Dodaj do ulubionych

Tanie,a dobre

25.02.17, 15:43
Watek dla pan domu.
Wlasnie odkrylam swietny odkamieniacz.

www.discounto.de/Angebot/ORO-Entkalker-Tabs-1961417/
Moja DeLonghi miala w rurze wszelkie dostepne odkamieniacze oprocz oryginalnego.Przypadkiem kupilam ten,i tadam,wreszcie przestala pokazywac,ze nalezy odkamienic.

Mozecie wpisywac wasze odkryciatongue_out

"...nożem umiem tylko pokroić chleb. Tu nie dorastam ci do pięt" by Asmarabis
Obserwuj wątek
    • klamkas Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 15:52
      W temacie odkamieniaczy do ekspresów - oryginał Krupsa to czysty kwasek cytrynowy, co odkryłam od razu przy zakupie ekspresu, więc w ogóle z gotowców do odkamieniania nie korzystam smile.
    • bei Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 16:08
      do odkamieniania urzedzen to nie, ale do stosowania na zewnatrz to idealna byla esencja octowa czyli ocet 25 %.
      Nie pamietam nazwy, widzialam i kupowalam go tylko w Niemczech
    • kura17 Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 16:08
      a o jedzeniu mozna? jogurt grecki naturalny z lidla i aldiego jest niesamowity! maja tez kupelki po 1 kg, haha.
      i lidl ma wersje z 2% tluszczu, zamiast 10%, w smaku czuc to minimalnie - pyszny jest, kupuje go maniakalnie smile
    • danaide Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 16:14
      A co właściwie się odkamienia w ekspresie? Bo miałam nadzieję, że zbiornik główny na wodę, a okazało się, że tabletkę (no-name, wizualnie a la Krups) mam włożyć do kolby, którą zdążyłam załatwić w zmywarce i teraz rozmyślam od kilku miesięcy czy kupować nową kolbę skoro zbiornik zatłuczony... A kawy wietrzeją...
    • danaide Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 16:16
      W temacie zabawek: skakanka, kreda, hulahop, bańki mydlane, łopatka na długiej rączce. W natłoku reklam czasem człowiek zapomni o niereklamowanej bazie.
    • asia-loi Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 16:20
      edelstein napisała:

> Mozecie wpisywac wasze odkryciatongue_out

Od kiedy używam dzbanka Britta, to kamienia mam bardzo mało. Czajnik odkamieniam raz na kilka miesięcy, a jak lałam do czajnika wodę z kranu, to musiałam co tydzień gotować kwasek cytrynowy w czajniku, aby go odkamienić.
      Odkąd mam zlew szklany i szklaną płytę gazową, to sporo używam octu - w celu coby się właśnie kamień nie zrobił.
      A do kibelka, wanny, umywalki - jak tylko widzę, że zaczyna się kamień robić, to albo: ocet, albo domestos w czarnej butelce (przeciw kamieniowi).
      Innych wynalazków na kamień nie używam.
        • klamkas Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 19:46
          Nie, to szkło takie, jak na płytach ceramicznych, nie odpryskuje, nie tłucze się, łatwo się czyści. Same zalety, do tego jest śliczny! smile (też taki mam)
          • asia-loi Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 20:32
            klamkas napisała:

> Nie, to szkło takie, jak na płytach ceramicznych, nie odpryskuje, nie tłucze się, łatwo się czyści. Same zalety, do tego jest śliczny! smile (też taki mam)

Jak go kupowałam, to też byłam pełna obaw, bo w necie opinii na ten temat mało, nikt ze znajomych nie ma. Ale zaryzykowałam, bo mi się podobał i kupiłam. Mam czarny i jak na razie, jestem bardzo z niego zadowolona. Mam go dopiero 8 miesięcy. Takie szklane zlewozmywaki dobrych firm, są bardzo drogie, ja kupiłam (za 1000 zł) w Castoramie i one są tylko w Castoramie, bo są dla Castoramy robione. Możesz sobie na ich stronie wyguglać. Ma dużą komorę do mycia, i super myje się np. duże garnki.
            Mam taki, są jeszcze białe.
            https://img.shmbk.pl/rimgspr/25058979_max_900_1200_dla-domu-do-kuchni-i-jadalni-armatura-do-kuchni-zlewozmywaki-zlewozmywak-szklany-galaxi-10-1-komorowy-z-ociekaczem-czarny.jpg

i takie są jeszcze (z małą komorą), ale ociekacz jest mniejszy.

https://media.castorama.pl/media/wysiwyg/inspiracje/longform/edit/504200-Zlewozmywak_szklany_Cooke_Lewis_Galaxi_20_1_5-komorowy_z_ociekaczem_bialy-159969.jpg

-------------------
            Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
            Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
    • ailia Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 19:25
      Tabletki do czyszczenia protez. Najtańsze, z dm lub rossmana. Do roztworu wrzucam plastikowe ustniki od butelek, te wszystkie rurki, wieczka pudełek, co to nie do zmywarki. No i - do wc wink na początku sprzątania - albo na noc - wrzucam kilka tabletek do muszli, a później tylko szczotką przelecę.
    • znowu.to.samo Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 20:28
      Ocet 32% który nie nadaje się do spożycia. Za to zastępuje wiele innych rzeczy. Przede wszystkim doskonale odkamienia. Żadne sklepowe cillity, domestosy czy inne tego typu nie mają z nim szans. Prysznic? Czajnik? Kibelek? Wszystko zchodzi pięknie po półgodzinnym odczekaniu. Ostatnio doczytałam na butelce drobnym druczkiem, że można używać go zamiast płynu do płukania. I to było dla mnie wybawienie bo jako alergicy nie możemy używać żadnych bo zaraz ktoś ma wysypke. Okazało sie przy okazji, że to jest doskonały konserwator tkanin. Dżinsy się nie spierają tak szybko, czerń pozostaje czarna a biel jeszcze bielsza. Wszelkie zażółcenia z potu znikają pięknie. Do tego wszystkiego zapobiega osadzaniu sie kamienia w pralce smile
    • memphis90 Re: Tanie,a dobre 25.02.17, 20:47
      Kiedyś tak ofiarnie czyściłam osady w łazience octem, że wyszłam na wpół uduszona oparami. Więc spróbowałam wodą z kwaskiem cytrynowym. Cudo. Nie śmierdzi, a kamień schodzi pięknie.

A ślady po kotach (siki, rzygi, biegunki) czyszczę utleniaczem do włosów 12% - koszt jakieś 4-8zł, zależy gdzie kupuję. Nic mi w domu nie śmierdzi.
    • gama2003 Re: Tanie,a dobre 26.02.17, 00:11
      Bardzo lubię z Kauflandu serek, ich marki, w wiadereczkach, 1kg. Biały, do serników, do kanapek, naleśników.
      Skład to mleko+bakterie mlekowe. Serio, mnie też zszokowało. Uwielbiam.
    • kokoryczko Re: Tanie,a dobre 26.02.17, 13:21
      Może nie odkrycie, bo długo już używam:

- szare mydło - spiera mnóstwo plam, których proszki nie chciały ruszyć, dobre dla skóry i na rany (do moczenia)
      - ocet + soda, kwasek cytrynowy, czasem z dodatkiem kropelki olejki eterycznego. Super do czyszczenia różnych powierzchni, prania (kwasek lub soda) zwierzęcych szmatek, legowisk (moich gryzoni)
    • crea.tura Re: Tanie,a dobre 26.02.17, 18:41
      Wszelkie tłuste zabrudzenia, które ciężko doszorować czymkolwiek (np. ślady palców na metalowych włącznikach światła czy zabrudzenia na uchwytach szafek kuchennych) schodzą jak za dotknięciem magicznej różdżki przy użyciu zmywacza do paznokci smile
      No i wyżej wspomniany ocet - wszystko na czym osiada kamień.
      A i jeszcze patent zaczerpnięty od mojej mamy - środek do nabycia tylko w sklepikach typu "społem" - nazywa się pasta komfort, sprzedawana w białym plastikowym słoiku. Kosztuje jakieś grosiki, świetnie czyści i wybiela framugi okien, używam także do czyszczenia umywalki, spełnia funkcję lekko drapiącego mleczka ale nie zostawia rysek. Dobrze też czyści podeszwy butów smile w sensie te boczne elementy o ile są w jasnym kolorze.
      • leokadia35 Re: Tanie,a dobre 26.02.17, 21:24
        Zmywaczem?? To nie niszczy powierzchni? No i śmierdzi. Co do śladów po palcach na meblach wysoki połysk ,polecam ścierki z mikrofibry, ale musi być wilgotną bo mokra już pozostawi smugi. Jak kupiłam te meble ( nigdy więcej) miałam już ścierać te ślady płynem do szyb..Dobrze że zajrzałam w neta i dowiedziałam się, że nie można tego robić bo zmatowie powierzchnię. Polecali jakieś specjalne płyny, jednak jedna kobieta poleciła mikrofibre i to był strzał w dziesiątkę
      • morwa23 Re: Tanie,a dobre 28.02.17, 09:01
        Krem Nivea soft - nawilzajacy ,
        Niebieska Vaseline do ust najlepsza od wszystkich nawilzajacych pomadek
        Szampony z mydlnica lekarskà
        Peeling z fusow od kawy zrobiony w do I
        Maseczka z aspiryny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka