Dodaj do ulubionych

Dziecko sika do kubka

28.12.18, 16:42
Od razu powiem, że jestem w grupie przeciwników i argumenty w stylu "skończył pieluchowanie i się uczy" absolutnie do mnie nie przemawiają.

www.edziecko.pl/rodzice/7,79318,22464801,zdjecie-dziecka-ktore-sika-do-kubka-przy-restauracyjnym-stoliku.html#s=BoxLSLink
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 16:55
      Stare. Było. Ziew...
    • berber_rock Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 17:04
      Lecialam kiedys samolotem. Przede mna siedziala matka w wieku po 50. Z okolo 9 letnim chlopcem. Chlopiec przez caly lot prezentowal zachowania wlasciwe rozwydrzonym dwulatkom: gra na kompie wydajac glosne okrzyki na pol kabiny, on nie bedzie czekal na posilek, bo on musi zjesc TERAZ, dlaczego sa tylko dwa soki do wyboru etc.
      Szczyt wystapil przed ladowaniem, kuedy zablokowano juz toalety. On chce siusiu i teraz natychmiast prosze mu to umozliwic. Wszystkiemu towarzyszylo solidne tupanie w podłogę. Ku mojemu zdziwieniu matka wyjela z torebki sloik, zaslonila chlopaka jakas chusta i 9latek wysiusial sie do sloiczka.
      • anagat1 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 17:20
        I co.. Gorzej nizby w majtki nasikal ? Widac, ze dziecko zaburzone. Adhd , autyzm lub oba.
        • ga-ti Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 17:23
          Też wydaje mi się, że dziecko nie do końca zdrowe, a matka przygotowana na wszystko, no i dobrze.
        • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 19:45
          To niech siedzi w domu.
        • berber_rock Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 19:51
          Czy ja wiem? Z autyzmem kilkoro widzialam - raczej nie. O ADHD kiedys podejrzewali moje wlasne wiec wiem jak to wyglada.
          Czy mial inne wyjscie? Tak - przypomniec sobie 5 minut wczesniej.
          • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:47
            No to faktycznie - jestes ekspertem big_grin
      • juuuu7 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:05
        Wg mnie dziecko z jakims problemem rozwojowym...
        • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 10:21
          Skoro problem rozwojowy powoduje, że w miejscach publicznych zachowuje się gorzej niż dzik powinien nie wychodzić z domu poza obowiązkową szkołą i wizytami u lekarzy.
          • asia.sthm Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 10:27
            katja.katja napisała:

> Skoro problem rozwojowy powoduje, że w miejscach publicznych zachowuje się gorz
            > ej niż dzik powinien nie wychodzić z domu poza obowiązkową szkołą i wizytami u
            > lekarzy.

A w szkole i u lekarza hulaj dzika duszo big_grin
            Ty Katjo masz jednak mozg reptila, raz po raz to udowadniasz. Ciekawe czy dobrowalnie czy jednak ktos ci za to placi. Ciekawe czy wiesz co toba kieruje.
            Odpowiesz?
            • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 10:45
              Co to jest "reptil", nie znam takiego słowa.
              • asia.sthm Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 10:51
                Gad, tyle ze bardziej elegancko.
                • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 19:01
                  Nie obrażaj mnie, ja nie obrażam Ciebie.
                  • asia.sthm Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 08:45

Katju, ty sama siebie najbardziej obrazasz produkujac tu od wielu lat tryliony paskudnych tekstow. Raptem z powodu porownania z przodkiem jaszczurem obudzila sie w Tobie (zwroc uwage na wielka litere) wrazliwosc na wlasnym punkcie? Moze ci tej wrazliwosci starczy dla dzieci z problemem rozwojowym i ich opiekunow?
                    Poki co nie da sie Ciebie szanowac (pomimo wielkiej litery). Zrob cos z soba albo nie dziel konta z barbarzyncami, ktos wlamuje ci sie na konto i psuje wizerunek wrazliwej kobiety. big_grin
                    • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 10:31
                      Mam swoje zdanie, nie musi ono być kompatybilne z Twoim, ale nikogo nie wyzywam od gadów, więc weź na wstrzymanie.
                      • asia.sthm Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 11:10
                        katja.katja napisała:

> Mam swoje zdanie, nie musi ono być kompatybilne z Twoim, ale nikogo nie wyzywam
                        > od gadów, więc weź na wstrzymanie.

Ja tez nie wyzywam ciebie od gadów, bo to byloby bardzo brzydko - jedynie delikatnie zasugerowalam ze mozg ci sie zatrzymal w rozwoju na poziomie naszego praszczura jaszczura.
                        Wnioskuje to po twoich licznych tekstach w ktorych wyrazasz swoje zdanie zupelnie niekompatybilne z moim. Prowokujesz ostro a pozniej placzesz, wiec tez weź na wstrzymanie.
                        • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 12:30
                          Nie prowokuję, moje opinie są szczere, naprawdę takie są. Nie udaję bo i po co?
                          Jedna z forume podsumowała to tak: "Że poglądy "katji" konrowersyjne? Żadne tam kontrowersyjne, po prostu mówi to co jest, a czego boi się powiedzieć reszta społeczeństwa skrępowana polityczną poprawnością".
                          I ja się z nią zgadzam, większość społeczeństwa ma podobne poglądy do moich, po prostu chcą uchodzić za "dobre i tolerancyjne" panie lub z pewnych względów (np. w realu) nie wypada im mieć takich poglądów.
    • erzulie Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 17:11
      Niektórzy mają nierówno pod sufitem. Najpierw zmienianie zakupanej pieluchy, teraz odsikiwanie kilkulatka do kubka. I to wszystko w restauracji, gdzie inni jedzą.
      A myślałam, ze największą chamówą było jak kiedyś całkiem duża dziewczynka ściągnęła majty i sie wysikała na środku placu zabaw, oczywiście pod czujnym okiem mamuni.
    • agaaa80 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 17:33
      A ja jestem mamą 3 latka, który ok 8 miesięcy nie sika w pampersy. W domu sika na nocnik i w przedszkolu tez, za to za nic nie załatwi się do muszli. I jak wyglądają nasze wyjazdy? Mam nocnik jednorazowy w torebce ( taki skladany) i jak chce siku to w te pędy do toalety np w centrum handlowym i wyciągam ten skadany nocniczek. Wolałby się zlać w gacie niz wysiusiac się do kibelka. Może ten młody też nagle krzyczał że chce siku. Sytuacja została opanowana, podziwiam matkę za kreatywność. A niektóre tu takie delikatne. Ciekawe co by jedną z drugą napisały jak by siknal wam pod nogi. Co lepsze kubek czy wasze osikane buty?
      • berdebul Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:28
        Jeżeli nie załatwia się w sposob cywilizowany, to niech nosi pieluchy, albo niech zostaje w domu (pod opieką oczywiście). Nie wszystko jest dla wszystkich.
      • sasha_m Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:29
        Ale widzisz różnicę pomiędzy udaniem się do toalety ze składanym nocnikiem, a odsikaniem dziecka przy stoliku w restauracji? Kurczę, w knajpie do toalety zwykle jest kilka kroków, do drzwi wejściowych też, nie wierzę, że by nie zdążyli.
        • agaaa80 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:45
          Ale ja tu ewidentnie widzę centrum handlowe, po zdjęciu mogę wam nawet podać które bo w Szczecinie z tych większych to są dwa. I wierzcie mi dobiec z tego miejsca z trzylatkiem chcącym siku na teraz do najbliższej toalety to ja życzę wam powodzenia wink
          • 35wcieniu Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:51
            Jak dziecko nie ogarnia swojego pęcherza i musi sikać wszędzie gdzie popadnie, to niech nosi pieluchę aż się nauczy. To jest knajpa. Ludzie przychodzą tam jeść, a nie patrzeć na dziecko sikające do kubka PRZY STOLE.
            • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:51
              Albo ubrania na zmiane sie bierze....
            • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:00
              Dokładnie to jest tak obrzydliwe, ze pewnie siedząc obok zakończyłabym posiłek. Rodzice to straszne buraki.
              Sama mam na stanie w końcu nie tak dawno odpieluchowanego 3,5 latka. Dopóki nie byłam pewna, że dziecko zawoła siku na czas, na wszelki wypadek zakładałam mu pieluchę, mimo że jej nigdy nie zasikał. Zresztą czy to przed wyjściem z domu, czy to będąc w GH kazałam mu się wysikać "na zapas" mimo, że twierdził, że mu się nie chce, zawsze coś tam zrobił i potem był spokój. Ojciec raz dał mu się nabrać na "nie chce siku" i ledwo zdążyli dojechać do przedszkola big_grin Ale wpadki poza domem nie zaliczyliśmy smile
              A albo tamta matka to albo chamica i leniwa larwa, której się nie chciało z dzieckiem pójść do toalety albo to dziecko nie jest odpieluchowane, a matka to totalna idiotka.
          • sasha_m Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:54
            Ok, jest daleko, ale można chyba znaleźć jakieś bardziej ustronne miejsce, jakiś kąt czy wnękę wejścia technicznego? Niechby już nasikało do tego kubka, ale, na litość, NIE PRZY STOLIKU.
          • iberka Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 00:45
            Jeśli dziecko mówi "siku" i od razu robi, to bynajmniej nie jest odpieluchowane. W innym przypadku zdąży do toalety.
            • raczek-nieboraczek Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 09:33
              Ja nie dziecko, a będąc w ciąży nie zdążyłam.
              • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 10:29
                W miejscu publicznym?
              • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 12:43
                A to to dziecko też jest w ciąży? Bo nie bardzo rozumiem jak twoje nietrzymanie moczu w ciąży ma się do odpieluchowania kilkulatka.
      • 35wcieniu Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:43
        Czyli masz dziecko, ktore sika w toalecie. Jak i czy do skladanego nocnika czy do czegokolwiek-nikogo nie obchodzi, bo nie robi tego przy ludziach tylko w przeznaczonym miejscu. Widzisz roznice miedzy sikaniem do nocnika w toalecie, a sikaniem do kubka przy stole?
      • mrs.solis Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:44
        Mialam w samochodzie nocnik skladany (w razie awarii np. w drodze, gdzie nie ma stacji benzynowej) oprocz tego do 6 roku jej zycia mialam ze soba zapasowy komplet ubran. Jak wybieramy sie w dluga droge czy to samochodem czy samolotem to tez biore zapasowe ubrania, oprocz tego przed wyjsciem z domu zawsze mowie corce zeby sie zalatwila. Ona nie zawsze czuje, ze ma juz pelen pecherz i pare razy sie zdarzylo, ze nagle musialysmy szukac ubikacji. Sikanie publicznie w restauracji to jakies nieporozumienie.
      • memphis90 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:31
        > co by jedną z drugą napisały jak by siknal wam pod >nogi. Co lepsze kubek czy wasze osikane buty?
        Dziecko to nie pies, nie biega za ludźmi z uniesioną nogą i nie sika im na buty. Nawet jeśli się zdarzy wpadka, to zmoczy najwyżej własne gacie uncertain Nie wiem, jakie Ty musisz miec doświadczenia ze swoim dzieckiem, skoro podnosisz argument sikania innym (!)w obuwie...
      • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:50
        W sumie nie wypowiadam sie bo problem mi obcy - dzieciak lazil w pampersie az sie nauczyl sikac na komende. Sama mam maly pecherz sikam czesto i sikalismy sobie razem czasem na zapas korzystajac ze jest wc. Fajnie ze masz przenosny sedes ale dlaczego nie mozecie z niego korzystac w wc?
        • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:06
          dzieciak lazil w pampersie az s
          > ie nauczyl sikac na komende. Sama mam maly pecherz sikam czesto i sikalismy sob
          > ie razem czasem na zapas korzystajac ze jest wc.

My tak samo smile
          • smiechupara Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 01:17
            Też tak mam,w trasie gdy tankuje na zapas i siku zrobięsmile
    • niktmadry Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 17:45
      Dawno, dawno temu z.odpiluchowana trzylatka wybrałam się w podróż. Chciałam uniknąć sytuacji, jak na załączonym obrazku, zatem na długą podróż z perspektywą braku dostępu do cywilizowanej toalety (i dla własnej wygody) wyjątkowo założyłam dziecku pampersa. Nie przewidziałam, że.odpielucjowane dziecko będzie miało blokade przed.zalatwianiem się do pampersa i będzie wstrzymywało tak długo aż.dotrzemy do toalety.
      Dlatego nie oceniam już tak surowo matek qysadzajacych swe dzieci na trawnikach.
      • sasha_m Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:37
        A co jest złego w wysikaniu dziecka na trawniku? Małe dziecko miałam jakieś 15 lat temu, jak była potrzeba, to tak właśnie sikał, oczywiście nie tuż przy chodniku wśród ludzi, tylko dalej na trawie albo pod krzakiem, zawsze starałam się mu zapewnić choć trochę intymności. Ale że trawnik nie, naprawdę?
        • rb_111222333 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:12
          Po tym trawniku mogą biegać inne dzieci, te mniejsze lubią babrać się w ziemi, dla mnie to oblesne, że ktoś tam sika. 20 lat temu pewnie nie było wyboru, ale teraz są całkiem poręczne nocniki turystyczne, nie ma usprawiedliwienia dla takiego niechlujstwa.
          • sasha_m Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:29
            Psy sikają na trawniki. A koty lubią robić kupę w piaskownicy i sprytnie zagrzebywać. Zło czai się wszędzie 😉
            Nocnik przenośny to fajna sprawa, ale chyba po użyciu trzeba go gdzieś opróżnić?
            • rb_111222333 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:40
              Psy sikają przy drzewach jednak, koty w parkach to raczej rzadkość. Jasne, że nie będzie sterylnych warunków w parku, ale nie trzeba dokładać swoich ekskrementów, bo to obrzydliwe. Do takich nocników można kupić wkłady jednorazowe, zawiązuje się je i wyrzuca jak pieluszkę.
              • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:09
                To chyba dawno koło żadnego trawnika nie przechodziłaś, ani psa nie widziałaś. Zwłaszcza suki sikają przy drzewach big_grin
                Prawda jest taka, że wszędzie trawniki są tak zasz*czane i zas*ane i to bynajmniej nie przez dzieci.
                • rb_111222333 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:22
                  Taaak, nigdzie nie bywam, nic nie widziałam, dobrze, że jesteś ty i możesz mnie oświecić. Nie trafia do mnie argument, że można wysikiwac swoje dzieci na trawnikach, zwłaszcza, że alternatywa jest łatwo dostępna.
              • sasha_m Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:22
                Psy tak, ale suki sikają gdzie popadnie, aby kawałek trawy był czy nawet gołej ziemi. Kupę robią jednakowo, nie każdy sprząta i nie każda kupa jest w zwartej konsystencji i łatwo ją zebrać. Sikanie małego dziecka gdzieś pod krzakiem na końcu trawnika nie wydaje mi się przy tym obrzydliwe. Aha, psa mam, małego dziecka nie. Niedługo może będę miała wnuki, nocnik zakupię, z wkładami. Jakie to, panie, teraz wynalazki są, no no 😃
                • berdebul Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 11:48
                  Powiedz to mojej, sika na drzewa, podnosi łapę. wink
                  Sikanie w przestrzeni publicznej jest nieakceptowane społecznie (w naszej kulturze), warto wpajać od małego, bo pózniej dorośli faceci obsikują wszystko co popadnie. uncertain
    • mrs.solis Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:38
      Ja widzialam dziadka , ktory wysadzil trzylatka na chodniku zeby sie wysral. Kupsztala oczywiscie nie sprzatnal.
      • agaaa80 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 18:52
        A to potępiam. Po zwierzętach się sprząta a co dopiero po dzieciach.
        • smiechupara Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 19:56
          Nie wierzę w to co widzę,przy stoliku w knajpie takie hece?Ludzie mają jednak nierówno pod sufitem
        • aguar Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 19:58
          Też widziałam coś takiego na trawniku przy placu zabaw. I też to potępiam. Sików do butelki czy słoika - nie.
          • smiechupara Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:42
            Nie potępiasz sików do butelki przy stoliku restauracyjnym?
    • mrs.solis Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 20:00
      Ja bym w sumie powiedziala bachor o matce tego dziecka. Pogratulowac babci wychowania bezmozgiej coreczki. Dzieciak w sumie nic winny tylko matka. To ona jest dorosla i powinna przewidziec takie sytuacje czyli zalozyc pampersa , albo spytac dziecka co jakis czas czy nie musi isc do ubikacji.
      • same-old_mona Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 20:12
        Otóż to. Ale na dziecku się tak wyżywać, to trzeba być bezmózgiem na równi z tą matką
        • asia.sthm Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 20:54
          Mnie zastanawia dlaczego matka nie ustawila za swoim krzeslem od strony sofy i barierki. Tam siedzi spokojnie jeszcze druga kobieta, babcia pewnikiem. Jesli juz to byl taki pospiech to jedna zasloni, druga podstawi - nikt by nawet nic nie zauwazyl.-
          Wyjatkowe idiotki obie. Biedny ten chlopczyk - matka mu pewnie nie raz jeszcze obciachu narobi. W sumie strasznie to smutne.
          • sasha_m Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:32
            Dwa bezmózgi, dzieciak nie jest winny. A w necie nic nie ginie, może sobie obejrzy to zdjęcie za 10 lat...
    • memphis90 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:24
      Musial nie musial - do odsikania chłopca nie trzeba ściągać gaci do kolan i odsłaniac całego dupska, można też dziecko sobą zasłonić, jeśli już zdarzy się potrzeba natychmiastowego odsikania do kubka. Poza tym ja nie widzę żadnej wielkiej tragedii w siknieciu w majtki- w końcu matka świeżo odpieluchowanego powinna nosić że sobą komplet na zmianę lub za 2zl kupić czyste majtki w pepco czy innej sieciowce w CH.
      • agaaa80 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:50
        Zgodzę się z tym sciaganiem majtek do kolan przegięcie. Ale jak bym miała do wyboru mokre spodnie i przebieranie w markecie a kubek. Wybralabym kubek. Ale to moje zdanie. Są gorsze wykroczenia wink
        • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:11
          Przy stolikach w knajpie, gdzie inni ludzie JEDZĄ??
          • katja.katja [...] 29.12.18, 10:25
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 11:22
              W sumie w ogole po co nam ci niepelnosprawni w przestrzeni publicznej?
              • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 11:39
                Kluczem nie jest niepełnosprawność, ale zachowywanie się w miejscu publicznym gorzej niż dzik.
                • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 12:02
                  Acha czyli tylko zdrowych niepelnosprawnych nalezy akceptowac?
                  • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 19:10
                    Kto to jest "zdrowy niepełnosprawny"? Coś jak "pijany abstynent"?
                    • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 09:08
                      Mysle ze zdrowie mozemy uznac „nie zachowujacy sie w miejscu publicznym jak dzik” czyli
                      Dziecko z adhd co grzecznie siedzi
                      Pana z syndromem Touretta ktory umie sie powstrzymac bo przeciez ludzie
                      Dziewczynke z nadwrazliwoscia sensoryczna ktora jednak wytrzyma w drapiacych rajstopach bez lez no bo ludzie czuja sie niekomfortowo jak dzieci wyja
                      Dziecko z porazeniem mozgowym ktore zepnie poslady i nie bedzie sie slinilo kiedy jedzie autobusem bo jak to wyglada

Brawo zauwazylas ze nie ma czego takiego jak zdrowy niepelnosprawny! To oksymoron. Wiec nie da sie przyjac do spoleczenstwa tylko tych co pasuja i nie przeszkadzaja. Tym sie roznia zdrowi od chorych oni moga sie dostosowac niepelnosprawni nie maja wyjscia.
                      • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 10:34
                        Da się, w pewnych miejscach. Są to miejsca w których płaci się pieniądze m.in. za atmosferę, relaks. Takie jak restauracje, kina itd.
                        Jeżeli ktoś nie umie (z dowolnego powodu - brak wychowania lub zaburzenie) dostosować się w tych miejscach tak by nie przeszkadzać innym ludziom tam się znajdującym nie powinien korzystać z tych przybytków - obiad może zjeść w domu lub wziąć na wynos (w każdej knajpie jest taka opcja), zamówić do domu. Film obejrzeć w domu etc.
                        • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 11:32
                          Ale tak wlasnie zaczyna sie wykluczanie. Osoba niepelnosprawna moze w domu zeby innym bylo lepiej potem ludzie odzwyczajaja sie od niepelnosprawnych i jak pojawiaja sie w przestrzeni to zaskoczenie bo przeciez zawsze umieli sie zachowac! - a de facto siedzieli z rodzinami w domu.
                          Owszem nalezy minimalizowac niedogodnosci sprawiane innym ale socjalizacja jest wszystkim potrzebna.
                          • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 12:27
                            Przykro mi, ale prawo osoby niekoniecznie nawet zdrowej (to, że ktoś w miejscu publicznym nie zachowuje się jak dzik i nawet wygląda normalnie nie oznacza, że jest zdrowy) do zjedzenia w spokoju i normalnej atmosferze posiłku w restauracji, kawy w kawiarni itp. nie jest mniejsze tylko dlatego, że takie miejsce nawiedził akurat dzik (zaburzony lub zdrowy, ale np. pijany czy agresywny).
                            Osoby z poważnymi problemami z zachowaniem najpierw należy socjalizować na terapii, dopiero potem wypuszczać do ludzi. I niestety nie jest to sprawiedliwe, ale takie jest życie, są osoby, które mimo terapii nigdy nie będą gotowe by pójść z opiekunem do w/w miejsc i nie narobić innym ambarasu. Czy to konieczne? Nie. Kto zyska na tym, że dzik odstawi histerię w restauracji? Dla personelu to kłopot, dla pozostałych gości (którzy nie są gośćmi drugiego sortu, tak samo płacą za dania i obsługę, czasem nawet i więcej) dyskomfort , dla opiekuna również kłopot i żaden relaks. Dla dzika - też.
                            Kto w tej sytuacji zyskuje?
                            • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 12:52
                              Dorosłe osoby z problemem nietrzymania moczu, jak najbardziej noszą pieluchomajtki.
                              Tolerancja tolerancją, ale osoby agresywne, obnażające się, mocno uciążliwe nad którymi opiekun nie panuje powinny być odizolowane. Obcy ludzie, zwłaszcza w miejscach do których się idzie odpocząć, czy zjeść w spokoju, ale tak naprawdę w ogóle w przestrzeni publicznej nie mają obowiązku robić za terapeutów dla upośledzonych, niedostosowanych jednostek, od tego są specjalistyczne ośrodki. A jak kogoś się zsocjalizować zwyczajnie nie da, to powinien być zamknięty.
                              • katja.katja Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 12:59
                                Dokładnie.
                                Sama miałam pod opieką taką osobę (nie będącą dzieckiem co prawda, ale z problemowymi zachowaniami w związku ze swoją chorobą). Ostatnie o czym myślałam (lub w ogóle przyszło by mi na myśl) to pójść z nią do kawiarni czy restauracji.
                                Gdyby tak by się jakimś cudem zdarzyło to pobiłabym rekord w szybkim jedzeniu i szybkim zebraniu się z powrotem, z sercem w gardle (jej zachowania nie były stałe ani przewidywalne) czy tym razem nic nie wykręci. Relaks dla mnie żaden, gdyby atak przytrafił się przy innych gościach również i dla nich. Plus (już na samym końcu bo to wszak ich praca za którą dostają wynagrodzenie) stres dla obsługi.
                      • berdebul Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 11:52
                        Nie mają wyjścia i muszą sikać do kubka w knajpie? W dodatku z gaciami przy kostkach? Wystarczyło założyć pieluchę, jeżeli dziecko nie umie sygnalizować potrzeby. Albo odsikać dyskretnie.
                        • smiechupara Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 12:46
                          Zgadzam się.
    • agaaa80 Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 21:43
      Widać ze nie masz dzieci, a jeśli masz to im współczuje. Nie jestem zwolenniczką kubka ale bez przesady z tym rozwydrzonym bachorem - nazwać tak dziecko bo chce mu się sikac tu i teraz.
    • cruella_demon Re: Dziecko sika do kubka 28.12.18, 22:05
      Nie dziecko bachor, bo trudno wymagać od kilkulatka znajomości sv i dorosłego rozumowania, tylko matka schamiała kretynka.
    • ajaksiowa Re: Dziecko sika do kubka 29.12.18, 12:13
      Czy wiadomo co Matka zrobila z kubkiem?
      • ichi51e Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 09:10
        Oddala kelnerce wink
        • ajaksiowa Re: Dziecko sika do kubka 30.12.18, 10:35
          Podejrzewam ze postawiła pod stolikiem,,niech oni coś z tym zrobią,, wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka