześniej skonsultowała się jeszcze z lekarzem z Działdowskiej. Poszłam i powiedział, żeby absolutnie nic nie ciąć. Posłuchałam, minęło kilka lat - problem sam się rozwiązał. Przy czym, tak jak napisałam wcześniej, nie wiem, jakiego rodzaju i jak poważny jest wasz problem, więc nic nie doradzam i nie odradzam. Odpowiedz Link Zgłoś
monika3411 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 09.04.13, 09:45 Byłam tam z córką prawie 14 lat temu i to był horror. Szkoda, że mimo upływu lat nic się nie zmieniło... Odpowiedz Link Zgłoś
vert76 Przystanek 09.04.13, 09:52 My jesteśmy po konsultacjach i akurat co do kompetencji lekarza w tym aspekcie jestem pewna w 100%, tego nie boję się zupełnie. Natomiast to co piszecie o warunkach przeraża mnie najbardziej Odpowiedz Link Zgłoś
anusia29 Re: Pytanie do Warszawianek - o szpital na Kopern 09.04.13, 15:29 nie miałam wprawdzie do czynienia z salą, ale dwa razy korzystałam z urazówki - raz szycie twarzy po upadku i rozcięciu takim, ze żuchwa była widoczna, a drugi raz niedawno - podjerzenie urazu kręgosłupa. Oba przypadki załatwione szybko i profesjonalnie. Polecam - moim zdaniem dobra urazówka i chrurdzy. mam porównanie z niekłańską i litewską. Odpowiedz Link Zgłoś